Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Sałatka ziemniaczana i bułeczki pieczarkowe - przepisu Meggie....32 Bułeczki dziś piekę drugi raz bo wczoraj poszły wszystkie przy oglądaniu horrory "Dolls" z 1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na jutro mam sos w stylu bolognesie, ale z czym będzie? może z ziemiakami? albo z kaszą? zobaczy się no i wiosenny przebój - kompot rabarbarowy wiem, wiem, że nie zdrowy, ale 3 razy na rok robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy może mi ktoś
wytłumaczyć dlaczego kompot rabarbarowy jest niezdrowy? ciekawi mnie to. ewa 33 a uważasz ze picie mleka przez dorosłych to zdrowe czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabarbar zawiera szczawiany, które odkładają się w stawach i je niszczą dlatego rabarbar jest niezdrowy picie mleka też jest niezdrowe, ale o wytłumaczenie musiałabym poprosić moją przyjaciółkę wegankę, bo to juz bardziej skomplikowana sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
to może ja pomogę. chodzi o to, że mleko w czystej postaci jest trudne do strawienia i w momencie dostania się do żołądka zaczyna się ważyć... kolejnym argumentem może być to, że ssaki dorosłe mleka nie potrzebują i go nie spożywają. tylko człowiek próbuje...; ) swojego czasu odstawiłam mleko całkowicie i czułam się fantastycznie, dużo schudłam. teraz od czasu do czasu sobie pozwalam z płatkami, bo nie mogę się powstrzymać ;) więcej możecie poczytać u tombaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkaaa
jeżeli chodzi o mleko to w organizmie dorosłego człowieka zanikają enzymy odpowiedzialne za rozkład mleka dlatego odkładają się złogi co innego picie mleka przetworzonego w postaci np.jogurtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
dokładnie. enzymy działają do ok. 10 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że chodzi też o jakieś powiązania białko-wapń, które to w mleku są tak niekorzystne, że zamiast tego sławetnego wapnia przysparzać, to go redukują zobaczymy, bo ja nabiału prawie w ogóle nie jadam, więc wg obecnych populistycznych teorii o dobrotliwości mleka powinnam lada moment połamać się na kawałki ze względu na osteoporozę mniemam, że jednak rację mam ja i moja przyjaciółka i jeszcze kilka innych osób i ostreoporoza mi nie grozi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkaaa
no własnie skąd więc ta propaganda na temat korzystnych właściwości picia mleka? mójemu teściowi nie mieści się to w głowie, ze mleko jest niezdrowe, bo przecież właśnie mleko podają w szpitalu do popicia lekarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliścii
Ewa,33" bo ja nabiału prawie w ogóle nie jadam" Nabiał, to ogólna nazwa dla produktów spożywczych, których wspólną cechą jest mleczne pochodzenie. W skład tych produktów wchodzi oczywiście mleko, a także jego przetwory, czyli: sery, twarogi, kefiry, śmietany, serki homogenizowane, jogurty i wiele innych produktów. Do nabiału zaliczane są także jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliści, wiem, co to jest nabiał :) powtarzam - nabiału prawie nie jadam mleka - nie jem w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane! Mam małą prośbę. to tylko 5 sekund. Moja wnuczka marzy o wygraniu butów. Zagłosujcie proszę w wolnej chwili http://pokazywarka.pl/toczls/ niczym nie ryzykujecie a ja obiecałam że zrobię wszystko żeby udało się wygrać ...taka sobie ja...spełniona i zadowolona z życia:) trochę samotna, ale.. Moja wnuczka bierze udział w konkursie, proszę drogie panie o poświęcenie 5 sekund i zagłosowanie w konkursie http://pokazywarka.pl/toczls/ , można co 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
mleka - nie jem w ogóle tak możenapisać tylko Ewa 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byczysko stare
a ja pije mleko ale tylko niepasteryzowane,prosto z gospodarstwa eko mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię mleko
We wczesnym dziciństwie mieszkałam na wsi.Gdy mama doiła krowę,to lubiłam takie mleko "prosto od krowy",z pianka pić. Gdy przeprowadziliśmy sie do miasta,to po pół roku juz takiego mleka "prosto od krowy "nie mogłam pić.Po prostu odrzucał mnie zapach.I tak zostało do dzisiaj.Mleko,śmietanę od gospodarza nie tknę ze względu na ten zapach. Ser twarogowy od gospodarza zjem,bo ten zapach nie jest wyczuwalny,chociaz raz sie naciełam,smierdział jakąś ścierką. A :-) lubię "kożuch "z mleka i kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_żona
Ewa- nie gadaj bzdur, że nie jesz nabiału:) pieczesz placki, więc jesz jajka jajka są też w naleśnikach, plackach ziemniaczanych i masie innych potraw, wyobraź sobie;) jesz mozarellę nałogowo- sama pisałas, a to chyba nabial prawda? zabielasz zupę śmietaną- więc nabiał itd itp i po co to zgrywanie światowej?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, co ma niejedzenie nabiału do zgrywania światowej? Napisałam, że prawie nie jem, a nie - że w ogóle nie jem Zresztą, z kim ja tu dyskutuję... Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to może zakończ tę jałową pisaninę o tym, co mam na talerzu, co tylko miewam, a czego nie mam w ogóle, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nceownvjcekqnbveoqjvlnelq
debilko, piszesz teksty, ktorych sama nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropieństwooooo
Ewa,33" bo ja nabiału prawie w ogóle nie jadam" Albo jedno,albo drugie. Nie można w ogole nie jesc nabiału i prawie nie jeść. A mleko piję się lub je potrawę z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nceownvjcekqnbveoqjvlnelq
gdybys nie spozywala nabialu lub tylko znikome ilosci, to po prostu kobieto juz cie by nie bylo na tym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schaboszczaka u mamusi na jutro gotuję żurek i jeszcze coś, co wygrzebię z zamrażarki, na razie nie mam konceptu, odpoczywac będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdjddjkdkj
rosół, schabowy z ziemniakami i surówką z kiszonej kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dziisaj mlode ziemniaczki, sałata ze śmietana, schabik duszony w sosie z kurek, ćwikła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruba kasiu też bym
chciała troche schudnac , napisz mi jak ty to zrobiłaś w sensie z czego zrezygnowałaś no ogólnie napisz prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×