Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć dziewczyny, faktycznie pogoda podła, brrr. Nic mi się nie chce. Morelka, ja też zastanawiałam się nad badaniami połówkowymi i też rozmawiałam z naszym lekarzem o tym. I tak mnie dziś Twój wpis zmobilizował więc postanowiłam się umówić w jakieś porządne miejsce - zapisałam się więc na 20-ty tydzień do Katowic, do lekarza z uprawnieniami z diagnostyki prenatalnej. Mam jakąś potrzebę żeby ktoś inny spojrzał też do środka, nie z braku zaufania do mojego lekarza, absolutnie!, ale lekarz tez człowiek. I jak mam płacić w szpitalu u swojego lekarza dodatkowo 200 zł to wolę tam zapłacić 280 i mieć pełnowymiarowe, specjalistyczne badanie. Z tym, że to pewnie nie jest konieczne, mi zresztą nie chodzi o oglądanie buźki ;) tylko o solidne sprawdzenie czy wszystko ok. Taka mamuśkowa zajawka, ale co tam - nie po to pracuję i zarabiam żeby na tym oszczędzać :) Ale morelka moją opinią się nie sugeruj, ja jestem dużo starsza od Ciebie, więc teoretycznie możliwość uszkodzeń płodu jest u mnie dużo większa. A lekarza mamy bardzo dobrego i jak on mówi, że jego badania wystarczą to pewnie wystarczą :) Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie , na usg fajnie wszystko widać, dzidzia macha rączką itp. a zdjęcia z usg mam takie że jakbym nie wiedziała to bym nic nie potrafiła na nich zobaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ostatni dzień na l4 a za oknem leje, jest szaro i ponuro. depresyjna pogoda, nawet kot snuje się po domu i ziewa. co do 3d, to ja wymyśliłam, że jak za 2 tygodnie na 2d nie zobaczymy płci (19tc), to wybierzemy się w 20tc na 3d. jak się nie uda za pierwszym razem, bo skubane jak zwykle będzie spało to trudno, nie będę już wydawała kasy na 3d. jest tyle ciekawych rzeczy, które bardziej się przydadzą, tym bardziej że gwarancji żadnej. nadal poszukuje inspiracji jeśli chodzi o pokój. mam prostokątny pokój 3x4m, podłoga drewniana, na jednej ścianie deski do wysokości ok. 1,2m. wymyśliłam, że wybarwię te deski w kolor mebli, tylko jeszcze nie wiem jaki... marzyły mi się drewniane, białe meble ale nie widzę nic takiego. 3 ściany chcę pomalować a na tej z deskami dać wzorzystą tapetę ale też nie widzę nic ciekawego. myślałam o jakiś paskach, wzorach geometrycznych, niekoniecznie chmurkach, słoneczkach i trawce... z mebli chcę komodę, szafę i łóżeczko, do tego komoda kąpielowa więc przewijaka już nie potrzebuję. mam jeszcze drewniany regał, może też go wybarwię w kolor mebli. jak macie jakieś koncepcje to się podzielcie, plisss. pozdrawiam dżdżyście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny, przepycham wam troche sloneczka przez kable, u nas od kilku dni normalnie wiosna, +10-15 stopni, widzialam juz u ludzi w ogrodkach pierwiosnki i przebisniegi. A mi juz wylazly z ziemi takie pseudonarcyzy. Moja mala nadal sie zle czuje, dzis caly rane wisiala na rekach, nic nie dala zrobic. Ale sukcesem jest, ze zjadla na obiad az calego banana. Do szpitala na kroplowke boje sie ja zabrac, bo u nas grypa szaleje, brakowalo jej jeszcze tego zlapac. Na seks ochota chyba wrocila, ale nie ma kiedy go uprawiac. maz byl wczoraj od 5j rano do 22j w delegacji, w nocy do 1:30 nosil mala na rekach, teraz spi jak zabity, a mala na nim spi. Biedak chronicznie sie nie wysypia juz od nie wiadomo ile tygodni. Na usg 3d nie wybieralam sie w poprzednich ciazach i teraz tez sie nie wybieram, bo nie odczuwam takiej potrzeby. 2d mi w calosci wystarczy, jesli chodzi o oszacowanie, czy dziecko jest zdrowe, a jego uroda i tak nic nie ma do tego, jak bedzie wygladalo po porodzie i jak pozniej. Wlasnie ostatnio ogladalam zdjecia tuz po urodzeniu mojej mlodszej corki, wygladala jak najprawdziwszy kosmita :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny A ja mam dzisiaj wspanialy dzien okazalo sie ze moja siostra jest w ciazy i ma termin na 17 sierpnia To wspanial wiadomosc A tak pozatym to wczoraj sie wywróciłam na plecy w pracy troche sie obilam ale wszystko naszczescie jest w porzadku Tak ogolnie to juz wielokrotnie pisalam ze ciaza przebiega u mnie znakomicie Czuje ta slynna energie drugiego trymestru:) ale denerwuje mnie bardzo jak ktos mówi ze ciaza to nie choroba Nie wiem dlaczego to niektórych tak denerwuje ze nie jestesmy az tak aktywne jak przed ciaza Czyli pomimo wielkiego brzucha mamy nie zwalniac tempa w pracy i obowiazkach domowych??? To jakas paranoja Prawde któraś z was napisala ze tacy ludzie umieraja przy bolu gardla a co dopiero jak by byli w ciazy Dobra dziewczyny uciekam do pracy Buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ja myślałam nad usg połówkowym 3D i już nawet szukałam miejsca gdzie takie badanie zrobie i planowałam na 21 tydzień, ale byłam wczoraj na wizycie lekarka powiedziała, że zamierza zrobić mi następne usg w 23 tygodniu na sprzęcie 2D ale z wszystkimi pomiarami. Stwierdziłam w takim razie, że na usg 3d nie pójdę bo nie ma to najmniejszego sensu, szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy warto robić 3D czy lepiej zainwestować w jakiegoś speca z dobrym sprzętem do 2D. Nie mam jakoś parcia na zobaczenie buzki dzieciaczka, bo to i tak nie to samo. Nie da się porównać tego. Chyba, że 3d może dać jakieś odp, których nie da 2d, czy któraś z Was wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, na USG wszystko wygląda ok. Wszystkie pomiary i anatomia w porządku. No i dzidzia od razu się ujawniła, to dziewczynka :) Miałam robione w 2D ale mała nie chciała pokazać buzi, ciągle odwracała główkę. Więc zdjęcie niespecjalne. Mam nagraną płytkę. Za 10 dni natomiast wybieram się na badanie prenatalne w 3D ale do innego lekarza. Życzę miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........................Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07...................... ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.................... ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?...... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ........ ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.................... .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07.............?...... ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska aktualizuję się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztaanka, mój gin jest specem od wszelakiego usg, mi powiedział, że na 3D jest w stanie w razie problemów zobaczyć o wiele więcej. Nie namawiał mnie, mówił, że to wcale nie jest koniecznie, ale ja jakoś tak chciałam :) I nie chodziło o buzię dziecka, nawet mi to do głowy nie przyszło... Wolałam mieć pewność co do wszystkich pomiarów, sprawdzenia, czy maluch jest zdrowy. Jestem bardzo zadowolona z tego usg, jakoś bardziej do mnie przemówił taki bardziej wyraźny obraz, zobaczenie kosteczek, serca, otwartych oczu i zaciśniętej pięści :) Nikogo nie będę namawiać, ale ja nie żałuję, i tak już tyle pieniędzy u lekarzy zostawiłam, że te 280zł to dla mnie nic ;) U nas wszystko okazało się idealne, nawet wiek wyliczony z OM (a to był pierwszy cykl po odstawieniu tabletek, więc nawet o okresie nie można tu mówić) i wiek wynikający z pomiarów z usg różniły się tylko o 1 dzień ("Niebywałe" - rzekł mój gin) :) Jeśli ktoś ma kasę, chce upewnić się, czy dziecko jest zdrowe - jak najbardziej usg 3D i DOBRY lekarz są wskazani ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, tez mam termin na lipiec 2011. Mam 27 lat. To moja pierwsza ciaza. Czytam to forum od czasu do czasu. Na stale mieszkam w Niemczech i tu tez bede rodzic. Co do USG 3D to bede je miala robione najprawdopodobniej, bez zadnych dodatkowych kosztow, ale tylko w sumie dla jaj, jak znjdziemy z lekarzem czas. We czwartek mialam robione USG polowkowe, ponad godzine lezalam pod USG, bo lekarz wszystko dokladnie mierzyl i ogladal, a mala moja ruchliwa jak zawsze byla i sie przewaznie w zlym kierunku odwracala. Pytalam specjalnie o 3D, moj lekarz twierdzi ze to jesli nic nie widac na polowkowym ktore mi robil, to 3D tym bardziej tego nie pokaze. Z jednej strony ma racje, widzialam wideo z 3D i te moj filmik(polowkowe mam nagrane na DVD ktoree ze soba nosze na kazde badanie i dogrywa mi nowe ) wiecej pokazuje. W 14 tygodniu zrobil mi zdjecie malej w 3D, o tak dla na pamiatke, hehehe, powiem szczerze ze od razu powiedzialam ze do tatusia podobna jak na razie. Jesli chodzi o wykrywanie wad, czy czegokolwiek innego to 3D w tym nie pomoze, mam do swojego lekarza zaufanie, tak jak i wy macie do swoich, tyle tylko ze logiczne wydaje mi sie co on mowi. Bo do srodka nie zajrzy, standardowe USG jest lepsze zeby obejrzec co sie dzieje w srodku. http://www.youtube.com/watch?v=H_sC9WXNAvc to link przykladowy, dla mnie to jest usg 3d (niektorzy okreslaja to jako 4d). Wlasciwie tylko po to zeby zobaczyc twarz dziecka. Ogolnie czuje sie dobrze, jak nigdy, w tym roku zima nie chorowalam i mam nadzieje ze mnie to ominie. Do lekarza poszlam dopiero w 12 tygodniu. Mam zrobione wszystkie badania, cale szczescie, wszystko na miejscu, bo by mnie szlag trafil zebym musiala latac jeszcze do laboratorium i po wyniki. Wszystko w porzadku, wyniki w normie (standardowo robiony mialam test na hiv, prawdopodobnie zdecyduje sie na porod w wodzie, do tego tez jest potrzebny). Lekarz jest swietny, o co go nie zapytam, to na wszytko mi pozwala ;) Pozwolil nawet szklanke piwaczy lampke wina od czasu do czasu, ale powiedzialam ze niewielkie ilosci mnie nie bawia, albo tyle zeby sie upic albo nic :P A na powaznie to nie mam w ogole ochoty na alkohol. Ochote mam na wyraziste smaki, jak ostre i slone i kwasne. Pozdrawiam Was serdecznie, spokoju wam zycze i jesli macie ochote to robcie 3d, podgladanie wlasnego dziecka na tym etapie jest bezcenne i nie zaszkodzi. Jeszcze jako p.s. Znajoma z pracy tez jest w ciazy i powiedziala ze toxo nie badala, bo by musiala ekstra doplacac, a debilne ksiazki o ciazy kupuje. Sorry dla mnie toxo to podstawa, chrzanie zycie w ciaglym strachu i mycie rak co 5 minut. Pozdrawiam i zycze kolorowych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj lily of the valley, Ja miałam wczoraj usg prenatalne w 2 D ale 21.02 idę na 3D tak dla frajdy tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim mamusiom , co do usg 3d to raczej jesteśmy z mężem na nie .W pierwszej ciąży miałam ale niestety nic nie było widać, dzidzia odwróciła się pleckami i nici :( lekarz mordował mnie chyba z godzinę chcąc pokazać mi twarzyczkę niuni ale się nie udało .Na razie jestem umówiona na zwykłe usg i już nie mogę się doczekać , ostatnio lekarz coś tam zobaczył i postawił na chłopca , strasznie się ciesze , bo już mamy córeczkę teraz tylko trzymam kciuki żeby się sprawdziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka - w tym wspaniałym dla Ciebie i Twoich najbliższych dniu, życzę Ci wielkiej, niegasnącej miłości, samych słonecznych dni, odkrywania coraz to nowych radości z rodzinnego życia i wszystkiego najlepszego co mogą przynieść Wam wspólne lata. S TO LAT...S TO LAT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny coś mnie niepokoi. Wczoraj i dziś tak przez około minutę czułam dziwny ból w okolicy pępka. Takie uczucie jakby mi coś miało pępek do środka wciągnąć. Trochę mnie przeraziło bo szczerze to ból straszny. Nigdy wczesniej nie czułam czegoś takiego. Na szczęście po około minucie ból ustępuje i wszystko jest tak jak było. Żadnego plamienia nie ma, brzuch w tym czasie też nie twardnieje. Czy któraś z was miała kiedyś coś podobnego? Martwię się trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) mam wyniki z laboratorium hemoglobina minimalnie wyższa co mnie niezmiernie cieszy bo u kobiet w ciąży powinna lecieć w dół na łeb na szyje :) Ale mam bakterie w moczu :( też je macie? W poniedziałek wizyta u lekarza zobaczymy co powie na to. Walczyłam z infekcją więc może to jakaś pozostałość po niej... Udanego weekendu dla Was i Waszych maleństw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka, wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia na Nowej Drodze Życia!!! a pozdrowioenia dla Wszystkich oczywiście, jak zwykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina - Ty to powaznie napisałaś czy sobie żartujesz ? ;-) Wiesz że to moja pierwsza ciąża i prawie wszystko można mi wmówić bo jestem zielona w temacie? ;-) E-budka - u mnie też bakterie w moczu. Lekarka mi kazała ponowić badanie bo prawdopodobnie wynika to z nieprawidłowo pobranej próbki moczu... od razu a nie ze środkowego strumienia. Ponoć jak się pobiera odrazu mocz to zbiera on wszytskie bakterie z cewki moczowej, których występowanie po nocy jest normalne... Hemoglobina u mnie niestety poleciała na łeb na szyję dlatego rozpoczełam przygode z żelazem, zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka szczęścia na nowej drodze życia, niech rodzina którą stworzycie będzie sensem Twego istnienia i spokojną ostoją na nieprzebranym oceanie zdarzeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doświadczone mamy mam do was pytanie, skąd biorę się u dzieci takie krwawe znamiona jakby krwiaczki pod skórą. Widziałam już takie na twarzyczce, na nóżkach, na pleckach ale głupio mi było o nie pytać bezpośrednio matkę dziecka. a i czy któraś z lipcówek ćwiczy już mięśnie kegla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowka, wszystkiego najlepszego z okazji slubu, oby wspolna droga byla jaknajdluzsza i bardzo szczesliwa. Wlasnie sie doczytalam, ze bardzo dobrze wrozy parom, w ktorych malzonkowie maja podobne imiona, to znaczy najlepiej miec jaknajwieksza wspolna liczbe spolglosek. Ucieszylam sie, bo wszystkie spolgloski w moim imieniu ma tez moj maz w swoim. Bardzo dobrymi malzenstwami, ktore znam, sa Marta i Bartek, Basia i Bartek, a takie co znam, co maja takie same imiona, to w ogole maja po 50 lat szczesliwego stazu razem - Henryk i Henryka, Julien i Juliette, Paul i Paulette... Calla, co do twego pytania o znamiona, taki maly blad w rozwoju naczyn krwionosnych, to nie wiadomo, skad sie biora, ale najczesciej znikaja same do 3go lata zycia. Moja starsza corka miala takie na posladku, wygladalo jak malina, w tej chwili prawie nie ma po nim sladu. Dobrej nocki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wałek że takie znamię widziałam u dziewczynki 5 letniej a ma ona je od urodzenia. a słyszałam też o 2 przypadkach kiedy znamię takie pojawiło się kilka miesięcy po narodzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calla, takie znamiona ponoc ma co 10te dziecko, wiec na tym topiku ze dwa dziecka takowe beda miec. To tez prawda, ze moga sie pojawic tez po urodzeniu, a nawet w doroslym wieku, ale nie stanowia zadnego zagrozenia dla zdrowia, jedynie moga byc nieestetyczne. Najczesciej znikaja same, a jak w rzadkich przypadkach nie znikaja, to laserem je sie usuwa bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dużo miłości i wszystkiego co najlepsze wam życzę z okazji Walentynek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka wszystkiego NAJ na Nowej Drodze Życia :) Ja również wszystkim życzę udanego dnia zakochanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka najszczersze życzenia,dużo miłośći i szczęścia na długie lata :) Co tam u was dziewczyny ciekawego dzisiaj słychać ? Może któraś do lekarza sie wybiera , albo była i ma nowinki z usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy!!! Ja tez Wszystkim zyczę udanych Walentynek:) my dziś jedziemy dalej z remontem pokoiku, ale wieczorem :p ja do lekarza wybieram się w piątek. Jutro wskakuję w 18 tydzień i pewnie pani doktor zleci już usg połówkowe. Cieszę się, bo już bardzo bym chciała dowiedziec się kto tam u mnie siedzi:) martwię się też, bo dokąd poczułam dzidzię to już jej nie czuję:( a to było już jakieś 1,5 tyg temu:) więc trochę się martwię. Mąż jak wychodził dziś do pracy to powiedział dzidzi, że ma mi zrobic dziś prezent i porządnie kopnąc:) miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Weekend minął nam dość aktywnie - pogoda dopisała :) Długie spacery z psem, rajd po sklepach ;) Ostatnio zaczęłam wczytywać się w forumowe rozmowy "wózkowe", więc postanowiłam się rozglądnąć. Po zastanowieniu i wypróbowaniu: zaczynam zbierać na spacerówkę Quinny Buzz 4 http://www.sklep.quinny.pl/Wozek_spacerowy_Quinny_BUZZ_4_REBEL_RED_2010-500.html kolor do rozważenia :) Gondolę mam zamiar pożyczyć, fotelik Maxi Cosi pasujący do stelaża Quinny już mi bratowa przyszykowała "w spadku". Wiem, że to jeszcze dużo czasu, ale jakoś tak mnie naszło... Poza tym zdecydowałam się na szpital i szkołę rodzenia, wybór padł na Siemiradzkiego :) To placówka typowo położnicza, żaden moloch, poza tym mam kontakt do położnej, która może być "moja" na czas porodu i pracuje właśnie tam. Szkoła rodzenia niestety płatna (350zł), ale gwarantuje zajęcia z Aqua Aerobicu, no i znajduje się w w/w szpitalu. Tak więc: zaczynam zbierać na cztery kółka :) Miłego dnia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżuczek jak byłam na ostatniej wizycie i pytałam o szpital to dostałam rekomendację własnie Siemiradzkiego. Powiedziała mi otwarcie lekarka, że na Ujastku super warunki ale szpital oblegany i jest duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie się tam nie dostanę. Także jak najbardziej polecała Siemiradzkiego i chyba ja też się zdecyduje tam rodzić pomimo, że nie mam najbliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×