Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

No dobra, już wszystkie wiemy, że Axotret wyszu nasze twarze. Jakie kremy nawilżające stosujecie? Może któraś z Was używała produktów Vichy i się wypowie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie na twarz używam próbki physiogelu i jest całkiem dobry, chociaż taki sam efekt daje nałożony olej kokosowy. Z resztą ciała niestety jest gorzej... z łydek to mi wręcz schodzi skóra, a cały czas smaruję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
ja skończyłam kurację w czerwcu tego roku i byłam zadowolona z wyglądu skóry, jednak ost zaczyna mi się pojawiać coraz więcej pryszczy, jestem mocno zaniepokojona bo tyle kasy wydałam na kurację a chyba znów mam nawrót trądziku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adkflKFMF
Hej :) ja axotret zaczełam brać w lipcu tego roku. Zużyłam całe opakowanie (30 tabletek) pózniej przez 12 dni nie zażywałam nic wgl, ponieważ moja pani dermatolog wyjechala na urlop. Teraz juz znow zaczelam 2 opakowanie ale przez ten czas gdy nie bralam tych tabletek na policzku wyskoczyl mi taki duży guz mega guz dosłownie taki wielkosci paznokcia od kciuka :( I mam do was takie pytanie jak dlugo taki guz może sie goić?? Zaraz zaczyna sie rok szkolny a ja wstydze sie wyjsc z domu....Z góry dzieki za odp i pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mi taki guz zniknal dopiero po 1,5 m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
heureusement kurację zaczęłam we wrześniu 2012 a skończyłam w czerwcu 2013, dermatolog mi mówiła, że pojedyncze pryszcze mogą się pojawiać, ale im chłodniej się robi tym stan mojej cery coraz bardziej mi się nie podoba:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się orientuję, bardzo często powtarza się kurację. kate89 więc w Twoim przypadku może też będzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata04
Witajcie dziewczyny! Axotret biorę od 8 kwietnia'13. Przez pierwszy miesiąc 1x10mg dziennie, teraz 1x20mg. Na początku mnie nie wysypało, pewnie dlatego, że byłam świeżo po terapii antybiotykowej. Jedynie pojedyncze krostki na twarzy. Teraz też od czasu do czasu coś wyskakuje, ale to pojedyncze sztuki. Odnośnie objawów ubocznych- mam suche, pękające w kącikach usta, suche dłonie, wysuszoną skórę na kościach jarzmowych, czasami bóle pleców, ale idzie przeżyć. Wyniki wychodzą prawidłowo. Nie biorę nic osłonowego na wątrobę. Podczas stosowania używać TYLKO KREMÓW NAWILŻAJĄCYCH NA TWARZ, PLECHY ITD jedynie na usta i ręce natłuszczające. Lek ten zamyka bezpowrotnie wszystkie gruczoły łojowe na naszej skórze, więc nie można ich dodatkowo zapychać tłustymi ciężkimi kremami. Nie stosować tetracyklin i preparatów z wit A w składzie, jak wspominano. Nie wolno się opalać, nastawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca, gdyż dzięki witaminie A przez którą jesteśmy w stanie kontrolowanej hiperwitaminozy dużo łatwiej się opalamy. Przez to właśnie można doświadczyć niemiłych w skutkach poparzeń słonecznych, ewentualnych późniejszych przebarwień skóry. Polecam kremy z filtrem min 20. Cieszę się, że zaczęłam stosować lek, jestem w połowie kuracji. W końcu skończę z trądzikiem, bo ciągłe terapie antybiotykowe wykańczają wątrobę, nerki, skórę i portfel, więc lepiej raz a dobrze pokonać wroga. Powodzenia dziewczyny, nie poddawajcie się [pierwsze 2 miesiące najgorsze, potem już tylko lepiej] :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo prosze o opinie osob ktore skonczyly kuracje. Jestescie zadowoleni z efektow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
Cześć :) Pisałam tu niejednokrotnie podczas kuracji, a teraz jestem juz ponad 3 miesiące po i chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami. Otóż, brałam axotret całe 7 miesięcy, po 30 mg na dzień (moja dermatolog powiedziała, że wystarczy), podczas kuracji jednym skutkiem ubocznym były BARDZO suche usta + sucha skóra głównie wokół ust. Było to niesamowicie męczące, ale z dna na dzień po zakończeniu kuracji skóra i usta wracają do NORMY. Trądzik zniknął po około 2-3 miesiącach całkowicie. Przez cały okres trwania kuracji wyskoczyło mi około 10 pryszczy. Nie mniej jednak bardzo szybko znikały, gdyż skóra była zbyt sucha i zwyczajnie się wysuszały. Po zakończeniu kuracji wyszło mi trochę drobniutkich krostek na czole, ale to był lipiec i były mega upał, więc dermatolog doszła do wniosku, że są to zwyczajne potówki i one szybciutko znikną. Ta też się stało. :) Jestem w tej chwili 3 miesiące po kuracji i cieszę się naprawdę piękną skórą. Co więcej - wszelkie przebarwienia po trądziku również poznikały. Kiedyś dramatyzowałam gdy miałam wyjść do sklepu bez makijażu, teraz nie mam absolutnie problemu z wyjściem bez makijażu gdziekolwiek. Chciałabym zaapelować - nie przejmujcie się tym co piszą inni, że będziecie mieli miliony przedziwnych skutków ubocznych. Każdy organizm reaguje zupełnie inaczej i musicie sami zacząć kurację, by przekonać się, że tak naprawdę wcale nie jest tak źle. :) A jeśli wasz organizm nie zareaguje zbyt fajnie, po prostu nie bedziecie kontynuowali kuracji. Ja zaryzykowałam, mimo że naczytałam sie przeróżnych bzdur, byłam przerażona czasem trwania kuracji i rzekomymi skutkami ubocznymi. A gdy przyszło co do czego, to jedyne co mi dokuczało to suche usta. Nie bójcie się, trwacie, bo to się opłaci! Czy gdybym mogła cofnąc czas to czy zaczęłabym ta kurację raz jeszcze? TAK! Ale z pewnością szybciej, bo z trądzikiem borykałam się około 10 lat ;) Pozdrawiam i życzę wytrwałości! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
PS. na suchą skórę polecam CETAPHIL - jedno opakowanie starczyło mi na całą kurację (i jeszcze mi zostało). Na usta stosowałam chyba wszystko i najbardziej pomagały mi zwykłe pomadki hydro care nivei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny ! Jestem po kuracji axotretem i jak na razie jest super ! Brałam lek przez 6 miesięcy + miesięczna dawka podtrzymująca... :) Nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz suchych ust. Mam pytanie do dziewczyn które skończyły kuracje... W czasie leczenia nie przetłuszczały mi sie włosy ani cera... Jednak po miesiacu zauważyłam, że niestety musze myć włosy częściej. Czy moja cera też zacznie sie przetłuszczac ? Na razie jest dobrze, ale wczesniej mialam duze problemy z tłustą cerą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcela22
hey :) ja właśnie dziś wieczorem zaczynam moja przygodę z axotretem, mój dermatolog przepisał mi 20 mg 2 razy dziennie, z tego co czytałam to aż strach się bać skutków ubocznych :( jestem przekonana że będę tu często zaglądać w poszukiwaniu cennych informaci i rad. Może ma ktoś jakieś na wstępie?? będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie mija 36 dzień ;) twarz wygląda dobrze i poza ustami to sucha nie jest. Najgorzej z nogami, zgięciach przy łokciach i pachach...tam mam takie przesuszenia, susze placki, na które nic już nie działa, więc niestety jestem zmuszona kupić maść sterydową, bo jak ma to tak wyglądać przez kolejne 7 msc, to się zadrapię na śmierć... Za to na plus jest mycie włosów :D- z mycia co dwa dni przerzuciłam się na raz w tygodniu i to nie dlatego, że już się robią tłuste, a bardziej dlatego, że kurz i paproszki się gromadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am1
AGATA04 napisała : Lek ten zamyka bezpowrotnie wszystkie gruczoły łojowe...Co za głupoty piszesz.Ten lek nic nie zamyka bezpowrotnie.Przetłuszczanie twarzy wróci na pewno po jakimś czasie.Może nie będzie to już wielki problem,ale wróci na pewno.Przechodzę 2 kurację Axotrexem.Pierwsza trwała rok.Druga trwa nadal,od lipca 2012 i będzie trwała do grudnia 2013.Zeby kuracja była skuteczna musicie przyjąć 120-150mg/kg masy ciała.Dopiero wtedy można zakończyc kurację. A co do wysypu,to może się on pojawić i 5 miesiącu stosowania leku. Polecam wszystkim stronę Izotek.pl ,tam znajdziecie odpowiedzi na Wasze pytania.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was!!!! Za mną 1,5 miesiąca stosowania tego leku. Biorę 40 mg na dobę, skutki uboczne takie jak u Was. Nie miałam żadnego wysypu, pryszcze nowe się nie pojawiają tylko takie białe podskórne grudki, no i mam pytanie, te grudki też znikną czy trzeba je oczyszczać mechanicznie??? W aptece doz.pl możecie zamówić Axotret 20 mg 60 sztuk (w moim przypadku na miesiąc) za 133 zł. Odbiór w aptece, zero dodatkowych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też już prawie 1,5 msc i efekty są, chociaż wszystko mi nie zeszło i wciąż się trochę pojawia na ramionach czy na linii żuchwy. Ja kupuję 20mg 30tabletek za 58 zł w aptece Avena, wiem, ze są też opakowania po 60 tab., ale ostatnim razem nie udało mi się ich zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdaahjkirdx
Witam,za mną 6 tabletek axotretu i jak narazie lekka poprawa na twarzy.Biore 1x20 mg po miesiącu mam zwiększyć dawkę.Skutków ubocznych przez te sześć dni również nie mam ,no może lekko popękane kąciki ust ale nie jest to uciążliwe.Dam znać za parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann_21
Hej. Polecacie jakiś dobry balsam do ciała? Stosuje obecnie Neutrogenę, ale nawet ona nie radzi sobie za dobrze z moją suchą skórą. I czy te tabletki wpływają jakoś na miesiączkę? A dokładniej na jej regularność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakonczona
Witajcie Borykałam sie z trądzikiem z dobre 4 lata, nic nie pomagało, bedac u dermatologa na NFZ spalila mi policzki maścią! cała opuchnieta bylam, mialam dosc i poszlam prywatnie. W kwietniu br skonczylam terapie axotretem, zjadalam ich 10 op. w ciągu 5 miesiecy, pierwszy miesiac był najgorszy, wysyp z dnia na dzień coraz gorszy, uzywalam kremu z iwostinu i podkladu z pharmaceris z przepisu dermatolożki, najgorszy efekt uboczny to były dłonie, suche, popękane na zewnątrz, zaden krem nie pomagał tylko nasilał pieczenie a zarazem swedzenie, jedyne co pomogło to olej roślinny,smarowalam na noc i o niebo lepiej było.mialam również wahania nastroi, kłucie w klatce piersiowej, ból pleców, ogolne zmęczenie i pękające usta i czeste zajdy. po zakonczeniu teraz mam przy okresie dosłownie jednego małego pryszczyka ktory na drugi dzień ginie, wszystkie zaskórniki, wągry znikły, cera sie nie błyszczy. lekkie blizny zostały po "oczyszczaniu" u kosmetyczki. Nigdy wiecej takiego błedu nie zrobie :) a blizny będe mogła usunąć peelingiem u dermatolożki. , Życzę wszystkim wytrzymałości i powodzenia! Bo warto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakonczona
niby nie ma wpływu na miesiączkę ale dla mnie opóźniał o około 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakonczona
Ann_21 niby nie ma to wpływu na miesiączkę ale dla mnie opóźniało się o około 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann_21
Zakonczona, u mnie włąsnie też i zastanawiałam się czy to od tego ;p A czy po zakończonej kuracji twarz znów zacznie się przetłuszczać i świecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 83
Za mną nieco ponad dwa tygodnie Axotretu.Narazie dawka 1x20 mg.Póki co tragedii nie ma,ze skutków ubocznych narazie suche usta i wydaje mi się ze nic poza tym,może mala wysypka na jednej dłoni ,jest to ok 20 malutkich chrosteczek,dość suchych ale nie swędzących.Wysypu nie było a widzę mala poprawę,cera się juz nie błyszczy,chociaż musze przyznać ze nie miałam jakiejś strasznej postaci trądziku a może to też ma znaczenie przy wysypie:-)Jak zaczynałam to byłam przerażona po tym czego się tu naczytałam a narazie nie jest źle.W drugim miesiącu mam zwiększyć dawkę także dam znać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Student polibudy
Z tym alkoholem to serio nic nie można pić? Ja już za miesiąc kończe kuracje i nie ograniczałem nic, kilka razy sie nawet upiłem, ale nie odczułem żadnej różnicy w skutkach upicia się pijąc przed i w trakcie kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorea axotret 5 dzien skutkow ubocznych brak. Sporo drogi jeszce przede mna ale takie zycie. Mam nadzieje ze pozbede sie tego swinstwa raz na zawsze chociaz jakiejs tragedii nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×