Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

Gość bzduuuryy
Psychika może miec wpyw na zajscie w ciażę, ale bez przesady. Wy, które starcie sie tak długo miałyście przecież przez ten czas rózne "parcie na dziecko". Zreszta psychika może powodowac zaburzenia np. jajeczkowania, a jaki ona może miec wpływ na zapłodnienie, kiedy macie gotowe jajo a podczas inseminacji 1-2cm dalej plemniki....coś musi być nie tak, skoro sie nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, co tu taka cisza? Malinko a kiedy Wy robicie nastepne badanie nasienia, bo ciekawa jestem co te witaminy, które bierzecie zdziałaja. Co do psychiki to ludzie twierdzą, ze to własnie ona czesto jest przeszkoda, ale tak w sumie ja mysle nie tak całkiem, bo my np zaraz po slubie nie zabezpieczalismy sie i mowilismy co bedzie to bedzie i tak nic nie wyszlo przez 7 lat w tym juz 3 lata sie leczymy. cos musie byc nie tak bo nawet 8 % prawidlowych plemnikow to jakas szansa , a tu nic. Moze poprostu Bog tak chce, nieraz sobie tak tłumacze, ale potem zadaje sobie pytanie dlaczego mnie to spotkało. Mam kolezanke , ktora tez juz 10 l po slubie i nie juz lecza dlugo, i ona mowi, ze zaczyna sie przyzwyczajac to takiego stanu rzeczy ja jakos nie moge. Pozatym juz Wam pisalam , ze budujemy dom (bedziemy juz strop zalewac) i nie raz mam depresje po co ta budowa? kto bedzie tu mieszkał. co robic dalej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc ja czuję się bardzo podobnie jak Ty. Mieszkamy w bloku i myślimy o kupnie domu, ale cały czas się zastanawiam po co to nam skoro teraz mamy 2 pokoje i na naszą dwójkę jest ok, a gdy nie będziemy mieć dzieci to po co nam dom?? Jak będą dzieci to dom byłby super, a tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc82 byłam wczoraj na badaniu nasienia w ab ovo. fajna klinika bardzo tam ładnie i duzo lekarzy. badania meza bez zmian a nawet troche gorsze. wyszło ze ma chyba bakterie i musielismy zrobic posiew. na wyniki musimy czekac do czwartku wiec wizyta u mroczkowskiego przesunieta na czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolla trzymam kciuki i na pewno się uda. Ja dostałam @ i przygotowuję się do 3 ostatniej IUI, oczywiście udanej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Ja już po wakacjach. Stęskniłam się za formu, za Wami. Powoli nadrabiam zaległości. Widzę, że nasze grono sie powiekszyło :) Krystal, Karolla27,Morais przkro usłyszeć (przeczytać), że IUI nie zakończyła się sukcesem. Ale nie poddawajcie się. Monjoc Twój lekarz ma rację. Zastrzyki typu fostimon czy menopur należy zażywać od pierwszych dni cyklu. Ja zaczłam zażywać menopur i gonapeptyl od 3dc. 15 dnia po inseminacji zrobiłam test ciążowy. Wyszły dwie kreseczki (czyli beta w 10 dniu po IUI=19,39 była sygnałem, że coś pozytywnego zaczyna sie dziać). W poniedzialek idę na usg. Mam nadzieję, że już będzie coś widać. Nie czuję się jakoś inaczej. Jedynie piersi mnie bolą. Karolla27 powodzenia na IUI. Będę trzymać kciuki!!! Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
Agulka witaj. Mam nadzieje, ze urlop się udał i wypoczęłaś. Trzymam kciuki za pozytywne wieści po poniedziałkowym usg. Monjoc miesiąc dopiero bierzemy te witaminy. Teraz we wtorek maż robi posiew wiec wyniki będą za tydzień. A za 2 miesiące powtórne badanie nasienia i decyzja co robimy dalej. mam nadzieję, ze plemniki się poprawią po tych lekach i po rzuceniu a raczej zmniejszeniu papierosów z 1,5 paczki do 5 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka gratulacje:) fajnie że chociaż tobie się udało pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na Tosię
a ja czekam na @ - chociaż cały czas się łudze,że może nie przyjdzie... dziś 29 dc, 15 po inseminacji. ale biorę luteinę do wtorku, więc pewnie przez to @ się spóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na Tosię
krystal - ja od soboty nie myślę o niczym innym, tylko moj gin do wtorku kazał brać luteine i póxniej (jak sie nie pojawi@)zrobić test. boję się załamki, bo gdzieś wyczytałam, że luteina wydłuża cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulla WIELKIE GRATULACJE, czekalam na wiesci od ciebie :), mam nadzieje ze wszystko bedzie oki i oczywiscie czekamy na wiesci jutro po badaniach, ja dzis bylam na 2 iui, teraz pozostaje czekac 2 tygodnie i robic badania wszystkim dziewczynom zycze powodzenia :) bedzie dobrze :D dzwieczyny moj boy tez mial okropne wyniki, ale zazywal undestor i androwit i po ok 1,5 roku wyszly znacznie lepiej. jak odnajde wyniki to jutro wam napisze jakie mial przed a jakie po leczeniu calusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dzięki Kochane za miłe słowa. Oczywiście urlop udał się w 100%. Lekarz kazał mi na siebie uważać (wakacje spędzałam na jachcie w Chorwacji), ale na szczęście nie było ekstremalnie :) czekając na Tosie luteina nie zafałszuje wyniku, więc spokojnie test możesz zrobić. Poza tym po odtawieniu luteiny okres może przyjść do 10 dni. To dość długo. A jesli jestes w ciązy, to lepiej gdybys tej luteiny nie przestawała brać. Pomysl o tym. Karolla teraz po drugiej IUI bedzie łatwiej czekać. Mocno mocno wierzę, że tym razem się uda!!! Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na Tosię
zmotywowałyście mnie. jutro z rana zrobię sikańca :-) przemyślałam to - po co trzymać się w niepewności? jak ma przyjść @ to i tak przyjdzie.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na Tosię
;-( :-( :-( i tak sie nie poddam czekam na @ i działamy dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!Pogoda super, aż sie płakać chce, pada, i pada! Nio ciekawe klaro co M ci powie w czwartek. Karola 27 trzymam mocno kciuki z 2 iui oczywiście udaną!! Za ciebie morais tez trzymam kciuki! Nio agula gratuluje po raz 2 , bo przed wyjazdem tez ju ci gratulowałam.Nio mam nadzieje ze moj lekarz wie co robi i dami mi te zastrzyki od poczatu cyklu. malinko mam nadzieje ze wynki meza bede o duzo lepsze niz poprzednio! Karola 27 super ze wyniki twojego M sa dobre!! Czekamy teraz dziewczyny na nastepna z forum zeby sie udalo, agula rozwiazala worek, wiec teraz kolejno zachodzimy, oki!!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wyniki bety (krew oddałam rano). Beta wynosi 14 460, co wskazuje na 7 tydzień. Za godzine mam wizyte u lekarza. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula ja od razu wiedziałam i wierzyłam , ze Ci sie uda. Napisz jak na USG było. Agula napisz mi jakimi lekami cie stymulowali i w ktorym dniu cyklu bralas leki j jakie i po ileu iui cie sie udalo po 7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula Gratulacje ! Napisz mi prosze jeszcze raz co dokladnie bralas w tym cyklu. Ja jutro ide na wizyte do nowej kliniki I jak babka bedzie sensowna to iui w tym cyklu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula gratuluję :) W końcu po tylu IUI się udało :) Bardzo się cieszę. I mam nadzieję, że tak jak napisała monjoc w końcu jest ta pierwsza z forum i teraz już będzie tylko lepiej :) Trzymam kciuki i czekam na info jak po USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat Klaro weszłam tak na strone 30 i tam agula pisze ze clio brała i miala dużo pęcgerzyków i endo 11,6 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam pikające serduszko :) Za dwa tygodnie kolejne usg, a potem muszę zmienic lekarza. W klinice leczenia niepłodności nie prowadzą ciąż. A teraz już Wam odpowiadam na wszystkie pytania :) To była moja 7 inseminacja, ale pierwsza w profesjonalnej klinice (wczesniej inseminacje robił mi lekarz u siebie w gabinecie, stymulowana byłam Clo na który słabo reagowałam, przy tym bardzo cienkie endometrium około 6-7 mm). Stymulowana byłam: 1. Gonapeptyl 1/2 ampułki od 3 do 10 dc 2. Menopur po 2 ampułki 4,6,8,10 dc 3.Ovitrelle. 4. Po IUI 2x2 luteina dopochwowo. Dobrze zareagowałam na leki (wyhodowałam duzo pęcherzyków,endometrium prawie 12 mm). Inseminacja była po 36 godzinach. Lekarz podał mi połowę przygotowanego nasienia z uwagi na to, że pleminiki są wyjątkowo dobrej jakości, a prawdopodobnie 7 pęcherzyków było zdolnych do zapłodnienia. Fakt...ryzykowałam, ale okazało się, że ciąża jest pojedyncza. Teraz zamiast luteiny mam zażywać Utrogestan - to też progesteron, ale w większej dawce i podobno lepiej przyswajalny. Oby teraz tylko wszystko było dobrze... Nie opuszczam Was, bo dobrze mi tu z Wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc my stormy sir 1,5 roku ale ja mam niedrozny jajowod prawy :( roZmawialam z lelarzem I jesli mialabym pecherzyk po droznej stronir to jest szansa na iui. Teraz biore clomid . w tym cyklu od 5-9 dnia. Poprzednio od 3-7 jutro IDE na wiYte I usg wiec Zonaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Agula ja tez miałam 6 iui w prywatnym gabinecie, teraz bede miała w klinice. Moze Ci lekarze w tych swoich prywatnych gabinetach robia co chca. Kurcze ale agula ja widze, ze Ty te wszystkie zastrzyki bralas od 3 do 10 dc . Ale jestem wkur.... tamten lekarz dawał mi wszystko 12, 13, 14 itd dniu cyklu. ile kosztowaly cie te wszystkie leki? Bo wiem ze fostimon, gonal, ovitrelle to koszt okol 70 zł za ampułke. Zazdroszcze Ci kochana, tego pikającego serduszka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc z tego co pamietam to najdroższy był menopur - 140 zł za ampułkę (w sumie miałam chyba 8 albo 10 juz dokładnie nie pamietam), gonapeptyl - 90 zł,ovitrelle - 70 zł. Drogo to wszystko wyszło, do tego jeszcze koszt zabiegu - 890 zł, obowiązkowe badania przed IUI. Szczerze nawet nie liczyłam ile to w sumie kosztowało...chyba z obawy o zawał :) Wierzę mocno, że i po tej siódmej (a może pierwszej) IUI i Ty (i Wy Kochane wszystkie również) zobaczysz pikające serduszko Twojego maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×