Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość listopadziA

LISTOPADÓWKI 2011 - kto dołączy?

Polecane posty

Gość agnieszkaj10
Mój synuś tez oglądał filmiki i był zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie oglądam filmik. Rewelacyjny :0 Wczoraj dowiedziałam się, że koleżanka starająca się od ponad pół roku o dziecka jest w ciąży. W tym roku czeka nas Wysyp ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie oglądam filmik. Rewelacyjny :0 Wczoraj dowiedziałam się, że koleżanka starająca się od ponad pół roku o dziecka jest w ciąży. W tym roku czeka nas Wysyp ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Karolciaaa dzieki ;) Mialam wczoraj chwile zeby pogadac z moim lekarzem o usg co wizyte ,dlugo nam tlumaczyl ze na kazdym etapie moze sie cos zmienic i nie sprawdzajac nie mamy szans na pomoc dziecku jeszcze w lonie mamy,rozmawialismy o badaniach na NFZ powiedzial ze to jest koszmar jedno usg na poczatku i jedno w polowie i najlepiej zeby wszystko bylo wiadomo bezsens.Strach sie bac tych niektorych zlecen na szczescie mamy wybor zeby isc do prywatnego lekarza:) Powiedzial tez ze to tzw"szare"usg nie szkodzi dziecku natomiast 3D-4D juz tak bo dziala na zasadzie termicznej i to nie jest wskazane czesciej niz ten jeden raz. Kurcze jakie te dzieciaczki juz duze trzeba wysilic zeby z tej plataniny wylapac czesci ciala a on nam opowiada o mozgowiu czy nerkach jakby to wszystko bylo przejrzyste i klarowne:D zawsze mnie to zadziwia. Ale "instrumenty chlopcy pokazali wczoraj pieknie az sie lekarz smial ze ten jeden lubi sie pochwalic tym co mu tam uroslo hi hi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
Dzień dobry ciężaróweczki :) Ja tez jestem pod wrażeniem jak lekarz ogląda dziecko na usg i mówi tu rączki tu nóżki ja widzę tylko jakieś plamki :) Idę dzisiaj do gina na 14 pewnie załapie się na połówkowe :) mam nadzieję, że potwierdzi się dziewczynka :) Zaraz lece odebrać wynik badania moczu żeby dowiedzieć się co z moją nerką... Mam nadzieję, że będzie dobrze. Dzidzia szaleje to u niej powinno być ok:) ale trzymajcie kciuki mimo wszystko :) Miłego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia 3mam:D raczki nozki to widze dlonie twarz i "klejnoty" ale jak on mowi o strukturach mozgowia czy komorach serca to jestem w szoku zawsze a ze jest doskonalym diagnosta i mowi sporo o tym co widzi to my tylko patrzymy na siebie z usmiechem :) wazne ze on wie o co kaman i ze jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluch dzisiaj też od rana szaleje, już się nie mogę doczekać aż sobie na niego/nią popatrzę. W tym tygodniu powinien wrócić z urlopu jeden z lekarzy ogarniających usg połówkowe Ale boje się, że będzie już za późno:( tego bym sobie nie wybaczyła:( Bo co prawda miałam możliwość pójść na USG do innego lekarza, ale za 200 zł za usg 2d!! No to lekka przesada. Mój TŻ nareszcie wrócił z delegacji :) Tak więc wynoszenie śmieci i wychodzenie z psem rano/wieczorem, jak również większe zakupy i cześć mycia naczyń i robienia prania mam z głowy :):):) No i będę miała do kogo się odezwać wieczorem:) Póki co buszuje po tym allegro i buszuje.... I mam już parę pewniaków jeśli chodzi o zakup "kup teraz" :) Jak tylko będę miała na koncie pieniążki to się zacznie szał :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z badań znowu piłam glukoze 75 g fffuuujjj . Nie dobrze mi sie robi jak pomyśle o tym. Julianna nie martw sie ja też jeszcze nie miałam razem bedziemy sie martwiły ja połówkowe bede mieć 1 sierpnia już powiedział wcześniej. :) więc julianna głowa do góry bo nie jesteś sama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide na badanie z obciążeniem jutro :/ jakieś wskazówki, jak to przetrwać i: A) nie zwymiotować, B) nie zasnąć C) nie zjeść mebli w poczekalni z głodu :P? Aniu, a który to u Ciebie będzie tydzień, bo pamiętaj, ja mam termin na początek Listopada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam juz dawno test z obciazeniem, i lepiej wezcie cytrynke. Mialam tylko z 50 g i bylo okropne! wiec z 75 g bedzie gorzej:D ja zaraz zmykam do gina-nie wiem czy bedzie moja doktor czy facet-zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Dziewczyny trochę się zamartwiam bo mam od wczoraj skurcze całego brzucha i nie wiem czy iść z tym do lekarza czy to jest normalne wy też tak macie??Planowaną wizytę mam dopiero 8 sierpnia . Jeszcze się niepotrzebnie naczytałam że jak się ma niedoczynność tarczycy to dziecko może się urodzić z niedorozwojem :(Niby biorę regularnie tabletki ale nie poszłam drugi raz do tego endokrynologa co mnie wyrzucił w szpitalu za drzwi ale dla dobra dziecka chyba będę zmuszona tam iść bo u nas endokrynologów jest strasznie mało i długie wyczekiwanie na wizytę:/Takie mam dziś czarne myśli. Jeśli chodzi o połówkowe to ja też jeszcze nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka87
hej dziewczynki ja w przyszlym tygodniu mam obciazenie 50g najpierw mi kazala zjesc sniadanie potem rozpuscic glukoze w polowie kubka z ciepla woda i dodac cala cytryne a potem w ciagu godz wstawic sie w szpitalu w laboratorium... a tak poza tym to wlasnie sie szykuje do szpitala rozmawialam z moja gin i powiedziala ze lepiej przyjsc na obserwacje na pare dni co z tym moim bolem kolkowym porobic badania itd wiec lzy ciekna mi po policzkach jak to pisze troche sie boje i w ogole nigdy nie lezalam w szpitalu!!masakra!! trzymajcie kciuki do uslyszenia paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dziwne bo o ile wiem to badanie chyba robi sie na czczo i powinno sie odsiedziec 2 h po podaniu glukozy wiem ze mozna zaslabnac po takim "zaslodzeniu" nawet nie bedac w ciazy wlasnie mi moja siostra mowila ze miala zjazd:) a nie byla w ciazy,no i po tym badaniu na slodycze nie spojrzala przez tydzien a jest slodkim lasuchem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponoć powinno się być ( jak już) to minimum godzine po posiłku. Pierwsze pobieranie krwi jest przed wypiciem roztworu, drugie ponoć 2h po;) Ja dodatkowo za jednym rzutem bede miała robione badanie krwi i moczu, więc niestety muszę być na czczo. Dlatego aż się skręcam na myśl o tym, jak mi będzie głośno w brzuchu burczeć -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny;) u mnie ciężko dzisiaj, jest bardzo ciepło ale burzowo i bardzo prano, nie ma czym oddychać, wczoraj z braku sił przeleżałam prawie cały dzień, dzisiaj wzięłam się za sprzątanie i ledwo odkurzyłam i złapały mnie lekkie skurcze brzucha:( teraz siedze na necie, ale zaraz chyba się położę, okropność:( dziewczyny ja jeszcze mam pytanie do Was jaki materac kupujecie: 1. lateksowy 2. piankowo-kokosowy 3. kokosowo-gryczany ja miałam dla córci kokosowo-gryczany, ale słyszałam różne opinie, u mnie się sprawdził bardzo dobrze, ale teraz sama nie wiem, mam mętlik w głowie, co chwile jakieś nowości wchodzą i człowiek głupieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam plan na pianke ,a najwyzej po jakims czasie ja wymienie na kolejna ,mialam pianke- kokos i jakos mnie nie przekonal ,a dla starszego syna sama pianke i naprawde byl fajny wiec zostajemy przy piance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po 3 sierpnia idę na glukozę i wcale mi się to nie uśmiecha. Dziś pobolewa mnie brzuch, mała kopie z całych sił i czasem mam wrażenie, jakby chciała wystawić nogę na zewnątrz, aż bolesne to jest. Coś mi się wydaje, że nie donoszę do 26 listopada.. Co do materaca, ja będę kupować raczej kokos z pianką. Póki co, pasowałoby odmalować pokoik i wymienić wykładzinę, ale nie mam kiedy nawet jechać się rozejrzeć. W ogóle to jakaś podenerwowana jestem i wszystko mnie wkurza, nawet małą rano skrzyczałam bo bawiła się w skakanie na łóżku i strasznie mnie irytowała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka wszystko bedzie dobrze nic sie nie zamartwiaj!!! Ja kupiłam materacyk pianka kokos zobaczymy jak sie sprawdzi... Kurcze wy wszystkie macie to badanie z glukoza a mój gin nic nie mówi o tym;/ od czego zalezy to badanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciaa to badanie ma na celu wykluczenie cukrzycy ja w poprzednich ciazach tez nie mialam ,ale wiem ze teraz to norma zwykle badanie zleca sie kolo 26- 28 tyg ale to tez chyba od lekarza zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To badanie musi miec kazda ciezarna. Wlasnie wrocilam od gin;/ znowu mam badania:morfologgia, glukoza(75 g i po godzinie) i mocz. Pytalam o usg-ale powiedziala ze zrobi po 28 tc:( nie wiem juz co robic... niby zbadala i pobrala doo cytologii ale nie wiem czemu nie dostalam skiierowanie na to usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
jestem :) U mnie jednak wszystko ok :) tzn mam trochę piasku w nerce i on mi podrażnia i dlatego boli. Ale po połowie no-spy przechodzi i jakoś sobie z tym radzę, jeśli chodzi o usg to się nie martwcie dziewczyny ja też myślałam że będę miała dzisiaj ale gin powiedział, że lepiej zrobić przy nastepnej wizycie i wtedy wszystko będzie lepiej widać skoro tak to tak poczekam jeszcze trochę :) Usłyszałam dzisiaj serduszko mojej niuni waliło jak dzwon także nawet boląca nerka nie popsuje mi humoru :D Jeśli chodzi o materac to kupię taki jak jest dołączony do łóżeczka które sobie upatrzyłam nie znam się na nich więc wezme taki jaki jest w razie czego wymienię :) U mnie też dzisiaj burzowo duszno jak nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonia:)
a właśnie glukozy też nie mam zleconej... może po następnej wizycie, mam zrobić tylko morfologię i mocz do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna zmienia smak troszke więc coś tam pomaga . Ja już drugi raz z 75 g piłam . Wiecie co ja np. Piłam tak wypiłam 1/3 kubka i odczekałam z 2-3 min i nastepna część na raty piłam bo bym 100 % zwymiotowała. Jak bedziecie czekać 2 godz zaopatrzcie sie w jedzonko żeby zaraz po drugim pobraniu naładować sie bo słabo jest po takiej ilości słodkiego . julianna ja mam na 1 listopada więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wyczytałam w kalendarzu badan ciężarnych ze to badanie na glukoze powinno byc w 1 i 2 trymestrze, a ja nie miałam jeszcze ani razu...wizyte mam 8 sierpnia to zapytam tego mojego gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Karolcia kochana ciesz sie że tego nie miałaś bo masakra jest z tą glukozą :o zreszta widocznie jak masz robioną morfologie to masz cukier idealny. Ja tak w pierwszej ciąży miałam cukier książkowy i glukozy pić nie musiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie odrazu dala na glukoze, ale to prawdopodobnie dlatego ze mam troche cialka i podejrzewala cukrzyce. A mi wlasnie przywiezli pralke:D i nie mam pojeciaa jak jha uruchomic:D przejrzalam instrukcje ale nic nie rozumiem-czekam na TZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja tez nie mialam jeszcze badania zpiciem tej glukozy, mialam tylko robione na poczatku cukier, tzn. pobrana krew z palca i tyle( nie wiem jak mam sie wyslowic:) ),a teraz mam tylko badanie czy nie mam wirusa co powoduje zapalenie watroby i to wszystko, a nastepna wizyte mam 8 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja musze zrobic w przyszlym tygodniu obciazenie glukoza- 75, mimo ze wyniki z krwi na glukoze mialam ciagle dobre;-) ale juz sie nastawilam ze polowe cytrynki wcisne do kubeczka, a druga bede sobie oblizywac jak bede te 2 godziny czekala na kolejne pobranie, zeby mnie nie mdlilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×