Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

cześć dziewczyny a ja się wkurzyłam w weekend. chcielismy z mężem obejrzeć wózki no i tak zrobilismy, tyle ze nigdzie we wrocławiu nie mają na stanie bebe conforta high treka. tylko na zamówienie. chciałam go sobie pooglądać, zobaczyć jak się składa, jak wygląda stelaż po złożeniu a tu dupa. tym bardziej, że odpadł nam jeden wózek, który bralismy pod uwagę, quinny. po pierwsze nie mozna przełożyć rączki, po drugie spacerówki nie da sie położyc zupełnie płasko, tylko pod katem 30 stopni, więc z wygodnego spania nici. poza tym fajny, łatwo się składa, nie zajmuje dużo miejsca. w high treku rączka się przekłada i chyba spacerówka rozkłada sie na płasko. ale jednak przed zamówieniem z netu wolałabym obejrzeć. szkoda, został jeszcze jeden sklep. dziewczyny z dolnego śląska - jakbyscie były w jakiś sklepach u siebie w miastach, zapytajcie o ten wózek. mogę sie przejechać do wałbrzycha czy jeleniej... dobra spadam, bo po l4 w robocie huk zaległości. trzymajcie się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka wszystkiego NAJ na nowej drodze życia :) dziewczyny kiedy można iść na usg połówkowe od 18 czy od 20 tygodnia ciąży? bo chyba są różne teorie a chyba każda z nas jak najszybciej chciałaby wiedzieć, że z maleństwami wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka ja byłam na usg połówkowym w piątek, u mnie to było 18t1dz. Z małą wszystko wygląda ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa, czyli podjęłam dobrą decyzję ;) Ja akurat Siemiradzkiego mam bliżej niż Ujastek, co też zaważyło na decyzji. anik_82 - co to znaczy, że w Quinny "rączka się nie przekłada", bo nie kumam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 - spacerowke mozna rozlozyc na plasko bez problemow. jak chcesz to moge napstrykac zdjec wozka w roznych pozycjach hihi jak bede u tesciow nastepnym razem i wyslac Tobie na maila, tylko podaj swoj adres. Nie wiem kiedy to bedzie bo poki co jestem chora i siedze w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka - wszystkiego dobrego i duuuzo miłosci na nowej drodze zycia! U mnie powoli do przodu,nawet w dosłownym znaczeniu tego słowa... Mam albo rwe kulszowa,albo jakis inny ucisk na lewą stronę...boli od tyłka po noge...na lewą stopę nie stane...bol ,ktory łzy wyciska! :( Dziś mam wizyte u gina i oczywiscie panika ....czy wszystko ok. Ech...na 16.jade. Moze i na ten bol doktor pozwoli cos zastosowac,bo lezenie plackiem nie dla mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris81, masz Quinny Buzz czy Bebe Confort High Trek? :) My mamy wizytę 7.03., to będzie około 20tc, więc chyba akurat załapiemy się na usg połówkowe..? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihih.....bedzie 2 dziewczynka :D:D::D Antosia ;) Zdrowa,ładnie rośnie,pomierzona od A do Z. Usg pokazuje termin bez zmian ,na 9.07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........................Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian 2006 a w którym tygodniu jesteś? Dziewczyny może wpisujmy tydzień ciąży gdy któraś była na usg połówkowym i dzieli się tą informacją z resztą? Susi pisała, że była na nim w 18 tygodniu a ja dziś byłam kontrolnie u mojej ginekolog i mówiła żeby na to badanie iść w 22 tygodniu więc teraz mam rozdwojenie jaźni a cierpliwością nie grzeszę :D Wszystko sprawdzone serduszko ładnie bije, mały się wierci ma to po mamie hi hi hi :) wyniki krwi zaskakujące i nie ma bakterii w moczu oznaczenie liczne: śluz, bakterie, nabłonki płaskie wynikają z tego, że mocz musiał dotykać "słodkich usteczek zewnętrznych" - to określenie podsunął mnie mąż :D Niepokojące i to jest objawem zakażenia bakteryjnego gdy leukocyty w moczu są powyżej 5 Więc wszystko jest idealnie juuuuuuuuuuuuuuuupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris kochana, nie chcę Cię wykorzystywać. oczywiście jakbyś miała siłę i ochotę to chętnie, interesuje mnie zwłaszcza sam stelaż w wersji złożonej i rozłożonej, gondolę, spacerówkę i fotelik creatis widziałam i bardzo mi się podobają. mój mail megatiger@tlen.pl jakbyś kiedyś była u teściów, sprawdź proszę jak sprawdza się ten system wypinania/wpinania poszczególnych elementów (zwłaszcza gondola i fotelik). różne wózki mają różne systemy, nie wszystkie są łatwe w obsłudze i wygodne, choć tu producent zapewnia że można to zrobić jednym palcem, ale wolę sprawdzić zanim wydam prawie 3 tys;) dżuczek - w spacerówce quinny dziecko może podróżować zwrócone jedynie w jedną stroną, tzn przodem do kierunku jazdy. nie ma możliwości przełożenia rączki tak, aby widzieć buzię dziecka. z doświadczeń koleżanek wiem, że ta opcja się przydaje. co do oparcia, maksymalnie położone jest pod kątek ok. 30 stopni, nie można go położyć zupełnie na płasko. wolę wózek w którym jest pełna regulacja oparcia. no i dla mojego męża rączka jest jednak trochę za nisko, ale on jest wysokim mężczyzną;) Vivian, gratulacje, piękne imię. ja jestem bardzo ciekawa płci, ale usg dopiero za 1,5 tygodnia o ile znowu Maleństwo nie będzie spało zwinięte w kłębek. dziewczyny, kupujące wózki w necie. postarajcie się podjechać wcześniej do sklepu. na żywo nie wszystkie są tak fajne, inne zyskują dopiero w realu. ja się przekonałam, że wiele wózków jest po prostu za niskich i mojemu mężowi na pewno nie będzie z nimi wygodnie. nadal wygrywa high trek, choć jestem wkurzona że nie mogę go obejrzeć. dobra, uciekam robić walentynkową kolację. kaczka w jabłkach z borówkami. trzymajcie kciuki, pierwszy raz ten przepis wykorzystuję;) buziaki walentynkowe dla wszystkich mam i maleństw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82, a co do Quinny, to się nie zgodzę :) W modelu Quinny Speedi SX - owszem, opcja jest jedna - przodem do kierunku jazdy. Ale ja planuję Quinny Buzz 4 - siedzisko można przypiąć buzią "do mamy" lub "na świat" - wiem, bo sprawdzałam :) Pojeździłam po sklepie różnymi wózkami, decyzja jeszcze nie podjęta na 100%, ale skłaniam się do Buzza :) Gratuluję córy, Vivian2006! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milego romantycznegoi walentynkowania wszystkim lipcowkom. Kto sobie walentynkuje, ale chyba nie ci ktorzy maja 3ke dzieci :) Dzis wieczorem odbylismy szalona akcje pozbywania sie za grosze niepotrzebnych 6 mebli na rzecz innej rodziny, tez o 3ce dzieci :). Maz z tamtym facetem natachali sie jak osly, bo trzeba bylo duze lozko zniesc ze strychu, itd. Teraz maz spi jak zabity. Ale jestem cala happy, to byl najlepszy walentynkowy prezent, jaki mozna bylo wymarzyc, bo cierpie dotkliwie z powodu zagracenia domu, i kazde pozbycie sie niepotrzebnych rzeczy raduje mnie jak malo co. Vivian, gratuluje coreczki. Antosia -sliczne imie. No i takiej kreatorce mody i akcesoriow to tylko corki miec, by je upiekszac. Co tam po synie - na niego glownie dzinsy i podkoszulki mozna zalozyc, za to corki to masz pole dla popisu. Wlasnie moja kumpela, co szyla i dziergala przesliczne stroje dla corki bedzie miala chlopca i sie zali, ze nie da sie juz zamortyzowac tej sterty sukienek z falbaneczkami po corci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tego co mi lekarz mówił to usg połówkowe robi się od 18-22 tc. U mojej dzidzi już można było wszystko pomierzyć i pooglądać. Ledwo lekarz przyłożył mi głowicę do brzucha od razu zapytał czy chcemy znać płeć, tak się mała ułożyła, że wszystko pokazała :) Ale buzi nie chciała pokazać żeby zrobić jej zdjęcie, ciągle odwracała w bok. Ja już mam synka w domu więc bardzo się cieszę, że teraz córeczka :) Może dodajmy w tabelce jeszcze imię dziecka, jak któraś już ma i chce wpisać ??? Vivian- super że wszystko z małą ok i gratuluję córeczki Dziewczyny, doradźcie proszę, który wózek Waszym zdaniem lepszy? Nie mogę się zdecydować jeszcze: http://allegro.pl/implast-bolder-sd-2011-ecoline-torba-spiwor-15-gr-i1409756015.html http://allegro.pl/wozek-espiro-gtx-3w1-3-najtaniej-i1444443082.html Pozdrawiam i życzę miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susi - ja bym brała ten pierwszy...widziałam go na żywo..jest rewelka! Gdyby nie to ,ze mam spacerówki ,to może i bym inwestowała w tak drogi wózek. A tak tylko głeboki mi potrzebny ,pewnie na jakies 10m-cy. Dziś odpoczywam...jedyne co robie to pomidorowa. O 12.00 jadę do chirurga,okazało się ,ze po operacji z sierpnia zostało mi kawałek szwu...niby nie wchodzi w reakcję,ale po co mam o tym myślec...jade się pozbyc. Dziecko mam w przedszkolu,dziadkowie ją odbierają ,bo tesciowa mowi,ze mam odpoczac,nie chodzic za wiele z tym bolem w plecach,posladku i nodze. ;) Od gina dostałam homeopaty...oby pomogło. Ela- Ty masz tak,jak ja.Nienawidze graciarni!! Milego dzionka kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) A ja dziś przed 16:00 mam wizytę u lekarza i standardowo lekki stresik - czy wszystko jest ok - oczywiście jest. U mnie teraz połowa 18 tygodnia. Na USG połówkowe jestem umówiona dopiero w 22 tygodniu. Co do wózków, to ja chyba X-landera kupię http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=712&osCsid=8385700e3645b705bad78b6a49c1784a w sobotę byliśmy w sklepie oglądać wózki i jakos tak przypadł mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam czy jechac na to 3D w poniedziałek. Na zwykłym USg widac,ze wszystko ok,dziecko pomierzone,kręci się,wierci i mieści się w pomiarach. Ela - Ty doświadczona jestes,doradź. Z jednej strony szkoda mi tych 200zł...miałabym np.biurko dla córci,ale z drugiej to jest mega dokladne...nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian 2006 - ja nie jestem doświadczona, ale z tego co mówił mój lekarz - wszystkie "połówkowe" kluczowe pomiary nawet na aparacie 3D robi się i tak w rzutach 2D, 3D to taki bajer trochę. Powiedział mi, że jeżeli na zwykłym 2D nie ma żadnych podstaw do niepokoju, to 3D jest tylko dodatkową przyjemnością dla rodziców. Ja też zdecydowałam się na 3D mimo jego opinii, ale wybrałam klinikę gdzie przyjmują lekarze z certyfikatami z badań prenatalnych - bardziej dlatego, żeby specjalista od diagnostyki prenatalnej zobaczył też moje dziecko, niż żeby obejrzeć badanie w trzech płaszczyznach. To bardziej moja zajawka, absolutnie nie konieczność. Ale to tylko moja opinia :) i tez się wahałam czy jest sens wydawać taką kasę. Zobaczymy, to kaprys pierwszej ciąży po prostu. Ela już wcześniej wypowiadała się, że nie była i nie wybiera się na 3D o ile dobrze pamiętam. Przy okazji gratulacje dla wszystkich mamus po badaniach. Ja wieczór walentynkowy spędziłam na kanapie dochodząc do siebie po wizycie u laryngologa - czyszczenie i płukanie chorej zatoki brrr. Jestem po jednej operacji, czeka mnie kolejna, ale dzidziuś pokrzyżował lekko plany :) więc trzeba poczekać. Na razie ulgę w dolegliwościach przynoszą takie właśnie jak wczoraj akcje, ani operacja, ani silne leki teraz nie wchodzą w grę. Ja płci jeszcze w tabelkę nie wpisuję, za dwa tygodnie połowkowe, które ją potwierdzi, wtedy dopiszę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susi..ja jestem z forum Lipcówki Sierpniówki 2010. Mam wózek Implast Bolder SD ten niebiesko zielony. Jest cudny i bardzo polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżuczek, mnie interesował jedynie speedy, jestem fanką zdecydowanie trójkołowców, buzza 3 i 4 nie brałam pod uwagę, bo mi się nie podobają. pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolina i Vivian ja też się bardziej przychylam do wózka implast. Dziękuję za radę. W poniedziałek też idę na usg 3D ale już bardziej dla frajdy niż pomiarów. Chociaż opinia drugiego lekarza nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny :)Aktualizuje Tabelke Dzisiaj dowiedziałam się że będzie drugi synuś :) dawno nic nie pisałam lecz poczytuje na bierząco Pozdrawiam Wszystkie lipcowe Mamy :) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82, u mnie speedi odpadł właśnie przez fakt, że dziecko może jechać tylko w jedną stronę, ale tez mi się podobał. Chciałam tylko wyjaśnić z tym buzzem, żeby ktoś się źle nie zasugerował :) U nas - odpukać - wszystko ok, nawet to spanie do południa mi całkiem minęło. Pies niezadowolony ;) Miłego wieczoru, lipcóweczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też skończyło się zwolnienie i wróciłam do pracy. niby ok, ale o godzinę za długo bo juz po 7 godz siedzenia bolą mnie plecy. mam pytanie do specjalistek od prawa pracy. czy to prawda ze w pierwszym roku pracy można dostawać wynagrodzenie mniejsze od minimalnego? gratulacje dla tych które już są po udanej wizycie i znają płeć, ja być może dostanę taką szansę 28 lutego to będzie początek 21 tygodnia ciąży, liczę na dobre wieści a płeć poznam w najgorszym wypadku dopiero za 5 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Dziękuję Wam wszystkim za piękne życzenia. Przepraszam Was za milczenie, ale przygotowania slubne calkiem mnie pochlonęły.. Ślub piękny, wesele i poprawiny się udały :) Było cudownie, nie do opisania w słowach :) Jak nadrobię zaległości w czytaniu to będę pisać. Póki co odpoczywam sobie, a jutro jadę do mojej doktor na badania, może już czegoś się dowiem. Miłego wieczorku, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczor, Vivian, osobiscie zebym miala dylemat czy usg3D czy biurko dla corki, to wybralabym bez wahania biurko. Bo niby to 3D ma pomoc w ewentualnym wykryciu wad, ale przeciez jest duzo opinii, ze zwykle usg 2D na dobrym sprzecie wykrywa te wady rownie dobrze. Oczywiscie, zawsze jest szansa, ze w razie czego, odpukac, cos pojdzie nie tak, i bedzies miala do siebie pretensje, ze zrobilas o jedno badanie za malo, bo posluchalas jakichs tam bab z forum. No ale ewentualne wady to nie sa rzeczy od nas zalezne. Z innej znow strony lekarze moga nastraszyc ciezarna, ze dziecko bedzie chore, a bedzie zdrowiutkie, itd. Usg to nie wyrocznia Sybilla o 100% nieomylnosci. Znajoma neonatolog mowi, ze pol miasta biega przez nia ochrzszzconych na sdzybciocha, bo po porodzie te dzieci mialy wyglad, jakby zaraz mialy umrzec, pare punktow Apgaru, a potem jakos sie zmobilizowaly i teraz sa okazami zdrowia. Tez tak powiem, ze rozumiem dlaczego Francuski maja takie szalone zaciecie na jaknajwiecej badan prenatalnych, bo Francuski uszkodzone ciaze usuwaja bez chwili wahania i zachodza w kolejna ciaze, by w koncu urodzic zdrowe dziecko. Natomiast Polki raczej urodza kazde dziecko, nawet gdy wiedza na pewno, ze jest chore, wiec pewnie dla Polek badania prenatalne niewiele tak naprawde wnosza oprocz dodatkowego stresu w ciazy. To sa takie moje dywagacje, ale o ilosci i jakosci swoich badan kazda kobieta powinna sama decydowac, by potem miec czyste sumienie, ze zrobila wszystko co powinna dla zdrowia swego dziecka. Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! nie odzywam sie bo jestem chora. bol glowy, zatok, gardla, tchawicy, "pluc", zoladka i brzucha, do tego okropny rwiący kaszel wykrztusny i lejacy sie katar, wymioty. silne oslabienie i dusznosci astmatyczne, umieram. Odezwe sie jak bede miala troche sil. Mam syrop, paracetamol, krople do nosa i inhalator. Jak ja mam wyzdrowiec z az takim zestawem lekow??? Nic wiecej brac nie moge. Modle sie by nie dostac zapalenia pluc.. ps. mam Bebe Confort High Treka.. papusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×