Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Gość karrrla333
odebralam dzisiaj wyniki badan i nie wyszly koorowe;/ wyszla mi toksoplazmoza i toksokaroza jestem wykonczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję: NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............8.... .... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... ... ..29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ........... ..20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . ..24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ...28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............8... ... .........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ........ ...07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... .............28.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź..................6. ................29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............9................. .08.12 .. MISIA ANULA......27...........kraków................7............ ..? doooorka11......19...........Bielsko Biała...........6..........24.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice.............7.... ..........17.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DFDGFDGFDGF
Karla, czy wyniki masz potwierdzone przez lekarza? Czy sugerujesz się samym wynikiem i jego normami. Jeślii nawet Twoje obawy się potwiedzą to dostaniesz antybiotyki. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
dzwonilam do lekarza bo wizyte mam dopiero za 2 tyg i on powiedzial ze mam mało przeciwciał igg i teraz musimy zbadac iga zeby potwierdzic albo wykluczyc bo przebyta toxo nie jest zla ale u mnie wyglada na swieżą ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Karrla, buziaki dla Ciebie, bądź silna dziewczyno. Co to za schorzenia, czym sa spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............8.... .... ...17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... .....29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ............20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . .24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . 13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ..28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ...03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............9... ... .......11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... .........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ..........07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... ...........28.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź..................6. .............29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............9................. .08.12 .. MISIA ANULA......27...........kraków................7............ ..? doooorka11......19...........Bielsko Biała...........6..........24.12.2011 skorpion_j........36...........Katowice.............7.... .........17.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DFDGFDGFDGF
Karla, znalazłam moje wyniki, Igg miałam 463, Iga 0.463. I to swiadczy o przebytej Toxo, zastanawia mnie czemu od razu Iga nie kazał robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karrla poczytałam o tych chorobach, pocieszenie jest takie że wczesnie wykryte podlega leczeniu i minimalizuje ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toksoplazmoza jest głównie od surowego mięsa i zwierząt. Szczególnie nosicielami są koty które mają styczność z innymi osobnikami na dworze. W czasie ciąży należy bezwzględnie unikać potraw typu tatar , surowe kiełbasy (polska mimo że wędzona ), szynki surowe wędzone itp. może to prowadzić do poronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kota w domu ale to tzw. kanapowiec, nie ma kontaktu z innymi zwierzętami bo nie wychodzi. No zobaczymy po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.toksoplazmoza.biz.pl/ do poczytania i każda ciężarna powinna sobie zrobić badania na toksoplazmozę, różyczkę (mimo że ktoś już chorował) cytomegalię bo to są najniebezpieczniejsze choróbska, do tego WR, HIV, HBS i HCV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ESSKA to nie powinno być problemu bo ja sama byłam zdziwiona, że nic mi nie wyszło bo sama miałam koty przez 14 lat szt. 2-5 i psy i żadnych śladów nawet przejścia toksoplazmozy a tego najbardziej się obawiałam a moje kotki też były raczej domowe i jedynie na ogród wychodziły, ale nie ma co panikować ważne żeby szybko wykryć i będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te badania o których mówisz to sa osobno od tych co robisz w standardzie jak jestes w ciaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są dodatkowe badania, ale patrząc na nasze czasy ile tego cholerstwa się mnoży lepiej wykluczyc wszelkie przeszkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze przed ciążą robiłam bo do in vitro wymagają teraz tylko morfologie muszę powtórzyć, mocz, przeciwciała RH i TSH bo miałam niby w normie, ale trochę za wysokie jak na ciąże . No i polecam właśnie tsh sobie zrobić tarczycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja TSH mam 5,2 w ciąży powinno być między 1 a 2) ale samo TSH nie jest tak istotne. Ważne jest, czy FT3 i FT4 jest w normie. Jeśli tak jest, a TSH jest podwyższone to dzidziuś jest bezpieczny. Ja mam FT3 i FT4 w normie. Wygląda na to, że dwie poprzednie ciąże straciłam z powodu zapalenia tarczycy (ale wtedy o tym jeszcze nie wiedziałam). Gdybyśmy chciały robić sobie wszystkie badania i sprawdzać, czy wszystko jest OK, to to byłoby raczej bardzo trudne, bo tego jest sporo. Te najważniejsze, które się powinno wykonać to tarczyca, toxo, cytomegalia a także badanie na p/ciała antykardiofosfolipinowe. Do tego dochodzą oczywiście podstawowe badania tekie jak cytologia, stan czystości pochwy oraz badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIEK trudne to to nie jest bo idziesz i cię kłują raz i wszystko sprawdzają tylko bardzo kosztowne :D ale na większość badań lekarz rodzinny powinien wypisać skierowanie a jeżeli odmówi to poprosić na piśmie odmowę i dlaczego i powiedzieć, że chcecie do nfz dlaczego odmówili i każdy wymięka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest kosztowne.ja wczoraj zapłaciłam kupę kasy....Ale kasa nie ma znaczenia. Najważniejsze jest dziecko. Ogólnie, w ciąży cały świat się wywraca do góry nogami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
toksoplazmoza u mnie nie wykryto przeciwciał igm ale mam niskie igg . przy toksokarozie mam przepyta dawno chorobe tym sie nie przejmuje najgorsza ta toksoplazmoza mam teraz isc na iga ale dopiero za 3 tygodnie ;/ chyba pojde prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera - tak, kosztowne, ale trudne też, bo mało jest lekarzy, którzy powiedzą Ci o wszystkim. Ja, mimo iż pracuję w służbie zdrowia, o tarczycy i o badaniach, które powinnam wykonać, dowiedziałam się głównie z internetu. Tylko dzięki temu wykonałam te p/ciała i okazało się, że tutaj tkwi problem. Żaden lekarz po 2 poronieniu nie powiedział mi, że powinnam takie badania wykonać. Także TSH, Ft3 i Ft4 w przypadku tarczycy niestety nie wystarczy... Lekarze mówili "proszę próbować raz jeszcze, pewnie tym razem się uda" itp. Większość lekarzy niestety ma podejście "taśmowe" i mają w dupie co się czuje, jak się traci swoje maleństwo. Moje zdanie jest takie, że trzeba szukać na własną rękę, bo tylko wtedy będziemy pewne na 100%, że zrobiłyśmy wszystko co można było. Ja jestem przebadana wzdłuż i wszerz i wszystko jest OK oprócz właśnie tej cholernej tarczycy. Jeżeli macie lekarzy, którzy kierują Was na wszystkie badania tak, jak się powinno, to macie skarb i dobrego lekarza przede wszystkim. Ja, z mojego doświadczenia już wiem, że o niektórych badaniach lekarze nawet nie wspominają, aż do poronienia. Bo u nas jedno poronienie traktowane jest jak przypadek, dwa trochę poważniej, ale jeszcze nie bardzo, dopiero po trzech zaczyna się diagnostyka. Tak niestety u nas jest. Poczułam to na własnej skórze niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie lepiej wydać kasę i mieć pewność, że się wszystko robi aby było dobrze bo teraz odpowiadamy nie tylko za siebie a za nowego człowieczka, który rośnie w naszych brzuszkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrrla - koniecznie zrób te p/ciała na własną rękę! 3 tygodnie to kupa czasu! Zresztą dziwię się, że od razu lekarz nie zlecił Ci całości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego kochana ja też dużo wiem z internetu np. oparłam się o opinii z internetu o klinice w której się leczyłam bo nikt o niej z naszych miejscowych lekarzy nie słyszał bo są nastawieni tylko na swoje znajomości i biznes i często kierują się swoim interesem a nie dobrem pacjentki i dopiero jak coś się stanie daja jakieś badania (jak dobrze pójdzie) ale wtedy już jest za późno i niestety trzeba samemu działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety i stety na prawdę gdyby nie internet , może śmiesznie to zabrzmi , nie wiem czy bym teraz była w ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
ide w poniedzilek prywatnie niecale 200 zl kosztuja te badania masakra ale dzidzius jest najwazniejszy . bylam na forum o toksoplazmozie i tam mi taki bywalec pisze ze przebylam ta chorobe ze nie mam sie martwic ale martwie sie mimo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×