Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość rozwiewam watpliwosci ....
carbonara to jest podstawowy sos: boczek + smietanka + jajo + ser. a jak ktos chce sobie to urozmaicic dodatkiem warzyw, to czemu nie? pieczerki i cebulka bardzo smacznie wygladaja w tym polaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tym powyższym wpisem
potwierdziłaś, że to już nie będzie carbonara rownie dobrze można jeszcze dowalić mięsa mielonego, garść kiszonej kapusty i tez nazwać " carbonara " :classic_cool::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
niezupelnie. jezeli dziwczyna zrobi sos taki, jaki powszechnie nazywany jest carbonara (czyli z w/w skladnikow), a do tego po prostu doda pieczarki i cebule, to bedzie carbonara z dodatkiem pieczarek i cebuli. jezeli zas zrobi sos np. bez w/w podstawowych skladnikow carbonary, to dopiero wtedy nie bedzie to carbonara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
chyba nie trudno sie domyslec, ze do takiego smietankowo-serowego sosu nie pasuje kiszona kapusta, natomiast pieczarki - jak najbardziej. carbonare z innymi dodatkami smakowymi spotyka sie, a i owszem. byle pasowalo i bylo na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tym powyższym wpisem
ktoś tu nie zrozumiał ironii więc jeszcze raz-do podstawwowych składników dodaj np kapustę lub szproty w oleju i tez nazwij carbonara :D najlepiej zamówić w restauracji "carbonarę" i jeszcze opierdolić kelnera, że zabrakło tam pieczarek bo kilent tak lubi i pod taka nazwą ma być i już :D ogólnie polacy mają wypaczone nazwy potraw ale jednak uzurpują sobie prawo do bycia ekspertami kuchni wielu narodowości [:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
psy szczekaja, karawana jedzie dalej:D ja od jutra zaczynam swiateczne gotowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heikik
carbonara to carbonara-a ty masz jakis sos a'la carbonara z pieczarkarkami i cebula.;) a ja mam mielone,ziemniaki i surowke z pomidorow,szczypioru i kleksu smietany-tak zwana a'la pomidorro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
pani 'ironistko' od kapusty i szprotow, po co popadac w skrajnosci? w restauracjach spotykalam, a i owszem, carbonary z dodatkami. nie byly to restauracje w polsce, aby uprzedzic twoje przekonanie, ze zkurat polacy maja wypaczone pojecie o potrawach. ale dodatkami pasujacymi, nie szprotami ani kapusta. dodam nieskromnie, ze jestem ekspertem kuchni wielu narodowosci, mimo tego, ze przyszlo mi urodzic sie w polsce, wiec mozesz albo przyjac wiedze w postaci informacji, ktore tupodaje, albo upierac sie przy swojej postawie krytykowania w temacie, ale nie do konca na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
akurat miesiac temu dokladnie bylam we wloszech i owszem, jadlam carbonare z dodatkiem grzybow, bo i takie byly w menu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
no ale widzisz, pani od szprotow i kapusty wie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
dodam jeszcze, w ramach ciekawostki, ze w wloszech istnieje tez 'biedna' wersja carbonary, ktorej na pewno nie spotkamy w restauracjach, ale tak sobie radzili niezamozni wiescniacy kiedys-tam-sobie. tak wiec do ugotowanego makaronu wbijamy jaja i sowicie przyprawiamy mielonym czarnym pieprzem. taki wyglada, jakby byl z sadza weglowa (vide nazwa potrawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mala z pracy
dajcie przepis na prosta, szybka, i pyszna babke laciata, ktora ZAWSZE wyjdzie:D (przepraszam za brak polskich liter- tak pisana laciata wyglada dosc kiepsko;o))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Pierś z kurczaka pokroić w kostkę ,przyprawić ,usmazyć .Paczkę szpinaku udusić na patelni do odparowania wody ,dodać sól,pieprz i wycisnięty czosnek .Do gęstej masy wlać smietanę kremówkę aż powstanie sos.Dodać kurczaka .Wymieszać z makaronem penne ugotowanym al dente (z pszenicy durum lub razowym)-10 minut pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taPPas de KantereLLa
albo jeszcze lepiej triPPas de KantereLLa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uups KantareLLa
mialo byc disculpe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teeeem
kurwa, Wielki Piatek dzisiaj 💤 a w swieta bedziesz zarla same postne jajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba smazona w panierce
z ziemniakami i surówką z kiszonej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj ryba po grecku. Z tym postem to troche dziwnie, bo osobiscie uwielbiam wlasnie postne potrawy i nie moge sie oprzec, zeby nie nakladac sobie repety. Czasem wielokrotnie. Post to czy tez nie, bo przeciez poscic znaczy tez nie najadac sie do syta. A moze przede wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenk Pierś z kurczaka pokroić w kostkę ,przyprawić ,usmazyć .Paczkę szpinaku udusić na patelni do odparowania wody ,dodać sól,pieprz i wycisnięty czosnek .Do gęstej masy wlać smietanę kremówkę aż powstanie sos.Dodać kurczaka .Wymieszać z makaronem penne ugotowanym al dente (z pszenicy durum lub razowym)-10 minut pracy potwierdzam :) danie szybkie i pyszne , przed chwilą skończyłam jeść :) jedyna modyfikacja dotyczy śmietany - zamiast kremówki dałam 12 % . No i nalałam sobie lampeczkę wina , ale w szale zkupów złapałam wino slodkie zamiast półsłodkiego co już mniej pasuje , ale dałam radę :D I tak sie najadłam że .... spać mi sie chce a sernik czeka :D Ale danie pyszne . Dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
Piszecie o spaghetti carbonara, uwielbiam, a nauczyłam się robić z przepisu z kafe właśnie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, z kaffe
mozna duzo nauczyc sie :O nawet posiasc taka wiedze od leciwych gospodyn, jak wyszorowanie garnkow domestosem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w sumie też miałam dzisiaj postnie, bo ten kapuśniak chociaż za jakąś godzinkę wyjem to wygotowane wędzone żeberko z niego, więc jednak chyba będę się smażyć w piekle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, za jedzenie miesa w Wigilie grozilo kiedys pieklo, wiec jest nadzieja, ze wielkopiatkowy post tez zostanie zniesiony, a nieposzczenie bedzie objete amnestia:D Smacznego zeberka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
istnieje taka mozliwosc. w ogole moze kiedys zniasa pieklo. tak jak kilka lat temu zniesli proznie. proznia nie byla zbytnio naglasniana, bo dotyczyla tylko nieochrzczonych oseskow, ale najpierw bylo ze jest, a potem, ze juz nie ma ;) ja dzisiaj zupelnie przez przypadek zjem rybe, ale nic to nie bedzie mialo wspolnego z postem, bo to najlepsze i najbardziej wypasione danie rybne jakie ludzkosc na swiat wydala. pozwalam sobie na taki rarytas doslownie raz na rok lub nawet zadziej. bieda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
przepraszam, mialo byc: Rzadziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×