Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Agunia, a ile dni po owulacji testowałaś? Powodzenia kochana, trzymam kciuki za dalsze losy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Kaska22 bylam u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co mówił lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzma01
hmm, mam mieszane uczucia, po piciu ziól cykl mi się wydłużył o czym pisałam wcześniej, po miesiaczce poszłam na wizytę kontrolną , okazało się że obraz usg kompletnie nie odpowida fazie cyklu, co gorsza pojawiła się torbiel (guz) możliwe ze świadczacy też o możliwej endometriozie- dodam ze pol roku wczesniej bylo wszystko ok , pierwszy raz miałam takie bole okolicy miednicy mniejszej chociaż od zawsze mam bolesne miesiączki. Ziola odstawiłam i w kolejnym cyklu ide na monitoring. Być może to one sa przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Jakiś czas temu trafiłam na ten temat i nie będę ukrywać, że podniósł mnie on na duchu i dał nadzieję.. Pewnie jak wielu z Was :) Staramy się z mężem o dziecko już ponad dwa lata. W sumie zabezpieczać przestaliśmy się tuż po ślubie (czerwiec 2013) ale typowo starać od października zeszłego roku. Moim problemem jest PCO i brak owulacji. Mam fajną Panią ginekolog, która bardzo się angażuje w nasze starania, byłam już na CLO i teraz mam zaproponowaną inseminację. Jednak przed inseminacją chciałabym jeszcze spróbować z ziołami, może akurat tak jak wielu z Was się nam uda? A jeśli nie to po nowym roku zdecydujemy się na inseminacje (chociaż czytałam, że szanse są 10-25% więc bardzo małe..). Byłam w zielarni, zakupiłam potrzebne zioła i czekamy na @. Zastanawiam się też nad kupnem dodatkowych witaminek, czytałam o wiesiołku na śluz i o dong quai. A czy polecacie coś dla męża? Polepszającego i wzmacniającego? :) Mam jeszcze jedno pytanie, dostałam w zielarni wszystkie potrzebne zioła oprócz lebiodki. Byłam jeszcze w dwóch w okolicy i nigdzie nie ma. Mogłabym zamówić przez internet, ale boję się, że nie dojdzie do czasu jak dostanę @ a chciałabym zacząć je pić od 1dc. W związku z tym mam pytanie, może któraś z Was się orientuje czy mogę lebiodkę zastąpić zwykłym, kuchennym oregano? Pytałam Panią w zielarni to stwierdziła, że mogę pominąć ten składnik, ale ja bym chciała, żeby było wszystko jak najlepiej, według receptury :) Pozdrawiam serdecznie i liczę, że się tu u Was zadomowię, bo kto lepiej wspomoże starającą się kobietę jak nie inna starająca, znająca jej problem i towarzyszące temu uczucia :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla męża polecam androwit, plus kwas foliowy, tran z dorsza i l-karnitynę, a jakie M ma wyniki badania nasienia? Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja twoje owulacje po Clo wyglądały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, czy zioła można pić codziennie rano ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujacaAsia
Po CLO mialam piekna owulacje, pecherzykl pękł, ale do zapłodnienia nie doszlo. Maz mial badane nasienie ale juz jakis czas temu. Wyniki byly dobre, ale nie najlepsze. Ale to się bardzo szybko u mezczyzn zmienia. Znajomy podczas staran mial robione badanie i wyszlo ze ma praktycznie zerowa ilosc żywych plemnikow. Pracowal wowczas u kowala w bardzo wysokich temperaturach. Wzial 2tyg urlopu i po tym czasie wszystko bylo w porzadku. Teraz maja dwojke dzieci, a jego zona ma tylko jeden jajnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Hej odstawilam luteine i czekam na @ w nowym cyklu odpuszczam starania co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym miesiącu nie wzięłam luteiny, bo chciałam sobie odpuścić hormonów po zeszłomiesięcznym nafaszerowaniu CLO i duphastonem i teraz żałuję, bo cholera się spóźnia i czuję się koszmarnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćagu123nia Widziałam, że pytałaś o hsg. Miałam w czerwcu, jak dla mnie to nic przyjemnego, dosyć bolesne (ale każda odczuwa inaczej) ale po wszystkim najważniejsza wiadomość, że jajowody są drożne. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekującaAsia - zmieszaj sobie zioła, które już masz i w razie @ zacznij pić, a lebiodkę zamów i domieszaj ją jak dotrze. Ja miałam taka sytuację, że pani w zielarskim nie dała mi ruty i nostrzyka (nie miała tego w "przepisie" - sprawdź czy Ty masz), zaczęłam więc pić te zioła które miałam, a brakujące domieszałam kolejnego dnia. Ja bym nie zastępowała lebiodki oregano... Pytałaś co dla Męża -> mój pił ze mną zioła i przyznał, że czuje jak działają! Czuł pracę jąder, tak wzmożoną, że aż uciążliwą podobno ;) na mężczyzn te zioła też mają pozytywny płodny wpływ, jesteśmy tego przykładem, więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska22 - dziękuję za poradę. Już zmieszałam zioła, wsadziłam w wielki słój i czekam :) Co do lebiodki to mój mąż był wczoraj w zielarni (niby najstarszej istniejącej w Poznaniu) i prosząc o lebiodkę otrzymał właśnie oregano. Zmieszałam z tym oregano i mam nadzieję, że będzie ok. W końcu wujek google podpowiada. że lebiodka pospolita to nic innego jak oregano. Myślę, że pan "zielarz" by nas w konia nie zrobił ;) Resztę ziółek mam według listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no to widocznie tak jest jak piszesz, zielarz zna się na pewno :) niech Wam ziółka służą, powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2ona - co u Ciebie? jak dolegliwości, pojawiły się jakieś? ;) W którym tc widziałaś/słyszałaś juz serduszko maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2ona
Kaska22 Jutro zaczynam 11 tc i na razie bez dolegliwości, dokucza mi tylko senność. Brzuch tym razem nie boli jak w pierwszej ciąży, nie mam też mdłości ani nie wymiotuję. A Ty jak się czujesz? Który to tc? Pierwszą wizytę miałam w 4 tc to był tylko pęcherzyk ciążowy, a kolejną prawie w 8 tc i wtedy właśnie widziałam serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska22
2ona - u mnie dziś pełne 7 tc, czyli od jutra zaczynam 8 tydzień :) U mnie bóle brzucha już się uspokoiły, jeszcze troszkę pobolewa od czasu do czasu, często biegam siusiu , no i tak jak Ty bywam senna :) nic więcej na szczęście. Wiesz, dowiedziałam się, że dobrze już łykać te kwasy dha od samego początku ciąży i ja już je biorę, ale na razie dawkę połowiczną - 250 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2ona
Od trzech dni biorę kwasy, tak jak Ty 250 :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKA_JAAAA83
Cześć Dziewczyny.....dawno nie pisałam....ja piję zioła do owulacji....czekam z niecierpliwością na dzień 19/20 września wówczas będę testować....jak się tym razem nie uda robię m-c przerwy z ziołami, bo czytałam, że po 3 m-c trzeba odpocząć....bardzo bym chciała aby się udało:) Pozdrawiam serdecznie Mamy, którym się udało i Starające się tak jak ja......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj TAKA_JAAAA83 :) jeśli piłaś zioła zawsze tylko do owulacji to nie trzeba robić przerwy, ale jeśli piłaś (wcześniej) całymi miesiącami to przerwa konieczna. Trzymam kciuki za Twoje 2 kreseczki ;) daj znać jak zatestujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, powiedzcie dlaczego te zioła trzeba pić wieczorem przed spaniem a nie rano, są jakieś konkretne wskazania do tego? Pytam bo mi strasznie te wieczorne picie utrudnia spanie w nocy, budzę się dwa razy w nocy na siusiu i nie mogę potem zasnąć, a w ciągu dnia jestem potem zmęczona. Na Was tez tak moczopędnie działają? Klara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się właśnie zastanawiam jak to będzie z siusianiem w nocy po ziołach. Może się któraś wypowie? Chcę też robić pomiary temperatury a boję się, że będę wstawać do toalety i nic z tego nie wyjdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja piłam ziółka na godzinkę, dwie, przed pójściem spać. Wtedy jeszcze zdążyłam zrobić siusiu przed zaśnięciem :) Ziółka się pije wieczorem, by miały większe szanse zadziałać. Gdy śpimy organizm zwalnia, jego praca jest zupełnie inna niż w codziennym pędzie. Ziółka pobudzają jajniki do pracy - czasem czułam w nocy jak kłuły ;) Temperaturę mierzyłam z samego rana jak się obudziłam, jak się bardzo chciało siusiu, to poszłam i po powrocie do łóżka mierzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość8585
Cześć. Ja troche z innym pytaniem. Mój lekarz stwierdził u Mnie pcos ale stwierdził że należy muszę schudnąć a później zaczniemy leczenie. Więc przeszłam na dietę 1200 kalorii , nawet schudłam 3 kg w miesiąc . Moje pytanie brzmi czy mając pcos można jeść nabiał? Bo są różne opinie w tym temacie . Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość8585 Ja mam PCO od wielu lat i jem głównie nabiał. Zawsze na nabiale udaje mi się schudnąć i utrzymywać wagę. Nigdy nie miałam żadnych problemów :) Także myślę, że to zależy od organizmu, co toleruje i na czym dobrze się czujesz. Kaśka22 dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie do dziewczyn stosujących wiesiołek. Ile go spożywacie? Tak jak zalecają w ulotce (oeparol) 1-2 kapsułki 3x dziennie? Nie mogę się już doczekać @ i tego aż zacznę pić zioła.. Nie chodzi mi już tylko o ciążę, ale też o poprawę samopoczucia. Czytałam, że wiele z Was ma mniej bolesne i obfite miesiączki i skracają się Wam cykle. Im bardziej się czegoś chce tym bardziej to ucieka.. Mam ogromny PMS i brak @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, ja brałam wiesiołek w kapsułkach po 610 mg każda - 2 kapsułki rano i 2 wieczorem, czyli 4szt./doba. Oeparol ma mniejszą dawkę jeśli dobrze kojarzę, więc możesz brać 5 na dobę, wystarczy w zupłeności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska22
gośćagu123nia, Asiek0809 i reszta dziewczyn - co u Was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×