Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Gość musiak
witajcie dziewczyny:) mam już dość. znów mam chore gardło i mi niedobrze:( mam pytanie jak u was wyglądają ruchy dziecka. ja jestem w 22/23tygodniu ciążyiczuje je od niedawna. czasem malutka nie kopie przez cały dzeń i troszke sie tym niepokoje. teraz wróciłam do domu i sie położyłam i dopiero zaczyna dawać o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala czasem kopie caly czas a czasem wogole przez caly dzien, chyba zalezy jak jej sie chce. Ale czasem jak mnie kopnie to czuje to mocno. Czasem jak nie kopie to jak poruszam troche brzuch to chyba sie budzi i zaczyna kopac. Ja lubie sobei czasem spiewac i zawsze jak spiewam taka jedna piosenke to ona kopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiak polecam na gardło gorace mleko z miodem i czosnkiem. Mnie juz dwa razy pomogło, w tym tyg tez mnie drapało wypiłam na wieczór i przeszło:) ja jestem w 25 tyg i mały rusza się wieczorem i czasem troszke w dzień ale rzadko. Rany wazyłam sie przed chwila i jak waga sie nie myli to mam prawie 10 kg na plusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 8 kg na plusie i przyznaje się, że jem gotujęi jeszcze raz jem. Pracuje jako kucharz w restauracji i odkąd mam wolne nie wychodzę z kuchni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad ja tez mam na plusie juz 8 kg ale sie nie przerazam bo przeciez mala rosnie i jest coraz ciezsza. Ja bardzo lubie gotowac a szczegolnie robic cos nowego. Zwykle wyszukuje przepisy na you tube, lubie z nimi gotowac bo moge widziec dokladnie jak sie to robi, dzis robilam lasagna, mniam mniam. jesli lubicie takie jedzonko to wam przesylam link http://www.youtube.com/watch?v=sdzBBdJHZSo&feature=related Trzymajcie sie dziewczeta cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
ja na plusie 3,5 ale nie masie czym chwalić. w ciągu ostatniego roku sporo przytyłam:( waga już od dawna mnie nie cieszy. dzięki za poradę zaraz strzele sobie mleko ale czosnku nie dam rady. cały dzień mi było niedobrze i na samą myśl o czosnku zbiera mi się na wymioty:( jak ja lubie wieczory! mała fika w brzuszku a ja się tak uspokajam. za dużo czytam no i niestety od paru lat pracuje w farmacji przez to wszystko za wiele się nasłuchałam o komplikacjach, poronieniach itp. traz jak malutka sie nie rusza dopadają mnie parszywe myśli:( nawet śnią mi się koszmary. boże mam nadzieję, że nie będę mamuśką, która trzęsie się nad dzieckiem!! ale jak ja już teraz sie martwie to co będzie potem?? strach pomyśleć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja jestem w 21 tc i obecnie z 48 poszlam na 57kg:)) hehe od poczatku ciazy do konca 3go miesiaca czesto dziennie wymiotowalam i chudlam i wazylam nie cale 48kg a teraz juz dwa mies mam spokoj i jem co mi w rece wpadnie hehe przez cale zycie bylam bardzo chuda i nie moglam przytyc wiec chociaz teraz mam nadzieje ze przybiore troche cialka:)) dzis jest wielki dzien:) o 20.00 mam badania:) juz nie moge sie dczekac taka jestem podekscytowana:) mam nadzieje ze to synus bedzie:)) bardzo bym chciala:) zadko jem slodkie rzeczy...ciagnie mnie bardziej na konkretne rzeczy tj. obiad z mieskiem, sandwich, zapiekanki heh pizze domowej roboty...wiec jestem ciekawa co to za maluszek we mnie siedzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarna tez jedzie
nowa smaki masz na dziewczynke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
hej nowa ja tam nie wiem czy smaki masz na dziewczynke czy chłopca:) ale jak chcecie chłopca to życzę z całego serca. my byliśmy pewni, że będzie chłopiec ( ale ja tak naprawde to chciałam dziewczynke) mój mąż dałby sobie głowe uciąć za to, że będzie staś. zresztą imie dla chłopca to mieliśmy juz od lat, wiedzieliśmy, że będzie staś a drugi synek jasiu. lekarz na usg mówił, że raz źle ułożony jest i nie chce pokazać, potem miał pępowinę między udami więc dość długo nie wiedzieliśmy. ale przy wszystkich wizytach lekarz mówił on, on, on no i michał stwierdził, że pewnie nie jest pewien więc nam nie chce oficjalnie powiedzieć. do tego na usg tańczył koziołki wywijał, no takie cuda robił, że michał sie śmiał, że taki żywy to może być synek- po tatusiu. jakie było nasze zdziwienie kiedy dowiedzieliśmy się, że dziewczynka:) aż mi łzy poleciały. zresztą podczas ostatniego usg też nie chciała się odsłonić:) trzeba było zrobić kolejne usg dopochwowo bo na klasycznym nie było widać. jak mi lekarz powiedział, że dziś znowu sie nie dowiemy chyba że sie jeszcze raz poświęce i na fotel wskoczę- dziewczyny pierwszy raz wskakiwałam na fotel lotem błyskawicy:) nie ukrywam michał był troche zawiedziony ale już cieszy się córeczką i o mój brzuch jest zazdrosny:) problem tylko taki, że imienia dla dziecka jeszcze nie mamy i zdecydować się nie możemy. Miała być mała Gabrysia potem Anastazja ale oba pomysły storpedowała teściowa. wczorajsze mleczko nie pomogło:( już nie moge mówić, do bólu gardła dołączył katar i kaszel. pięknie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od zawsze marzył się syn. Czekamy do końca może będziemy mieć niespodziankę. Bo jak na razie lekarz nie chce nam powiedzieć, coś tam przebąkiwał o dziewczynce. Ale zaznaczył, żebyśmy się nie napalali, bo wszystko się może zdarzyć. Dziewczyny lubicie święta? Czy tak jak ja nie możecie się już doczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
ja uwielbiam:) już bym chciała, żeby spadł śnieg i żeby w radio pojawiły się świąteczne piosenki. wczoraj jechałam przez miasto i na głównych ulicach zakładali już ozdoby świąteczne. został tylko miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Nowa rozumie twoje podekscytowanie dzisiaj :). Ja tez czekam na Swieta i bardzo lubie ta atmosfere przedswiateczna, to nasze ostatnie Swieta bez dzieci. W nastepnym roku juz bedzie Amelia ;). Juz patrzylam w sklepie na sukieneczki swiateczne z napisem moje pierwsze swieta, sa takie slodkie. Musiak dbaj o siebie, moze goracy rosolek ci pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! ja niestety z moimi bólami brzucha wylądowałam w szpitalu pod kroplówką na 3 dni. Szyjka mi się skróciła, ech... na szczęście teraz już ok, jestem w domku, ale mam się oszczędzać. A tak chciałam być jeszcze aktywna... :O no nic, mam za swoje. Mam nadzieję uda mi się jeszcze wrócić do pracy, chociaż lekarz w szpitalu mówił, że jak się teraz rozleniwię na zwolnieniu to nie będzie mi się chciało. Zobaczymy :) Pozdrawiam słonecznie (u nas dziś piękna pogoda była) i wracam się położyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
maryjka biedactwo! nie forsuj się! i odpoczywaj. ja bym chyba powrotu do pracy nie ryzykowała. szczerze to u mnie pogoda taka sobie:( zresztą i tak cały dzień przesypiam a w przerwach biore wapno i wit.c janiczka- mama juz mnie z rosołkiem odwiedziła :) i jakos mi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszony wymiarek
może od was się dowiem dziewczyny. Podajcie mi wymiary waszych dzieciaczków z Usg w 20 21 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka, jeszcze sie napracujesz w zyciu :), masz czas na odpoczynek to odpoczywaj, z pewnoscia masz jakies hoby wiec mozesz sie tym teraz zajac, albo projektuj sobie pokoj dla dziecka, etc. Ja sie nie moge doczekac kiedy skoncze moje studia, jeszcze tylko pare tygodni :) i zajme sie tylko moja Amelka ( meblowanie pokoju, robienie zakupow, etc) i moze bede ogladac filmy albo czytac ksiazki, bo teraz nie mam na to czasu. Musiak widze, ze na ciebie tez dobrze dziala rosol, to dobry stary przepis na przeziebienia czy grype. Szczegolnie gdy nie mozna brac lekow. Mam nadzieje, ze poczujesz sie lepiej na weekend. Wystraszony wymiarek sorry ale ja nie mam wymiarow dziecka, nie podano mi tylko powiedziano, ze jest wszytko prawidlowo. Moze poszukaj sobei w internecie jakie sa dane dla dzieci w 21 tygodniu ciazy. Ja dzis jestem leniwa strasznie, moj maz w piatki pracuje z domu i caly czas cos do mnie gada a ja nie moge sie przez niego koncentrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
wystraszony wymiarek- mi lekarz powiedział, że w 20 tygodniu on mierzy główkę, długośc konczyn obwód klatki piersiowej itp. po tym poznaje czy dziecko prawidłowo sie rozwija. a robi tak dlatego, że w tym okresie dziecko może się bardziej wyprostować lub zwinąć w kłębek i wtedy mierzenie od główki do pupy nie jest miarodajne. mogą wyjść różne pomiary przy różnym ułozeniu dziecka. i wydaje mi się, że to ma sens. ale tydzień 20 to 14-16cm tydzień 21 to do 18 cm ale ja k pisałam ja bym się tym nie przejmowała. jak lekarz mówi,że jest ok to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka dbaj o siebie, i nawet nie myśl teraz o pracy. Wystraszony wymiarek a lekarz Ci zasugerował, że coś jest nie tak? Bo ja miałam to samo jak się okazało, że dziecko waży więcej niż powinno, a po konsultacji z innymi kobietami to była norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) dziś wypoczywam, ugotowałam tylko obiad, załadowałam zmywarę i leżę oglądając jakieś filmy. Nawet czytać mi się nie chce... Trochę się martwię pracą (jak to mam w charakterze), ale pomału szukam sobie zastępstwa i przyzwyczajam do myśli, że może tak intensywna praca nie była dobrym pomysłem. Wymiarek - z usg w szpitalu wiem że mały ma 208 mm, główka 57, brzuszek 188, a kośc udowa 40 mm ale to już 22 tydz. Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny :) jeśli chodzi o wymiary to moja dzidzia w 21tc ważyła coś ok 520g :) wszystkim przyszłym mamą gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie :) Dawno tutaj nie zagladałam bo ciagle praca i praca ale w tym tyg bedę mieć wiecej luzu i wolnego. Cieszę sie bo czuje sie coraz bardziej zmęczona. Jutro zaczynam 26 tydz:) ale ten czas leci. Idę jutro do mojego ginekologa, mam nadzieję że u Wojtusia wszystko ok. Ciekawe tez ile mi waga skoczyła:) Ostatnio ciągle boli mnie brzuch, chyba jest jakis wirus w powietrzu... Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
nowa gratuluje! ja jutro mam kolejną wizytę. zawsze przed każdą kolejną mam lekkiego stresa czy wszystko jest ok. może lekaż poradzi coś na moje przeziębienie. choć wiele bym się nie spodziewała. wiecie co można stosować na kaszel? mam taki, że spać nie mogę i już wszystko mnie boli. stodal nie pomaga. pije mleko z miodem, rosół. biore witamine c i wapno ale nic nie pomaga. co ja bym dała za aspiryne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa gratuluje coreczki. Jakies pomysly jak jej dac na imie? Musiak, wiem ze na kaszel jest dobry czosnek tez, miod, cytryna, rosolek ale moze dobrze bedzie polezec sobie troche pod pierzynka :). Ja w srode ide na glukoze i nawet nie chce myslec bo ja okropnie nie lubie jak mi pobieraja krew ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zdecydowaliśmy ze nasza malutka bedzie miala na imie Lenka:) bardzo mi sie to imie podoba:) a pobieranie krwi tak straszne nie jest, tez sie strasznie balam ale co sie okazalo to nie bylo czego:)) glukoze musisz robic na czczo i raz ci pobiora a pozniej dadza wypic glukoze i bedziesz czekac godzine i znowy ci pobiora krew...ja tak mialam robione tydzien temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musiak
dziweczyny ja jeszcze nie miałam badania na glukoze. da się ją wypić?? trche sie boję, bo mi ostatnio robi się niedobrze po słodyczach. nawet jak zjem za słodką mandarynke to mi się wszystko podnosi. nowa śliczne imie:) ja cały czas myśle. podoba mi się lilianna. Lilka - jak myślicie? ładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka i Liliana to piekne imiona. Moja bedzie Amelia, to jest tesciowej imie i ona sie cieszy bardzo :) ale mi sie to imie zawsze podobalo i dlatego takie wybralam. Gdyby to byl chlopiec to by mial na imie Antoni ale moze nastepnym razem :P. Glukoza bedzie jutro wic napisze jak to bylo. W czwartek jedziemy z mezem do rodzinki, jest to okolo 5 godzin jazdy, bedziemy stawac jesli bede zmeczona. Zabawimy u nich pare dni. Nie wiem jak wy ale ja czuje sie bardzo dobrze, tylko duzy brzusio przypomina mi o ciazy ale ogolnie to ta ciaza nie jest dla mnie ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie za 2 tygodnie czeka glukoza i też nie skacze z radości. W ogóle, odebrałam dziś wyniki i też nie jest wesoło- nadal walczę z anemią. Buu, jakoś mi tak markotnie ostatnio :-) chyba jesienna deprecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robioną glukoza na poczatku ciazy ale nic n ie piłam,,,,tylko krew mi pobrali. Bagdad nie tylko Ty masz depresje jesienną. Ja tez nie skacze ostatnio z radości. wszystko mnie zaczyna przerastać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×