Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

-Kasia-

CIĄŻA długo.......wyczekiwana :-)

Polecane posty

Superburek- ja akurat z lekarzem nie mam problemu bo na pierwszej wizycie sama mnie zapytała czy chcę zwolnienie. Ale ja na razie podziekowałam ale jak widzisz to jest osobiste podejscie lekarza. INES78- kochana umnie żadnych objawów żadnych nudności, duży apetyt i ciągła senność. Ot i wszystko. Wiesz nie to że chcę aby mnie mdłości dopadły ale może bym sie mniej denerwowała ale może akurat jestem ta szczęściarą, że mdłości mnie ominą. Jeśli chodzi o ZUS to zaczyna płacić po 33 dniach choroby. Ale znacie nasz zus i wiecie, że u nich sprawa musi odleżeć swoje i dopiero zaczynają działać. Po prostu trzeba wziąść sprawy w swoje ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola fasola przez 31 dni zwolnienia płaci pracodawca a następne miesiące zus, z tego co wiem co mi szefowa mówiła to jak ktoś nie ma konta to przysyłają do domu kasę na podany adres, bo to trochę dziwne by było jak kobieta która ma zakaz chodzenia musiała jeszcze iść do nich po pieniądze co miesiąc... ale jeszcze się dopytam sąsiada co coś o tym wie a to że im się nie spieszy to coś słyszałam, a jak by im składkę nie zapłacić to by były już odsetki a nie myślą o rodzinach które potrzebują tych pieniędzy... poprostu chamstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) Wynagrodzenie za pierwsze 33 dni choroby wypłaca zakład pracy, od 34 dnia wypłaca ZUS zasiłek chorobowy / świadczenie rehabilitacyjne. Na działalności gospodarczej ZUS wypłaca zasiłek po 90 dniach ubezpieczenia i terminowego regulowania składek ( lub wniosek o przywrócenie terminu płatności ). Pamiętajcie, że na dostarczenie zwolnienia lekarskiego do pracodawcy lub ZUS macie 7 dni, potem ZUS potrąca sobie 25% za każdy dzień opóźnienia. Jeśli chcecie pieniążki dostawać na konto musicie poinformować o tym ZUS ( własne pismo lub druk obowiązujący w danym oddziale ZUS ). Co do sprawdzania zwolnień ze wskazaniami "1" to prawdą jest, że ZUS lubi sobie kontrolować czy chory rzeczywiście leży czy chodzi. Pozdrowionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akif ja na basen nie chodze poniewaz boje sie ze zlapie jakies infekcje.Moje cwiczonka to spacery:) Co do wagi to na 100 przytyje z 25kg.Mam straszny apetyt i sklonnosci do tycia. Po porodzie schudniemy!:)zapisze sie na jakis aerobik i bedzie gitarka:DMoja kolezanka przytyla 25 kg a ja bym jej dala max 13kg tak slicznie wygladala.Najwidoczniej miala duzo wod plodowych. Superburek wracaj szybciutko do zdrowia!tez juz przytylam 4 kg(13tc) i ledwo wciskam sie w dzinsy.Kupilam sobie leginsy i teraz tylko w nich chodze:) Malinka czekamy na Ciebie!! Sabiba to malusio przytylas,fajnie masz:) Emmi ja tez chodze do pracy:)i chyba pojde na macierzynskie dopiero w 32tc,oczywiscie jak dobrze bede sie czula. Kasia brzusio juz mnie nie boli a raczej pachwiny.Lekarz uspokoil mnie ze to przez rozciagajaca sie macice. U mnie wporzo,mdlosci minely i coraz lepiej sie czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petitki ale ci dobrze u mnie już 18tc a dziś znowu mnie męczyły wymioty...tylko pozazdrościć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Karola musze powiedziec ze pare dni temu najadlam sie slodyczy i myslalam ze umre tak mi niedobrze bylo:Pale juz coraz coarz lepiej!wczesniej calymi dniami i nocami umieralam:) Dziewczyny czy ktoras z Was bierze sterydy(encorton)??????ciekawi mnie do ktorego tc trzeba brac.Ja juz pomalu odstawiam,zmniejszam dawki i w piatek juz koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petitki- ja brałam medrol, też sterdyd i gdzieś po drodze mi odstawił. Chyba w jakimś 8 tygodniu, ale dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu- masz rację od 34 dnia wypłaca ZUS - się pomyliłam:) olafasola- nie martw się, najlepiej zadzwoń do kadrowej. po prostu teraz raczej nie wychodź z domku, a następne zwolnienie weź juź bez tego kodu, że trzeba leżeć i będzie ok:) Poproś kogoś aby wziął ci z twojego Zusu (może twoja kadrowa ma) ten druk aby wypłacali ci na konto, to sobie wypełnisz i pewnie można to do nich pocztą wysłać. Jednak tą pierwszą wypłatę będziesz musiała chyba tam odebrać - może możesz napisać np. mężowi upoważnienie do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) Nie trzeba jechać do ZUS po pieniążki. Zus wysyła je przekazem pocztowym na adres domowy lub przelewem po złożeniu oświadczenia. ZUS ma 30 dni na wysłanie pieniążków od dnia wpływu zwolnienia, chyba że trwają czynności sprawdzające albo kontrola, wówczas 30 dni od daty ich zakończenia. Pozdrowionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do oświadczenia, to można wysłać go pocztą. Nawet jeśli ZUS ma własne druki, to i tak będzie musiał je uznać - nie spotkałam się nigdy z odmową. Ważne, aby było w nim napsiane z jakiego tutułu mają być przelewane pieniążki ( np. zasiłek chorobowy ), na jakie konto i oczywiście dokładne swoje dane ( z numerem Pesel i NIP najlepiej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze Kasia ze jestes ekspert :)jakby co to uderze do Ciebie.Dzieki Emmi za odpo:)U mnie jest taka sytuacja ze pracujemy w jednej firmie z moim Grzeskiem i juz go wyslalam do kadrowej niech spyta co i jak.Tylko kiedy on tam dotrze do tych kadr to nie wiem,bo jak nie zapomni,to nie mial czasu itd..:)faceci!A jak teraz pojde na wizyte to bede blagac lekarza o 2 na l4,powiem ze nie moge nawet na spacer pojsc,a jak to tak ?!Dziewczyny a teraz z innej beczki,czy Wy tez macie problemy z cera i wlosami?bo mnie doslownie wysypalo i wlosy garsciami wychodza.Ja mam PCOS a teraz wygladam wlasnie tak jak po odstawieniu lekow,wszytsko wrocilo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superburek jeśli tp masz na 2 września, to jak to możliwe, że 1 marca masz usg połówkowe? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu tak, teraz dużo więcej już odpoczywam. Od kilku dni męczą mnie zaparcia, od czasu do czasu dalej leci krew z nosa. Piersi zrobiły się sporo większe, ale nie bolą za specjalnie. Brzuszek okrągły, "troszkę" mi się przytyło, zresztą porównasz sama z pierwszym zdjęciem jak wstawię fotkę na nk. Dzisiaj rano miałam sporego stresa, bo poczułam dziwne skurcze i się przestraszyłam, że to coś złego związanego z tym moim łożyskiem. Lekarz mnie uspokoił, że jeśli nie są bolesne to podobno normalne i mogą występować co jakiś czas. No, a teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze ruchy :-) Super, że Sabinka ma się dobrze. Szkoda tylko, że tak krótko śpi. Przesyłam buziaki i życzę miłego załatwiania formalności i pakowanka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam -Kasia- rozumiem cie ja tez panikowalam jak cos sie dzialo ten lek juz bedzie do konca ciazy a potem o dziecko .A u nas ne zaciekawie Sabinka ma zapalenie gardla i goraczkuje ale jest i dobra wiadomosc dzis juz wyszedl Zabek teraz czekamy na drugi .A co u Zuzi i jej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superburek- no w sumie też się zdziwiłam, że masz połówkowe 1 marca bo ja mam połowkowe usg w tym tygodniu ( w czwartek 20 tydzień zaczynamy) a termin porodu jakieś 6 tygodni wcześniej niż ty...:) Kasia- ja też przy każdym bólu brzucha zastanawiam się czy to nie jakiś łożyskowy problem, ale już nie dręcze lekarza mailami:) Zresztą jutro kolejna wizyta to i pogadam z doktorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia>zle sie wyrazilam z tym usg,termin porodu mam na 7,nie na 1 wrzesnia,obecnie jestem w 12tc olafasola>u mnie tez problemy z cera sie pojawily :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia dziekuje za odp:) chyba tylko my na topiku jestesmy na sterydach.Ja juz pomalu odstawiam,biore po 1 tabletce 2 dni,pozniej pol po 2 dni i koniec:)Balam sie odstawic w12 tc i lekarz kazal brac jeszcze tydzien. Kasia ja mialam 2 razy takie skurcze ale przy kichaniu.Myslalam ze cos mi sie tam cos urwalo.Podobno to normalne.Teraz wiem ze trzeba sie pochylic i zlapac za brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak mam problem ze skórą mam tak suchą i szorstką, że mogę pisać na niej. Kupiłam dzisiaj oliwkę bo wszystko co do tej pory wypróbowałam to nie pomaga. Macie może też taki problem? Ja przewiduję swój tp na październik chyba jako ostatnia się rozsypię na naszym forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola- nie trzeba samemu jeździć do zus jak złożysz oświadczenie że chcesz aby przelewali ci na konto - co pisała Kasia. Pisałam olifasoli, że być moze będzie musiała ta pierwsza wypłatę odebrać w kasie Zus bo sądziłam, ze termin wypłaty już dawno jej minął a nie wiem czy uznają takie oświadczenia z datą wsteczną, czy nie ejst tak że to oswiadczenie obowiązuje od miesiąca złożenia. włąśnie byłam na tym tescie kryptor PAPA kurcze prawie 240 zł zapłąciła, nie sądziłam ze aż tyle to kosztuje! no ale cóż wszystko dla dzidziusia:) Wynik mam w piątek, ale dopiero 3 marca idę z nim do lekarza i oceni ryzyko. Ja o dziwo mam paznokcie takie mocna jak nigdy, strasznie szybko mi rosną i nie pamietam żeby kiedykolwiek udało mi się takie zapuścić, bo zawsze się łamały. Włosów też raczej nie widze żeby mi wiecej wypadało. mam już dość zimy, chcę wiosnę:) trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja pani kadrowa powiedziala ze z mojej strony to tylko dostraczyc l4 a reszta oni sie zajmuja,nie musze nigdzie chodzic i nic podpisywac.Ja mam umowe na stale ,moze dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olafasola- to super masz kadrową, ja jeszcze nie wiem jak bedzie u mnie. aha dziewczyny od 34 dnia L4 płaci zUS, jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 21 osób, bo jak mniej to cały czas płaci pracodawca i wtedy pieniądze są na czas jak normalna pensja, a z ZUSem to wiecie - różnie bywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nigdzie nie muszę chodzić, zakład sam załatwia sprawy z Zusem- jeszcze się upewniłam dzisiaj ale nic mam nie robić tylko l4 do zakładu nosić. Zresztą mi już Zus płacił ostatnią pensję, bo to któryś tydzień na wolnym. Petitki- no tak sterydy chyba tylko my brałyśmy, ale co tam:) Mam nadzieję, że ty na nich tak nie przybrałaś bo ja sporo kilogramów. I ten mrdrol bierze się w mniejszych dawkach, ale i tak się cieszę że mi odstawił. Akif ja też mam suchą skórę, ale oprócz kremu na rozstępy używam oliwki dla dzieci raz na dwa dni i jest nieźle- mniej swędzie. Zresztą podobno sucha skóra ma większość skłonność do rozstępów. Wiecie tak sobie czytam jak to w tym tygodniu w którym jestem powinno się czuć zastrzyk energii... itd. A ja jakoś nie mogę na sobie tego zauważyć;/ Może to siedzenie w domu tak mnie rozleniwiło- nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia ja bralam 10mg sterydu i tez sie ciesze sie juz odstawiam:)Oj mam taki apetyt ze szok!przytylam troche po nic.Ostatnio sie zastanawialam dlaczego ja mam taki apetyt ze zasnac nie moge a to przez te sterydy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hej :-) olafasola jeśli pracujesz u pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 osób wówczas dostarczas zwolnienie do niego i to on wypłaca zasiłek chorobowy / świadczenie rehabiltacyjne za ZUS, a wypłaconą Tobie kwotę potrąca sobie ze składki na ubezpieczenie społeczne płacone do ZUS. Jeśli w informacji o warunkach zatrudnienia masz zawarte, że wynagrodzenie wypłacane jest na konto to nie musisz pisać już oświadczenia. 🌼 gosia przykro mi, że Sabinka choruje, życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Brawo, macie pierwszego ząbalka, z jednym fajnie wygląda, prawda :-) Zuza ma się dobrze, ma już 6 ząbków, ostatnio wyszły górne 2. Mama Zuzy jest już po pierwszych naświetleniach, też czuje się dobrze. Uważa, że nawet nie ma porównania z chemią, po której ledwo żyła. Planowała lecieć w tym tygodniu w odwiedziny, ale lekarz niestety nie pozwolił, wieć przyjacióły lecą same :-( magia ja wczoraj z tymi skurczami to prawie ześwirowałam. Dobijałam się telefonicznie do doktorka jak jakaś głupia. No, ale musiałam mieć pewność, że to nic złego :-) Ja mam podglądanko we wtorek, kolejne pewnie za dwa tygodnie, no chyba że łożysko się przesunie to wtedty dopiero za miesiąc 🌼 superburek ale się pokręciło hi hi udało Ci się kupić mustelkę 🌼 petitki mówisz pochylić i złapać za brzuszek, to sprawdzimy następnym razem 🌼 petitki nie wiem czy pamiętasz, ja brałam całkiem spore dawki encortonu w czasie iui i ivf, ale teraz przy ciąży wogóle go nie biorę 🌼 Emmi mam nadzieję, że Twoje badania będą w porżadku :-) a koszty tych wszystkich badań są kosmiczne, nam kiedy powiedzieli koszt biopsji prawie spadłam z krzesła 1800 szok, prawda 🌼 idea dziękuję za podpowiedź 🌼 nadzieja co u Was dziewczynki 🌼 Pozdrowionka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka -kasiu-naszczescie mala juz nie goraczkuje ale za to jakas wysypke ma jutro idziemy znowu do lekarza jak juz cos sie wali to na calego.Oj Zuza jak wruci do polski to niepoznasz malej ksiezniczki i super ze mama Zuzi dobrze sie czuje mam nadzieje ze Bog da jej opiekowac sie mala i wychowac.A ty dbaj dalej o siebie i niech lozysko wroci na swoje miejsce. Aha kochane ciezarowki jak bylam w ciazy to moja gin mowila aby nie uzywac kremow ktore zawieraja witamine A (retinol i inne postaci tej witaminy ,ale nie dotyczy to beta-karotenu) wiec sprawdzajcie sklad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu mam takie pytanko do Ciebie- nie orientujesz się jak to jest na KRUSie jak mam własną działalność i chciałabym kogoś zatrudnić? Bo ciągle się zastanawiam co zrobię jak już pójdę na L4 i potem na macierzyńskie. Wiem że to nie jest miejsce na takie pytania, ale tak pomyślałam że Ty możesz coś o tym wiedzieć;) Emmi to miałaś ten test podwójny? Za samo badanie z krwi tyle zapłaciłaś, czy razem z USG? Bo ja mam mieć to badanie 1 marca i lekarz powiedział, że razem to wyjdzie 300zł (USG 180 + krew 120). Trochę się boję czy wszystko będzie dobrze!! Magia moja siostra też używała zwykłej oliwki dla dzieci Bambino i nie ma ani jednego rozstępu! Ja niestety mam " stare" rozstępy na udach i biodrach i sama nie wiem jak się ich nabawiłam, bo nigdy za specjalnie nie schudłam ani nic, więc obawiam się, że i tak na brzuchu się pojawią:( A u mnie tak sobie, mdłości zamiast mnie opuszczać to się nasilają i zaczynają się wymioty! Fuj! Jeszcze mam taki kaszel, od którego prawie wymiotuję!! Ale wytrzymam, byle do września;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×