Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karrrla333

TERMIN NA GRUDZIEŃ :) 2011

Polecane posty

Karrrla - brzuch jak najbardziej może pobolewać - przecież nie musi boleć tylko z powodu ciąży:) Mnie czasami kłuje po bokach, albo w dole brzucha - lekarz powiedział mi, że jest to związane z rozrastającą się macicą. Poza tym mogą się dołączyć do tego wzdęcia, zaparcia itp... Jeśli są to np bóle ciągłe, mające charakter skurczów, albo krzyżowe, ciągnące to wtedy faktycznie należy poradzić się lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia855
Witam! 12 marca dowedziałam sie że jestem w ciąży po raz 3 z tym ze raz poroniłam :( termin mam na 12 grudnia Pozdrawiam wszystkie Mamuśki :* Trzymam Kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia855
sorry dowiedziałam sie 12 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Niunia, gratulacje :) Karra brzuch boli bo sie zaczyna tworzyć łożysko. W pierwszej ciaży mnie nie bolał, a teraz pobolewa i ogólnie ciągle mi niedobrze albo ciezko na żołądku. Ze spaniem też różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nasze nowe mamusie fajnie ze jest nas co raz więcej. co do bolącego brzucha to mnie też bolał choć bardziej buło to takie kucie.ja jeszcze nie mam potwierdzonej ciąży przez lekarza ale wiem ze test sie nie myli a we środę bedzie tylko formalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
ja mam drugą niepokojacą sprawe ciągle mam głupie mysli ze cos moze byc nie tak . katastrofa boje sie ze przywołam wszytskie choroby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuliPannek
Hej kobietki ! Przepraszam, ze zaklocam bloga cisze przed Swietami :) ale mam do Was pytanko. z racji tego , ze jest to moja 1 ciaza, to nie wiem czy wszysko ok. nie mialam jeszcze usg, dlatego ciagle zyje w niepewnosci. czesto kluje mnie w jajnikach w zasadzie to takie skurcze polaczone z ciagnieciem. czasami bywa mocne, nawet przebudzam sie w nocy przez to .. czy to bardzo zle ,czy normalne?? poza tym nie mam mdlosci, na razie raczej malo jem i jestem senna, troche wrazliwsze piersi. ps. to koncowka 5 tyg. bardzo prosze o Wasze odp! Sciskam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
ja tak nie mialam zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrla333
kazda kobieta inaczej przechodzi ciąże , jezeli ból jest tak silny ze budzisz sie w nocy ja bym na twoim miejscu zadzwonila do lekarza zapytac czy jest ok moze ta ci progesteron im wczesniej tym lepiej nie zwlekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TuliPanek tak jak pisze Karrrla najlepiej zapytać lekarza.Sama czuję w dole brzucha takie rozciąganie, uczucie wzdęcia.Co do mdłości to czasami coś poczuję w żołądku.Ja w poprzednich ciążach nie miałam mdłości, piersi nie pamiętam, więc nie dały mi widocznie popalić, a senność- o tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kochane ja dowiedzialam sie 19.kwietnia ze jestem w ciazy, wedlug lekarza to 2 tydzien po zaplodnieniu. . . :) czyli wedlug obliczen termin na 26-28.12 :) tylko troszke sie boje bo ponaoc mam lekko zagrozona :( ale wierze ze bedzie dobrze trzymajcie z mnie kciuki kochane:) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia855
Też się ciesze że jest Nas coraz więcej :)) 28 kwietnia mam drugą wizytę pani Doktor powiedziała że będę widzieć i słyszeć serduszko mojego maleństwa :)Nasza 19 miesięczna córeczka Amelka BARDZO się cieszy i mówi że będzie siostrzyczka Julka :) Jeśli chodzi o ból brzucha mnie też boli ale z Amelka jak byłam w ciąży też mnie bolał podobno to normalne :) Wesołych Świąt :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuLipannek
no to troszke mi ulzylo, ze nie tylko ja tak mam. te noc przespalam juz cudownie, moze moj organizm tak reaguje, ktos szykuje sobie duzo miejsca :D wiara_nadzieja - Witaj ;D widze, ze tez jestes "koncowka grudnia" :) ja dopoki niep pojde do lekarza, to sama nie bede wrozyc terminow, ani tym internetoeym tez nie wierze. musze miec to na pismie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Pytanie dziewczyny, czy piersi mogą się zmniejszać? Mi się zmniejszyły trochę, już nie są takie kamienie jak były istraciły na pełności. Ale nogi też wydają mi się chudsze, czy to możliwe że wcześniej organizm zatrzymywał więcej wody w sobie? Powiedzcie czy zmniejszenie biustu to normalne...dalej bolą przy dotyku, ale są wyraźniej mniejsze, niże jeszcze dwa dni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny. Fajnie, że jest nas tak wiele. Wsparcie to ważna rzecz w cieższych chwilach. Co do objawów ciaży w 1-szej schudłam na początku z 5 kg, taki szok dla organizmu. Teraz nie chudnę, ale mam znowu inny roblem. Ciągle sie czuję jakbym zjadła potworne ilości jedzenia. Ciągle mam wrażenie przejedzenia a jak nie zjem robi mi sie słabo. Zwariowac mozna. Wczoraj zjadłam pierogi z mięsem na obiad a potem juz swiąteczną kolację i wieczorem byłam do niczego. Musiałam sie o 21 połozyc do łózka bo brzuch był jak bańka. Trochę mnie to martwi bo już sama nie wiem co mam jeść. Nie macie problemów z chodzeniem do WC? Niby pisze, że mogą byc problemy z jelitami, ale ja mam takie że mnie jedzenie przestało cieszyć buuuu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Esska ja mam to samo, nie zjem dużo a problemy są, rano się wypróżniam bez problemu, ale później to są rewolucje żołądkowe. Dziewczyny powiedzcie o tych piersiach, jak są mniejsze ale mimo wszystko dalej lekko powiększone to to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam świątecznie:) Magda- piersiami się nie martw, to indywidualna sprawa i każda kobieta odczuwa objawy inaczej. Dopóki nie dołączają się bóle brzucha, czy plamienia, na pewno wszystko jest OK:) Esska - ja też mam problemy żołądkowe, tzn. nie mogę patrzeć na jedzenie, mam mdłości, ale jak już coś zjem, jest lepiej. W jelitach rewolucja - przelewania, bulgotania itp.;) Z wypróżnianiem też mam lekki problem... No ale takie uroki zdrowej ciąży:) Pozdrawiam Was ciepło, mimo deszczu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie , miałam tak na początku że przechodziło jak cos zjadłam ale teraz jest na odwrót. Ciągle mnie pobolewa, cokolwiek zjem jest niedobrze. Wczoraj nawet specjalnie namieszałam, żeby iśc do WC i nic. A wypiłam szklanke maslanki i zjadłam na to sałatki śledziowej ;) Niestety nic się nie rusza. Buuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esska, nic się nie martw, ja wiem, że to ogromny dyskomfort, ale to oznacza tylko, że dzidziuś zadomowił się na dobre;) i rządzi:)) Spróbuj pić więcej wody (co najmniej 2 litry dziennie), jeść pełnoziarniste pieczywo i dużo owoców, szczególnie jabłek, pić soki zagęszczone (np pomidorowy) oraz zieloną herbatę - powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esska, czyli znaczy, że wszystko przede mną - Ty masz termin na 3 grudnia, ja na 17-tego, to 2 tygodnie później:) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia nie kazda przechodzi ciaże podobnie, jak juz mówiłam pierwsza ciąża przebiegła prawie bezobjawowo. To co sie ostatnio dzieje w moim brzuchu porównuje to ataku niedźwiedzi na skład z miodem hahaha :) Jak sie jeszcze okaże, że to dziewczynka to dopiero będzie rozbójnik. Śmiejemy sie z mezem, że tam jest więcej niż jedno dziecko choć jak wspominam o trojaczkach on patrzy na mnie z przerażeniem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Esska mam dokładnie to samo... mało zjem a jakbym zjadła słonia, brzuch spory, jak na ten tydzień ciąży :P wczoraj cofnęło mi się wieczorkiem,przy okazji mycia zębów, no i dzisiaj też.... po obiedzie, a naprawdę uważałam na siebie, żeby za dużo nie zjeść no ale jak bunt na pokładzie to bunt...tez nie poznaję mojego żołądka, tymbardziej że nie miałam jakichś mdłości, oprócz tego zaboli czasem cos gdzieś w jelitach, powiem ci że też się zastanawiałam czy czasami nie okaze się więcej niż jeden osobnik tam w środku. No ale to mam nadzieję, będzie mi dane się dowiedzieć już w czwartek, jeśli do tego czasu dotrwamy :) . Piersi jakby znów wróciły do pracy, nie są tak duże jak przedwczoraj, ale małe też nie są. .. zastanawiam się czy nie powtórzyc bety HCG ...sprawdzałyscie jak wam przyrasta? Ja mam na razie jeden wynik z czwartku i korci mnie żeby jeszcze przed wizytą powtórzyć ... ale sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda, ja już nie powtarzam bHCG. W tym okresie lepsze jest badanie USG. Poza tym liczę, żeby dotrwać w zdrowiu do końca 8 tygodnia, bo do tego czasu najłatwiej o poronienie. Chociaż mówią, że jak zarodek ma serduszko to duża szansa, że wszystko będzie OK. Ale u mnie to niestety się nie sprawdza - w 2 poprzednich ciążach też było serduszko... a potem już go nie było:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ! Wesołych Świąt!!! Też mam termin na grudzień po 6 latach starań :D jestem w 8 tygodniu ciąży, serduszko już widziałam i jak na razie mam tylko mdłości, ale bez szału (raz są raz ich nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda dokładnie czuje się tak samo i tez miałam cofkę przy myciu zębów hahaha. Jak przebiega lany poniedziałek bo u mnie moooookro :) Zaraz siadamy do sniadania. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was pytanie bo się straszni denerwuje bo dzisiaj zauważyłam lekko brązowe plamienie , biorę luteinę ale do tej pory nie miałam takiego czegoś a do lekarza zadzwonię dopiero jutro czy jechać do szpitala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Barbera witaj wśród grudniówek. Widziałaś już serduszko, a to duży duży plus. Więc przede wszystkim, nie martw się na zapas. Jednak plamienia w ciąży nie mozna bagatelizować. Ja bym na twoim miejscu pojechała na oddział, zeby sprawdzić od czego plamienie, z tego co wiem nie musisz isć po skierowanie tylko prosto na oddział, może to tylko błachostka, a może położą Cię na kilka dni, jednak ja bym nie ryzykowała. Dużo zależy jakich masz lekarzy na oddziale, to też ważne. Sama musisz wiedzieć, co lepsze... Ale rozumiem, że każdy jest inny, ma inną sytuację, inne warunki panujące w szpitalu . Jeśli dziś nie chcesz jechać, to zapodaj sobie więcej luteiny i spokojnie w domku leż. Leżeć tylko na boku, nie dźwigać, przeczekać. A jutro dopiero do lekarza.... no i raczej odpusć sobie już jutro pracę....3mam mocno kciuki i ZAKAZ CZYTANIA NETA!!!!! Rozumiesz? ZAKAZ! Leż i odpoczywaj, a jak trzeba to na oddział. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (__Magda__)
Barbera - jeszcze jedno, twojemu dzidziusiowi zabiło już serduszko, więc jest silnym dzieciatkiem i tego się trzymaj... nie trać żadnej wiary, mówię to na wypadek jakbyś byla panikarą ;) Esska - ciąg dalszy dziwnych stanów mojego brzucha... mimo ze jeszcze trwa 6 tydzień... dziś nad ranem o 5 budzę się, a tu brzuch cały taki dziwny,niby ból przeszywający, ale bardziej takie zaciśniecie dziwne, w sensie żołądek, wstaję idę siusiu i przechodzi ale jakie nudności miałam to nieporozumienie, na szczęście udało mi zasnąć, no ale rano pierwsze co to nudności, wmusiłam w siebie dwa kawałeczki chleba z serem i pomidorem (ten pomidor to tak srednio miałam na niego ochotę, ale go położyłam zeby kanapki miały jakiś smak :P) ni wmusiłam w siebie, póki co lepiej, ale od wczoraj ogólnie nie mam aptetytu. Nie wspomnę o tym, ze nas tole świątecznym mnóstwo jedzenia a ja na nc nei mam ochoty... dziś to samo otwieram lodówkę, i aż smutno, że ani ryba po grecku, ani ta ani tamta sałatka :/ Śniło mi się ze powtózyłam badanie beta HCG i spadło, ale w ogóle się tym snem nie przejmuję... to chyba bedzie na owdrót co??? :) obyyyyyyyy!!!! Niczego innego nie pragnę. Po moich dwóch nieudanych ciążąch, przyszła kolej na normalną zdrową ciążę i tego sie trzymam.... :) i musi być wszystko git...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×