Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość Asia90$$$
Ja kończę ostatnie opakowanie niedługo i dopiero niedawno przestało mi wyskakiwać. Kurację mam 9 miesięcy a dopiero pod koniec 7 miesiąca przestały mi wyskakiwać syfy, a byłam już załamana że nawet to leczenie nie pomaga ale pomogło tylko że na sam koniec prawie więc się nie martw bo i tobie pomoże:) jednym pomaga prawie że na początku a innym na końcu kuracji tak jak mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
jestem ta szczesciara ktorej pomoglo od samego poczatku.nie biore juz tabletek 3 tyg. bylam na solarium 2 razy po 5 min i powiem wam ze na kosciach policzkowych zrobily mi sie brazowe plamki-jakby przebarwienia.dzis zakupilam peeling i wieczorkiem go zrobie mam nadzieje ze wszystko zniknie -wiec ze sloneczkiem uwazajmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choanoflagellata
BlaBlaJustCallMeBla mi też powychodziły takie białe grudki, głebko w środku. Wiem, że to nieodpowiedzielna ale próbowałam sama je wycisnąć- nic z tego. Pomyslałam, żeby wybrać się może do kosmetyczki żeby oczyściła twarz, bo niestety nowych pryszczów też przybyło ale najpierw postanowiłam poradzić się dermatolog. Otóż moja pani doktor powiedziała, że te zaskórniki mogą się nie nadawać do wyciśnięcia, jedynie później można je jakoś rozbić w skórze. Ale czy to samo dotyczy Ciebie, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
wiec ja powiem ze takich gleboko osdzonych mialmkilka-probowalam wyciskc jeszcze biorac tableki le nie wychodzily-tydzien temy kosmetyczka mi o wycisnela -ropka sie wylala-ale jest ladnie nie mam po nich sldu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam na peelingu. Powiem tak, nie wiem jak będzie jutro ale dziś jest okropnie! Byłam nastawiona na to, że przez kilka dni (podobno do 4) będę wyglądać źle, ale żeby aż tak? Skóra miała się złuszczać - na razie nic. W dodatku pojawiły mi się dwie dość duże, czerwone plamy ;c Porażka. Dam Wam więcej znać co i jak, za kilka dni. Trzymajcie kciuki, żeby się polepszyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
Nie rozumiem jak można chodzić na solarium lub do kosmetyczki w trakcie lub tuż po zakończeniu kuracji izotretynoiną? Po tak poważnym leczeniu ze skórą nie wolno nic robić! Nawet jeśli nie jest ona w idealnym stanie i trzeba odczekać minimum pół roku na wszelkie opalania i zabiegi, dziewczyny jesteście skrajnie niepoważe i nieodpowiedzialne a potem piszecie że macie jakieś dziwne plamy itd i czego oczekujecie skoro robicie pilingi, solarki i inne cuda tuż po lub w trakcie leczenia? Jak dla mnie to możecie się smażyć nawet na pustynnym słońcu nawet i w trakcie kuracji mi to lata to wasza skóra tylko potem nie rozpisujcie sie po forum z płaczem że macie problemy ze skórą po zabiegach bo tego się poprostu czytać nie da takiej głupoty bo aż ciarki mnie biorą jak czytam niektóre tutaj wpisy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcius
dokładnie. Asia90$$$ ma racje. przecież na ulotce wszystko jak byk jest napisane. wystarczy przeczytac. ja ją czytalam kilka razy bo tak się bałam ze coś zrobię źle. z tego co zrozumialam z ulotki to lek jeszcze działa w organizmie przez ok pol roku zanim się całkiem rozłozy i wydali i w tym czasie nie mozna nic robic ze skórą, żadnych mechanicznych uszkodzeń typu peelingi, jakies wysuszające płyny z alkoholem, mikrodermabrazje i inne takie, solarium i ze słońcem tez nie można przesadzac bo skóra nadal jest na wszystko wrażliwa tak jak przy kuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
ewcius ja z ulotki wyczytałam że lek usuwa się po miesiącu ale ja w to nie wierzę i derma mnie też ostrzegała żeby w to nie wierzyć tymbardziej jak bym chciała planować ciążę to minimum pół roku a najlepiej rok po kuracji można planować. A skóra i cały organizm regeneruje się po około pół roku. A to co ja tutaj wyczytałam to niektórym nie powinno się w ogóle wypisywać tego leku bezwzględu na wielkość trądziku bo te osoby są bezmyślne kompletnie a te kosmetyczki robiące zabiegi tym osobą też albo nie wiedzą że nie powinny albo wiedzą i mają w dupie bo chcą zarobić na głupich naiwnych dziewczynach, że też dermatolodzy nie wytłumaczą wszystkiego takim osobą przecież to bardzo poważne leczenie wymagające ODPOWIEDZIALNOŚCI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
no właśnie mi dermatolog powiedziała, że pół roku po zakończeniu kuracji mam się nie opalać, trochę się zmartwiłam bo całe wakacje blada będę, ale przeboje to, jeśli ceną ma być pozbycie się tych pryszczoli na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
kate89 a od czego są samoopalacze? Z tym akurat nie ma problemu na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Asia90$$$ chyba już bezpieczniej będzie jak będę blada, bo kiedyś próbowałam balsamu brązującego i trochę nierówno wyszło heh. Ale samoopalacz to zawsze jakieś wyjście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka_28
Hej dziewczyny. Biorę Axotret już 10 dni dawka 20 mg na 67 kg wagi. Po miesiącu mam mieć zwiększoną. Póki co tylko usta mi dokuczają. Ale Alantan plus świetnie daje sobie radę. Też nie bardzo rozumiem czemu robicie sobie pilingi skoro nie wolno. Nie ma się co dziwić, że plamy są. Nie róbcie tego bo zrobicie sobie więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Asia po tojest to forum własnie aby dzielic sie swoimi doswiadczeniami a ja poszlamna solar i wlasnie dalam opinie i ostrzezenie dla innych-wiec czytanie ze zrozumieniem sie klania.jesli chodzi o kosmetyczke to lekarkapowiedziala ze juz 2 tyg po kuracji przyda sie jakis peeleng dlatego sie na zbieg zdecydowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Droga agson odezwij sie i powiedz co sie z Toba stało, mam taki sam problem biore axotert poł roku i zaszlam w ciaze. odezwij sie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli ktoś miał taki przypadek, piszcie co się stało, czy usunełyście ciąże, czy urodziłyście piszcie PROSZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ~kate89
Nie byłam w takiej sytuacji ale na pewno musisz się niezwłocznie skontaktować z dermatologiem, no i ja na twoim miejscu przestałabym zażywać axotret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem tutaj nowa i tak jak wy zmagam się z trądzikiem. Od roku chodzę po dermatologach próbując to nowych maści które pomagają tylko na 2-3 tygodnie :( W piątek udałam się do kolejnego dermatologa i stwierdził ze nie ma co się bawić w kolejne maści bo tylko zniszczę sobie twarz. Zapisał mi właśnie Axotret + tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Kurację zaczynam od jutra. Z tego co czytam dostałam chyba małą dawkę ponieważ mam brać w poniedziałki środy i piątki jedną tabletke 20 mg. Trochę boję się skutków ubocznych dlatego jak i dla mnie jak i dla was chciałam pisać "raporty" jak przebiega moja kuracja - żeby widzieć efekty :) Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Czytałam o tabletkach Vibin mini i mają one w skutkach ubocznych trądzik, a byłam przekonana że środki antykoncepcyjne raczej pomagają na cere. Czy któraś z was może sie na ten temat wypowiedzieć? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choanoflagellata
Szysecek, używałaś antykoncepcji czy to wynik zaniedbania zabezpieczania się? Bo jeśli się zabezpieczałaś a doszło do takiej sytuacji to.. kurdę zaczynam się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie mam do was pytanie! biore axotret juz 3,5 miesiaca, byłam ostatnio u lekarza a za 3 tydodnie mam 18 i zapomniałam sie zapytac jak z wódka? mam zwiasc wieczorem tabletke czy odpuscić sobie. pomóżcie mi, bo t nie wypada zeby sie nie napic na sowich urodzinasz. dzieki z góry za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choanoflagellata
No dla wątroby to ta zdrowe nie będzie, a Ty bardzo szybko poczujesz alkohol :) Ja by radziła z zrezygnowania w tym dniu z dawki leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
choanoflagellata to ze szybko poczuje alkochol to wiem, juz to przerabiałam,wystraczy ze wypije jedno piwo a juz mi sie w bani kreci;/ a to tak mozna zrezygnowac z talbetek? i mam potem je wziasc czy brac normalnie na drugi dzien b biore je rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
zrezygnuj z dawki wieczornej i ja bym z rannej na drugi dzien tez zreygnowala-bralam axo przez 8msc i tak wlasnie robilam, na wątrobe hepatil 1 tab rano przez okres brania tabletek i bedzie z watroba wszystko cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka_28
Moja dermatolog powiedziała, że jak mam jakiś wieczór z alkoholem to mam odstawić jeden dzień przed, tego dnia i następnego tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tossuperktos
Witajcie, skończyłam kurację lekiem Axotret. Wiem , że sporo ludzi szuka w necie opinii, więc dołączę i swoją. Jak najbardziej polecam kurację. Owszem jest kosztowna i ma efekty uboczne, ale za to jaki efekty :) Efekty uboczne- suchość oczu, skóry ( szczególnie usta, twarz, dłonie), nadwrażliwość skóry- wystarczył lekki mróz, słońce, czy podrapanie delikatne i miałam albo odmrożenia albo wysypki albo mega bruzdy jak po bitwie, a nie zabawie z kotem ;p na początku bardzo mi dolegały bóle stawów, później chyba się przyzwyczaiłam, bo jakoś nie zwracałam na to uwagi. jeszcze na początku delikatna apatia- chyba , że to przez zimę ..... Do zapobiegania- polecam cetaphil krem, silnie nawilżający, do ust neutrogenę, nawilżanie skóry balsamami. do oczu krople nawilżające. na stawy nie ma nic, na apatię też nie, trzeba to przejść i już Leczenie: już po trzech tygodniach "wywaliło" mi wągry. dosłownie "wyłaziły" ze skóry. i o zgrozo! wycisnęłam je- największy błąd jaki mogłam zrobić- skóra jest jak pergamin. NIE WOLNO nic wyciskać, samo wyjdzie. po 2 miesiącach miałam kryzys, syfy wychodziły dalej, ale miałam wrażenie, że to po prostu "opuszcza" moją twarz. tak było do 4 miesiąca. 4 , 6 miesiąc już sporadyczne syfki, zaskórniki coraz mniejsze, i w zasadzie pozostały tylko ślady. Pamiętać o nie zachodzeniu w ciąże!!!!! :):):) życzę wytrwałości!!! :):):):) Toś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tossuperktos
Maryśka_28 Moja dermatolog powiedziała, że jak mam jakiś wieczór z alkoholem to mam odstawić jeden dzień przed, tego dnia i następnego tabletki. --> poważnie? w ulotce nic o alkoholu nie było chyba... piłam , nie odstawiałam , i żyję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryśka_28
Na serio. Tak mi powiedziała dermatolog. tossuperktos to świetnie. Może masz w dobrym stanie wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalen.
Hej. Ja uzywam Axotret już 3 miesiąc. Na początku przez miesiąc miałam tetracyklinę, która miała niby wyrzucić mi wszystko na wierzch, żeby później nie było. Niby coś tam wyszło, ale słabo. W drugim miesiącu brałam 20 mg/dobę i nie miałam żadnego wysypu. Przez poprzedni miesiąc brałam 40 mg/dobę. Na ten i na kolejny mam przepisane również 40 mg na dobę. Lekarz chciał więcej, ale miałam złą hemoglobinę i powiedział, że trochę zwolnimy. Poza tym do mojej wagi (50 kg) to mogłoby być za dużo no i powiedziałam, że bolą mnie stawy. Ogólnie często zleca mi badania, co moim zdaniem powinien robić każdy lekarz, a wiem, że nie wszyscy się do tego rwą. Co do skutków ubocznych to mam ich serdecznie dość. Po bieganiu lub dłuższym chodzeniu pięty strasznie mnie "ciągną", tak że nie mogę ustać wyprostowana na całej stopie. Poza tym bóle pleców, usta ekstremalnie suche, ranki w nosie i mega wrażliwa skóra. Wystarczy, że się podrapię i już robi mi się ranka :( Podliczyłam dotychczasowe leczenie i wyszło mi 1085 zł...A to nawet nie połowa. Strasznie dużo płacę za wizytę, ale przynajmniej znalazłam dobrą aptekę, gdzie za opakowanie płacę 65 zł. Pozdrawiam wszystkich leczących się i wyleczonych! Dużo wytrwałości nam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia98
Cześć :) Używam Axotretu od 27.05. Mam dawkę 40mg na dobę jedną tabletkę, mam 15 lat. Strasznie pieką mnie okolice nosa, cała twarz mi się łuszczy. Nie wiem co z tym zrobić, może mi coś doradzicie ? Prosze o pomoc, może znacie jakieś dobre kremy itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolkaJolka100
Madzia98 myślę, że jak przejrzysz ze 3 strony wstecz na pewno coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna898
Hej, Ja zaczynam kurację od jutra. Axotret 2x20mg, z trądzikiem walczę od 11-tu lat. Antybiotyki i maści na nic sięzdawały. Bywało lepiej, i bywało gorzej, ale ostatecznego rezultatu raczej dużego nie ma. Ciekawa jestem jak wyjdzie z tym lekiem. : ) Jestem dobrej myśli, chociaż boję się skutków ubocznych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×