Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Dziastolinaja może wreszcie się coś u Ciebie ruszy :) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja no to super że się coś ruszyło. teraz musisz tylko dusić M hihih.. A ja już mam stresa przed jutrzejszym dniem. Mam sie wstawić na izbę przyjeć na 7.15 gin bedzie tam czekać na mnie. A popołudniu mam wyjść jak sie bede dobrze czuła.... Juz bym chciała aby była sroda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scooby trzymam kciuki, będzie dobrze :) Słuchajcie dziewczęta mam dylemat, byłam u lekarza i on przepisał mi antybiotyk. Boję się, nie wiem czy brać bo na ulotce napisano, że u kobiet w ciąży należy brać w ostateczności. A mnie gardło boli mam tabletki do ssania, żeby nawilżać gardło. Nie wiem czy brać czy nie. Co zrobiłybyście na moim miejscu. Niestety na studiach mówiono mi, że jak kobiety w ciąży przyjmują antybiotyk to negatywnie wpływa na rozwój dziecka w tym i mowy. Wiem, że macie własne problemy ale co zrobiłybyście na moim miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kidera a mowiłaś że jesteś w ciąży??? Ja na twoim miejscu zadzwoniłam bym do gin i powiedziała jak sprawa wyglada że dostałaś dany antybiotyk i nie wiesz czy możesz go wziąć. I niech gin ci doradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu , ja się czuję ogólnie dobrze. Tylko powróciły zawroty głowy. I dziś na czczo miałam mdłości. Mam nadzieję, że już wkrótce znowu zobaczysz dwie kreseczki i będziesz w gronie zafasolkowanych. My w sobotę mówiliśmy rodzicom (i braciom) o ciąży. Ale już oczywiście poszło dalej. Teściowa stwierdziła, że nie ma sensu, że chcemy reszcie powiedzieć w święta i zadzwoniła do babci. A od niej zapewne dowiedziała się reszta. Rodzinka zachwycona jak im mówiliśmy. Moja mama stwierdziła "nareszcie!!" ( nie wiedziałam, że tak wyczekiwała ;p) Nie chce mi się siedzieć w pracy..Ale mam lenia dzisiaj... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scooby nie musiałam mówić ponieważ u mnie już widać brzuszek :) I pani doktor sama zauważyła. Najgorsze jest to, że moja gin jest obecnie na przymusowym urlopie bo miała do wykorzystania zaległy z ubiegłego roku. Dopiero za tydzień będzie eh... kiepsko z tym wszystkim. Skrzatunio to współczuję mdłości ja przez to przeziębienie niestety mam nawrót mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiderka nie wiem co Ci doradzić,skoro tak się zle czujesz,to może weź ten antybiotyk,żebys się jeszcze gorzej nie poczuła. naprawdę nie wiem,ja nie chcę Cię absolutnie straszyć i nie chciałam tego pisać tutaj,ale dzień wcześniej przed tym co mi sie zdarzyło,wzięłam tabletkę przeciwbólową bo już nie wytrzymywałam z bólu głowy,był to paracetamol,czyli najbezpieczniejszy z leków przeciwbólowych. teraz obwiniam sie o to,bo zaraz na drugi dzień poroniłam. wiem,że nie powinnam,ale myśli różne przychodzą mi do glowy,że gdybym nie wzieła....... nie wiem naprawdę,może to był poprostu zwykły zbieg okoliczności,może zarodek był słaby,a może to przez tą tabletkę.zrobisz co uwarzasz. skrzatunio cieszę się,że u Ciebie wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salelite
Kiderka moim zdaniem jak lekarz przepisał ci antybiotyk to znaczy że nie masz wirusa tylko BAKTERYJNE zapalenie czasami takie coś jest groźniejsze dla dzidzi niż sam antybiotyk i jak są bakterie to domowe sposoby nie pomogą tylko właśnie antybiotyk,ale jak się boisz to może powinnaś zapytać swojego lekarza ginekologa(nawet do niego zadzwonić że masz obawy) co robić on się na tym zna a my niestety nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytujaca2
hey kiderka - nie wiem czy antybiotyk masz brac czy nie ale znam dosc dobry sposob na bol gardla moze sproboj ten na pewno nie zaszkodzi - kup sobie imbir w korzeniu do dostania w kazdym markecie , nastepnie obierz ze skorki i utnij cienki plasterek i ssaj sobie jak tabletki na gardlo jak juz poczujesz ze wyssalas wszystko schrup po prostu ten plasterek i polknij , dodatkowo dorzucaj sobie plasterki imbiru do herbatki - wiesz mi to czesto pomaga ale nie wiem jak bardzo masz zainfekowane to gardlo bo jesli angina ropna to imbir troche slaby bedzie - no ale na pewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salelite
A jeszcze mi się przypominało jak moja koleżanka była w ciąży i też ja bolało gardło miała taki sposób: Ugotuj ziemniaki w skorupkach na miękko później lekko ostudź i rozgnieść na ścierkę kuchenną i zwiń tak żeby opatulić całą szyję i trzymaj tak ....Podobno ziemniaki wyciągają ból i zapalenia i takie inne :) Jej pomogło mam nadzieje ze tobie też:) ona to robiła dość często 2 razy dziennie i kilka dni . Pamiętaj tylko ziemniaki nie mogą być gorące ale letnie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczęta za podpowiedzi. Nie, nie mam anginy ropnej (na szczęście ta przypadłość zawsze mnie omijała). Mam zapalenie krtani i gardła. Z imbirem nie próbowałam, ale... obawiam się, że dla mnie może być zbyt intensywny. Niestety imbir jest ogólnie bardzo mocny a ja po czymś takim miewam bliskie spotkania z toaletą dzidzia tego nie preferuje. Rozmawiałam z koleżanką ona dostała taki antybiotyk jak miała zapalenie ucha i go przyjmowała będąc w ciąży a dzidzia zdrowa :) Więc zdecyduję się brać ten lek. Bo tak jak napisała Salelite jeśli to bakteryjne to lepiej brać. Dziękuję raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu strasznie mi przykro i trzymam podwójnie kciuki zeby się udało jak najszybciej zobaczyć 2 kreski. Co do powodów..to nie rób sobie krzywdy..widocznie tak miało być...podobno 20% wczesnych ciąz kończy się samoistnym poronieniem..tylko w ogromniej wiekszosci kobieta nawet o tym nie wie... Kiderka- napisz co to za antybiotyk..niektore są bezpieczne..np. bioparox..nie wchłania się do krwi , dziala miejscowo..a na ulotce tez ma napisane ze w razie koniecznosci....ja to brałam w poprzedniej ciąży i konsultowałam z kilmoma lekarzami bo oczywiscie nie dowierzałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie dzisiaj 24 d.c., ale jak już pisałam prawdopodobieństwo, że się udało jest prawie zerowe, tym bardziej, ze w tym miesiącu nie wiem, czy w ogóle miałam owulację (nie zaobserwowałam śluzu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, zżarło mi pół posta. Kiderka----> zastanawia mnie, czemu Twoja lekarka przepisała ci doustny Duomox, a nie Bioparox w spreayu, który jest najbezpieczniejszym antybiotykiem w ciaży na gardło, bo tak jak ktoś tu napisał, nie wchłania się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiederka- mi sie wydaje ze lekarz wie co robi.. zwlaszcza jeśli wie o ciąży.. z tego co wiem duomox jest ciut mocniejszy ale rownież bardzo czesto zalecany ciężarnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziś drugi dzień na metformaxie i powiem Wam, ze nie pamiętam kiedy czułam się tak fatalnie :( Nudności koszmarne, a mój dzisiejszy wypad na zakupy to jakaś męczarnia. Kilka razy musiałam wyjść na świeże powietrze bo myślałam, że zemdleje, a wcześniej na kogoś zwymiotuje :( Plus biegunka od wczoraj w pakiecie. Doktorek kazał brać 3x1.. nie ma takiej opcji. Zaczynam od jednej dziennie i będę powoli zwiększać dawkę. Tak mi tez poradziła moja Mama pielęgniarka i kilka koleżanek z PCO, które lecza się tym samym lekiem. Sponiewierało mnie dziś ostro :( A teraz z innej beczki. W niedziele moja kochana siostrzenica (6 mies) ma chrzciny i chciałam dokupić coś jeszcze i kupiłam jej pierwszą Barbie :D Wiem, ze trochę minie kiedy będzie mogła się nią bawić, ale nie mogłam się oprzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Hej pppolaaa,myślałam dziś o tobie :)Ja jeszcze nie robiłam poczekam chyba do 30. no chyba że okres nadejdzie jutro:( W sumie mam bóle jak na miesiączkę i czuje się jakby miała nadejść ale na razie temperatura nie spada wciąż 37,0 rano.Nie robię sobie jakoś nadziei i nawet właśnie popijam winko z mężem:)Kurcze nie zawsze taką wczesną ciążę wykrywa test jeszcze trzymam kciuki i oby u ciebie miesiączka nie nadeszła:)Fajnie by było razem zafasolkować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satelite - to trzymam kciuki za jutrzejszy test!!! A u mnie juz wszyscy po kolei sie dowiadują. Rodzice rozpowiadają dalej. Ok, fajnie że się cieszą. Ale czemu nie chcą zrozumieć, że to jest jeszcze bardzo bardzo wcześnie i ja chciałam żeby tylko oni narazie wiedzieli?? Wkurza mnie to, że mimo że ich prosiłam mówią : "oj tam". I lepiej niż ja wiedzą czy chcę rozpowiadać czy nie. To moja ciąża, moja decyzja kiedy mówić. Ja powiedziałam tylko , tak jak pisałam, rodzicom, braciom (i tak byli jak mówiłam rodzicom), jednej siostrze ciotecznej, no i Wam. A oni rozpowiadają. Nie chcę żebyście mnie źle zrozumiały. Poprostu jeszcze się boję, jest tak wcześnie. I nawet są osoby, którym bym chciała powiedzieć, a już nie mogę, bo już wiedzą. Może już kupię sobie koszulkę "YES, I'm pregnant" i po zawodach, wszyscy się dowiedzą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzatunio tak to jest wlaśnie,powiesz jednemu i wieść się szybciutko rozniesie:)ja jeśli teraz mi sie uda,nie powiem nikomu,naprawde nikomu.nie chcę,żeby się wszyscy bliscy rozczarowali jak to bylo tym razem:( teraz za dużo osób wiedzialo.nie wiem czy nawet mężowi powiem,bo to co sie stało teraz baaardzo go zabolało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pppolaaa --> słuchaj, ja też sie staram już ponad rok o dziecko i nic!!! Ale ja mam problem u siebie, co miesiac w połowie cyklu plamienia a potem znów przed @ się pojawiają. Wizyte u gina mam na 11 kwietnia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kasia444----> w cale duomox nie jest zalecany dla pan w ciąży. trzeba na niego uważać bo powoduje on grzybice. a ze jest to lek na wszystko to go przypisują. sama na początku ciąży zachorowałam i mi lekarka go przypisała ale mój gin z tego nie był zadowolony i kazał mi uważać. na szczęście nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
skrzatunio-----> haha u mnie było tak samo:D powiedzieliśmy tylko "wybranym" na początku ale teściowa wzięła sprawy w swoje ręce i obdzwoniła całą rodzine bez naszej wiedzy. mój narzeczony baaardzo głupio się poczuł jak po miesiącu zadzwonił do swojego dziadka z nowinami a on odpowiedział "już wiemy od miesiąca" :/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana a w jakich dawkach przyjmowałaś ten lek. Moja koleżanka przyjmowała go też jak była w ciąży i jej ten lek przepisał ginekolog jak miała zapalenie gardła. Więc ja już nie wiem. A lekarzem jest świetnym więc, podejrzewam że jaki lekarz takie poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satelite
Dzięki skrzatunuio,ale chyba poczekam jeszcze z tym testem nie chce znów czekać na wynik a później znów zobaczyć 1 kreskę:(Skok temperatury miałam 16.03 a szczyt śluzu 15.03 czyli okres powinien być 30 lub 31.03 Nie mam w domu żadnego testu(tak sobie obiecałam kiedyś) a do miasta nie wybieram się dzisiaj,później praca 2 dni, więc jest szansa że wytrzymam z testem może nawet do piątku:)Trzymajcie kciuki żeby wstrętna miesiączka nie przyszła .... Pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kiderka----->mi przypisała najniższa dawke. najsłabsze i brałam 2x dziennie. tobie na pewno tez dała najsłabsze żeby nie truć maleństwa. bierz je spokojnie ale jak zauważysz jakieś swędzenie albo pieczenie w intymnych miejscach odstaw je odrazu i idz do swojego lekarza po inne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki pamiętacie jak Wam mówiłam, że lekarze podejrzewają że dzidzia mojej siostry w ciąży ma chore serduszko? Okazało się że faktycznie ma. I dziś ma operację w łonie robioną.. Denerwuję się.. Trzymajcie kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzatunio,jakie to niesprawiedliwości są na tym świecie:(coż taka kruszynka jest winna,ale może nie powinnam tego pisać,jednak chyba lepiej,że teraz jeszcze w łonie ta operacja się odbędzie,niż poźniej. Będzie dobrze,a Ty sie nie stresuj,bo Twojej dzidzi i Tobie niedobrze to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh czesc dziewczyny nie wiem dokladnie ale chyba @ juz przylazi bo juz widze rózowo brązowa kropeczke al tak prawie przezroczysta wydzieline i nie wiem poczekam na przebieg sytuacji ale na 100% @ choc nic nie czyje zabardzo ale sie wkur.... chyba ja nigdy w tej ciązy nie bede!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×