Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość wstyd sie zalogowac

Ewa 33 co masz dzis na obiad??????

Polecane posty

Gość nie kupuj farb w
kim jest ta idiotka która do dyniowej daje papryke? hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to kim ?
to mi malutka vel king kong :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaa
Ewa, ja robię pyszną zupę dyniową w taki sposób: Dynię i kilka ziemniaków kroję w kostkę i podsmażam z cebulą - wszystko posypane sporą ilością curry i szczyptą imbiru. Zalewam bulionem i gotuję, doprawiając do smaku. Na koniec miksuję. Wychodzi pyszna zupa krem o pięknym żółtym kolorze (dzięki curry). Może spróbujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajaaaaaa
A to, co robisz, to nie jest ratatuj. Różne są na niego przepisy, ale w prawdziwym ratatuju muszą się znaleźć pomidory, bakłażany, cukinia i papryka. Ty robisz po prostu zapiekankę warzywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja do zapeikanki
warzywnej daję: pieczarki, paprykę czerwoną, cukinię, pomidory, czasami bakłażana, ziemniaki pokrojone jak do zupy;) mieszam, przyprawiam, zapiekam. Fajne jest posypać serem żółtym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa krem z pomidorów
makaron z warzywami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa co ty pitolisz
po pierwsze nie ratatuja, tylko ratatuj a po drugie: "Ratatouille (czasem używana spolszczona nazwa ratatuj) jarska potrawa prowansalska. Danie to opiera się na składnikach warzywnych, przede wszystkim na bakłażanach, cukinii, papryce, cebuli i pomidorach."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat byl już wałkowany ze 3 x teraz po raz czwarty ratatuj czy ratatuja z tym czy z innym warzywem daj sobie spokój już może, bo niczego do tematu nie wnioslaś, tylko miejsce zajęłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmelanija
Ewa, 33 ,że się wtrącę przyganiał kocioł garnkowi. Ty też swoją ostatnią wypowiedzią nic nie wniosłaś do tematu,a miejsce zajęłaś.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MOJEGO tematu, to raz Ty też nie wniosłaś, to dwa a teraz na temat - na jutro robię pulpety w sosie nie wiem, jakim, jak kupię koperek, to koperkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmelanija
Ewa, 33 wiem,.ze nic mnie wniosłam do tematu ,ale to Ty nie mogłaś zamilknąć i przełknąć tego,że ktoś coś tam napisał . Zauważyłam,że Ty checsz miec ostanie zdanie :-) nie ważne jakie ono by nie było,ale chcesz postawic na swoim:-) Po co wytknełaś mi to,że ja także bezcelowo piszę :-) Trzeba było moj wpis mimo oczu sobie puścić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na kolację
? parówka z keczupem, chleb słonecznikowy pomidory rzodkiewki ogórek serek biały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mmelaniji
no to nie rob sama tego, co zarzucasz ewie ;) widzisz, teraz twoje jest slowo jest ostatnie, a i tak nie masz racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dawno puletów nie robilam. a dzisiaj rozmrozilam filet z kurczaka i jak na razie nie mam pomysłu co z nim zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmelanija
do mmelaniji Mnie wypada tak postępować,,bo intelektem nie grzeszę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to nie Ewy temat
tylko pytanie było do niej w pierwszym poście :) nie przywłaszczaj sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do GrubejKasi
na jakiej jesteś diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzystencja666
Gruba Kasiu zamów sobie „Twój Przepis na Zdrowie z IMP, będzie łatwiej niż na MŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka, nie uzurpuj sobie
praw do tego tematu! To nie jest twoj topick! Jesli autorka zechce to zglosi go do usuniecia, bo tylko ona ma do tego prawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa, jak robisz forszmak
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśkaa M
Ewa 33 mam pytanie :-) Jakich przypraw używasz najczęściej ? -do rosołu -do drobiu -do wieprzowiny (karkówka,żeberka) Masz swoje ulubione przyprawy które musisz mieć w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
Czy robi ktoś z Was taki miodek? Jeżeli nie, to świetna okazja teraz na wykorzystanie długiego weekendu i najlepsza pora na produkcję :) Bardzo polecam. Miód jest niezastąpiony w okresie jesienno-zimowym na wszelkiego rodzaju infekcje. A walorom smakowym też niczego nie brakuje ;) http://homesweethome.blox.pl/2012/04/Miod-z-mniszka-lekarskiego.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forszmak: kroję wędliny w paski kroję cebulę w półplasterki mieszam to i przesmażam na oleju dodaję pokrojonego w paski ogórka, zalewam wodą, żeby przykryć składniki i duszę ze 20 minut na koniec dodaję puszkę zielonego groszku, chwilkę pogotuję i gotowe jemy z chlebem/bułą co do przypraw: rosołu nie gotuję do drobiu i wieprzowiny daję rózne zioła i mieszanki, czasem gotowe(ale czyste mieszanki zioła plus przyprawy - pieprz, papryka, sól), czasem sypię swoje lubię lubczyk, bazylię, zioła prowansalskie, płatki papryki, suszone pomidory, curry w domu zawsze musi być bazylia w doniczce, bo kocham mozzarelle, pomidory i bazylię, czasem dodaję czarne oliwki mogę to jeść codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×