Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Wtrace sie jak pozwolicie... Kupilam malemu herbatke z kopru w Rossmanie-ale nie te granulki tylko czysty koper bez cukru i glukozy bo w aptekach nigdzie nie bylo tylko z hippa a tego nie chcialam. Sweet napewno nie zaszkodzi dzieci karmione mm powinno sie dopajac chociaz moj nie chce pic :-( mozna powiedziec ze mu daje na sile chociaz 10ml po kazdym karmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka... powiem wam ze dobra tez jest herbatka Ułatwiajaca trawienie... zwlaszcza dla tych dzieci co jedza kleik ryżowy. Ja swojemu malemu daje raz na dwa dni, zeby mu lepiej tez kupki szly. I jest bardzo dobrze... My znowu 13 idziemy sie szczepic, wzielam bezplatne maluszkowi tak jak corci zeby nie byli pokzywdzenie oboje i jestem z tego zadowoona, bo kiedys gadalam z kolezanka ze te szczypionki normalne sie szybciej rozchodza po calym ciele niz te co sa platne... A powiem wam ze mnie zachecala lekarka zebym wziela platne bo byly by lepsze, ale ja nie jestem glupia, za platne one maja z tego kase wiec ja mam ich w dupie. Mysla ze beda zarabiac na dzieciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja wypija ok 300 ml, a podobno powinno dziecko wypic na caly dzien tyle ile zjada na 1 posilek, czyli u mnie ok 120ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze 300 ml? Moja ledwie 120 wypije. A co ile ją karmisz? Ja średnio co 3,5 godz, w nocy śpi od 21.00 - 4-5 rano, więc ma około 7- 8 godz przerwy.. My mamy szczepienie pod koniec lutego, płatne, bo nie chciałam żeby kłuli małą kilka razy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My szczepienia mamy za tydzien w czwartek robie płatne 5w1 infarikx wole zeby go raz ukłuli niz 5...a koszt nie jest tez jakis mega wielki bo za ta szcepionke płace 146zł.... maleńka 300ml???co ile ona tyle pije??? mój zjada tak 120co 3h i oprócz tego daje herbatke koperkowa albo uspokajajaca z hippa z tym ze herbatki roznie wypija czasami 40 czasami 100... dzisiaj mojemu małemu cos oczko ropieje;/ przemywam rumiankiem zobaczymy jak bedzie do jutra jak nie to do lekarza pójdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju moja z ledwościa 120 dociągnie no chyba że jest fest głodna to wtedy nawet 130-140 wydoi :) karolcia jak ja przemywałam rumiankiem oko to mnie położna zrypała że rumianek to silny alergen i kazała solą fizjologiczna i zeszło po 3 dniach . Ale mnie sie wydaje że tak dmuchają na zimne . Ja synowi przemywałam rumiankiem i nic mu nie było . sweetmalenka widzisz a jednak . Moja 2 stęknięcia i koniec zrobione :) karolcia ja tez mam 5w1 i też 16 lutego szczepienia . Dobrze że to będzie jedna dawka w nóżke . kupiłam dzisiaj dziewczyny nowego smoczka NUK i mała nie chce go dydać ( ma inny krztałt) więc musze kupić spowrotem LOVI . dzisiaj jak widziałam jak synek z mała sobie gadali aż miło sie robiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slitmalenka
zle mnie zrozumialyscie 300 herbatki a mleka pije 120, przeciez napisalam tyle herbatki na dzien ile mleka na jeden posilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tej herbatki
dobry jezu nie za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włos
się na głowie jeży od tego co wy robicie z tymi dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie!!!
wszędzie trąbią o tym, że mleko do 4-5 miesiąca i dopiero powoli wprowadzać coś więcej a wy już pchacie w te maluchy jakieś kleiki, herbatki w mega ilościach. To, że dziecko to je i nie ma jakiś niepokojących objawów nie znaczy, że jest dobrze przyswojone. Zobaczycie za kilka lat jak będą miały problemy z żołądkami... Porozpychacie im brzuchy i tyle z tego będzie. Mimo to w końcu to wasze dzieci, wasze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tej herbatki
a potem narzekaja ze maja jakies wysypki a to uczulenie a to kupki nie robia wszelkiego rodzaju alergie u dzieci biora sie ze zbyt wczesnego wprowadzania nowych produktow a o danonkach to juz nie wspomne.....na wszystko jest czas jeszce sie dosc tej chemii najedza wyluzujcie kobity i przestancie byc takie nowoczesne i do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) sweetmalenka troche za dużo tej herbatki max 100 dziennie . Reszte wode przegotowaną. dokładnie!- widać matką nie jesteś bo głupizną szczeliłaś równo . Gdy niemowle jest na mleku MODYFIKOWANYM podaje sie herbatke lub wode to zapobiega zaparciom i kolkom. No jakoś nie zauważyłam bym miała problemy z żołądkiem a mam już 24 lata . Więc idź sie rąbnij w łep . i tak jak powiedziałaś to są nasze dzieci i nasze problemy . Więc z łaski swojej sie nie wtrącaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczulenia i wysypki nie muszą wynikać zwczesnego podawania innych produktów niż mleko!!!mogą również wystąpić jeśli ktoś rozszerza diete zgodnie po 4miesiącu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tej herbatki
Ania ty to sie raczej nie odzywaj bo danonki juz pchalas dzieciaczkowi...o zgrozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj żal mi tych co mają tu tak dużo do powiedzenia ale fakt jedną mądrą rzecz ta osoba napisała : nasze dzieci - nasze problemy u nas małą kładę na boczku bezpośrednio po jedzeniu jeżeli jej się nie odbiję, ale często się wierci i zaraz leży na pleckach :) kobietki a czy któraś z Was mieszała kiedyś szczepienia? Tzn raz normalne kilka kłuć a raz te płatne? Myślicie że to robi jakąś różnice? bo my pierwsze mieliśmy bezpłatne a teraz chcemy kupić szczepionkę... a kupka u nas jest raz dziennie codziennie :D tylko jak z cyca na butle przechodziłyśmy to przez pierwsze dwa tygodnie Amela robiła w poniedziałki i piątki jakoś tak wypadało co 4 dni a potem zaczęła normalnie codziennie ja żadnych czopków nie stosowałam też słyszałąm żeby lepiej nie przesadzać z nimi. Dawałam małej jedynie herbatkę z kopru. Ania23 a masz już ten drugi smoczek z LOVI bo ja też mam z lovi 0-3m-ce teraz muszę kupić 3-6 i ciekawa jestem czy duża jest róznica :) a i mam pytanie do mam które mają lub miały butelki z AVENTU te smoczki z 1 to do jakiego miesiąca są kiedy należy je zmienić, bo powiem szczerze, że pojęcia nie mam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka mama;)
Smoczki z numerem 1 sa od narodzin ,a numer 2 od 3 miesiaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańcze dajcie sobie spokój, niech każda poi i karmi jak uważa. Moonia z tego co wiem, to nie miesza się szczepionek, tzn jeśli szczepiłaś skojarzonymi, to potem też powinnaś, przynajmniej tak kiedyś mówiły pielęgniarki z mojej przychodni. Ale dopytaj jeszcze na wszelki wypadek. Moja mała też nie bardzo chce leżeć na boku, a śpi ZAWSZE na plecach, mimo że układam ją na boku.. Ja już dawno kupiłam małej smoczki LOVI w dwupaku i za cholerę ich nie chce, lubi za to smoczka z aventu który był dołączony do niebieskiego pudełka w szpitalu :) Muszę właśnie poszukać takiego samego, bo ten nasz już trochę wysłużony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spokojnie!
tak jak napisałam- w mega ilościach. Jestem mamą i regularnie Was czytam. Podaje mojemu synkowi wodę ale tylko jako dopojenie, w małych ilościach i na tym koniec. prawda jest taka, że dupy Wam się w nocy podnieść do Waszych dzieci nie chce więc wolicie wieczorem napchać im w te małe biedne żołądki jakiejś papki z kliku niepotrzebnej jeszcze i macie spokój- do czasu... szkoda mi tych waszych maleństw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile tej herbatki - nie odzywać to sobie możesz mówić do kogoś innego. spytaj sie twojej mamusi jak ciebie i ja żywiono . Ograniczona babo i dwa albo jesteś głupia akbo czytać nie umiesz co ma wspólnego cały danonek do łyżeczki ciemnoto ruska . monia no wlaśnie jutro jade kupić smoczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tej herbatki
oj zgadzam sie chcialy dzieci a teraz wielkie halo bo dziecko nie spi od wieczora do rana....kurcze a tu jescze przewinac trzeba nie mogly by tak juz siusiac do nocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile tej herbatki
oj zgadzam sie chcialy dzieci a teraz wielkie halo bo dziecko nie spi od wieczora do rana....kurcze a tu jescze przewinac trzeba nie mogly by tak juz siusiac do nocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczo a która tu niby tak marudzi? Nie przesadzaj. Dziewczyny która nie ochrzciła jeszcze dziecka, a ma zamiar? Bo ja się zbieram i zebrać się nie mogę.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj bylismy u lekarza bo mały ma zapalenie spojówek:( zapisała kropelki a jak nie pomoga to w pn antybiotyk dostanie... Z czystej ciekawosci zapytałam o zywienie...na ta chwile kazała podawac małemu mleko te 120ml co 3h plus herbatka badz woda przegotowanaw miare potrzeb dziecka...Mój synek wypija tak 40ml-60 herbatki ale wiem ze jak dałabym mu 120tez by wypił bo sa słodkie i mu smakuja... jak skonczy 3.5ms moge podawac kleik na noc i zaczac rozszerzac dietke ziemniaczkiem,marczewka itd i tak tez zrobie... ja smoeczki tez juz kupiłam ale pije narazie z 0-3ms po 3 mu zmienie... Scarlet my mamy chrzciny 14.04 dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam chrzciny 8 kwietnia w pierwsze święto Wielkanocne . nie przejmujmy sie pomarańczami bo szkoda gadać tak jakby ich nie było . na tyle ograniczone umysłowo są że nie wiedzą że jak dziecku wychodzi reakcja to sie odstawia daną rzecz . i dziecko dziennie może wypić do 100 ml pomarańczowe mamuśki . i wasze " złote" rady zachowajcie dla siebie i wypad z naszego topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytalam zeok 1,5 lyzeczki herbatki na dzien. I tak tez dostaje tylko ze rozcienczone z wieksza iloscia wody. Nie daje jej 120 ml i 1,5lyzeczki, tylko na 150 ml pol lyzeczki, wiec ma taka "lure". Mm pije srednio co 3 h, 120 ml. Ok 20 dostaje 120 ml kleiku i spi do 3, pozniej 120 ml mleka i spii do 6, potem 120 mleka i spi do 9 a potem buszuje. Jakos nie "wyrzucam sobie" ze daje jej raz na 24 h kleik, a daje jej go tez dlatego ze jak juz pisalam jest duza i urodzila sie duza. Nawet w szpitalu polozne ktore dokarmialy dzieci mowily ze dostala wiecej mm bo "jest duza", i normy co do zoltaczki jej przesuneli z tego samego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarlett my planujemy chrzcić tak jak Ania23 w Wielkanoc ale jeszcze nic nie załatwione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też palnujemy w św Wielkanocne ale nic nie załatwione :) heh od dzisiaj m ma 2tyg urlopu więc sie za to zabierzemy :) Moja je co 4h 165ml a powinna wg opakowania 180ml ale 180ml dostaje na noc co do smoczków uspakajających to ma 0-6m a do butelek już powinna nr 2 ale sie krztusi więc jeszcze je odłożyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy dzidzus je i pije tyle ile potrzebuje i juz nie ma reguły...mój raz zje 120 raz 90ml zalezy od dnia... ja mam nadzieje ze w kwietniu bedzie w miare pogoda i nie bedzie mrozu bo specjalnie tak długo czekalismy z tymi chrzcinami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że te forum nie jest monitorowane...na Boga serki i kliki takim małym dzieciom?????????????????????? Wy na głowy poupadałyście? poczekajcie za pare lat,refluks żołądka,wrzody...dziecko zapyta memę: dlaczego? a mama powie...wiesz kochanie chciałam sie wyspać w nocy... Czy wy macie po 15 lat? W tych nastoletnich ciążach lepiej się dziećmi zajmują niż wy głowa boli jak się to czyta,czy wy macie matki?one widzą co wy dzieciom robicie? żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×