Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

dzieki Erka Maja też raz wypije 80ml raz 90ml albo 110ml teraz wypiła 80ml i znowu sie pręży i popiskuje...byłam u lekarza dzisiaj z nią i dok mówiła żeby za dużo też nie dawać bo żołądek tego nie przetrawi bedzie ulewać i dostanie kolek...a co do kupek to robi bez problemu i pruta też :) ale mimo wszytsko wydaje mi sie że boli ją brzuszek bo pije strasznie łapczywie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasze maleństwa jedzą strasznie dużo w porównaniu z moimi szkrabami. Dziewczyny wciągają cyca, ale jeśli dam im butle to zjadają około 60 ml. U mnie Hania ma problemy z kupą - jak ma zamiar zrobić strasznie płacze i krzyczy. Po puszczeniu kilku "pryków" przechodzi jak ręką odjął. Położna i Pani doktor radziły przed karmieniem położyć małą na brzuszku, aby się powierciła - trochę pomaga - mała krzyczy 15 minut, a nie 30 :) Rzeczywiście w ciąży czas się strasznie dłużył, a po porodzie czas ucieka. Dziewczyny zaraz będą miały 4 tygodnie, a ja nie wiem kiedy one minęły. Wczoraj byłam na pobraniu krwi u dziewczynek, widząc cierpienie dziewczynek miałam ochotę uderzyć babę która wbijała w nie igły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Troche pozno,dopisuje sie jednak do listy..Data porodu wyznaczona na ostatni dzien listopada...zatem teraz pozostaje juz tylko czekanie...Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoyalFlush- Witam !!! Lepiej późno niż wcale - a im nas więcej tym przyjemniej. W dwupaku zostało nas już niewiele :) Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlopca :) przynajmniej tak mi mowiono przez cala ciaze...na ostatnim usg jednak lekarka zasugerowala ze moze byc niespodzianka :) nie ufam jednak lekarzom tutaj gdzie mieszkam,wyobrazcie sobie ze w 9mies ciazy nie sa w stanie mi powiedziec jak duze jest moje dziecko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoyalFlush - heh, u Ciebie problem z określeniem wielkości dziecka, u mnie był problem z wyliczeniem kiedy właściwie powinnam rodzić. Najpierw podawano mi datę 3 listopada i ciągle słyszałam, że coś jest nie tak bo dziecko za małe - to było w prywatnej klinice. Zmieniłam lekarza (tym razem poszłam do przychodni i wybrałam lekarza który pracuje w szpitalu gdzie będę rodzić) - ten wyliczył termin na 21 listopada i to już się z USG zgadzało. A dziś jestem jeden dzień po terminie i Oleńka za nic nie stara się z brzuszka wydostać. Mycie podłóg, spacery, wieszanie firan, sprzątanie, bieganie po schodach - nic mnie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja poszlam na spacer, troche po gorkach pochodzilam i cos mnie w kregoslupie strzyka i pachwinach.Moglyby sie jakies skurcze zaczac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej...mieszkam juz od ladnych paru lat na Zielonej Wyspie.Co do terminu,zostalo mi juz tylko pare dni za cholere jednak nie czuje zadnych zmian.Co prawda brzuch obnizyl mi sie znacznie jednak nie wiem co to skurcz,bolec tez nie boli,wody nie odchodza,dziecko przez caly czas ruchliwe...wydaje mi sie ze troche sobie jeszcze z tym brzuszkiem posiedze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka możesz mieć rację, jeśli łapczywie pije to pewno łyka powietrze i może to powodować dyskomfort w brzuszku:( ja to nawet się dowiedziałam, że jak dziecko bardzo płacze to wtedy może się nałykać powietrza i też może boleć brzuszek:( ogólnie to bardzo wrażliwe te małe brzuszki;) ja np mam problem bo moja Lenka mleczko pije chętnie a już z dopajaniem jest problem:( Ani herbatka, ani woda, troszkę jest lepiej jak do herbatki rumiankowej dodam łyżeczkę wody koperkowej, ale pije tak ok30 ml na dobę, nie więcej:( ja się pocieszam, że czas szybko leci i niedługo Mała wyrośnie z tych kolek;) u nas już 5 tydzień leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Wypiszcie mnie z listy dwupakowej :) tutaj wklejam siebie do rozpakowanych :) i zdjęcia Szymona na poczcie :) ....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54...........SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeslo chodzi o problemy z maluszkami to mój Szymon ewidentnie ma poprzestawiane noc z dniem... W dzień, zwłaszcza popołudniu śpi jak zabity, a nocą... maskara, karmienie, noszenie, kupy, pojękiwanie.... Teraz musimy zawalczyć żeby mu to zmienić tylko żal wybudzać trochę :) Dziewczyny a co wy dajecie na te kolki? I jak? W jakich dawkach? Szymon chyba jeszcze nie ma tego problemu ale wolę być przygotowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze gratulacje dla Ani23 historia jak z filmu ale na szczescie dobrze sie skaonczyla i mala Alicja jest juz na swiecie.ale strasznie cie podziwiam.ja bym chyba umarla tam w tym sadzie. Agatko jesli chodzi o karmienie to ja tez karmie tylko sztucznym i mala je rzeczywiscie roznie czasem 40 czy 60 a czasem juz od wczoraj zdarzylo sie jej zjec pare razy 120!!! dzis u mnie byla polozna i pytalam czy to nie za duzo bo ja sie boje ze ja przekarmie ale ona powiedziala ze sama mala sobie wie ile zjesc jest coraz wieksza i od czasu do czasu juz potrzebuje wiecej.a jesli zje za duzo niby stwierdzila ze wtedy zwymiotuje i dzis np sie to zdarzylo cale az plecy sobie obrzygala biedna. jesli chodzi o kupki czy volesci brzuszka moja nikola tez ma od soboty ale na szczescie nie jakies ogromne.daje jej infacol i nawet przechodzi czasem choc mi jej nieraz tak szkoda jak sie prezy i rusza szybciutko nozkami i raczkami.pomagam jej masazem brzuszka i klade u siebie n piersi na brzuszku i tez nieraz jest lepeij.ale kupki nadal robi wiec chyba nie jest zle.aaaaaai daje jej do picia wode rumiankowa ta z hippa ale tez malo jej pije tak 30 40 na dzien. a dziewczyny jaka wode koperkowa dajecie?bo te z hippa sa od 1 miesiaca?? chyba ze moge zaparzyc zwykle ziola i takie podac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Witam nową ciężarówkę. Royal.... w którym jestes tyg.? Dziewczyny,śliczne bobaski macie,pokoiki ładniutkie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Witam nową mamusię :) macie rację dni z maluszkami mijają dużo szybciej od karmienia do karmienia i czas zlatuje jak szalony u mnie zaraz minie dwa tygodnie a chwilami mam wrażenie jakbym rodziła wczoraj :) Miniaczek ta z hippa jest właśnie po pierwszym tygodniu a z bobovita po pierwszym miesiącu :) ja mam tą z hippa i mała popija po trochę:) u nas też Amelka dzisiaj za dużo zjadła i ulało jej się strasznie nie lubię tego a może bardziej to się boję... a kupki są normalne czasem mała się pręży i napina ale zaraz jej przechodzi więc to chyba nie sprawy brzuszkowe nie wiem sama :) Miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silka, dzis w nocy zaczynam wlasnie 39 tydzien..:) termin mam na 30 listopada...choc nie obrazilabym sie gdyby dzidzia przyszla na swiat wczesniej :) jak narazie jednak nic na to nie wskazuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie chwilkę nas tu nie było, bo walczyłyśmy na porodówce. Zośka urodziła się przez cc 20.11.2011. ważyła 2880g i mierzyła 50 cm, więc taka sobie kruszynka. Dzisiaj wyszłyśmy do domku, jutro podrzucę jakieś fotki, poczytam Was trochę i napiszę coś więcej. Cieszę się, że już to za nami, jednocześnie chciałabym nabrać już trochę więcej sił. Gratuluję nowym mamusiom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla kolejnej Mamusi!!!! Kruszynka zaraz nabierze ciałka i będziesz się dziwiła, kiedy Ci tak Zosieńka urosła !!! Tak na marginesie - śliczne imię ,gdyby nie to, że mamy w rodzinie już dwie małe Zosie moja też nie byłaby Ola :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje. A ja juz chyba panikuje-przezroczysty plyn mi sie saczy ale czy to wody? boli lewa strona i ciagle twardy brzuch. Moze jutro przejade sie na IP zobaczyc co i jak. Ale mala kopie jak szalona wiec nie wiem. I najgorsze jest to ze nie wiem jak wygladaja skurcze... czy to twardnienie brzucha czy co? czasami tez pobolewa kregoslup ale nic mocnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycja listy W dwupaku : nick...............wiek..............termin...które dziecko....płeć.........woj. tralalala.............29.........30.10.2011....... ....1....................kuj-pom Mama Urwisa......28...........1.11.2011............2............. ...małopolskie Karolciaaa24.....24...........15.11.2011...........1.. ......chł......wlkopolska Zakręcona solniczka.25......24.11.2011....... ....1.. ..............małopolskie ch*jna82..........29...........24.11.2011...........3 ..................pomorskie olucha26stka.....26..........24.11.2011.. . .......2. ..............mazowieckie scarlett...........26...........26.11.2011.. .........2... dziewczynka.....małopolskie skrzatunio.......24...........27.11.2011............1.... ...........mazowieckie Sweet Malenka13..20.......24.11.2011......... ...1 .....................łódzkie owca na manowcach.37....28.11.2011..............3............. mazowieckie sosna78..........33............15.11.2011............3 ...............małopolskie Marcza...........25...........23.11.2011........ .....2 .............mazowieckie natii813..........29...........26.11.2011........ ..2 i 3 ..............wlkopolskie dorcia112.......39.......... .27.11.2011...... ....3 ...............warm.-mazur Anca87..........23............25.11.2011........ ......1 ...................śląskie can_do..........24.............22.11.2011......... ....1 ...............wlkopolskie skrzatunio.....24.............27.11.2011. ............1. ............mazowieckie le_soleil.........25............24.11.2011........ ......1...... .............. slaskie Kasiek1989.....22...........28.11.2011...............1... . chłopiec.........dolnoslaskie Wiosna81.......29............29.11.2011.........2...dziew c zynka...........mazowieckie Majjja54321....21...........01.11.2011..............1.... ..........małopolskie kaska85.........26............11.11.2011........2 ...... chłopak............łódzkie Kaczka007......26...........12.11.2011.........1.......c hłopak........mazowieckie justa83..........28............12.11.2011........1....... .dziewczynka...... magslom.........30............30.11.2011........2........ dziewczynka......wielkopolskie agnieszka19lbn.......19.......15.11.2011.......1.......ch łopiec.......lubelskie joanna_r......25.....21.11.2011.....1......dziewczynka... .....mazowieckie Silka.... 30...............29.11.2011 3....dziewczynka.....śląskie Rozpakowane ....NICK........TERMIN.....DZIECKO.........WAGA..... ... WZROST.....SN/CC Mama_bąbelków..12.10......Jakub/Jeremi....2160/183 0......48/47......SN Erka................21.10.......Lenka............2700... ............53......CC Julianna_Szcz.....21.10.......Aleksander.......2900. .............52........CC iza188............27.10... Hania/Zosia.....2200/2020 ..........50/48..... CC Nicol90.............27.10.......Filip.................... ........................ Agatka87...........31.10.....Majka.............3180...... .. . ..........CC Miniaczek25........04.11.....Nikola.............3100..... .........49.......SN xdaisyx.............05.11......Michał..........3670..... 55........CC moonia .........10.11.11......Amelia.......2960.......53........SN< br /> agnieszkaj10......11.11.11....Julia.......3350g.....55... .....cc kasiuleczka99.....14.11.11...Mikołaj.....3500.....56.... ...SN kellyj...........15.11.......Szymon........3200......54.. .........SN Ania23 LB..........21.11......Alicja........3270......53........SN< br /> magslom.......20.11........Zosia..........2880......50.......CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SweetMalenka13 - kurczę, może jednak powinnaś się zgłosić do lekarza. Może to nic poważnego, ale lepiej się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby tak - ale ja wolałabym posiedzieć chwilę w szpitalu niż coś przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u mnie jest ok mała lubi jeść potrafi wypić z dwóch piersi :) głodomorek mały . u mnie ogólnie już brak oznak żebym rodziła , troszke wybroczyn na buzi mi wyszło od parcia ale już bledną :) a co do samego porodu to nie dość że mnie nie nacieli to jeszcze sama z porodówki wyszłam he he he :) położne sie śmiały że takiego porodu jeszcze nie było :) za chwile wyśle zdjęcie Ali na naszą poczte . witam nową mamusie . Życze szczęśliwych rozwiazań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magslom gratulacje!! Ja również witam nową mamę, dobrze że jest nas więcej oczekujących :) Ania jesteś niesamowita po prostu :) A ja większość nocy nie spałam - jak zwykle skurcze, kłucia i siku, nie wspomnę już o bólu pleców. Jak tak dalej pójdzie to z niewyspania stanę się niebezpieczna dla otoczenia.. Najchętniej walnęłabym się do spania, a powinnam umyć włosy, ogarnąć kuchnię i zmyć podłogi, zwłaszcza że dziś do starszej córci przychodzą babcie i dziadkowie na urodziny.. W dodatku martwi mnie zachowanie córki - zrobiła się strasznie pyskata i niegrzeczna, nie wiem czy to wpływ przedszkola czy moja wina, że może za mało czasu jej poświęcam.. Mam nadzieję że to przejściowe.. A Wy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Silka z okolic Katowic
Do Royal..noo,został Ci tylko tydź.,wiem że wczesniej też byłoby super urodzić ;) Ja mam być listopadówką albo i gródnióweczką.Teraz to mam 2 terminy :/ Ok. 30 list. lub 5 grudzień. ...chyba ostatnia urodzę z całej tutejszej ekipy :( Magslom...gratuluję i czekamy na foteczki Twojej kuleczki'pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! U mnie nocka spokojnie. Nad ranem klika skurczy, po godzinie ustały. A teraz nic się nie dzieje i czuje się rewelacyjnie. Dziś mam w Markach piękną pogodę - więc byłam już na spacerku, długim spacerku - może spacery przekonają moje dziecko, że już warto wyjść. O 19.40 mam wizytę u ginekologa. i już mógłby być wieczór - chciałabym wiedzieć co się tam dzieje ze mną i z małą. Cierpliwość nie jest moją mocną stroną ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×