Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

No i jeszcze mam pytanie, czy wszystkie z Was konsultowaly wprowadzanie nowosci z pediatra?I gluten tez?ile pytan mam...hm...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja sie zapytalam czy jak skończy 5 mcy to moge rozszerzać dietę to usłyszałam że do konca szostego m-ca piers - skoro ladnie przybiera na wadze - tak byloby najlepiej wg niego a o glutenie to nie wiedzialam, sam tez nic nie mowil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ja sama zadawałam pytania pediatrze i o rozszerzanie diety i o gluten i powiedział, że jak najbardziej i nie widział problemu , że karmię piersią i nawet tego , że dokarmiam małą butlą :) chociaż pod tym względem ma normalne poglądy :) myślę, że jeżeli dziecko nie będzie na to gotowe to samo da ci znać niechęcią i złą kupką lub jej brakiem , a wtedy trzeba odłożyć wprowadzanie nowych pokarmów i nie zmuszać dziecka na siłę . Jeżeli kaszka smakuje i nie ma bólu brzuszka to ok , ale zaczęła bym od wprowadzania marchewki i ziemniaczka , a potem dokładać różne nowości , ale nie za szybko . Moja mała np. cały czas jedzie na marchewce, ziemniaczku, pietruszce i łyżeczce kaszki . Od jutra dodam brokuł , bo kończy 5 miesiąc . Owoce sporadycznie co jakiś dzień kilka łyżek , bo nie za bardzo jej na razie podchodzą . Kaszki uwielbia , bo słodziutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wciągnęła cały słoiczek jabłek z bananem z bobovity :) sam banan z gerbera jej nie smakował :) ale wreszcie jest coś co lubi ze słoiczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my też już po chrzcinach:) Byliśmy wczoraj na badaniach mała waży niecałe 5700:/ chudzina:( bioderka super:D Widziałam ostatnio chłopczyka może miał ze 3 lata a wyglądał jak by ważył ze 30 kg nawet ciężko mu się chodziło:/ jak można tak skrzywdzić dziecko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nasza kluska ma już 8,5 kilo , kręgosłup mi wysiada , ale ogólnie się zrobiła duża , więc tłuściutka aż tak nie jest :) no i dzisiaj kończy 5 miesięcy :))) oj za szybko ten czas leci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbera, to strasznie duzo, zwlaszcza ze Kamilka mala sie urodzila ;-) a jakim mlekiem ja dokarmiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna butla bebilonu , ale to chyba moje mleko jest takie tłuściutkie , bo zapasik od mamusi idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety, Barbera, to nasz prawie 4,5 miesięczniak ma może w tej chwili 6,5kg, a źle nie wygląda, ale z drugiej strony po Kamilce tego nie widać. Tylko ten ciężar do noszenia, mi od tego 6,5 kg ręce odpadają:) Myślę, że ta 1 butla mm nie robi u Was tej masy, raczej to Twoje mleko:) I dobrze!!! Za nami kolejna niespokojna noc, nawet już nie wiem, ile razy Mały się budził, bo z tego zmęczenia wszystko mi się zlewa i plącze w nocy. Na szczęście mąż po każdym karmieniu zabierał marudzącego Małego do uspokojenia w salonie i odkładał go koło mnie śpiącego. Myślę, że ten ząbek dalej dalej Małemu w kość i chyba drugi obok wyłazi. Dziś idziemy do apteki po jakieś "pomoce". Ja do tej pory jestem wzruszona tym ząbkiem, takie emocje, ciągle sprawdzam palcem ząbka:) Niesamowite uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna butla bebilonu , ale to chyba moje mleko jest takie tłuściutkie , bo zapasik od mamusi idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzza też mi się wydaje, że ta jedna butla tej masy nie czyni ;) oj zazdroszczę tego ząbka :* ja codziennie sprawdzam i nic :( ale współczuję zarwanych nocek biedulko , mam nadzieję , że w końcu się to skończy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekałam na rozpulchnione dziąsła, choć nie wiem, jak to powinno wyglądać, ząbek wyszedł, a dziąsła raczej niezmienione. Wydaje mi się, że teraz "idzie" drugi obok, ale byłoby fajnie, 2 dolne słodkie jedynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, widze, ze jezeli chodzi o temat wprowadzania nowosci do zywienia naszych maluchow to tyle opinii ilu lekarzy :-) wiec jak ze wszystkim - nalezy przepuscic to przez wlasny rozum! :-) ja jeszcze sie wstrzymam z 2 tyg z tym glutenem. Kasia art fajny, ale z 2007 roku wiec ciekawe czy nadal aktualny ;-) ale troszke mi wyjasnil! Dziewczyny macie jakis pomysl jak nauczyc dziecko pic z butelki? Chcialabym, aby mala zaczela chociaz pic wode na spacerze (zrobilam kilka prob na spacerze i w domu i nie ma szans - kreci sie i wygina i nie chce pic!) ech... Syn nie potrafil ssac piersi a Natalka butli :-) udane mam te dzieciaki! Co do zebow, to pytalam lekarke o jakis zel to powiedziala, ze na zeby jeszcze zawczesnie, a po drugie wyzynanie dolnych zebow nie boli (ciekawe czy pamieta z autopsji!? Wrr ;-) ) a tu prosze sa juz pierwsze zabki! I jak sie to ma do wiedzy P. dr? Majcys fajnie, ze i Wy po chrzcinach. A waga malej sie nie martw! Bo wazy w normie, wiec co Cie niepokoi? Zuza fajnie, ze maz troche wyreczyl Cie w nocy i choc troche sie wyspalas?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekałam na rozpulchnione dziąsła, choć nie wiem, jak to powinno wyglądać, ząbek wyszedł, a dziąsła raczej niezmienione. Wydaje mi się, że teraz "idzie" drugi obok, ale byłoby fajnie, 2 dolne słodkie jedynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz Mikolaj wazy 7200. Tez mi sie wydaje ze idzie mu zab. Widac biala plamke, ale pewna nie jestem. Wczoraj maly podarowal mi piekna noc. Spal od 19.45 do 5. No i po 5 zjadl i 5.30 dzien sie zaczal :-) taki juz ranny ptaszek ten moj synus. Ale tak sie przyzwyczailam, ze choc raz w nocy wstaje go karmic, ze od 2 co godzine sie budzilam i spr.czy wszystko ok u niego, a od 4 juz zasnac nie moglam. I chyba troche ja go obudzilam swoim lazeniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe je tez sprawdzam te dziąsła ale nie mam pojęcia jak wyglądają rozpulchnione ;) od dwoch dni jest jakaś wyraźnie bardziej marudna, i to tak dziwnie, bo nie wiadomo o co jej chodzi, mami nadzieje ze to zabki - przynajmniej byloby wytłumaczenie :) dziś pierwszy raz zalożyłam Mlodej rajstopki - śmieszne ma nogi, takie patyki i takie krotkie ;p Kanatika moze woda z sokiem i stopniowo zmniejszać ilość soku ? mojej sok jabłkowy smakował (byl w innym celu podawany ale nie skutkowal ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika awsze jak jestem na badaniach to dr się czepia że mało na wadze przybiera. Ale skoro wasze dzieciaczki urodziły się z wagą ponad 3 kg i ważą ok 6.5 a moja miała niecałe 2 to chyba nie jest źle:p Nasz pediatra twierdzi że bardzo ładnie nadrabia a dr w szpitalu że mało wrrrrr i kogo wierzyć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcyś, to typowe, co lekarz, to inna opinia... Ja od paru dni zaczęłam pisać pamiętnik mojego synka... Miałam zacząć wcześniej, ale nie było czasu, siły, głowy do tego nie miałam.. A teraz próbuję coś pisać, bo za bardzo to wszystko umyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka ja też piszę, zaczęłam z miesiac po urodzeniu, opisałam ciąże, pierwsze tygodnie - tak jeszcze w miare na bieząco, teraz zapisuje najwazniejsze wydarzenia jak np pierwszy obrot :) - nie chce zeby mi wszystko umknelo, czas tak szybko leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbera jak sie sprawdza kubelkowa spacerowka?Bo ja tez mam. Sa rozne opinie, wiec pytam :-) juz myslalam, ze mamy taki sam wozek, ale nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia na razie pierwsze przymiarki, ale małej chyba odpowiada , bo wreszcie nie płakała tak jak w nosidle , no i po 10 min zasnęła :) pozycję od leżącej do siedzącej , podnóżek regulowany i jedynym minusem może być niewielki daszek , ale zobaczymy w praktyce . Na dwór wyjedziemy jak przestanie tak wiać i zrobi się naprawdę ciepło :) może majowe wreszcie będzie okazją :) a ty też masz kubełkowe siedzisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ja mam wrażenie , że jest niewielki daszek , ale w sumie jest ok , już sama nie wiem , ale wszystko okaże się na dworze i w użytkowaniu :) no i jak młoda zacznie siedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, moj wozek tez ma kubelkowe siedzisko. Reguluje sie w trzech plaszczyznach. Sama jestem ciekawa jak sie spr. Ale opinie o tych kubelkowych sa podzielone. A mi sie wydaja fajnym rozwiazaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój może być przodem i tyłem . Pozycje ma różne i tak jak się ustawi tak jest . ogólnie bardzo łatwy w regulacji i butka się cicho składa co jest dużym plusem , a i jest regulacja jej wysokości . Mam też wymienny wkład całej spacerówki dla starszego dziecka , więc jak Kamilce tyłek urośnie to tylko wymieniam całą wyściółkę i mam spacerówkę jak nową :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzę, że w dobrym momencie wpadłam na forum :-) ja też mam kubełek (Quinny buzz) dostałam od kuzynki wózek i właśnie wczoraj czytałam bardzo różne opinie! Jestem ciekawa jakie Wy macie spostrzeżenia? Bo ja chciałabym Natalkę gdzieś za miesiąc przesadzić do niej. Ale super pomysł z tym pamiętnikiem - ja mam taki album na 1 rok, ale chyba odgapię pamiętnik :-), przy Kamilu nic nie prowadziłam - myślałam, że zapamiętam kiedy pierwszy ząbek, obrót itp. a teraz to mi się wszystko pomieszało! Majcyś no jak na wagę wyjściową było 2 kg to 5700 teraz wg mnie super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×