Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

SweetMalenka13 - A jednak pojechałaś do szpitala :) Może urodzisz :) U mnie rano ciśnienie było w normie , ale znów podskoczyło :( Jutro jadę do swojego lekarza - będę go chyba błagać o wywołanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Gratuluje nowym mamusiom :) Dzieciaczki sliczniutkie oby zdrowo się chowały :) U nas wszystko ok :) Amelka kończy dzisiaj dwa tygodnie :) ten czas leci jak szalony, niestety wczoraj była u nas pani doktor i stwierdziła że mała jest za żółta i jeździliśmy na pobranie krwi (myślałam, że zamorduję te pielęgniarki które pobierały krew wrrr... ) dzisiaj będą wyniki i zobaczymy co powie pediatra na to mam nadzieję, że będzie ok. Jeśli chodzi o noce u nas różnie raz mała nie spała 4h i siedziałam z nią :) a dzisiaj np budziła się co 2h zjadła i szła dalej spać nie wiem już sama od czego to zalezy :) a jeśli chodzi o witaminy to podaję Amelce D+K karmię ją tylko piersią :) A teraz zmykam bo malutka zaraz wstanie muszę ją nakarmić i dzisiaj pierwszy dzień werandowania :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia twoja córeczka ma 2 tygodnie i jeszcze nie wychodzisz z nią na spacery? Moja jutro kończy 2 tygodnie, a od soboty wychodzimy co dziennie , nie werandowaliśmy bo nie ma takiej potrzeby. Wczoraj byliśmy u pediatry i pochwaliła, że nie kiszę w domu tylko wychodzimy na spacerki. Mi już przy synku tłumaczyli, że nie ma potrzeby werandowania tylko od razu wychodzić na dwór na 15 minut i codziennie na dłużej. A było to 7 lat temu i mały też rodził się jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
Moja w sobote bedzie miec 2 tyg i tez nie werandowaliśmy. Na pierwszy spacer wyszlismy z nia jak miala 10 dni:) a jak miala tydzien to pojechalismy z nia juz do tesciowej, ale to tyle co do auta na 15 min i z auta do domu, wiec to tylko chwila na dworze. Ogolem powiedzcie dziewczyny jak i ile jedza wasze maluchy?:) Bo moja juz potrafi 80ml wypic, karmie ja wylacznie mm. Buziaki dla Was i Maluszkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) przywitac sie chcialam :) u mnie dzis kiepska pogoda,samopoczucie nie lepsze.Maly w zaleznosci od nastroju buszuje w brzuszku badz w ogole nie daje znaku zycia..(a potem seria bolesnych kopniakow...) Skurczy jak nie bylo tak nie ma :/ nic sie nie rusza w tym kierunku...a ja od tego czekania robie sie juz coraz bardziej zrzedliwa..6 dni do terminu zostalo,mam nadzieje ze nie przeciagnie sie to dluzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ale karmie piersią więc szczerze nie bardzo wiem ile ale tak pierś potrafi opróżnić. u mnie z mlekiem doszedł następny problem lekko dotkne piersi i już ciurkiem mleko leci :/ Dziewczyny ja w strachu jestem bo mój brat dostał ospy co prawda odizolowaliśmy go od reszty domu , ma przeciwciała odemnie ale i tak sie stresuje że zachoruje. Pediatra mówił że jak odizolowana i karmie piersia to ją chroni ale czy ja wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojechalam na wszelki wypadek i mnie juz zostawili. Codziennie mam badanie na fotelu, ale jest tak bolesne ze cala sie trzese. I mysle czy porod bardziej boli. Moze wypowiecie sie? bo niby boli ale to chhyba zupelnie inny bol niz przy badaniu? Mam rozwarcie na 4 cm, szyjka gotowa i jutro wywolywanie. Powiedzcie mi jeszcze-czy 3900 to nie jest duza waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz co 3900 to dość dużo napewno cie bedą nacinać ale nie boli . moja miała 3270 i mnie sie duża wydawała a 3900 to już kloc jak nic :) ból porodowy zależy od porodu , od różnych czyności typu szer bioder itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweetmalenka dasz rade !!! Mnie zaczeło boleć od 6 rozwarcia, ale to ból naprawde szybko mija jak zobaczysz maluszka. Poza tym 4 rozwarcia już masz - z górki za niedługo będzie. Trzymam za nierozpakowane kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę wszystkim mamusiom mogącym wychodzić na spacery. Ja powoli dostaje głupawki. Cały dzień siedzę sama z dziewczynami - mój luby w pracy siedzi od 7, a wraca dopiero po 18. Jeśli ktoś mnie odwiedzi cieszę się niesamowicie, ale większość moich znajomych jest chora i nie ma szans na częste odwiedziny. Na spacer nie mam szans wyjść sama - potrzebne są minimum 2 osoby - mój wózek "autobus" nie mieści się w żadnych drzwiach i trzeba go rozkładać na dworze :(, a ja po CC nie jestem wstanie nieść jednocześnie obu dziewczynek w nosidełkach i ktoś musi pomagać. Spacer na razie zaliczyłam tylko jeden - w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweet maleńka ja też miałam dzisiaj bolesne badanie w szpitalu i się zastanawiam o ile bardzie bolesny jest ból porodowy. Tylko po tym badaniu mam cały czas śluz zabarwiony krwią i nie wiem czy jest to normalne czy mam zgłosić lekarzowi. Ale puścił mnie jeszcze do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anca87 - to podobno normalne, przynajmniej tak powiedziała mi wczoraj lekarz po badaniu, żebym się nie przestraszyła jeśli na bieliźnie lub wkładce zobaczę coś takiego. Ja jutro rano idę na kolejną wizytę - ciśnienie nie spadło, nadal ponad normę, do tego to już będzie 4 dzień po terminie - mam nadzieję , że skieruje mnie już do szpitala. Tylko ta lekarz wczoraj mi powiedziała , że jak ciśnienie mi się nie unormuje to będzie cc. Zresztą nie wiem jak to jest ani po cc ani sn - chciałabym tylko urodzić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie tez wlasnie dzisiaj od badania sluz z krwia-lekarz powiedzial ze to czop i ze to bardzo dobrze ze odchodzi. Troche sie boje tego bolu skoro na fotelu tak sie trzeslam ale mysle ze jednak ten bol porodowy bedzie zupelnie inny niz przy badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla nowych mamusi !!i wszystkiego dobrego dla dzieciaczkow.ogladalam i na naszym mailu i na fcb wszystkie sa boskie i do schrupania. jesli chodzi o karmienie ja karmie tylko mm mala ma 3 tyg i zjada tak zazwyczaj 90 co 3 godziny a w nocy budzi sie juz co 4 godziny i nie raz zje 100ml a nieraz nawet 120ml.zarloczek. ja nie werandowalam malej i odrazu wyszlysmy najpierw na 20 min juz w 7 dobie (o ile dobrze pamietam bo ostatnio to zakrecona jestem) wy mowicie ze czas wam szybko mija a dziwne bo mnie nie.jakos zawieszam sie w czasie chyba.albo poprostu sama jestem z mezem z tym wszystkim i moze dlatego.i ta monotonia....... a tak wogole jutro jedziemy zlozyc wniosek o paszport dla malej i juz w styczniu odwiedzimy w Polsce wszystkie babcie dziadki i ciocie i wujki heheheheheh dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,miałam ogromną niespodziankę gdy zamiast synka urodziła się mała panienka :)Zdrowa,sliczna i bardzo zarłoczna :)21listopada-15.40,3550,52cm,9pkt.Buziaki Szpital na Madalińskiego jest jednak super-pokój 3 osobowy z łazienką,catering ze szpitala wojskowego na Szaserów,full wypas normalnie :) Pozdrowienia dla Pani od laktacji-udało się,mała jest karmiona tylko piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owca na manowcach - Gratulacje !!! No to Wam zrobiła niespodziankę :) I jest mała Księżniczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, muszę już wstawać bo na 7:30 do lekarza. Zresztą Mała dziś nie daje spać :) Mam nadzieję , że nie udziela jej się moje wysokie ciśnienie. Ja uciekam! Życzę wszystkim dobrego dnia i zostawiam Wam bardzo sympatyczną piosenkę - nie przepadam za hip hopem - ale ten kawałek jest zupełnie inny : http://www.youtube.com/watch?v=OWIcAfgSjgw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Owca....nareszcie doczekałaś się :) Gratuluje córci'pozdrawiam :* Ja dzis mam wizyte u gin. zrobi mi kolejny posiew ale nie mam bladego pojęcia czy doczekam się wyników. DZiś podobno mi zbada dzidzię i zobaczymy czy dalej jest miednicowo :/ Dam wam znać,wizytę mam ok. 14:00. Sweet....jestes w szpitalu?noo jest trochę inny,dasz radę. Grunt by głęboko oddychać w trakcie skurczu i nie panikować ze boli,musi boleć :) Joanna_r.... powinien Ci dać to skierowanie....powodzenia na porodówce^^ Maniaczek...faktycznie duzo Ci zjada ta Twoja pociecha,znaczy że jest zdrowa i ma wilczy apetyt,powiedz'sutki Cię nie bolą,pamiętam że cos na początku bolały...dużo zdrówka dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Owca Gratulacje :) ale ten 21 listopada był pełen wrażeń . Mój nietypowy poród i Owcy niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza :) Ciśnienie jest na granicy normy, ale ponieważ obrzęki na nogach mam tylko wieczorem, serduszko małej bije równiutko, rozwarcie jest na jeden palec , a szyjka jeszcze długa, to jeszcze przez weekend mogę posiedzieć w domu. Skierowanie mam na 28-11 i wtedy bez względu na wyniki badań, jak to Pan doktor powiedział w szpitalu mnie zapuszkują. Zresztą na skierowaniu o to poprosił. A przez weekend mam zażywać seksu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) no ja właśnie z mała nie wychodziłam jeszcze wszyscy mi tołkowali że trzeba werandować i ja tak czekałam i zaczęłam od tego więc jeszcze dziś i może jutro a w niedzielę pójdziemy na spacerek :) Gratuluję owca!!! Ale miała niespodziankę heheh :) Ja tez karmię piersią wiec bladego pojecia nie mam ile zjada Amelka :) No i spadam bo juz słyszę jak cmokta swoją piąstkę :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu mam sekunde zeby cos napisac o moim porodzie:) a wiec w czwartek zaczely mi w domu odchodzic wody, wiec pojechałam do szpitala. Wiadomo na poczatek papiery, potem zrobili mi badanie, nie bylo rozwarcia, szyjka miekka. To zdecydowali sie mnie wspomoc testem oksytocynowym, podczas testu przy małej dawce oksytocyny byly skurcze ale nie byly bolesne. Na drugi dzien obiecano kroplowke, zbadałamnie ordynator, stwierdzil ze wod jest jeszcze sporo i nie zagrazato maluszkowi. Dodam ze caly czas sie saczyly...znowu zrobiono mi test. w Sobote rano wspominano znowu o kroplowce, i znowu jej nie dostałam. pod wieczor zauwazyłam ze wody zaczely sie robic zoltawo zielone, powiedziałam lekarzowi, zbadano mnie okropnie bolesnie nawet dwa razy dla pewnosci stwierdzili ze to czop ma taki kolor. I znowu robili mi test. Zalecono mi tez ktg dwa razy dziennie, skurcze byly znikome... niedziela - znowu ktg, sa skurcze, dostaje test. Zaczynam miec silne bole, na fotelu odeszly mi wody - juz zielone! podjeto decyzje o cesarce, najpierw na 18 , pozniej przyspieszona na 17 z powodu zaburzen tetna. na szczescie wszystko bylo dobrze mały dostał 10 pkt, nozke miał owinieta pepowina i do tego urodził sie z dwoma wyzynajacymi sie zebami trzonowymi dolnymi!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Wróciłam od ginekologa,lekarz wziął posiew do badań,za tydź. wyniki. Zmierzył moją kuleczkę,podobno już waży ok. 3000kg.i jest skulona w kłębek.Główka u góry,raczej to się nie zmieni :( Niestety mam termin nie na listopad a na 5 lub 7 grudzień.Jestem grudnióweczką....no,jeśli wcześniej mnie nie ruszy ;) Czekam cierpliwie,mam jeszcze pare spraw do załatwienia. Kasiek...pierwszy raz o czymś takim słyszę, by dziecko urodziło się z ząbkami,gratuluję super dzidzi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki gratulacje dla mamuś karolcia tez pewnie juz urodziła bo sie nie odzywa.. moja mała pije 100-110ml i po jedzeniu nie spi i marudzi teraz również!! na szczescie w nocy spi ale pozno zasypia i co rowne 3h pobudka w dzien spi tylko na spacerze..a matka pada na pysk :) tak mi brakuje snu ze masakra...a w dzien nie mam jak odespac.. mam pytanie jak czesto dajecie herbatke z kopru wloskiego i ile??i jaka dajecie wode do mleka??przegotowana czy jakas mineralna z butelki?? pozdrawiam wysle jakas fotke Mai na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
Agatka ja swojej nie daje herbatki z kopru , bo po niej jest jeszcze większy płacz - powoduje ona większe wzdęcia , mojej niuni nie służy, Podaje natomiast herbatkę rumiankową i ta jest póki co ok :) Położna też zaleciła rumiankową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry mamusie;) powróciłam po długiej przerwie...Nasz synek Borys urodził sie 23.11.11 o 00:04 waga 4130 56cm...poród hmmm tragedia 15 h , małego wyciagali vacum,pózniej kleszczowo.wesoło nie było;/ dzisiaj wrócilism do domku i sie ogarniamy postaram sie cos wiecej jutro napisac Gratulacje dla wszystkich Mamus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolciaaa 15h to współczuje ale gratuluję synka :) duży chłopak z niego:) moją niunię dopadł chyba trądzik noworodkowy, do nie dawna miała piękną czystą buźkę a teraz wyskoczyły jej takie krostki/pryszczyki czerwone z białym czubkiem poczytałam trochę w necie niby trądzik przyjdzie położna do nas we wtorek to zapytam o co chodzi... a może macie jakieś sposoby na wyleczenie tego bo czytałam też, że po prostu trzeba czekać aż samo zniknie :( u nas nocka dzisiaj grzeczna ale ja tak szybko padałam po karmieniu małej, że jak budziła mnie już na następne to miałam wrażenie że ona nie zasnęła jednak i minęło dopiero 5min patrze na zegarek a tu 3h :) a w dzień jakoś spać mi się nie chce dziwne trochę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×