Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Cześć, Dopisuję się do listy :) NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............7.... .... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... ... ..29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ........... ..20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . ..24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ...28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............8... ... .........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ........ ...07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... .............28.12.2011 skorpion_j.........36........Katowice..............7................18.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek ja badania prenetane robilam w pierwszej ciazy. Chodziłam prywatnie do gin, moja gin jest patologiem ciazy i ona wszytskim z marszu pronuje takie badania. Zreszta cana jest taka sama ja za polówkowe usg wiec skorzystałam. Powiem tak - uspokaja ale bylam nieźle zestresowana przy tych badaniach :D strasznie balam sie ze usłysze ze cos jest nie tak. No ale w razie czego zawsze mozna zadbac o to zeby zaraz po urodzeniu dziecko mialo na miejscu fachowa opiekę. Teraz raczej tez zrobie te badania. Przede wszystkim uwazam ze takie usg to tylko z dobrym lekarzem - bo znam przypadki ze dziewczyna plakala przez cala ciaze ze dziecko chore a lekarz sie pomylil i dziecko zdrowe urodziła. Koszmar jakis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak dobrze, że jesteście :) Gosiek ja też będę miała badania prenatalne.W poprzedniej ciąży też robiłam (32lata). Ja dopiero się umówię.Jutro idę do ginekologa to pewnie dostanę skierowanie. Barbera starałaś się 6 lat, ale teraz dostałaś podwójny prezent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizyczka
Witam wszystkie forumowiczki! Co prawda termin wyznaczony narazie według kalkulatora, ale koniec grudnia wyliczony, więc się dopisuję:) Wizyta z piątek i mam nadzieję, że wtedy się wszystko potwierdzi, bo czekamy z podzieleniem się tą nowiną. Pozdrawiam:P) NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............7.... .... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... ... ..29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ........... ..20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . ..24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ...28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............8... ... .........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ........ ...07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... .............28.12.2011 skorpion_j.........36........Katowice..............7..... ...........18.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź..................6.................29.12.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Fajnie się rozrosła tabelka. Ja jutro mam lekarza, zapytam o ten femibion, ale wolę nie ryzykowac, bo wczesniej miałam poronienia, kazał brać to biorę.... Chciałabym żeby w tej tabelce zmaist 6-9 tydzień, było już 15-18 Wtedy to dopiero bedzie luzik :) teraz wiadomo każda czeka w napieciu na usg, na seruszko, wysłuchuje sygnałów.... życzę nam wszystkim dotrwania do tego nastego tygodnia ciąży :) wtedy odetchniemy z ulgą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek ja mam termin prenatalnych 23 maja w Katowicach w jakimś ośrodku Angelius. Jka będe po to Ci powiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już ktoś wspomniał o tych witaminkach to powiem że nie ma regóły ja nie brałam nic i urodziłam syna co ważł 4050 wiec i bez nich można mieć arbuza w brzuchu a ja jestem ze szczupłych osób 50 kg z synem przytyłam około 13 wiec nie ma reguły :P jak dzidzia ma być duża to i tak będzie to geny o tym decydują...wiec jeśli macie przepisane witaminki to według mnie lepiej je brać tylko nic na własna rękę lekarz wie co robi i darmo ich nie przepisuje jesli trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa1311
myszka281 A ja się z Tobą nie zgodzę, bo nie wiesz, ile Twoje Dzieciątko by ważyło, gdybyś żarła suplementy... Bez przesady - czytać większość z nas potrafi i jeśli wyniki badań krwi są W NORMACH, to nie ma potrzeby suplementować. Wystarczy bardziej się przyłożyć do komponowania codziennej diety i na to samo wychodzi - zdrowiej i bezpieczniej. A lekarz? Lekarz często podlega lobbingowi firm farmaceutycznych i widzi swoje sponsorowane wakacje na Majorce, a nie nasze "arbuzy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa1311
Któraś z Was pisała, że zaciążyła na wychowawczym i idzie do pracy przedłużyć wychowawczy... Mam pytanko... A nie lepiej by było wrócić do pracy - choćby na miesiąc, zgłosić ciążę i pójść na zwolnienie? Wtedy dostawałaby pensję, a wychowawczy jest bezpłatny z tego, co wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa no ja tak mam. Wiesz na moje miejsce jest w tej chwili ktos na zastępstwie. A ja tam lubie swoja prace i chcialabym tam potem wrocić i pracowac w miłej atmosferze ;) dla mnie to troche przeginika ;) chyba ze moj szef sam tak zaproponuje jak mu juz powiem o ciazy bo to czlowiek do rany przyłóż ;) Takze z mojej strony odpowiedz brzmi - nie, nie byłoby tak lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do reklamy firm farmaceutycznych to sie zgodzę. Lekarz polecił mi Femibion, który kosztuje 41 złotych za 30 tabletek. Zjadłam wg wskazania ale potem jak mi sie tabletki skończyły to poprosiłam mamę żeby zapytała w aptece o cos podobnego do stosowania. Farmaceutka poleciła Vita-Miner - 60 tabletek za 20 złotych. Skład nawet pełniejszy od Femibionu bo tam głównie skupienie na kwasie foliowym i jodzie jak dobrze pamiętam, a tu zestaw wszystkich możliwych witamin plus kwas i jod. No i komu tu wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie Czy mogłaby mnie któraś dopisać do tabelki bo ja z komóry smigam i nie za bardzo dam rady :-) Nietoperek ....28...........Bielsko............9............08.12 .... Barbera czułam że tak będzie...GRATULACJE!!! :-D. A chyba jeszcze fajniej się tak zdziwić po czasie..że niby 1 miało być... A tu psikus Mnie dziś brzuch dość mocno i jakoś tak inaczej pobolewa :-( chyba się położę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katiiiiiii4
witam serdecznie ;) nie będę owijać w bawełnę-biorę udział z mamą w konkursie kulinarnym:) obleciałam już wszystkich na gadu i nie mam gdzie się już zwrócić i jestem tutaj:) mogę wygrać grilla elektrycznego, ale potrzebny mi głos;p,a mogę go zdobyć przez Twoją rejestrację:) polega to na tym, że podajesz mi maila ja wysyłam Ci link, Ty się z niego rejestujesz i na koniec odbierasz link aktywacyjny. Jeśli masz ochotę mi poświęcić 2 minutki, byłabym wdzięczna=) A w nagrodę jak wygram zapraszam na kiełbaskę z grilla hehe:) proszę o pomoc! Kasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuliPannek
hEJ Kobietki :D ja sie jzu czuje super, juz mnie nic nie ciagnie :) pewnie wczorajsze usg mnie uspokoilo ! ja co do witamin to tez podchodze ostroznie. jezeli mocz, morfologia itp wykarza niedobor czegos, to owszem, ale na razie podchodze na spokojnie. nie mam mdlosci tylko mam strasznie lekki sen, mucha jest w stanie mnie obudzic. w nocy nie moge zasnac mimo zmeczenia, a rano wstaje przed 6 - a jestem wielkim spiochem :D Ale nas tu duzo!! superancko :))))) wczoraj ginekolog sie usmiechnal jak powiedzialam, ze nie mam typowych objawow , a on do mnie, ze brak miesiaczki to juz objaw :))hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoprion - widzę, że jesteśmy w tym samym tygodniu ciąży, z tego samego miasta i prawie w tym samym wieku:) Gdzie idziesz na badania prenatalne? Bo ja mam bardzo dobrego lekarza, który znakomicie robi takie badania, chyba, że masz kogoś zaufanego:) Nietoperek - dopisuję Cię do listy:) NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............7.... .... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... ... ..29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ........... ..20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . ..24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ...28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............8... ... .........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ........ ...07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... .............28.12.2011 skorpion_j.........36........Katowice..............7..... ...........18.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź..................6. ................29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............9..................08.12 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek ja wtedy byłam na badaniach w Genom w Rudzie Śląskiej.Całe badanie trwało ok.20-30min. Dostałam szczegółowy opis i ponad 12min figli mojego syna w brzuchu na płytce. Ja byłam dwa razy w pierwszym i drugim trymestrze.Tutaj nie mam swojego lekarza, więc jak możesz mi polecić to będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek ja wtedy byłam na badaniach w Genom w Rudzie Śląskiej.Całe badanie trwało ok.20-30min. Dostałam szczegółowy opis i ponad 12min figli mojego syna w brzuchu na płytce. Ja byłam dwa razy w pierwszym i drugim trymestrze.Tutaj nie mam swojego lekarza, więc jak możesz mi polecić to będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lekarz potwierdził mam swoją kruszynkę 7ty sporo badań ale damy rade. a ja USG mam sobie ustalić między 11-14 ty wiec troche sobie poczekamy. lekarz bardzo konkretny ale podchodzi z dystansem może i dobrze w końcu to początek drogi. koleżanka mi poleciła wiec bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK MIASTO TYDZIEN CIĄZY DATA PORODU --------------------------------------------------------- --------------------- Gosiek_76..........35........Katowice...............7.... .... .... 17.12.2011 TuLipannek.........23.......Szczecin................5.... ... ... ..29.12.2011 barbera.............29.......Leszno..................8... ... . . ....08.12.2011 Magda...............29.......Olsztyn.................6 ........... ..20.12.2011 Myszka281.........24........FR.......................6... .. .... . ..24.12.2011 Asia1983............27.......Słupsk..................7.. . ........ . .13.12.2011 Wiara_nadzieja...21........Kędzierzyn-koźle....6....... .. . ...28.12.2011 Esska271...........36........Bielsko-Biała..........9... ....... ... .03.12.2011 olcik777............26.........Kraków...............8... ... .........11.12.2011 mooniaaa123......34........Siedlce.................6..... ..........24.12.2011 Ewa1311...........31.........Puławy...............8..... ........ ...07.12.2011 *aszja85...........26.........Kalisz.................5... .............28.12.2011 skorpion_j.........36........Katowice..............7..... ...........18.12.2011 Fizyczka...........22.........Łódź..................6. ................29.12.2011 Nietoperek .......28...........Bielsko...............9................. .08.12 .. MISIA ANULA......27...........kraków................7..............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj nietoperku :D fajnie się spotkać na forum zaciążonych i weselej tu jest :D a niespodzianka niesamowita :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TuliPannek mam tak samo wieczorem nie moge zasnąć choć dawniej zasypiałam szybciutko. a budze sie już o 4 po prostu katastrofa, ale z drugiej strony lepsze to od :P hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat dr podaję maila: gosia.kwasny@gmail.com. Napisz:) Dzisiaj na obiadek miałam młode ziemniaczki z zieloną cebulką i masełkiem plus duży jogurt naturalny oczywiście:) Mniammm... Wróciłam właśnie z godzinnego spacerku, na który chodzę codziennie z pieskiem:) to tak, żeby się kości nie zastały;) nietoperek - jak tam Twój brzuch? Lepiej? Miłego wieczorku wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Esska zarejestruj się na www.doz.pl tam kupisz femibion o 5-6 zł taniej. Poza tym, mimo wszsytko nie ufałabym specyfikom, na których nie jest napisane, że jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Co do ogólnie brania chemi, kwas foliowy to też tabletka, więc każdy coś bierze. Warto oczywiście zainteresować tematem, można poczytać, trzeba pytać i w ogóle...ja biorę femibion, bo jak mówiłam miałam ogromny problem z utrzymaniem ciąży, jest w nim kwas foliowy i potrzebne minerały, nie zamierzam sprzeczać się z lekarzem. Zresztą jutro poznam opinię na ten temat mojego lekarza, któremu chce powierzyć prowadzenie ciąży. Bo ten skład co biorę zlecił poprzedni... Myślę, ze tematem bardziej naglącym jest szukanie odpowiedzi na pytanie co ze skutkami propmieniowania i jego rozprzestrzenianiem po wybuchu elektrowni w Japoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Jest duża szansa Gosiek i Skorpion ze urodzicie w tym samym czasie :) to może jeszcze na ten sam szpital się zdecydujecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda chyba wybuch w Japonii za bardzo nas nie dotyczy i nie martwiła bym się na twoim miejscu takimi rzeczami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×