Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość JarekB28
Fajnie maluszek zwiększył swoje rozmiary z 6 mm, do prawie 12mm. Każdemy z tu obecnych życzę tylko takich wiadomości od lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was ja mam jutro wizyte i mam nadzieje ze bedzie wszytko ok zreszta musi byc dobrze. ebudka co do pracy ja rowniez mam umowe do 31 01 2011 i umowa czy bede na zla czy nie to i tak sie przedluzy do dnia porodu a pozniej macierzynski placi zus . oczywiscie trzeba byc w 12 tc wtedy przedluzaja umowe my oczywiscie ze bedziemy bardzo mi przykro z wszytkich utraconych lipcowek . ja rwoneiz w maju 2010 stracilam ciaze ale teraz znow sie udalo i mam nadzieje ze jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Kobietki ,a wybieracie się na USG genetyczne?W ktorym tyg. w ogole się je robi. Pamietam ,ze z Amelią miałam w 24 tc, USG 3D robione,bo było zagrozenie jakies i lekarz kazał sprawdzic to własnie 3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vivian moj lekarz ma wlasnie sprzed tzn usg w 3d . wiec mam w 12 tc pozniej wlasnie cos po 20 nagrywana plytke bynajmniej tak mialam w poprzedniej ciazy a chodze do tego samego lekarza wiec pewnie tez tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybieram sie na nieinwazyjne badanie prenatalne, czyli USG genetyczne i badania krwi. Wykonuje się je pomiędzy 12 a 14 tygodniem. Czy któraś z Was dziewczyny miałą wykonywane takie badania wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, robilam w obu poprzednich ciazach usg genetyczne w 12 tygodniu i badanie krwi pod tym katem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, czytam Wasze wypowiedzi nt. USG genetycznego i innych badań i zastanawiam się: mi lekarz powiedział, że w 12tc ciąży zrobimy USG, które wyeliminuje jakieś choroby (oczywiście już nie pamiętam jakie) natomiast ok. 20 tc zrobimy USG połówkowe. I teraz zastanawiam się czy USG połówkowe jest to samo co genetyczne? Jak możecie to napiszcie coś wiecej nt. tych badań, ponieważ jestem w pierwszej ciązy i jestem zupełnie zielona w tych tematach. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipcóweczki byłam wczoraj u lekarza i maleństwo rozwija się, serduszko nie biło ale lekarz mówił, że jest już rurka, z której rozwija się seruszko i ta rurka się poruszała. Więc jest wszystko dobrze, żywy zarodek umiejscowiony w macicy. jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko jest dobrze. Kolejne badanie za 5 tyg. wtedy to już będzie widoczne wszystko :) Aha i moje maleństwo ma 6 tc :) balbiina ale idąc na l4 przed skończonym 12 tc i zostając na l4 do końca ciąży automatycznie się przedłużą umowa do dnia porodu i potem macieżyński. Czy trzeba nie chorować do 12 tc? W zasadzie w moim przypadku to juz jestem w połowie 12 tc więc teraz będzie z górki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, Atena, to badanie w 12tym tygodniu wlasnie jest usg genetycznym, bo bada sie pod katem pewnych schorzen genetycznych jak zespol Downa, zespol Edwardsa, itd. Mierzy sie na przyklad przeziernosc karkowa, ktora sluzy do oceny ryzyka wystapienia zespolu Downa i wad cewy nerwowej takich jak rozszczep kregoslupa czy wodoglowie. Sa jeszcze testy z krwi oznaczajace pewne markery genetyczne wad rozwojowych, chyba go sie robi ok 16 tc. Jak sie ma watpliwosci co do uzyskanych wynikow, dalszym etapem jest amniopunkcja - dzieki niej mozliwe jest wykluczenie okolo 75 roznych chorob genetycznych oraz po drodze 100% ustalona plec. Amniopunkcje robi sie w pozniejszej ciazy, po 16 tc. Usg polowkowe jest badaniem morfologicznycm, czyli mierzy sie rozmiary wszystkiego co sie da zobaczyc. Jest dluuugie. Pamietam, jak maz sie cieszyl, ze dziecko ma dlugie nogi, kosc udowa byla powyzej przecietnej dlugosci, mowil, ze modelka bedzie, hihi, teraz mi biega stwor na takich krociutkich nozkach wzgledem ciala, ze az smieszne. Chyba ze jej kiedys sie jeszcze wydluza ;D. Ebudka, bardzo sie ciesze, ze maluszek jest ok. Chyba teraz jestes spokojniejsza, co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela 1974 jestem spokojniejsza zdecydowanie. kolejna wizytę mam za 6 tygodni czyli 06.01.2011 a na 15.01.2011 jesteśmy własnie umówieni na to szczegółowe badanie o którym piszesz. Lekarz mówił, że wtedy się namierzymy naoglądamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1974-bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowedź;) Ebudka, cieszę się razem z Tobą, że fasolcia ma się dobrze. jeśli jesteś w 6tc to za wcześnie aby zobaczyć serduszko, ale ważne, że lekarz zauważył, iż serduszko zaczyna się formować. trzymajcie się cieplutko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka ja bede na zwolnieniu od 15 grudnia . wiec spokojnie mozna isc odrazu na zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbiina ale idąc 15.12 jeszcze nie minie tobie 12 tc. Liczy się, że musi minąc 12 tc ciąży czy po prostu sam fakt, że przechodzę na l4 i jestem już w ciąży a do zakończenia umowy o pracy będę już w 12 tc. tego do końca nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian2006 - do wszystkich tych usg wystarzcy zwykly usg, osobiscie nigdy nie mialam robionego 3D czy 4D i nie odczuwam takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obojetne na l4 mozesz byc od pierwszego tygodnia ciazy . te 12 tygodni to tylko po to zeby wiedzieli mneij wiecej do kiedy umowa jest przedluzona i ze zostanie przedluzona . lekarz mi wystawia zaswiadczenie ze jestem np w 10 tc ciazy i przewidywana data porodu 11.07.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaaaaaaaaaa czyli kobieta w ciązy jest chroniona cokolwiek się dzieje :) :) :) :) czuję się jeszcze dobrze ale coraz trudniej jest mnie rano wstać do pracy. w łązience męczy mnie zwykłe suszenie włosów :( hmmmm muszę się zastanowić nad tym :) rezygnujecie z czegos specjalnie w ciąży? np. z makijażu? używacie szczególnych kosmetyków do pielęgnacji? podobno teraz ważne już jest nawilżanie, które chronić ma przed rozstępami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wro-tka
Witam wszystkie Mamusie :) jestem tu nowa ale mam nadzieję, że można dołączyć się jeszcze do tematu... też spodziewam się dziecka :)) termin mam na 1 lipca Obecnie jestem w 10 tc to moja 3 ciąża z którą mam najwięcej niepewności i leków ale to z powodu, że druga ciąża zakończyła się urodzeniem córki z wadą wrodzną :( jestem już po pierwszym usg i czekam kolejnego aby dowiedzieć się czy z dzidziusiem wszystko ok!! mam pytanie czy są tu Mamusie, które miały robione usg genetyczne.jeśli tak to proszę o odp co tam dokładnie widać i jaką daje gwaracjem że z Maleństwo jest zdrowe. z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wro-tka, jak mialas juz dziecko z wada, to raczej powinnas w tej ciazy zrobic amniopunkcje. Wydaje mi sie, ze urodzenie dziecka z wada jest wskazaniem do amniopunkcji, do tego refundowanej przez NFZ. Poszukaj na ten temat wiecej informacji. Bo samo usg genetyczne plus markery z krwi, to mi sie wydaje, ze dla ciebie daja za malo gwarancji co do zdrowia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wro-tka
Ela 1974 lekarz mi powiedział, że amniopukcja to będzie ostateczność bo wada ,która ma moja córka z reguły nie powtarza się. ale jak trzeba będzie to oczywiście, że zrobię. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie : usg super z dzidziusiem wszystko w porzadku pieknie sie rozwija serducho jak dzwon . ale ale mi sie pojawil dosc duzy krwiak mam duzo lerzec , nie wolno mi chodzic sprzatac, prac itd nawet powiedzial ze w niedziele do kosciola mam nie isc ;-) . ale jak tu lerzec przy tak ruchliwym dziecku majacym 1000 pomyslow do zrealizowania na minute hihihihihihi zastrzyki nadal , tabletki duphaston na zmiane z luteina , nospe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny! ja tez mam termin na lipca, a dokladniej na 27.. obecnie jestem w 6tc :-) kolejna wizyte mam 20 grudnia, a badanie USG w 14 tc aaa dodam jeszzce ze bede rodzic w UK :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny! ja tez mam termin na lipca, a dokladniej na 27.. obecnie jestem w 6tc :-) kolejna wizyte mam 20 grudnia, a badanie USG w 14 tc aaa dodam jeszzce ze bede rodzic w UK :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor, Balbino, dobre wiesci co do maluszka, co do krwiaka juz mniej. Ze tez tobie jeszcze tego brakowalo. Osobiscie nie wyobrazam sobie jak mozna lezec majac male dziecko. Ale coz. Moj maz wymyslil taka opcje: kupil 2 kojce, zlaczyl je do kupy, ze wyszedl taki duzy kojec, jak wraca po pracy zmeczony, kladzie sie do tego kojca, wsadzam tam mala i ona lazi po tacie cala happy, buduje na nim wieze z klockow itd, a tata przy tym lezy, czasami nawet mu sie udaje zdrzemnac. No i faktycznie, olej to sprzatanie, gotowanie i pranie firan, a nich ten dom mchem porosnie, byle dzidzia byla zdrowa. Potem dalej bedziesz do konca zycia sprzatac i gotowac, moze to jedyny okres w ktorym masz pelne prawo odpoczac od tej wiecznej pracy domowej :) Dobra jestem do gadania, a dzis sama sie przeforsowalam z prasowaniem, i wszystko mi boli. Za duzo tych koszul meza sie uzbieralo. Choc przyznam, ze prasuje je byle jak, byle szybko. I tak maz zanim dojedzie do pracy, to na tej koszuli sie wyspi w pociagu i plecak ciezki zaniesie, wiec juz jest wymieta na wstepie. Ebudka, pytalas, co w makijazu i innych zabiegach sie zmienilo z ciaza, otoz u mnie nic, bo makijaz juz zapomnialam kiedy ostatnio mialam. Rano czesto nie mam nawet czasu by zeby umyc. Na szczescie jestem brunetka i u mnie z makijazem czy bez, z farba na wlosach czy bez, roznica jest w zasadzie slabo zauwazalna. Pocieszam sie, ze jak dzieci podrosna i wroce do pracy, to wtedy zadbam bardziej o siebie. Jak to w Biblii pisze, ze jest czas na wszystko: czas na rozrzucanie kamieni i czas na zbieranie kamieni. Moje kolezanki, ktore odchowaly juz male dzieci, teraz sie wziely za siebie wrescie i takie laski sie z nich porobily, ze szok. I na mnie przyjdzie czas. Wro-tka, dziwne podejscie ma ten twoj lekarz. Bo z ta amniopunkcja chodzi nie o to, zeby kolejne dziecko nie mialo tej samej wady, tylko generalnie o to, zeby maksymalnie zapewnic tobie urodzenie tym razem na prawde zdrowego dziecka bez jakiejkolwiek wady. Czego ci zycze z calego serca. Ide sie rabne do lozka. Kolejny dzien z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies sie wszystkie lipcowki w sniegu utknely :). Mam nadzieje, ze macie sie dobrze, spedzacie pracowita sobote, bo juz trza do swiat powoli sie przygotowywac. Dzis byly sanki u nas. Pozatym nic nowego, mdlosci jak zawsze. Milego wieczorku, ide juz spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Pracowita sobota,pracowita. Wczoraj Amelka miała bal mikołajkowy,wiec krolewna przebieranki etc. Umęczyłam się : sporo ludzi,gorąco na sali,ja jakies zawroty głowy i dziwny ból od rana w prawym boku...Już sama nie wiem czy od brzucha,czy wyżej. Rano był spokoj,po 15-tej znow mnie dopadło i sie kurde martwie. Jak nie pusci lece do gina w poniedziałek,mimo ze planowane miałam na 15.12. ;/ O mdłościach już zapomniałam,piersi lepiej...juz mnie tak nie bolą. Śluz jakis się tylko wydziela i mnie wkurza ,ale co się nie robi ... Zaparć nie mam,ale gazy takie,ze hej (przepraszam za szczególy,ale po to to forum,nie?) Dziś poszyłam broszek,pofilcowałam kulek na korale. ktos chce obejrzeć...kupic ? wołac :)Pokaże. Jutro luz.Do rodzicow jedziemy o 12.00 ,obiad u nich (ekstra...nie musze stać w garach jeden dzien... ;D) Ściskam Was mocno i mykam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, Vivian i inne dwiewczyny, Ja jak zwykle po nocach czuwam, dzis mala znow dawala czadu od 2j w nocy przez 2 godziny, tylko po paracetamolu zasnela, siedze i sniadanie nocne jem. U mnei to samo, gazy takie, ze hej, maz tylko sie smieje, bo pamieta, ze to samo bylo w poprzedniej ciazy. Na to sie chyba sklada, ze znalazlam w lokalnym sklepie...polskie kiszone ogorki, w szoku bylam, wiec teraz wcinam na maksa. Do tego mam pociag do surowej kapusty, raz nie moglam wytrzymac, prosto na bazarku urwalam lisc, tak mi sie chcialo tej kapuchy. Moze jakiejs witaminy brak, choc biore przeciez te witaminy w pigulkach. Jak boli w prawym boku, to nie ma zartow, uwazaj na wyrostek. Znam kobiete, ktorej operowano wyrostek w ciazy, a to miala pecha. Ale to nic strasznego, da sie przezyc, wszystko zagoilo sie dobrze, dziecko urodzilo sie w terminie i zdrowe. Pojde urwac sobie jeszcze snu Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, dołączam do was, u mnie kończy się 6tc, termin mam na 26 lipca 2011. a że jestem anna, więc termin dokładnie w moje imieniny, może dziecko trafi;) to moja pierwsza ciąża, więc jesteśmy przejęci. jestem po pierwszym usg, piękny zarodek było widać w 5tc. następna wizyta 15.12, w 8tc. mam nadzieję, że usłyszymy serduszko. wiedzą tylko znajomi, rodzinka dowie się w wigili. ale będzie szok, bo nic nie wiedzieli, że się staramy (po prawdzie nie staraliśmy się długo, bo już przy pierwszej próbie;) w 5tc potwornie męczyły mnie nudności i wymioty, cały dzień masakra. od dwóch dni jest lepiej, zobaczymy co dalej. pozdrawiam was gorąco w te mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela - hm...to tak boli na wysokości talii nawet...dziwnie ...wyrostek dawno miałam operowany,wiec wykluczam. Dopiero wstałam,wiec zbieram sie bo o 12.mam byc u rodziców. Miłego dzionka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×