Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gość S_Gosia_S
Ja termometr bede brac z brauna ;) I naszczescie wozek juz mam ;) Macie racje ze lepiej kupowac np po troszku w kazdym miesiacu ;)) Bo na raz to by czlowiek sie zaje....;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Dziewczyny mam taka nietypowa sytuacje. Zmienilam prace- i wyszlo ze po tygodniu nowej zaszlam w ciaze- nowa praca od 7-10-2010 termin porodu mam na 16-07-2011. nie mam pojecia czy w tej sytuacji nalezy mi sie macierzynskie z zakladu pracy- nie potrafie wyliczyc tych 26 tygodni przed 15..... jakies to dla mnie zagmatwane. Czy ktoras z Was wie moze czy w takiej sytuacji dostane macierzynskie z zakladu pracy czy musze sie ubiegac o Maternity Allowance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia 27, to znaczy ,ze caly czas pracowalas w tej firmie do teraz?jesli tak to nalezy ci sie macierzynskie,chyba ,ze w kontrakcie jest podpieta inna klauzula,u mnie tak bylo,ze nawet jesli zajde w ciaze przez pierwsze 12 m-cy nie nalezy mi sie macierzynski z pracy ale to tylko moze zrobic prywatny pracodawca.poza tym macierzynski tylko przez 3 pierwsze miesiace jest rozny od tego od pracodawcy i od tego z job centre,dalsze trzydziesci pare tygodni przysluguje ta sama kwota(okolo 128 tygodniowo),nastepnie urlop wychowawczy jest urlopem bezplatnym.Mozna jeszcze wyslac partnera na paternity(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A...wazne jest jeszcze do tego macierzynskiego od pracodawcy czy byla ciaglosc w placeniu skladek pomiedzy ta ,a ostatnia praca,jak dlugo trwala przerwa.Ale jak wspominalam wczesniej Anglia jest jednym z tym panstw,gdzie jest silna pozycja prawna klienta,tak wiec od kazdej decyzji mozemy sie odwolac,tak jak to robia Anglicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOZEK
Nie kupuj Graco bo te sie nie ciesza dobra opinia, kolezanka miala i nie byla z niego zadowolona, zalowala ze szkoda bylo jej dolozyc do innego modelu. Czasem naprawde warto przyoszczedzic na czyms innym i dolozyc do lepszego wozka. A Maxi Cosi mura 3 sa super. Na Graco tylko stracisz pozniej bo nikt Ci go nie kupi. Jedyny Graco jaki im wyszedl to Symbio ale tez nie wiadomo jak w praktyce sie ma jest to nowy model wozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki a jaka elektroniczna nianie kupujecie? ( o ile kupujecie :)) Staram sie ocenic czy potrzebna mi bedzie z kamera :) czy wystarczy bez, bo jednak mieszkajac w domu chcialabym jakas nianie miec. Podobaja mi sie te AVENTA z kolysankami :) ale juz sama nie wiem... zreszta jak zwykle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o nianie to dostałam, wiec mam jakas zwykla, bez kamery, ale nie czuje potrzeby posiadania kamery lub innych dodatków. Raczej sie zastanawiałam nad sensorem ruchu, który daje sygnał jak dziecko przestaje oddychac. Sa dosc drogie,a nie wiem czy i tak pozwoli mi spac spokojnie. Jeśli chodzi o wóżki Graco, to nie znam opini. Mnie osobiscie sie nie podobaja. Moze warto sie jednak zastanowic nad wózkiem bez gondoli, gdzie spacerówke sie przerabia dla noworodka. Z tego typu wózków podobał mi sie Zezu, choc nie przygladałam sie mu bardzo dokładnie dokładnie. Albo na ebuy są wózki na pompowanych kołach, prawdopodobnie z Polski, z całym wyposażeniem za cene która Cie interesuje. Ewa ja ogólnie czuje sie dobrze, albo nawet bardzo dobrze. Oprócz skurczy w łydkach czasami, krótkich oddechów i czasem drobnej zgagi. Jakoś ostatnio robię się szybciej zmęczona i śpiąca, ale może to wina pogody. Poza tym za 3 tyg odchodze na urlop juz i nie wiem co ja ze sobą zrobie, chyba zanudze sie na smierc. Ale musze wybrac urlop przed macierzynskim. Czasem mi sie brzuch napina i twardnieje, ale raczej nie boli. A poza tym od dawna sporo sluzu mam. Bierzecie jakieś witaminki dziewczyny, bo mnie położna sie ostatnio pytała czy biore wapno i omege, te co mi dała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore od 3 mies. Pregnacare plus omega-3, juz mi sie konczy ostatnie opakowanie wiec dla odmiany finansowej ;p kupilam bez omega-3. Do tego biore magnes tak co drugi dzien 150mg , chociaz ostatnio jakis czas nie bralam no i zaczely sie skurcze w lydkach wiec biore magnes juz ze 3 dzien pod rzad. Masakra sa te skurcze... najgorzej ze lydki bola przez kilka dni po takim skurczu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja nie biore juz zadnych witamin bo po nich bylo mi b.niedobrze,wyniki krwi wyszly dobrze,na szczescie nie mam skorczy lydek wiec jest ok,mam tylko lekka zgage,wiecej sluzu,ostatnio glowa pobolewa,tak to ok. co do niani to kupuje ale bez kamery,a jakiej firmy to nie wiem,siostra uzywa fisher price-jest b.glosna,wiec pewnie tez taka kupie. co do wozkow to chyba zdecyduje sie na polska firme,sa stosunkowo tanie i w pelni wyposazone-maja ochronki przeciwdeszczowe,torby,spiworki i parasolki. czytalam juz kilka opini i sa w wiekszosci pozytywne. a fotelik juz zdecydowalam ze kupie graco logico s z baza- sa jedne z najbezpieczniejszych maja ocene 4na 5mozliwych.a zalezy mi na tym bo bedziemy do polski jechac w tym roku 2razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kasztanka nie polecam tego sensora ruchu, nie wiem czy widzialas jak to wyglada. Ja to mialam, synek moj nie mogl spac przez to pikanie, a nie dalo sie tego przyciszyc. Chyba, ze trafilas na jakis ktory tyle nie halasuje i jest wygodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa zwroc uwage czy ten fotelik nie jest zbyt gleboki dla noworodka, najlepiej oceniany jest dla takich maluchow cosi maxi pebble ma taka wkladke uzupelniajaca pod plecki. ... cos mi sie robi jak widze te malenstwa poskrecane w 8 w takich wlasnie dosc glebokich fotelikach ( mimo ze sugerowane sa dla 0+).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graco tez ma ta wkladke, jest tak ze wlasnie maxi cosi i ten graco maja takie same oceny bezpieczenstwa, w sumie sa z tej samej polki-tylko maxi cosi ma baze isofix a ja w aucie nie mam tych uchwytow,a graco ma baze zapinana na pasy dlatego wybralam ten drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my kupilismy do cosi maxi baze easybase (wg producenta tez jest kompatybilna) bo tez nie mamy uchwytow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
ja rowniez mam nianie z fisher price i jestem z niej bardzo zadowolona :) przerabialam tez nianie z kamerka i zdecydowanie te tansze odradzam, trzeszcza i maja nie czysty obraz. Kupilam tez kiedys w TK Maxx za ok 70f i widzialam w niej na jednym z kanalow dziecko sasiadow !!! Witaminki kupuje Pregnacare plus omega-3 bo maja wszystko czego nam potrzeba a fotelik jak dla mnie na 1 miejscu jest maxi cosi cabriofix podobno ma 1 miejsce w rankingu najbespieczniejszych fotelikow, oczywiscie z baza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak maxi cosi cabrio sa naj.ale wlasnie ta baza isofix mi nie pasuje do auta bo nie tych specj.zaczepow, a wlasnie po tym foteliku w rankingu jest graco logico s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Ale jest tez do niego baza easybase, do tej nie musi byc specjalnych zaczepow w aucie, to jest taka standardowa baza jak kazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jesliby mi do maxicosi podeszla ta baza to tez bym sie zdecydowala.musze wybrac sie do sklepu i dopytac. tak mysle czy nie za wczesnie,ale moze juz powinnam wyprac pierwsza partie ubranek?i tak co weekend?co myslicie? w sumie duzo tego mam bo ze 4reklamowki jak nie wiecej.hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/Maxi-Cosi-Cabriofix-Easybase-non-Isofix-Carseat-Base-/260785250905?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item3cb8032259 rozni sie mocowaniem i mozna ja rospoznac po kolorach isofix ma zolte koleczko z przodu i uchwyty z tylu rowniez w zoltym kolorze http://cgi.ebay.co.uk/MAXI-COSI-EASYFIX-CAR-SEAT-BASE-ISOFIX-FITTING-NEW-/400208171950?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item5d2e4413ae Porownaj sobie wkleilam obydwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki.teraz to juz bede wiedziala. i zdecyduje sie na maxi cosi bo jednak ma 5na5pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny fotelik maxi cosi mozna zamontowac tez bez bazy,tylko dluzej to schodzi(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa na amazon maja dobra cene w tej chwili, baza kosztuje 64 funty http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-EasyBase-Car-Seat-Base/dp/B002S52XK0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1305908620&sr=8-1 a pebble 115 f http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Pebble-Group-Seat-Black/dp/B002YK51Y4/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1305908675&sr=8-2 my z podobnej oferty skorzystalismy jakis czas temu i dodatkowo z folia przeciwdeszczowa wyszlo nam cos niewiele ponad 180 f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki:) za linki dziewczyny macie moze ta stronke sklepu online w londynie z polskimi produktami dla dzieci?? kiedys nawet sama ja tu wpisywalam ale kurzce gdziec mi znikla, to bylo cos www.abc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamunia tzn w 15 tygodniu ciązy powinnaś mieć przepracowane już 26 tygodni 9tj około 6,5 miesiąca) najlepiej jak złożysz papiery o statuory maternity pay i wtedy pracodawca wyliczy tygodnie, i zapadnie decyzja czy się nadajesz czy nie.Papier i tak i tak musisz zanieść-jeśli nie załapiesz się na to z pracy to i tak oni wypiszą papiery dlaczego się nie załapiesz i dostajesz wtedy maternity allowance ok 128 funtów tygodniowo wypłacane przez 39 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale mam te skurcze macicy)-:gdyby nie to,ze bylam w szpitalu na wizycie z ginekologiem i z polozna(bo tak sie martwilam)myslalabym,ze cos jest nie tak.Ktora miala lub ma te skurcze(ja jestem juz prawie 30 tydzien),no takie jak niby na miesiaczke tylko mocniejsze,niby to nogi dretwieja,brzuch i bardziej boli jak sie lezy niz chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka ja wlasnie mam od wczoraj takie skurcze, od samego rana co jakis czas tak jak bym okres miala.ale 2 tyg, temu bylam u ginekologa w polsce i powiedzial ze wszystko jest jak najlepiej :) a we wtorek ide na kolejne usg ale mysle ze wszystko bedzie dobrze - widocznie te skorcze to te co cwicza nasza macice do porodu a moja dzidzia juz mozno kopie czasem zaboli czasem to nawet podskocze hihi- ale to mile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa_84 pytałaś niedawno o polską stronę z produktami dla dzieci, to chyba chodzi o www.babyabcd.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu dziekuje wlasnie o ta stronke mi chodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu gwar mamusie(((-:dziewczyny -ale szczerze-ma ktoras problemy z zaparciem???ja juz czasami n ie moge,no tak mnie przyblokowalo,ze szok!!!przyznam sie szczerze,ze czasami musze niestety fajke pociagnac,bo nawet te cholerne czopki nie pomagaja)-: pewnie dlatego,ze przed ciaza palilam jak lokomotywa,a po papierosku kibelek,a teraz nie ma papieroska nie ma kibelka.Robi tak ktoras,tylko nie zjedzcie mnie tu teraz prosze(-;a moze ktos zna jakis dobry sposob na zaparcia???kurde,bylabym wdzieczna,bo mam straszne wyrzuty)-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×