Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gośćagu123nia
Hejka wlasnie wyzdrowialam grypa jestem tez po @ale odstawilam wszystko co ma byc to bedzie kiedys moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka_Jaaa83
Cześć dziewczyny, u mnie kolejny m-c stracony, nie udało się i tym razem, jestem bardzo zmęczona oczekiwaniem i rozczarowaniem......chce mi płakać, mam łzy w oczach......nie wiem co dalej....od czerwca piję zioła....i na razie nic.....jest mi mega źle dzisiaj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OliwkowaMama
Taka_Jaaa83 witam Cię :) Nie znam Twojej historii, przeczytałam jedynie ostatni wpis i powiem Ci tak: Pisałam kiedyś na tym forum. Piłam Ziółka Ojca Sroki. I przeżywałam dokładnie to samo co Ty teraz. Wiem co czujesz i dlatego mówię Ci nie poddawaj się! Zioła mogą zadziałać ale nie muszą. W moim przypadku nie zadziałały. Poszłam na wizytę do lekarza i co się okazało?! Nie rosną mi pęcherzyki. Po prostu. Zostałam odesłana do endokrynologa, żeby zbadać hormony... Ale byłam tak zdeterminowana, niecierpliwa i zła że poszłam do innego lekarza ginekologa a czekając na wizytę zrobiłam na własną rękę badania hormonów. Okazało się że hormony w normie, obecny lekarz podejrzewał pcos, mnóstwo pęcherzyków w 16 (!) dniu cyklu i żadnego dominującego. Ale stwierdził "jeszcze będziemy w tej ciąży!". Przypisał tabletki Clostilbegyt. Pęcherzyki urosły. Zastrzyk na pęknięcie. I... Niepowodzenie. W drugim cyklu z tabletkami spuściłam trochę z tonu. Miałam podejście "a może się i nie udać, trudno!" I co się okazało?! Strzał w 10 :) Dziś jestem mamą 8miesięcznej przeuroczej dziewczynki. Więc nie poddawaj się!!! Tak jak wcześniej wspomniałam nie znam Twojej historii.. ale jeśli do tej pory zdawałaś się tylko na zioła to może wybierz się na monitoring cyklu. Zobacz czy pęcherzyki rosną, czy pękają. Jeśli masz to już za sobą i nadal nie udaje Ci się zajść w ciążę to popracuj nad głową! Nie, broń Boże nie próbuję Cię obrazić! Poważnie mówię, dla kobiet które chcą i starają się o dziecko psychika działa jak środek antykoncepcyjny! Wiem to po sobie, po siostrze (która zresztą poroniła, później rok starali się o kolejne dzieciątko i jak już sobie odpuścili to okazało się że jest w ciąży), po koleżankach... Wiem że łatwo się mówi "przestań myśleć" ale to na serio da się zrobić :) Więc głowa do góry :) nie załamuj się! :) ściskam Cię mocno i życzę wytrwałości o dzieciątko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość185
Cześć dziewczyny . Zakonczyłam 10 dni brania duphastonu. Dziś strasznie boli mnie podbrzusze . Mam jakieś brązowe plamienia , ale na papierze jest widoczna juz krew. Nie wiem czy to już @ ( jej 1 dzien )czy jeszcze nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKA_JAAAA83
Do Oliwkoa Mama- bardzo dziękuję za miłe słowa:) i długi post:).......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OliwkowaMama, pokrzepiająca historia. ja dziś się zmartwiłam, ponieważ podczas kąpieli wyczułam na szyjce macicy coś przypominającego małe ziarenko piasku, nie boli. Spotkała się któraś z Was, z czymś takim? Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka_Jaaa83
Dziewczyny zdesperowana tym, że kolejny m-c okazało się, że nie jestem w ciaży pobiegłam do laboratorium i zrobiłam badania na hormony bo już nie mogę doczekać się kolejnej wizyty u lekarza, dzisiaj mój 3 dc, i wyniki mam takie: LH - 5,20 mlU/ml, FSH - 3,58 mlU/ml, prolaktyna 8,55 , wyniki mam chyba w normie.....może któraś z was pomoże mi je zinterpretować? wizytę u lekarza mam na 30 września dopiero........już nie wiem, co dale.....robić......może monitoring cyklu? Dziękuję Wam za wsparcie i słowa otuchy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka_Jaaa83
Dziewczyny zdesperowana tym, że po raz kolejny okazało się, że nie jestem w ciąży pobiegałam zrobić badania, dzisiaj mam 3 dc i następujące wyniki - Prolaktyna - 8,55, FSH - 3,58 mlU/ml, LH - 5,30 mlU/ml.....wyniki chyba mam w normie, dziewczyny czy możecie mi pomóc w interpretacji wyników.....wiem wiem, że najlepiej zrobi to lekarz ale wizytę mam dopiero na 30 września.....pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka_Jaaa83 - przy Twoich wynikach powinnaś mieć podane normy jakie obowiązują w danym laboratorium, min. i max. - zerknij sobie, czy obok wyniku jest minimalna i maksymalna wartość, bo każde laboratorium ma inne normy. Oczywiście odczytujesz normy zawarte w "fazie folikularnej" :) Jeśli jeszcze nie miałaś monitoringu jajników i rozwijających się tam pęcherzyków w okolicach owulacji / lekko przed, to jest to wskazane, by się dowiedzieć, czy pęcherzyki u Ciebie odpowiednio rosną. Zdarza się, że pęcherzyki są za małe, by móc pęknąć i do owulacji nie dochodzi - ale na to są odpowiednie leki i nie ma strachu ;) ważne, żeby wiedzieć na czym się stoi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość9988
Cześć . Mam pytanko bo pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, mianowicie dziś mam 5 dzien cyklu od 2 dni zauważyłam w krwi dużą ilość śluzu . Nie wiem co o tym myśleć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy tą mieszankę nr 3 Ojca Grzegorza należy pić przez 3 cykle i potem należy zrobić przerwę? Piję te zioła własnie od 3 cykli (do tej pory mialam nieregularny okres wywoływany tabletkami) dzis po raz pierwszy dostałam okres bez tabletek idealnie miesiąc od ostatniego. Dodam że staram się o dziecko i od jutra mam brać CLO. Boję się, że jak odstawie zioła to nie wystąpi owulacja a bardzo to ważne dla mnie starającej się o dziecko.... i że następnym razem okresu nie dostane... Co o tym sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clo jest lekiem właśnie na owulację, jest pewniejszy od ziół :) do tego nie należy go łączyć z ziołami, by nie przestymulować jajników. Myślę, że lekarz umówił Cię na monitoring jajników pomiędzy 12-14 dniem cyklu w trakcie brania Clo? powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kaska22 dziękuje za odpowiedź. Czyli spokojnie mogę zrobić miesiąc przerwy od ziół? DO lekarza idę dopiero 15 października (21 dzień cyklu) To chyba troszkę za późno na monitoring:( W pooprzednim cyklu również brałam CLO i miałam monitoring w 17 DC i był pęcherzyk 23 mm, niestety nie zaszłam w ciąże:( Juz nie rozumiem tego wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ten pęcherzyk 23 mm mógł nie pęknąć, ale tego nie wiemy... jeśli nie pękają lekarze przepisują Pregnyl na pękniecie. Hmm, 21.dc to dość późno, ale z drugiej strony będziesz wiedziała czy pęcherzyk (jeśli w tym cyklu się pojawi) - czy on pękł. Po pęknięciu zostaje płyn w jajniku, co lekarz zobaczy na usg. Tak, teraz miesiąc przerwy jest konieczny, zawsze po 3mies.z ziołami, 1 mies.przerwy. A jak bierzesz Clo, to już w ogóle z ziół rezygnujemy na ten czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska1813
Dziękuje raz jeszcze. Nie rozumiem czmu ten lekarz tak późno kazał przyjsc:( może myślał że później dostanę okres ale na ostatniej wizycie mówiłam mu że miałam 25 sierpnia także dziś jest dokładnie miesiąc. Juz sama nie wiem co robić. Może sama powinnam dać sobie ten pregnyl wczesniej. Mam testy owulacyjne i będę mierzyć temperaturę także owulacje powinnam wiedziec kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska22
Nie kombinuj sama z pregnylem, na wizycie na pewno będzie wiadomo czy pęcherzyk pękł i już będziesz wiedziała, czy samoistnie pękają i może Pregnyl niepotrzebny :) Testy owulacyjne niestety nie są miarodajne, często oszukują, dziewczyny narzekają - więc tutaj w 100% nie zawierzaj im, ale temperaturę polecam mierzyć :) powodzenia Gosiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Witajcie kobitki zaczynam plodne dni trzymac kciukasy choc ja i tak qiem ze nic z tego ale i tak prosze trzymac kaska22 jak dzidzia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćagu123nia powodzenia, kciuki trzymam mocno!!! ;) Dzidzia ma się dobrze, choć chwile grozy mamy za sobą - krwawienie, ale nic się nie stało na szczęście, maleństwo ma już 1,5 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKA_JAAAA83
Dziewczyny zaczynają mi się dni na dzidziusia:) proszę trzymajcie kciuki:) mamusie wysyłajcie pozytywną energię....w tym cyklu odstawiłam zioła......:) pozdrawiam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Taka jaaaaaa to my obie u mnie dzis 13 dc dzialamy kochana dzialamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2ona - co u Ciebie? jak się czujesz? Dziewczynki trzymam kciuki za Wasze testowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Co tam dziwczynki?u mnie cykl do bani luby mial grype i przytulanka byly w 12i 17dc tylko wiec raczej lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Co tam u was u mnie po owu ale jajniki nadal czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zazywam vigantoletten i musze przyznac, ze mam sie po nim duzo lepiej. Krzywica ustaje, a ziola mi nie pomagaja. W aptece w warszawie powiedzieli mi, ze ziola dzialaja tylko nie na naprawde silne choroby. Zreszta vigantoletten jest tanszy niz ziola - http://aptekagold.pl/vigantoletten-1000-tabl-x-30.html miesiac kuracji to niecałe 11 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiekiki
a czy któraś z was brała zioła przy zestawie estrofem + duphaston? Nie wiem czy nie zaszkodzę sobie łącząc zioła z lekami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna3030
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa mam pytanko ( mam nadzieję że mnie zrozumiecie a ja dobrze wytłumacze mój problem ). Dziś byłam u ginekologa 14 dc pęcherzyk 15 mm. Lekarz powiedział że jeszcze 3 dni i może dojdzie do owulacji (znając moje szczęście pewnie nie ) ale jednocześnie za 2 dni ma zacząć brać duphaston. A czytałam gdzieś ze on blokuje owulacje i nie wiem co mam robić POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćagu123nia
Justyna 3030 zaczekaj z tym dupkiem pare dni badaj szyjke i zacznij brac 2 dni po zamknieciu sie szyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska22
Justyna, Duphaston zacznij brać dopiero PO owulacji, jak skończy Ci się płodny śluz, bo ten lek rzeczywiście blokuje owulkę :( Agunia ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna3030
Tylko że u mnie śluz rzadko występuje (wiec chyba i owulacja nie występuje) A co do obserwacji macicy to u mnie róznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duphaston w mniejszej dawce niż 3 tabl na dobę nie blokuje owulacji, a wręcz może zrobić tak żeby pęcherzyk pękł. Słuchaj lekarza bo wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×