Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malina299

Inseminacja

Polecane posty

witajcie dziewczyny, dawno sie nie oddzywalam. dzis minelo 14 od od mojej 1 iui, dostalam @ i zrobilam test, niestety tylko 1 kreska.:(:(:( Ale sie nie poddaje, dzis dzwonie do lekarza umowic sie na nastepna iui, bo nie chce zwlekac z decyzja, poki ja i moj boy mamy dobre wyniki trzeba to wykorzystac odezwe sie wieczorem jak juz bede po rozmowie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malina
a mogłabys przedstawic wyniki twojego m? bo moj maz te ma prawdopodobnie bakterie ma slaba ruhcliowsc plemnikow tylko 4% a norma to powyzej 25% robil w styczbniu terz w czerwcu bedzie robil kolejne badanie i niewem czy ten urolog u ktorego robil badabnie jest konowalem czy nie ale jak spjrzalam na wyniki to nie podobaja mi sie powiekszone leukocydy czy to moze swiadczyc o bakteriach? terz bedzie mial drugie badanie noi zobaczymy staramy sie juz 3 lata a od teog orku dopiero sie leczymy przed soba mamy 1 wizyte w klincie leczenia nieplodnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolla bardzo Ci współczuję i wiem co czujesz :( Ja po pierwszej nieudanej IUI nie mogłam przez kilka dni dojść do siebie. Bardzo mi przykro. Ja jestem 3 dzień po drugiej IUI i staram się nie myśleć, że w ogóle była, ale jakoś nie bardzo mi to wychodzi :) ale chociaż teraz nie doszukuję się objawów ciąży. Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny moja trzecia inseminacja niestety się nie powiodła:( mam dzisiaj nieproszonego gościa. Nie zamierzam dalej próbować inseminacji. We wrześniu chyba spróbujemy podejsć do in vitro. Wcześniej się nie da bo podobno tam w klinice mają urlopy w okresie wkacyjnym więc tak czy owak musimy czekać do września. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
oto wyniki mojego męża: objetość 1,5 ml lepkość: w normie upłynnienie: zupełne kolor: opalizujący ph: 7,6 liczba komórek okrągłych 10,0 x10 (do 6) /ml - nie wiem jak napisać do potęgi 6, więc piszę do 6 w tym leukocyty: 4,0 x10(do 6)/ml koncentracja:41,0 x 10 (do6) całkowita liczba w ejakulacie 61,6 x 10 (do 6) żywotność 72% ruch postępowy (typ a + b) 18% ruch niepostępowy (typ c) 19% nieruchome (typ d) 63% morfologia: prawidłowe 0% nieprawidłowe 100% wady główki 98% wady wstawki 45% wady witki 14% krople cytoplazmatyczne 0% Lekarz powiedział, ze bakterie psują morfologię a co za tym idzie również ruch. Powiększone leukocyty to bakterie. Koniecznie musicie zrobić posiew nasienia bo być może to jest przyczyna braku dzidziusia. A pozostałe badania są w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
Krystal szkoda że się nie udało.Przykro mi. Życzę Ci, żeby udało się do września i nie musieliście podchodzić do in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malina
dzieki a moglabys mniej wiecej zinterpretowac wyniki? maz byl u androloga ale wydaje mi sie ze to konowal któremu chodzi tylko ok kase jak patrze i z tego co mówil lekarz to wszystko jest ok poza ruchliowscia a to wyniki Objętość 4,3ml.(n.>2,0ml) pH -7.5(n.7,2-7,8) kolor -szaro-białe Lepkość -prawidłowa Homogenizacja-10min(n.10-45min.) okres abstynencji płćiowej>4 dni ilość plemników (spermatozoa /1ml)-98 400 000(n.20x10 -250x10/ml.) ilość plemników (spermatozoa/ ejakult)-423 120 000(n.>40x10 ) KLASYFIKACJA RUCHU PLEMNIKÓW: ILOŚC PLEMNIKÓW RUCHOMYCH PO 1 GODZ-31%(N.PONAD 50%) RUCHLIOWOSC POSTĘPOWA SZYBKA LINEARNA -4%(N.PONAD 25%) ruchliwosc postępowa wolna linearna 11% rychliowsc postepowa nielinearna-7% ruch nie postępowy 9% TEST PRZEZYWALNOSCI PLEMNIKÓW W PLAŻMIE NASIENIA ilośc plemników ruchomych po 24 godz-pojed.w preparacie (n.>5%) o rychu postępowym 0% BADANIAE MORFOLOGICZNE NASIENIA ilosc plemników p prawidłowej budowie-42%( n.ponad 30%) komórki spermatogenezy -8%(n.1-2%) komórki okragle 5% leukocyty -400 000.(n.0,5x10/ml.) Ertrocyty-o Nabłonki -o pojedyńcze egregacje ruchomych plemników w preparacie ALE NIE WYJASNIL NAM TEGO POWIEDZIAL TYLKO ZE SA SLABO RUCHLIWE A TO MI SIE NIE PODOBA komórki spermatogenezy -8%(n.1-2%) leukocyty -400 000.(n.0,5x10/ml.) NIE PODOBAJA MI SIE TE LEUKOCYDY NIE ROZUMIE TEGO W NAWIASIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malina
noi maz ma za dwa tygodnie 2 badanie i obawiam sie ze w tym wszystko wyjdzie czego nie powiedzial tamten hmmmm maz bral witaminy przestal palic ,pic a ciazy jak nie bylo tak niema wiec niewem czy to nie wina bakteri w nasieniu jak myslisz malino? z góry serdecznie dziekuje my tez chyba bedziemy podchodzic do IUI w lipca 1 wizyta w klinice na przyszly rok juz mi stuknie 30 stka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystal bardz mi przykro, ale mem nadzieje ze sie uda i bedziemy mamusiami, morais trzymam mocno kciuki :D bedzie dobrze dzwonilam do lekarza 1.07 jade na usg teraz mam braz col przez 5 dni, estrofen przez 6 dni a potem sie zobaczy co dalej. iui bede miala ok 5.07, jak to moj boy mowi do 3 x sztuka :), wiec ja tez jestem takiej mysli, powodzenia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina@1299 czy lekarz Wam powiedział że te bakterie są w ogóle do wyleczenia lekami? I czy dzięki temu liczba plemników się zwiększy? Ja w czwartek wyjeżdżam na weekend odpocząć od tych ciągłych starań i przeżyć. A jak wrócimy to bierzemy się za badania i leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Krsytal znowu sie nie udalo współczuje, ja to przezywałam 6 razy !! Miejmy nadzije,ze do Wrzesnia nam wszystkim sie uda. Ja jade w srode, sama jestam ciekawa co lekarz powie , bo to u nigo 2 wizyta i odbiore swoje badania moze juz, to bedzie wiecej widadomo. Tak czytam Was kochane i zastanawiam sie czy moj M nie ma jakis bakteri, bo tylko prawidłowych ma 8%. A nie robil tez badania na zylaki. Malinko podejrzewam ze jak twoj M zmniejszył palenie to to pozytywnie wpłynie na wynik. A powiedz mi jak powiedzial ten twoj lekarz, ze nawet jak 0% prawidlowych to jest sie płodnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
Dziewczyny mój lekarz powiedział, ze bakterie da się wyleczyć, tylko trzeba zastosować taki antybiotyk żeby bakteria była wrażliwa. Dlatego tez robi się posiew. Leczy się dotąd aż wszystkie bakterie się wyleczą. A jest to pewne w 100% tylko w jednym przypadku trwa to miesiąc a w innym rok. Zależy wszystko od rodzaju bakterii i ilości. Bakterie obecne w nasieniu psuja nie tylko morfologię, ruch ale też zmniejszają ilość plemników. Dlatego tez ważne jest ich wyleczenie. Oprócz tego jeśli partner ma bakterie w nasieniu a mimo to dojdzie do zapłodnienia jest ryzyko poronień, ciąży zagrożonej a wszystko przed te bakterie. Do maliny moim zdaniem ilość jest ok, jeśli chodzi o ruch to jest trochu słabo, ale możesz podrasować mężusia suplementami. Morfologia jest poprawna (42%) prawidłowych wiec jest naprawdę dobrze. W wyniku wyszło za dużo leukocytów więc mąż koniecznie musi zrobić posiew nasienia. Monjoc pierwszy raz robiliśmy badanie nasienia 2 lata temu i było 5% prawidłowych. Teraz zmieniliśmy lekarza i było to nasze pierwsze badanie wiec lekarz nie chciał się za bardzo wypowiadać. Jak na razie polecił nam wyleczyć bakterie, zażywać Prenatal ProBoby przez 3 miesiące i koniecznie rzucić palenie mężowi. Dawał dużą gwarancję, ze to przyniesie poprawę o 90%.. A jeśli chodzi o ostateczne wyniki to zobaczymy przy następnym badaniu za 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Jeżeli chodzi nasienie, to niestety Wam nie pomogę nie znam się na tym. Mój m ma ok więc się nie interesowałam :( Ale mam mały problem ze sobą. Dzisiaj musze iść do lekarza, bo boli mnie pęcherz, chyba się przeziębiłam, a trochę boję się brać coś na własną rękę. Do toalety chodzę co 5 sekund i trochę zaczyna już boleć, więc nie jest wesoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
morais idź lepiej do lekarza. Nie bagatelizuj tego. Przepisze ci antybiotyk Furagin. Możesz sobie kupić w aptece Urosept to takie ziołowe tabletki a na pewno pomogą. Kiedyś je zażywałam. Daj znać jak ci poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki malina. Koleżanka dała mi Urosal na przetrzymanie dnia do godz 16 i wtedy idę do lekarza. Od razu muszę jej powiedzieć, że jestem po IUI, żeby w razie czego uważała z tym co mi daje. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malina
dzieki tylko chodzi o to ze mój maz juz bral witaminy od stycznia tego roku kwas foliowy,salfazin mace ,cynk a nawet l-kartynine na poprawe ruchu przestal palic i pic a juz jest prawie lipiec i ciazy niema a za 2 tygodnie 2 badanie wiec tez mi sie tak wydaje ze ten urolog nie powiedzial nic o o tych leukocydach konował hmm i moze rzeczywiscie sa bakterie w nasieniu no zobaczymy co wyjdzie w drugiem badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza i dostałam jedną saszetkę monuralu - oby mi pomógł do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
Do maliny mój mąż miał podobny przypadek. zażywał suplementy a poprawy nie było. Przybywało za to bakterii. Koniecznie musicie zrobić posiew nasienia i wtedy zobaczycie. Wydaje mi się, ze przyczyną będą jednak bakterie. One upośledzają ruch i lekarz mi tłumaczył w ten sposób: zanim plemnik dojdzie do komórki to już zdechnie po drodze. Każdą bakterie trzeba wyleczyć. Mam nadzieję, ze za 2 tygodnie wszystko wyjdzie ok i nie będzie tych cholernych bakterii. Trzymam mocno kciuki. Mój mężuś dziś kończy brać antybiotyk. za tydzień posiew. Zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dzis byłam u lekarza, od następnego cyklu zaczynamy przygotowania do inseminacji. odebrałam dziś takze moje wynki są oki. Przepisał mi duphaston na wywołanie @. i w następnym cyklu ma mi przepisac od 3 dnia gonal lub fostimon. zobaczymy co zdziała. Dziewczeta a wy te zastrzyki od ktorego dnia brałyście? Bo jak powiedziałam mojemu lekarzowi, ze poprzedni mi je dawał w 13-14 dc to sie zdziwił i mi powiedział ze najskuteczmeiejsze sa od poczatu cylku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem po pierwszej inseminacji, którą miałam w 12 dc. Lekarz przepisał mi duphaston, który biorę 2 razy dziennie. Teraz jest 20 dc i od wczoraj mam plamienia. Nie wiem czy to jest normalne. Macie jakies doświadczenia z tym lekiem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Any ja brałam duphaston kiesys i od wczoraj znowu biorę na wywołanie @, bo potem bedzie przygotowanie do insemi. Kurcze ten lekarz do ktorego teraz chodze kazal juz mi przyjechac na usg w 3 dc i zacznie mnie od razu stymulowac gonalem lub fostimonem. Bo mowi ze to trzeba od poczatku cyklu, bo to tez wpływa na sluzówke i jejeczko. A tamtem poprzedni lekarz dawal mi te zastrzyki dopiero w okresie owulacji, i nie wiem czy to dobrze było robione. Zdenerowowałam sie bo moze tamtym razem na darmo przez rok traciłaam tyle kasy. A wy w ktorych dniach cyklu zaczynaliscie stymulacje tymi zastrzykami.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
monjoc zastrzyki od stymulacji przed IUI najczęściej bierze się od 1-5 dc. W zależności od dawki i ilości ampułek. Wtedy najlepiej widać jak rosną pęcherzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem zdenerwowana, to po co tamten lekarz dawał mi około owulacji!!szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Rzadko teraz Was słychać na forum (czytać :)) pewnie to dlatego, że jest długi weekend lub po prostu wakacje i odpoczywacie :) Ja chciałam Wam tylko powiedzieć, że zastanawiam się co mi się stało, bo od dzisiaj rana boli mnie prawy jajnik, a jestem już po owulacji i do tego 7 dni po IUI. Czytałam w necie, że są testy, które już mogą sprawdzić ciąże po 6 dniach od załlodnienia i zastanawiam się czy nie spróbować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina@1299
monjoc niestety żeby trafić na dobrego lekarza to trzeba napotkać kilku złych po drodze. Ja tez jak wcześniej chodziłam do mojego poprzedniego to usg robił mi w 10-12 dc. Pierwsze usg robi się w 1-5 dc a następne dopiero w 10-12. Morais niestety nie pomogę Ci. Ale wydaje mi się, że skoro jesteś już po owulacji a zaczął cie bolec jajnik to może znak , ze coś się dzieje pozytywnego w twoim organizmie czyli.... rośnie dzidziuś. Życzę Ci, żeby tak było, daj znać czy robiłaś ten test i jak wyszedł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×