Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Gość ANUSIA 86
Kotomirka mi lekarz powiedział ze z moją wada macicy to byc moze ale nie koniecznie tez bede musiała leżeć.Ale idzie wytrzymac jesli chodzi o maleństwo to moge plackiem lezeć 9 miesiecy. Kotomirka ja też jestem po studiach pielęgniarskich we wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
barbera a jak u ciebie??Jak brzuchol pewnie duży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANUSIA 86 ja tych studiów nie skończę. Tak robią nam w Bydgoszczy pod górkę, że się płakać chce... Zobaczę jeszcze co mój lekarz będzie mówił na tą prace. W końcu w środę i tak idę na ponad 8 godzin :) Moja babcia zawsze powtarza, że ona w ciąży snopki słomy nosiła i wiadra z wodą itd i nic jej nie było, ale u mnie inna sytuacja, ona zachodziła bez problemu i jej podejście było inne. Ja będę uważać, bo skoro tak trudno zajść, to strata była by ogromna. No i zrezygnuje z bólem serca z pracy. Do piątku chciałabym wiedzieć, czy jestem, czy nie, bo właśnie w piątek idę na przedłużenie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zaczyna być dobrze widoczny :) i od wczoraj jak naduszę to czuję takie pulsowanie i sie zastanawiam czy to już ruchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
No to super barbera:))))a wiesz już płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie :( ale może teraz w piątek ujawni swój tyłek i coś się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżynka staraczka
Cześć Dziewczynki! No niestety, złoty strzał mojemu m. nie wyszedł... dzisiaj przylazła @... możecie więc wpisać mi do tabelki następną @ na 16 lipca... cykl starań chyba można pozostawić ten sam, bo trudno nazwać staraniami to co było w tym miesiącu hi hi ;) ale nie rozpaczam, nie stresuję się, naprawdę zmieniło mi się podejście :) Idę dzisiaj do gina i będę nalegać na badania hormonów, jak mi znowu powie, że musimy się starać co najmniej rok zanim coś zaczniemy działąć to mu powiem, że mam już 30stkę i jak coś będzie nie tak i trzeba będzie coś leczyć to na emeryturze będę rodzić.... ;) chcę go poprosić o tarczycę, progesteron (z uwagi na te brązowe plamienia, chociaż w tym cyklu było właściwie tylko tak na 1 dzień przed @).... poradźcie mi, o co jeszcze powinnam poprosić? Co się bada jeszcze w takich podstawowych badaniach? teoretycznie sam powinien wiedzieć, ale jakbym musiała nalegać to chcę wiedzieć, o co prosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Świeżynka może prolaktyne takie podstawowe badania to tsh,prolaktyna,progesteron tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc cocacola - trzym sie - bedzie dobrze, polezysz troche a potem jak dzidzius sie dobrze ucapi :) to już z górki bedzie :) swiezynka - mi ostatnio gon zlecił 8 hormonów do zbadania - mysle ze on sam wiec co z czym trzeba sprzwdzić i w ktorym dniu, zeby miec jakis obraz. Jak Ty mu bedziesz mowic co chcesz, a on Ci ewentualnie przytaknie - to chyba coś nie teges.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny beta ponad 9 tysiecy ale plamie i lekarz nie wie jeszcze co ze mna.macica powiekszona znacznie boze jabede lezec tylko niech sie uda bede brac luteine i mam lezec ciekawe czy pomoze. Przed chwila badal mnie ordynator i gdyby nie to plamienie to powiedzial ze wszyztko byloby pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny beta ponad 9 tysiecy ale plamie i lekarz nie wie jeszcze co ze mna.macica powiekszona znacznie boze jabede lezec tylko niech sie uda bede brac luteine i mam lezec ciekawe czy pomoze. Przed chwila badal mnie ordynator i gdyby nie to plamienie to powiedzial ze wszyztko byloby pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cocacola a to jest krew czy brunatne albo brązowe ? bo dużo dziewczyn plami, ale trza leżeć i będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wyje jak syrena przeciwpożarowa... Oblałam jedno z dwóch wczorajszych zaliczeń. Mi się nic w życiu nie udaje.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam NICK.........CYKL STARAŃ.....WIEK......DATA NAST @........MIASTO ajlin..................5...........23...........22.06.11 ..........Wrocław AniaMyszula........7...........23...........23.06.11. .........Koszalin Pechowa............2...........22...........23.06.11.... ......śląsk Greczen...........13...........29...........27.06.11.... ......wielkopolska ewuś90............lipiec........21...........28.06.11 ..........Żory Maria.D83..........5...........27............30.06.11 ..........Koszalin Moniczka22........8...........23.............1.07.11.... ......Mielec Madzii22............5...........22.............1.07.11... .......Wielkopolska Sippelsweg..........7...........28............3.07.11 ...........świętokrzyskie gosia 34............5............34............ 6.07.11...........O-E klara1984..........10..........27.............6.07.11.. . .......lubelskie BlackRosssa........8...........27.............7.07.11.. . ......Rzeszów Xenia33.............6...........33............ 9.07.11...........Wrocław Tygrysek333.......4...........26...........10.07.11...... .....Warmińsko-mazurskie anvers..............6............26...........11.07.11... ........Antwerpen Mloda Mama2010..4............26...........12.07.11...........UK ada111..............7............23...........14.07.11 ..........zachodni Kinga1988........2lata.........23............14.07.11. ........Jastrzębie Zdrój świeżynka.........4............30............16.07.11 .........warszawa Katii82..............2............29...........17.07.11. .........Pomorskie/Trójmiasto Ania29.............14............29...........17.07.11... ........Rzeszów NICK........CYKL STARAŃ....WIEK....W OCZEKIWANIU NA @.....MIASTO Kotomirka.........15...........21...........20.06.11.... ......ok.Bydgoszczy Sephora............16...........24.......ok.13.06.11..... .....Bielsko-Biała cocacolagirl.......16...........26.............7.06.11 ..........Łódź ChceByćMamą...początki....27............13.04.11... . .....UK **************************SZCZĘŚLIWE MAMUSIE********************************** NICK..............WIEK.....DATA PORODU....PŁEĆ...PO KTÓRYM CYKLU.....MIASTO pablinka...............27.........25.11.11.......???. .........3.........MANCHESTER Katie84................27.........30.11.11.......???.... ......5.........Kraków olcik777...............26.........04.12.11.......???.... ......5.........Małopolska barbera...............29..........8.12.11........??? .......długo......wielkopolska nietoperek333.......28..........8.12.11........???...... ....2.........Bielsko-Biała Ania282...............27.........11.12.11........???.... . ....7.........małopolska Karolka8512..........25 ........18.12.11 .......???...........3........ok.Szczecina pani_biedronkowa..24.........24.12.11........???......... .4.........gdańsk Ira1....................27........25.01.12........???. .........6.........UK moniaa_aa............23........26.01.12........???..... .....1.........wielkopolska vixwoman.............25........21.02.12........???....... ....1.........śląsk kozza..................27..............???..........??? ..........3.........okolice Łodzi Panterka1981.......29.............???.............???.... ......5....... .małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze nic nie znaczy gorzej jakby była czysta krew tak mi mój gin tłumaczył i jak będziesz leżeć to się uspokoi no i oprócz luteiny 3 razy dziennie duphaston chociaż pewnie nie mają , ale spytaj bo mi to dopiero pomogło i M musiał latać i załatwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera - mam pytanie do Ciebie - czy Twoj maz dostał jakies leki na poprawe parametrow nasienia, czy tylko witaminowate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to nie czerwone krwawienie wiec ja mmam nadzieje ze sie uda. Chcialabym tu lezec jak najdluzej bo tu jestem pod opieka specjaliatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, ja czekam mojej kolejnej wizyty 2 lipca, moja fasolka ma 5 min i to dopiero 5 tydzień, to czekanie jest najgorsze.. cocacola oby się udało i wszystko było dobrze teraz myśł pozytywnie bo stres na pewno nie pomoże maluszkowi:) kotomirka oby @ nie przyszła a będziesz marcowa mamusią :):) rozpisałyście się strasznie a nie było mnie tu raptem pare dni heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xenia powiem ci tyle jeżeli nie ma jakiś fizycznych powodów oslabienia nasienia typu guzki, żylaki (koniecznie do urologa trzeba sprawdzić) to nie ma cudownego leku , a niektórzy lekarze przepisują i naciągają . W takiej sytuacji trzeba stworzyć jak najlepsze warunki u kobiety (i znowu my musimy się męczyć) żeby ten słaby plemniczek mógł dotrzeć do celu :) i tyle cocacola ja wierze że będzie dobrze i trzymam mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera - dzieki za wyklad o lezeniu - taka wiedze zawsze warto miec starajac sie o dziecko! cocacolagirl - jezeli Twoja mama plamila, to moze to taka Wasza "uroda"? Dbaj o Was, bo szanse, ze wszystko bedzie dobrze sa moim zdaniem na prawde duze! A lekarze powinni Cie badac i obserwowac ale nie starszyc :-o Kotomirka - nie wiem jak jest w Bydgoszczy ale olsztynska szkola pielegniarska ma raczej dobra opinie, jesli sie nie myle? Z Bydgoszczy do Olsztyna daleko nie jest, sa bezposrednie pociagi. Moze to byloyb rozwiazanie dla Ciebie? W kazdym razie olsztynskie pielegniarki maja piekny przedwojenny budynek :-p Noszenie w ciazy jest hiper niebezpeieczne, wiec ja bym je sobie odpuscila prace. Ale umowe bym przedluzyla... Lepiej chyba umowa i L4 niz byc bezrobotna - jak uwazasz? swiezynka - jak sie bedziesz pytala o TSH, to prosze zapytaj, po jakim czasie brania eurythoxu powinien sie wynik unormowac - nie bedziesz potem zachodzic w glowe tak jak ja... Co do badan to najlepiej przebadac wszystko. Najpilniejsze sa FSH, prolaktyna, progesteron, TSH ale i testosteron i inne rzeczy tez sa wazne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli Mongrana z moim wynikiem TSH 2,83 powinnam sie uprzec u gina zeby mi dal cos na obnizenie, jesli nawet wg laboratoryjnych widełek jest to w normie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze tak (a barbera na przyklad ze nie), bo wg. wiekszosci lekarzy z ktorymi rozmawialam (w tym gin-endo) i na wszystkich stronach internetowych, ktore przewertowalam po polsku i niemiecku, normy te sa rozciagniete od niemowlaka do kobiety po menopauzie. Gdyby sprecyzowac norme do wieku, to kobieta w okresie rozrodczym powinna miec miedzy 0,5 a 1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już zaliczę ten 1 rok, to zostanę tutaj. Mogę wtedy mieszkać w domu, a tak akademik, lub wynajem na który mnie nie stać. Ale też jak się starać o dziecko, będą tyle km od siebie? Moja uczelni ma bardzo dobre opinie. W końcu Uniwersytet Mikołaja Kopernika... Tylko, że od strony administracyjnej są niezorganizowani. A ja dostałam telefon od koleżanki, że załatwiła nam wejście na egzamin z jednym oblanym kołem, bo się przecież starałyśmy... ;) A co do pracy to jest tylko umowa zlecenie w agencji pracy tymczasowej, więc L4 nie wchodzi w grę. Po prostu bym nie pracowała i nie zarabiała, ale miała bym umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, kotomirka, a moze po prostu zaciazysz, wezmiesz dziekanke, dasz sobie spokoj z praca i zycie potoczy sie innym torem? :-p Ja bym mimo wszystko przedluzyla umowe i wziela L4, nawet jesli bez pieniedzy, bo z ciaza, jak tu wszystkie wiemy, moze byc roznie a tak bys przynajmniej miala do czego wracac - przynajmniej miec taka furtke. Zreszta - Ty najlpeiej znasz swoja sytuacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracować w ciąży na pewno nie będę. Bo za dużo mnie to kosztuje, ale dziekanki też nie planuje. w ciąży mogę chodzić na zajęcia, a jak urodzę to wezmę indywidualny tok nauki i będzie dobrze. Chyba, że będzie potrzeba leżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xeniaa33
ja juz sie zaczelam zastanawiac, czy praca tarczycy po lekach wpłynie na pracę innych narządów produkujących hormony...i czy to działanie oby zawsze jest pozytywne... Tzn, czy nie bedzie efektu domina... ze wszystkie bedą się rozlegulowywac - nie wiadomo w ktora strone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sie wszystkie nastawiamy na lezenie, co? ;-) Dziekanka moze sie przydac juz po urodzinach dziecka - na pierwszy rok. Zreszta - pozyjesz, zobaczysz, co bedzie dla Ciebie najlepsze. Ja jeszcze nie wiem, czy bede pracowac czy nie. To zalezy od mojego samopoczucia. Jeszcze nigdy nie bylam na zwolnieniu lekarskim w tej pracy tj. przez ponad 3,5 roku (bo po prostu czas choroby czy urlopu odpracowywalam w innym czasie lub wyrownywalo sie to z nadgodzin) wiec nawet nie wiem, jak przy mojej umowie byloby to potraktowane :-o Mam nadzieje, ze sie nam wszystkim w najblizszym czasie ulozy wszystko po naszej mysli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xenia - oczywiscie ze wplynie! Taki jest sens leczenia tarczycy! To nieleczona tarczyca moze wszystko wywrocic do gory nogami. Takze tarczyce trzeba leczyc. Pytanie tylko od ktorego momentu - ja jestem za tym, zeby juz od 1,5 a niektorzy ze dopiero powyzej 4 - i to cala roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nastepny problem jest taki - skad wiedziec czy lek na tarczycę jest dobrze dobrany - i nie zdazył juz namieszac w pozostałych hormonach??? o jesli robisz kontrolne badanie i TSH stoi w miejscu - a inne hormony dostały w d.... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×