Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Własnie Temat karmienia-pamietajcie o tym,ze wyłącznie do Was należy decyzja co je Wasze dziecko.Karmienie mm nie jest niczym złym i nie zwracajcie uwagi na opinie ludzi. Ja karmię piersią,ale chodzę dosłownie ze zmeczenia na rzesach i nie wiem ile wytrzymam.Mam co 15minut pobudki na karmienie i 28miesiecznego synka ,który też daje w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dwupaku : nick...............wiek..............termin...które dziecko....płeć.........woj. tralalala.............29.........30.10.2011....... ....1....................kuj-pom Mama Urwisa......28...........1.11.2011............2............. ...małopolskie Zakręcona solniczka.25......24.11.2011....... ....1.. ..............małopolskie ch*jna82..........29...........24.11.2011...........3 ..................pomorskie olucha26stka.....26..........24.11.2011.. . .......2. ..............mazowieckie scarlett...........26...........26.11.2011.. .........2... dziewczynka.....małopolskie skrzatunio.......24...........27.11.2011............1.... ...........mazowieckie Sweet Malenka13..20.......24.11.2011......... ...1 .....................łódzkie sosna78..........33............15.11.2011............3 ...............małopolskie Marcza...........25...........23.11.2011........ .....2 .............mazowieckie natii813..........29...........26.11.2011........ ..2 i 3 ..............wlkopolskie dorcia112.......39.......... .27.11.2011...... ....3 ...............warm.-mazur Anca87..........23............25.11.2011........ ......1 ...................śląskie can_do..........24.............22.11.2011......... ....1 ...............wlkopolskie skrzatunio.....24.............27.11.2011. ............1. ............mazowieckie le_soleil.........25............24.11.2011........ ......1...... .............. slaskie Kasiek1989.....22...........28.11.2011...............1... . chłopiec.........dolnoslaskie Wiosna81.......29............29.11.2011.........2...dziew c zynka...........mazowieckie Majjja54321....21...........01.11.2011..............1.... ..........małopolskie kaska85.........26............11.11.2011........2 ...... chłopak............łódzkie Kaczka007......26...........12.11.2011.........1.......c hłopak........mazowieckie justa83..........28............12.11.2011........1....... .dziewczynka...... magslom.........30............30.11.2011........2........ dziewczynka......wielkopolskie agnieszka19lbn.......19.......15.11.2011.......1.......ch łopiec.......lubelskie joanna_r......25.....21.11.2011.....1......dziewczynka... .....mazowieckie Silka.... 30...............29.11.2011 3....dziewczynka.....śląskie Rozpakowane ....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) dokładnie owca masz racje :) ja synka karmiłam do 3 mies potem wszyscy truli mi d... dlaczego przestałam karmić itp ale to też od matki zależy przy karmieniu trzeba myśleć o dziecku i o sobie . Przecież dziecka nie bedzie sie głodzić na piersi kiedy sie nienajada , mimowolnie sie daje mm bo żal by dziecko płakało. ja też mam 4-latka i nie wiem jak długo będe karmić zobaczymy jak to będzie. A te co karmią MM niemartwcie sie nic złego nie robicie ważne że maleństwo ma pełny brzuszek. Mała dzisiaj miała werandowanie i spała jak suseł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzisiaj nocka kiepska,mał marudził...martwie sie bo od wczoraj rana kupki nie robił;/ ja dzisiaj chodzic nie moge tak mnie boli krocze i te szwy:( a dopiero w sr mi sciagnie polozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia jutro jade na Lutycka, tam tez mam lekarza wiec mam nadzieje ze nie bedzie mnie trzymal bog wie ile...:/ Co do karmienia piersia to nie mam doswiadczenia ale nie potrafie zrozumiec jak ktos moze oceniac matke ktora karmi mm... jej wybor i to i to jest dobre i na pewno nie zaszkodzi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Macie rację z tym w jaki sposób karmicie swoje dzieci. Chodzi o to, żeby nie były głodne. Moja córa nie przejadała mojego mleczka, laktator był w ciągłym użyciu a mleko dosłownie sikało mi z piersi! Ale teraz synio ma większe potrzeby, chociaż je co 2-3 godz za to z dwóch piersi na raz, a wieczorem jest najgorzej, on chce jeść a tu mleczka nie ma za wiele i będziemy podawać butlę wieczorem.Laktatora użyłam teraz tylko kilka razy na początku. Co do kształtu wielkości brodawek... my używamy nakładek na sutki bo inaczej również nie było by karmienia w ogóle. Nie dość, że brodawki mam kiepskie, bo przy nawale nie mógł mały złapać. Zresztą do teraz bez nakładki nie umie chwycić brodawki. A tak, to i brodawki mniej bolą i dziecko bez problemu złapie sutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaa oprócz mleczka dajesz coś może dopajaj jeszcze jakąś herbatką albo glukozą . Chociaż na kupke to lepsza herbatka by była . Ja synka traktowałam zawsze planteksem niby pisze że po 1 mies ale położna mówiła że można podać wcześniej . Mała doi z cycusia ale przepajam ją glukozą żeby wypłukać z niej tą bilirubine . A jest ciężko bo za bardzo z butelki pić nie chce , może wyczuwa że to sztuczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Ania ja też mała staram się przepajać glukozą bo za dużo ma tej nieszczęsnej bilirubiny ale zanim jej zrobię to ona mi już zasypia i jakoś żal mi jej budzić... no ale trzeba i też butla nie za bardzo jej odpowiada :) też uważam, że nie powinno się oceniać czy karmi się mm czy piersią ważne, że maleństwo nie płacze bo nie jest głodne :) a dziewczyny mam pytanie z innej beczki chociaż też dotyczy jedzenia :) a mianowicie jak karmicie wyłącznie piersią to co Wy jecie?? bo ja chyba lekko przesadzam na tym punkcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem wszystko oprócz rzeczy wzdymających typu groch fasola, kalafioru nie jem, owoców pestkowych typu śliwka , morela , owoców cytrusowych , kazała mi położna ograniczyć czekolade ( bo po porodzie zdążyłam zjeść całą tabliczke +kartonik ptasiego mleczka + 2 batony he he ) gruszki pół nie zaszkodzi , gazowanego nie wolno, soki pije jabłkowy, czarna porzeczka, pije dużo wody bo mnie przy karmieniu suszy jak nic. Szynki drobiowe wieprzowe jem , troche smażonego zjem ale nie za dużo , obiadki normalnie , herbate też pije , pieczywo też normalnie jem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia ostatnio od poloznej dowiedzialam sie ze nie powinno sie przesadzac z ostrymi itp ale bez przesady. Mowila ze powinnam jesc wszystko tak jak do tej pory, ewentualnie sie troszke ograniczyc ale absolutnie nie mam rezygnowac z tego co do tej pory jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooonia nie jem grochu, fasoli, czosnku, czekolady,kapusty, ostrożnie z cebulą, cytrusów, nie piję gazowanych napoi, nie jem mocno przyprawionych potraw. Pozwalam sobie na słabą kawkę. I obserwuję zachowanie małego i kupki. I bardzo dużo piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko no to faktycznie przesadziłam ze swoją "dietą" :D widzę, że jecie normalnie a ja jak jakaś walnięta jadę na gotowanym kurczaku ;/ sama nie wiem dlaczego bo i tak wszyscy mówią, żeby jeść normalnie ale jakoś się boję bo jak pomyślę że Amelkę ma boleć brzuszek to mi się odechciewa normalnego jedzenia... chyba jakaś przewrażliwiona jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaMamusia
Dziewczyny a skoro już o tym mleku to powiedzcie mi czy to coś niepokojacego? Mianowicie moja niunia ma 2 tyg, od kilku dni jest na Bebilon Pepti 1, wczesniej byla na Nan Pro 1 , ale robiła takie jakby suche bobki. Tego Nan potrafiła zjeść nawet 90ml, natomiast teraz jak podaje Bebilon to wypije 50, czasem 60. Boję się, że to trochę mało, ale może to mleko jest treściwsze po prostu? Jak myślicie? A tak w ogóle ile Wasze maluszki jedzą i na jakim mleku? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały jej nan pro tak co dwie godzinki 50ml wypija,daje glukoze dodatkowo i dzisiaj dostał pierwszy raz herbatke...zrobił kupke ale własnie taka sucha malutka i teraz nie wiem co zrobic czy zmienic mu mleko czy zostac przy nanie bo jutro musze kupic kurcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do diety przy armieniu piersia to pani od laktacji w szpitalu mówiła zeby jesc wszystko ale z umiarem i obserwowac maluszka... Ania a co to za srodek co podałas?na brzuszek cos??moze macie juz cos wypróbowanego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje bebilon pepti 1 i Maja pije normalnie(teraz 120ml już) tak jak wczesniej ale pediatra mówiła że może pić mniej bo strasznie nie dobre jest to "mleko" i może poprostu nie smakować.. ja też od paru dni daje herbatke pije jakies 30ml i wiecej nie chce ale moze to dobrze za dużo ziółek też nie dobrze.. na początku też dawałam gluzkowe żeby wypędzić żółtaczke a swoja drogą to ma jeszcze troszke żółte białka a jutro bedzie miała 4 tyg już :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dokumenty przygotowane, torba spakowana i ja cała w stresie. Jutro ze skierowaniem obieram kierunek szpital. To już będzie 7 dni po terminie, więc muszę tam już zostać i mam nadzieję , że wreszcie urodzę. Trzymajcie kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny- na poczatku gratuluje nowym Mamusiom! Karolcia- podziwiam ze udalo Ci sie urodzic naturalnie po takich przebojach. Poczytalam sobie o tym co jecie przy karmieniu piersia i Moonia ja tez jestem na takiej ostrej diecie- tylko kurczak gotowany luz z folii, marcheweczka jabluszka i tego typu potrawy, ale ja juz sie przekonalam ze moj Synek niezbyt akceptuje nowe dodatki w pokarmie, wiec poki co musze jechac na takich daniach, ale jakos specjalnie nie mam z tym problemu. U nas leci juz 3 tydzien i powoli sie poznajemy;-) W nocy udaje nam sie pospac, ale w ciagu dnia bardzo rzadko i dlatego zdarza nam sie troche poplakac z przemeczenia. Na spacerki juz chodzimy i przesypiamy cale, ale jak tylko mamy mokra pieluche od razu musimy wracac do domu- taki Michas jest porzadnicki- co bedzie z mokrym tylkiem latal ;-) pozdrawiam Was wszystkie i zycze duzo zdrowia i snu, a Mamusiom nierozpakowanym leciutkiego porodu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczeta :) Joanna powodzenia! wyglada na to ze juz niedlugo ujrzysz Maluszka :) Ja do szpitala lece w srode.Mam termin na ten dzien,przede mna jednak jeszcze troche czasu bo czuje ze ciaze przenosze.Zrobia mi wiec badania i pewnie odesla do domu z tekstem 'jak nie urodzisz do tygodnia to wroc'...Coz,trza sie uzbroic w cierpliwosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia ja przy synku jak karmiłam go MM ( bebiko pił) między karmieniami podawałam mu Plantex w aptece można kupić . Moj synek po tym ładnie robił kupki nie miał problemów jelitowych . Więc spróbuj dać jedną saszetke ( jak dobrze pamiętam w 50 ml wody sie rozpuszcza i podaje ) jeśli nieustąpi to widocznie będzie wina mleka . Jeśli chodzi o mleka modyfikowanie to wiele sie nasłuchałam które lepsze które gorsze i odradzano nan bo po tym zaparcia i kolki ( nie we wszystkich przypadkach ) , mówili że lepiej dać bebiko powoduje zaparcia ale poradziłam sobie planteksem właśnie, no i bebilon polecano , ale teraz nie wiem bo to z mojego starego doświadczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royal nie martw sie napewno urodzisz. Widzisz jak ja miałam znienacka wszystko na dodatek dzień w którym akurat nie chciałam żeby sie zaczęło spowodu tej rozprawy he he. I u mnie wszystkie objawy ucichły , dosłownie wszystkie . bóle sie zaczęły takie że nie myślałam że to to bo takie bóle to u mnie rutyna była ( a niby mówią że jak sie zacznie to się będzie wiedziało że to to , u mnie ta teoria sie nie sprawdziła ) i gdyby nie mój instynkt to bym urodziła albo w sądzie albo w domu :p może ciebie też tak weźmie, znaczy sie podobnie :) trzymam kciuki za wszystkie w dwupaku :)oby wasz poród minął szybko i gładko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dwupaku : nick...............wiek..............termin...które dziecko....płeć.........woj. tralalala.............29.........30.10.2011....... ....1....................kuj-pom Mama Urwisa......28...........1.11.2011............2............. ...małopolskie Zakręcona solniczka.25......24.11.2011....... ....1.. ..............małopolskie ch*jna82..........29...........24.11.2011...........3 ..................pomorskie olucha26stka.....26..........24.11.2011.. . .......2. ..............mazowieckie scarlett...........26...........26.11.2011.. .........2... dziewczynka.....małopolskie skrzatunio.......24...........27.11.2011............1.... ...........mazowieckie Sweet Malenka13..20.......24.11.2011......... ...1 .....................łódzkie sosna78..........33............15.11.2011............3 ...............małopolskie Marcza...........25...........23.11.2011........ .....2 .............mazowieckie natii813..........29...........26.11.2011........ ..2 i 3 ..............wlkopolskie dorcia112.......39.......... .27.11.2011...... ....3 ...............warm.-mazur Anca87..........23............25.11.2011........ ......1 ...................śląskie can_do..........24.............22.11.2011......... ....1 ...............wlkopolskie skrzatunio.....24.............27.11.2011. ............1. ............mazowieckie le_soleil.........25............24.11.2011........ ......1...... .............. slaskie Wiosna81.......29............29.11.2011.........2...dziew c zynka...........mazowieckie Majjja54321....21...........01.11.2011..............1.... ..........małopolskie kaska85.........26............11.11.2011........2 ...... chłopak............łódzkie Kaczka007......26...........12.11.2011.........1.......c hłopak........mazowieckie justa83..........28............12.11.2011........1....... .dziewczynka...... magslom.........30............30.11.2011........2........ dziewczynka......wielkopolskie agnieszka19lbn.......19.......15.11.2011.......1.......ch łopiec.......lubelskie joanna_r......25.....21.11.2011.....1......dziewczynka... .....mazowieckie Silka.... 30...............29.11.2011 3....dziewczynka.....śląskie Rozpakowane ....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> owca na manowcach.21.11....Agnieszka Joanna..3550..52....CC magslom.......20.11........Zosia..........2880......50... ....CC karolciaaa24....23.11....Borys....4130....56....SN Kasiek1989.....20.11.....Bartosz.....3250....54......CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu taka cisza dzisiaj rodzicie wszystkie?? my po spacerku mała najedzona troszke ulała..teraz leży grzecznie w łóżeczku zobaczymy jak długo..przyszły dzisiaj kropelki sab simplex mam nadzieje ze sie po nich polepszy bo wczoraj był sajgon..mała tak przeraźliwie płakała że myślałam że zwariuje..ale na szczęście nie trwało to długo.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dzisiaj mielismy ciężka noc,nie spałam wogóle mały tak dokazywał...rano bylismy u pediatry dostalismt skierowanie na bioderka,mały przez 4 dni przybrał 200g:) dzisiaj zmieniamy mleczko na bebilon bo po tym nanie cos nam kupka nie idzie moze po tym bedzie lepiej... za 6 tygodni mamy szczepienia pneumokoki,rotawirusy, 5w1 plus zółtaczka jedyne 620zł...masakra ...mozena zrobic zamiast 5 w 1 na nfz pojedynczo ale ja nie dam rady patrzec jak go kłuja;( juz dzisiaj jak pobierali na birulbiline ze stópki to miałam łzy w oczach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja się już rozpakowałam :-) wróciłam niedawno do domku :-) córeczka slodka i kochana, troche marudzi przy jedzeniu, nie wiem czy moje sutki nie są jakieś "felerne", bo płacze i się odpycha czasem :O Ale ogólnie ok. Trochę jej skóa schodzi, czy któraś ma taki problem? Smaruję Oilatum Soft, mam nadzieję, że pomoże. Urodziła sie w terminie więc nie wiem czemu jej tak ta skórka schodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) u mojej małej też skórka schodzi szczególnie na stópkach delikatnie na rączkach, położna powiedziała, że to normalne... też smaruję oilatum soft mam nadzieję, że jakiś efekt będzie:) u nas nocka minęła szybko ale 4h siedziałam z mała bo jej się spać nie chciało :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×