Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basia Mazowsze

Dopłaty,dopłaty

Polecane posty

Gość aldona wielkopolska
małżonek traktor stawia ,coś zatyka ,coś otwiera wąż zakładamy i doimy idzie wolno ale sie doi dobrze że bezprzewodowej nie mamy bo agregat by musiał być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
znam temat , dokładnie tak samo robie gdy prądu brak hehehe ciekawiło mnie jak inni sobie radzą z tym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
wadi mleko odstawiasz czy dajesz cielakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wadi, jak nie ma swiatla to wtedy mamy tzw.robotki reczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
aldona , odstawiałem w konwiach do czasu gdy przyjechał pow. lek. wet. i zalecił podnieść standarty a ja mam zbyt mało krów abym w to sie pchał i zastanawiam sie co robić prawdopodobnie zlikwiduje hodowle i zmienie zawód zostawiając sobie tylko pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
jas123 a dlaczego nie pomagacie sobie ciągnikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzyjcie sobie film na youtube STRAJK ROLNIKÓW 2011- NAJAZD NA BYDGOSZCZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
znikam z kompa , dobrej spokojnej nocy wszystkim .....a moze niespokojnej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
no nas też mleczarnia zmusiła jakiś czas temu do kupna chłodni bo inaczej mleka by nie odbierali ,mamy 25 dojnych ,musieliśmy wybudować specjalne pomieszczenie na chłodnie tak żeby samochód odbierający mleko miał dobry dojazd i żeby było conajmniej 35 metrów od obornika ,teraz z kanami zasuwam jakieś 60 metrów bo bliżej postawić chłodni się nie dało taki układ obejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam krow ale te robotki reczne ...ale sie nasmialam jak z kawalow hanki i czarnego wykapana,dziecko spi,zwarta i gotowa ruszam;dziewuchy i chlopaki zbieramy sie i uderzamy tam gdzie dzis z dostatku pieniedzy az swiatlo przygasa!!!! chyba nie przymarzniemy gdzies po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te wymogi tp ja znm!przed slubem 4 lata pracowalam w mleczarni jako klastfikator surowca ni i niestety jezdzilam na kontrole ktore zlecala weterynaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
nie cierpie tych kontroli z weterynarii zawsze się do czegoś przyczepią a to pajęczynę zobaczą ,a to ściany za mało białe ,ostatnio pani powiedziała że w stodole miądzy śrutownikiem a zbożem musza być drzwi żeby podczas śrutowania kurz nie leciał na ziarno -paranoja jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to leciem do Aldony,ma mleko zrobiem winogronowo-cytrynowe malibu,jutro twarożek oddamy,Wadi polazł kimać,miał z nami załapać się.Gabi urychtowana?Dawać dziewczyny,bo tam stygnie,a....i po świeczce zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona urychtowana!ja gromnice wezme!!!jak napisalas o tym twarozku to az mi wszystko podeszlo ..... ty masz pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur.a gdzie ja mam was szukac!???????????????????/ a moze tak dzien kobiet se zrobimy na rozstaju drog?????????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo to pomysł,Dzień Kobiet,ale feta będzie!Akurat stary piwko nastawił z podpiwku,ja je doprawię spirytem,będzie cud-miód,naszych chłopaków zgościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
pisze się na to piwko ,kurcze jak ja już dawno takiego nie piłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
pisząc dawno mam na myśli lata panieńskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
dziewczyny tak z ciekawości to jaki macie staż małżeński u mnie we wakacje będzie 24 latka -cholibka kiedy to zleciało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona wielkopolska
tak leci ale po mnie tego zupełnie nie widać ,tylko czasem jak tak patrze na męża to się dziwie jak też go ten czas posuną ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co ty nie mow aldona ze twojego starego ząb czasu ruszyl?! moj jak staje przed luster mowi:zobacz jakie masz szczescie,ze taki kwiat dostalas! jak go poznalam to wazyl 70 kg i wlasny cien go przewracal a teraz 95 na zonki wikcie tak wyrosl chlopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wadi
witam wszystkich , w moich stronach tylko -10 gabi teraz te wymogi chyba sie nasiliły bo tak jak pisze aldona a wiem po sobie to zaczynają sprawdzać od sprzętu do zadawania paszy przez miejsce i warunki ich składowania jak i ich przygotowywania a kończąc na pozyskiwaniu mleka co w tym przypadku rozumiem ze pewne wymogi muszą być , i to są powody dla których mam zamiar zaprzestać hodowli poprostu mam dosyć dego ze kazdy ma prawo sie do czegoś doczepić i szarpania sie ze wszystkimi , wspominacie o podpiwku , robiłem w ubiegłym roku ale chyba zachwiały mi sie proporcje bo na cztery butelki dwie rozerwało hehehe.... miłego dzionka i pogody , przynajmniej tej w sercu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak się mota Ziomale!!!!Ale mróz!I zajeb....e słońce.W budżecie domowym dziura.Wczoraj mi padł net wieczorkiem,sory dziewczyny,a tak chciałam se pogadać.A co do piwka z podpiwka,stary często robi,ale pamiętam bodajże w zeszłym roku poszłam do sąsiadki,siedzimy tak se w kuchni,a tu bombardowanie-autentycznie-porozlewała piwko do butelek,a to wszystko wyjeb...o razem z szfka kuchenną,ale jaja były.Mój stary to robi w bańce po mleku z kranikiem,tego nie wysadzi,zresztą ja pierdziele taką pokrywą dostać w czambo.Co do stażu Aldonka,to mam podwójny,prawie 30-letni,ten ostatni 0k.5-lat.Aldona sorry,że nie dotarłyśmy z Gabi-kompas nam zamarzł,pozostałyśmy na rozstaju z gromnicami,dziś miotły skombinujemy,do dolecimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam.mrozi jak cholera! wadi wiem ze sie wymogi zmienily ale jak ja jezdzilam to tez niektorym rolnikom dawalismy czas do np.2010,2011r wiec jak to sie mowi kross komplejers(po polskiemu)dziala i dzialac bedzie a my zeby sie utrzymac musimy to wszysko spelniac bo deble u gory siedza i z nudow co dzien cos innego wymyslaja iwona mialy byc widly z czerwona kokardka bo przeciez my czarownice nie jestesmy!!! milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla Wielkopolska
Hej Ziomale u mnie właśnie dziś kontrolka u krów była i to w momencie jak się krówka cieliła,facio mnie wkurzył na maksa i zjebke dostał mam w d..jego papiery.Wadi mnie krowy to już dawno zniechęciły ale co tu robić jak roboty w mieście nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syla Wielkopolska
Co do stażu to 20 stka strzeliła we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×