Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Dzieki mongrana, Obdzwonioam przychodnie i ide do lekarza w sobote, a generalnie to nie krwawienie a rozowy sluz....leze sobie a w pracy mam praktykantki wiec teraz bede miala przerwy ;-) a w najgorszym razie pojde do lekarza jutro i wezme l4 ogolnie dzis zle sieczuje boli mnie krtan i glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania29_2011
cocacolagirl gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers-- badanie droznosci jest w znieczuleniu ogolnym, wiec ja np jak sie przyjelam rano do szpitala to wypuscili mnie na wlasne zadanie po 16. a normalnei powinnam zostac na noc na obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale jak to w znieczuleniu ogolnym? Slyszalam ze jedne kobiety znieczulaja a inne tylko tabletki godz przed, mi gin kazal wziac godz przed takie tabletki ktore najlepiej mi pomagaja, nie wspominal o znieczuleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka12345
hej mam małe pytanie otóż zaczynam starania o dzidzie i powiedzcie prosze przy cyklach 28-dniowyvh od którego dnia cyklu najlepiej zacząć intensywne starania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers, sipp: co panstwo to inne praktyki, mysle. Niemcy to robia ambulatoryjnie, tzn. zaraz po zabiegu wysylaja do domu i to wynika z jednej strony z tutejszej polityki kas - pobyt w szpitalu jest dla nich za drogi a z drugiej z tego, ze sie tu mniej pieszcza z pacjentami - Niemiec ma byc "twardy" :-o Czasem maja w tym racje a czasem nie. Ja tego zabiegu nie mialam, wiec nie umiem ocenic. Co do znieczulenia: albo miejscowe albo brak - w zaleznosci od wrazliwosci pacjentki i podejscia samego lekarza. Bol po jest opisywany jak ten przed @. Bywaja krwawienia - tez jak przy @, wiec trzeba zabrac ze soba podpaski (nie tampony). Niemcy robia tez USG a nie rentgena jak Polacy. Nie ma tu, o ile wiem, zadnej roznicy - bardziej moda i zwyczaj niz medyczne roznice. Ponoc na rentgenie lepiej widac ale USG jest zdrowsze dla pacjentki. Tyle mojej wiedzy teoretycznej, jak sie sama zastanawialam, czy sie temu poddac. Mimo wszystko to jednak nic przyjemnego i ja bym na Twoim miejscu anvers wolala byc z mezem, tzn. zeby po w razie czego niosl moje rzeczy, przytrzymal za reke, sam prowadzil samochod - a ja bym sie wtedy nie musiala niczym klopotac tylko dalabym sie troche porozpieszczac - w kocu roznie to kazda znosi i troche czulosci i opieki zawsze sie przyda. Pamietam jak bylam po sondzie zoladkowej (endoskopia) - niby nie boli, niby trwa kwadrans (chyba podobnie jak to badanie jajowodow) i tez robione ambulatoryjnie ale wyszlam ze szpitala mokra od potu, na nogach jak z waty - baaaaaaaaaaaaardzo nieprzyjemne badanie, duzy stres (trzeslam sie cala przy zakladaniu sondy) i bardzo dobrze, ze moj czekal wtedy na mnie przed szpitalem, wzial pod reke, przytulil, zawiozl do domu - po prostu bylo mi z tym lepiej niz samej. Ale zostac po endoskopii w szpialu na noc byloby bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia - cos czuje, ze oczekujesz od catsgnusa cudow ;-) To, czy Ci pomoze zalezy od tego, czy masz lekka nierownowage (czasem niewidoczna nawet w badaniach) hormonow (prolaktyny i progesteronu) czy nie. Duzo kobiet po nich zachodzi od razu ale nie jest to cudowny srodek gwarantujacy ciaze :-) Ja wiem, ze o tym wiesz ale mam wrazenie, ze mimo wszystko bardzo z nim wiazesz nadzieje. A luz to jednak jeden z najlepszych srodkow na ciaze ;-) pomaranczowa staraczko: spojrzyj na piekielko lub rob testy owu - wszystko jest w googlu - powodzenia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zapobiegania poronieniom, dziewczny, moze Was to zainteresuje. W Niemczeh panuje moda na testy pH pochwy i ewentualnie wymazy bakteryjne. Sa nawet zestawy, ktore mozna samemu w ciazy uzywac w domu, zeby sie dodatkowo kontrolowac miedzy wizytami u gina. Niektorzy uwazaja, ze to zmniejsza ryzyko poronien w I trymestrze az o polowe (!) Nie wiem, czy to prawda, czy tylko lobbing producenta testow (niektore kasy chorych rozdaja nawet testy za darmo) ale moze warto sie pointeresowac tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka maila co do wynikow jeszcze nie otrzymalam, czekam nadal, a co do auta to pytalam bo mozliwe ze maz moze byc w tym czasie poza granicami kraju, no nic bede musiala se jakos poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers-- badanie ogolnie jest bolesne, dlatego niektorzy lekarze znieczulaja. niektorzy nie znieczulaja i kobiety mowia, ze bol ogolnie jest do przejscia bez znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana-- co do tego ph, to ja przed badaniem droznosci mialam pelne badanie wymazu z pochwy. pielegniarka mi powiedziala, ze powinno sie raz w miesiacu brac np lacibios femine przez 10 dni, poprawia ph i zmniejsza ryzyklo wszelakich infekcji. u mnie badanie wyszlo idealne bo wcczesniej mi gin powiedzial bym brala raz na miesiac, wiec widac cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Mongrana mam nadzieje ze obniży mi Castagnus poziom prolaktyny bo mam prawie 24.Wierze że coś jednak pomoże:)))Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anvers - a nie mozesz tam zadzwonic? Niemcy na maile odpowiadaja czasem po kilku dniach a przez telefon od reki. sipp - ja jak do tej pory nie bralam niczego na flore bakteryjna a odpukac mialam na ostatnich kontrolach ginekologicznych pH 4 czyli idealne. Mimo to radza sprawdzac regularnie, czy sie nic nie zmienia. To sa takie rekawiczki z paskiem testowym na palcu. Zastanawiam sie, czy jest sens to sobie sprawic. Anusia - no na to to castagnus powinien pomoc. Trzymam kciuki, zeby to wystarczylo do upragnionego szczescia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen cocacolagirl.......15...........26...........19.09.11.... .......Łódź AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11..........UK BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........28.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........14.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.............???..............??? ............1.......st-g Ewelina...............27.............???..............??? . ...........7........dolnyśląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen cocacolagirl.......15...........26...........19.09.11.... .......Łódź AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk Mloda Mama2010..4...........26...........12.07.11..........UK BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........28.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........14.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.........29.05.12..........??? ............1.......st-g Ewelina...............27.............???..............??? . ...........7........dolnyśląsk czesc dziewczynki ja narazie termin dostalam na 29.maj ale za 2 tyg usg mam i moze sie zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, jestem taka zabiegana że nie mam czasu tu zaglądać niestety :( mi od dzisiaj zaczynają się dni płodne a z moim M przytulamy się od końca @ prawie codziennie mam nadzieję że coś z tego będzie. Wcoraj widziałam znajomą którą nigdy bym nie podejrzewała że bez ślubu zajdzie w ciąże a tu proszę brzusio już ładny widać. Szczerze to jej zazdrościłam. Powiedzcie mi czy jeśli moja mama poroniła 2 ciąże to czy jest możliwość że mi coś takiego też może się zdarzyć... tfu tfu odpukać... Możecie mi coś powiedzieć na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Nic nie pisalam, bo mi smutno bylo, że nam nie wychodzi, dobra wiadomość jest taka - wczoraj dowiedziałam się, że wkońcu jestem w ciąży!!! Termin na 8 czerwiec 2011 :) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlodaMamo gratulacje! To bedzie blizniaczek! Jak sie spozni kilka dni, to moze sie urodzi tego samego dnia co ja :-p :-D I dobrze, ze sie odezwalas (tym bardziej z taka dobra nowina), bo dawno nie robilysmy porzadkow na forum i jeszcze by Cie moglo objac ;-) Jak dobrze licze, to udalo Wam sie w 6. cyklu staran? Luska - wiekszosc kobiet niestety ma choc jedno takie doswiadczenie w swoim zyciu. Na naszym forum to chyba tez bedzie z polowa dziewczyn. Moja ginka mi sie tez raz przyznala, ze sama miala dwa a i tak urodzila dwoje zdrowych dzieci. Ale zamartwiac sie na zapas nie ma co, bo to nie pomoze. Cocacola - no Ty juz raz mialas widoki na blizniaki, to kto wie... Wysoka beta, o czym juz pisalam kiedys, moze tez oznaczac dziewczynke. W kazdym razie daje lepsze rokowania, ze ciaza bedzie silniejsza - oby! Niestety minus jest taki, ze czesto oznacza to dla przyszlej mamusi wieksze mdlosci - no ale to zalezy od wrazliwosci danego organizmu, przekonasz sie pewnie za jakies 2 tygodnie, czy Ci to grozi ;-) Oby nie bo to horror w czystej postaci :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO Greczen...........17...........29...........28.09.11..... .....wielkopolska ania29.............17...........29............29.09.11... .......Rzeszów Sippelsweg.........7............29.............6.10.11... ........świętokrzyskie ewuś90..............4...........21...........21.10.11 ..........Żory NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO anvers..............7...........26............25.09.11... .......Antwerpen AniaMyszula........8...........23............17.09.11.... ......Koszalin gosia 34.............7...........34............ 7.09.11..........O-E Świeżynka..........6...........30.............5.09.11 .........Warszawa Tygrysek333.......6...........26.............4.09.11.... .....Warmińsko-mazurskie natka89............2............22...........10.08.11 .........Starogard Xenia33.......7/przerwa.....33.............9.08.11....... ...Wrocław Virtualia............2...........33.............6.08.11.. ........UK Pechowa............4...........22.............3.08.11.... ......śląsk BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.... ......Rzeszów Panterka1981.....5............29.............???......... .......małopolska **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.........???... .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.........???... .......5.........Kraków olcik777...............26..........4.12.11....dziewczynka ....5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11....dziewczynka. ..długo.....wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11.....chłopczyk... ....2........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11.........???.... .......7........małopolska Karolka8512..........25........18.12.11........???....... ......3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11.........???........ ...4........gdańsk Ira1....................27........25.01.12.........???. ...........6.........UK moniaa_aa............23........28.01.12.......synek...... ....1.........wielkopolska kozza..................27.........3.02.12.......synek.... .......3.........okolice Łodzi vixwoman.............25.........9.02.12....dziewczynka... ..1........śląsk ChceByćMamą.......27............???..............???... ........???........UK klara1984.............27............???.............???.. .........10........lubelskie ada111...... .........23........14.03.12..........???............7....... .zachodnie Maria.D83............27.........7.04.12..........???..... .......6........Koszalin Katii82................29............???..............??? ............4........Pomorskie Kreyyzolka ..........22.........29.05.12..........??? ............1.......st-g Ewelina...............27.............???..............??? . ...........7........dolnyśląsk cocacolagirl..........26.............???..............???...........15.......Łódź Mloda Mama201......26...........08.06.12........???.............6......UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje:)) Cieszę się z Wami:))A dla nas jeszcze nie zaciążonych pocieszający będzie fakt, że coraz mniej nas zostało i na każdą w końcu przyjdzie pora;)) Mimo tych nie pewności z hormonami jakoś zaczęłam pozytywnie myśleć, stwierdziłam, że dość tego załamywania się, stresu, dziecko ma być przyjemnością, a nie mordęgą od dziś co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)u mnie dziś 9dc:)od wczoraj zaczęliśmy starania:)a od jutra niby mam dni płodne..tak mi wyliczył kaklulator płodności..ale ciekawe czy sie aby nie myli....tylko ja dalej o tym myśle..im bliżej owu.....tym wiecej myśle..i pewnie znowu nic z tego:(eh...jakie macie sposoby żeby nie myślec tyle o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jeszcze mam dentyste...i ma mi usuwać korzenie..już sie denerwuje:(nie cierpie tych zastrzyków....to już mi pewnie z tych nerwów prolaktyna tak podskoczy że w tym cyklu napewno nic z tego nie będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :D:D:D MlodaMama - gratulacje!!!! nie doczekalam sie wynikow na maila ale juz mam je w rekach!!! poprostu mi je wyslali!!!a mialam dzis juz dzwonic do nich heh, teraz tylko czy one sa dobre????? mongrana - jestes mi potrzebna do interpretacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×