Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pablinka

ZACZYNAMY STARANIA 2011/2012

Polecane posty

Hey wróciłam ja niedługo kończę 25 lat, ostatnią @ miałam 18 stycznia a następna powinna być 16 lutego ale nie było ;) jestem ze Skarżyska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA86
Witajcie:)Ja przeziębiłam się ostro i byłam u rodzinnej i przepisałą mi antybiotyk ale poczekam póki co bo może akurat jestem w ciąży?nic takiego nie czuje a okres powinnam dostać dzisiaj-w tabeli napisałąm 30.02 gapa ze mnie.Tak więc odczekam troszke może mi sie przesunie ze względu na te przeziębienie.Poczekamy zobaczymy Pozdrawiam i trzymam kciuki za ANIEMYSZULE bo ona teraz pierwsza czeka na dwie kreski na teście:) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA86
Fistacja to rób test:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frycia.1987
Hej dziewczyny, co do mnie to mialam miec 10.02.@ i dalej nic , ale ide do lekrza z wynikami tarczycy, czy to jest powodem braku mojej@ czy moze ...:) ale nadzieji sobie nie robie bo robilam test ciazowy 15.02 i wyszla tylko jedna kreska, moze to przez stres ponziewaz planuje wesele na sierpien,a i bol sutkow mam od 3 tyg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam już dwa jest druga kreska ale słabsza pójdę do lekarza dziś lub jutro to może się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fistacja - druga blada kreska tez świadczy o ciąży :) jeśli robisz następny za ok 3 dni już jest wyraźna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenkaaaaaaaaaa
Fistacja trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja eksperymentuje od miesiaca z czarnuszka siewna - mam po tym mniejsze napiecie przed @ a wyrazniejsze bole owulacyjne... - mam nadzieje, ze to dobry znak :-D Czarnuszka poszla w Poslce w zapomnienie, za to jest bardzo rozpowszechniona na kobiece sprawy w Indiach i krajach arabskich (jak sie doczytalam w necie jest wrecz swieta roslina Islamu). Kobietom nieciezarnym ma zmniejszac bole menstruacyjne, ciezarnym - lagodzic dolegliwosci ciazowe a karmiacym - zwiekszac produkcje mleka. Przeciwskazan nie znalazlam. Brzmi wiec niezle. Ale trudno cos wiecej wyrokowac po miesiacu brania. Zwlaszcza, ze nie znam nikogo, kto by to tez bral. W kazdym razie pomyslcie same jaki jest przyrost naturalny w Indiach i u Arabow :-p Dziewczyno Portugalczyka - no wlasnie jak juz masz to urzadzenie (Wy to nazywacie mikroskopem a w Niemczech na to mowia komputer owulacyjny) to wlasnie testy do niego kosztuja u nas az 30 euro. Zeby urzadzenie namierzylo owulke musisz wykonac 10 lub 20 testow w cyklu - tyle, ile maszynka zarzada (w zaleznosci od dlugosci cyklu). Tanio to wiec nie wychodzi ale za to masz jeszcze info o zwiekszonej plodnosci przed owu i po, czyli w sumie 5 dni zwiekszonej plodnosci (w tym 2 dni maksymalnej). Niemniej to niestety droga zabawka (ale ze moj m to inzynier, wiec zabawki lubi i pognal sam z siebie szybko do apteki :-p ) Jesli zaciaze to moge polecac i czarnuszke i Clearblue - na razie jestem na poczatku drogi, wiec wiem, ze nic nie wiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mongrana.. Ja oprócz folika biorę Vitamine E w kapsułkach. NIe spotkałam sie z tym na tym forum. Biorę już pół roku prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA86
XENIA33 testu nie robiłam.Poczekam jeszcze kilka dni. Fistacja prawdopodobie będzie dzidzia... zrób Bete z krwi dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam witamine E z automatu w kapsulkach z czarnuszka, wiec moge powiedziec, ze tez biore :-) Mojego karmie za to cynkiem i selenem - do zazywania tego nie trzeba przekonywac dlugo zadnego faceta, bo poza jakoscia nasienia ma tez poprawiac potencje :-p A nawet bardzo zadowolonyze swojej potencji facet nie pogardzi taka opcja :-p :-D Znajomi Afrykanczycy polecaja zas mezczyznom... jajka (duzo bialka no i wlasnie cynku i selenu, czyli to, co zolnierzyki lubia najbardziej :-D ) Takze nastepnym razem chyba zaczniemy dzien od jajecznicy a skonczymy na koglu-moglu :-p My spermiogram robilismy przed slubem, tj. jakies 2 lata temu, wyszedl w dolnych granicach normy (50% plemnikow bardzo dobrej i dobrej jakosci). Wiem, ze czas dziala na niekorzysc ale od tego czasu pase go wlasnie cynkiem+selenem no i ma wiecej sportu, wiec mam nadzieje, ze to sie rownowazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co myślicie na temat robienia sobie paznokci w czasie ciąży lub w czasie kiedy jeszcze nie wiemy, czy jesteśmy.... Ja zawsze mialam zadbane paznokcie a teraz po zimie mi sie łamią i chce iść do kosmetyczki i zrobić sobie french dla poprawy humoru, czy akryl, te lampy i w ogóle ta chemia nie zaszkodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie jestem fanka naturalnych kosmetykow (przestawilam wszystkie kosmetyki i chemie domowa na bio), wiec nie jestem obiektywna ;-) Moge sie jednak podzielic tym, co wyczytalam swego czasu: podobno najgorsze co moze byc dla dziecka to farbowanie wlosow i trwala. No chyba, ze sie farbuje wylacznie ziolowo. Akryl chyba jest wzglednie niegrozny za to lakiery maja trujace wyziewy. Czy na tyle trujace aby unikac ich w ciazy - nie wiem. Moze sa jakies lagodniejsze zamienniki? A co z ta feta? Ja mam wlasnie w lodowce i chcialam ja zjesc (jutro) a tu czytam, ze nie powinnam :-s Mam fete z mieszaniny mleka koziego i owczego (w wariancie bio). Nie wolno? Camabert tez lezy w lodowce i tez nie wolno :-( Niepasteryzowane mleko prosto od krowy pilam dotad litrami (kupowalismy u pobliskiego rolnika) a tu tez nie wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ja tez uwielbiam fetę i sery pleśniowe - ale w ciąży trzeba uważać, ja bym się powstrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mongrana no wlasnie nie :) ten mikroskop owulacyjny nie potrzebuje zadnych testow, sprawdza sie dni plodne i owulacje za pomoca wlasnej sliny, daje sie wymaz pod takie koleczko u gory, czeka sie az slina zeschnie i patrzy sie przez szkielko, jezeli robia sie takie jakby paprocie oznacza to ze sie jest w fazie dni plodnych a tak w ogole to czesc dziewczeta :D :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fistacja trzymam kciuki zeby to dzidzia była :) niedługo my wszystkie zaciążymy :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test ze sliny - pierwsze slysze. Brzmi ciekawie. Na ile jest wiarygodny? Ja mam juz dosyc sikania do kubeczka a to dopiero pierwszy cykl :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :-D zapoznam sie Wlasnie jestem po lekturze infy o sluzie i jestem juz zupelnie skolowana. Wyglada na to, ze badanie sluzu (aby sprawdzic, czy sie zafasolkowalo czy nie) jest malo wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikroskop owulacyjny urządzenie to pozwala na obserwację śliny, w której odzwierciedlone są zmiany poziomu estrogenu w organiźmie. W dniach poprzedzających owulację stopniowo wzrasta poziom estrogenu w ciele kobiety. Ten wzrost ma wpływ na zwiększenie poziomu soli (elektrolitów) w ślinie, który powoduje zmiany w strukturze śliny. Te zaś można zaobserwować przy znacznym powiększeniu optycznym. Test wykonujemy następująco: Na szklaną płytkę nanosimy kroplę śliny i pozostawiamy ją na klika minut do całkowitego wyschnięcia. Następnie umieszczamy płytkę pod soczewką powiększającą mikroskopu i obserwujemy wzór, jaki tworzą kryształki śliny. Podczas dni płodnych, kiedy poziom estrogenu jest najwyższy, w kropli śliny zauważymy piękne wzory podobne do liści paproci albo szronu na szybie. Podczas dni niepłodnych zaobserwujemy nieregularne skupiska kryształków. Im więcej liści paproci, tym wyższy poziom estrogenu i (najprawdopodobniej) tym bliżej owulacji. Podczas okresu przejściowego (gdy poziom estrogenu wzrasta, alenie osiągnął jeszcze maksimum) można zaobserwować częściowe, lub przerywane zarysowania paproci. Ta przejściowa faza trwa zazwyczaj około kilku dni. Gdy cała próbka pokryta jest paprociami, oznacza to, że owulacja nastąpi w ciągu 24 do 72 godzin. Najlepiej przeprowadzić test tuż po przebudzeniu, gdyż jedzenie i picie, a nawet mycie zębów może mieć wpływ na zaobserwowany wynik. Dużą zaletą mikroskopu jest możliwość obserwacji stopniowych zmian poziomu estrogenu przez cały cykl miesiączkowy. Pozwala to zaobserwować unikalny rytm hormonalny Twojego ciała, a nawet wykryć potencjalne zachwiania równowagi hormonalnej. Badania kliniczne wykazują bardzo wysoką dokładność tej metody. Dodatkowo, mikroskopy owulacyjne nie są drogie i można je stosować wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno Portugalczyka, nie wiem, czy czytalas to co wcześniej napisałam o testach owulacyjnych - tak mnie to wkurza, ze wychodzą rożne wyniki, ze w nast cyklu jeśli sie nie uda kupie sobie ten mikroskop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie czytalam, ale wiem po sobie ze mnie tez te testy oszukiwaly, dlatego juz ich nie stosuje, szkoda pieniedzy i mojego czasu.. ok terz zmykam :) musze pozalatwiac kilka papierkow :) Milego dnia :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ale sie rozpisalyscie ;] Co do robienia paznokci to nie ma zadnego wplywu na ciaze z tego co wiem to farbowanie tez bynajmniej tak poinformowal lekarz moja siore co do jedzenia to wiem ze tez powiedzial ze nie ma zadnych zakazow w ciazy po za alkoholem papierosami i innymi uzywkami, jak mi mowila to powiedzial ze wszystko mozna jesc tylko w umiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja biorę witaminy Vita-min plus mama to są takie witaminki dla kobiet które się starają o dzidzie i w czasie ciąży można je barc ale tylko do 12 tygodnia. A po za tym mój misiaczek bierze zestaw witamin z cynkiem i selenem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już myślę, że wkrótce będziemy musiały zrobić następną tabelkę: :D NICK WIEK DATA OST @ TERMIN PORODU MIASTO Za wszystkie "pierwsze do wpisu" trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×