Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Hej :-) fajnie,ze po wizytach mamusie zadowolone oby tak bylo zawsze :-) cama_85 szkoda ze dzidzius sie nie pokazal w calej okazalosci :-) ja tez tak mam,ze przy badaniu,albo sie odwraca pupa albo sie wierci :-) ale w koncu sie dowiemy,jak nie teraz to na pewno w styczniu... :-) ja tez zazdroszcze tego usg 4d czy 3d ale u mnie kaski brakuje :-( dziewczyny,umowilam sie dzis z kolezanka na ploteczki i jak szlam na busa tak mnie brzuch rozbolal,az sie wystraszylam.najpierw bol z lewej strony w dole brzucha,a potem to juz caly dol,myslalam ze na przystanek nie dojde,tak mocno bolalo :-( ale jak usiadlam,to bol ustal.nigdy mnie brzuch w ciazy nie bolal,nie wiecie od czego to moglo byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po kolejnej wizycie - szyjka dłuuuga i zamknięta :) Strasznie się cieszę, bo bardzo się bałam. Wrzuch wysoko, odpowiedniej "twardości" uffff - przeżyłam te wizity, następna 26-09-2011. Ivona82 - też miałam 4D, a właściwie jego próbę, bo raczej słabo było widać - ponoć mała ułożona daleko. Mam filmik z USG, w tym chwilkę 4d. Cama_85 - szkoda, że maluch się nie ujawnił, ale najważniejsze, że wszystko ok. elzuniaw1 - no mała faktycznie duża, ale lekarka powiedziała, że od teraz ten dystans będzie się zmniejszał, bo i mali raczej jesteśmy, więc raczej wielkoluda nie urodzę :). Jeśli chodzi o 4D to raczej taki bajer, ponoć rzadko wychodzi ładnie. U mnie wyszło tak średnio -więc myślę, że nie masz za bardzo czego żałować. Ja miałam 4D w cenie USG połówkowego, bo gdybym miała za nie dopłacać, to pewnie bym zrezygnowała. Kushion - witaj. Ja Cię trochę znam z innego forum , przez które tylko przemknęłam (więc pewnie mnie nie kojarzysz), bo pomimo problemów z zajściem w ciążę, udało się dość szybko - tamto forum widać przyniosło mi szczęście :). Ja będę miała dziewczynkę i na razie najpewniej będzie Agatka :). A Ty znasz już płeć? Jakie masz propozycje imion? A co ruchów to podobno ich wczesność wyczuwania uzależniona jest od ułożenia łożyska, ja ruchy poczułam ok. 18 tygodnia,( ale to moja pierwsza ciąża), a łożysko mam na tylnej ścianie, te dziewczyny, których łożysko umiejscowiło się na przedniej ścianie ruchy poczują zapewne nieco później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 fajnie jak dziewczyny szybko znikają z forum staraczkowego, dobrze że Cię nie pamiętam bo to znaczy, że nie było tak źle z tym staraniem. U mnie jak widać trochę zeszło. :) Dzięki, że pytasz. Płci jeszcze nie znamy ale mam nadzieję się jej dowiedzieć 8 września. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gratuluję dobrych wieści. Cama szkoda że się nie dowiedziałaś jaka płeć. Może na następnym usg... Jak Was czytam to jeszcze bardziej się nie mogę doczekać swojego badania. Teściowie i rodzice się też niecierpliwią i ciągle dzwonią i pytają czy czegoś nie pomylili z tym terminem i to faktycznie dopiero 5.09 :-) Jak ja się wtedy nie dowiem jaka płeć to chyba zwariuję z tej niezaspokojonej ciekawości, Aguniek mnie brzuch bolał normalnie jak na okres, ale dziś co godzinę robiłam sobie mały spacerek i ból się nie pojawił. Ewidentnie od siedzącej pracy, więc tym bardziej się cieszę że jeszcze tylko 3 dni. A teraz weekend to wreszcie odpoczniemy. A tak dopytywałam o to twardnienie bo czasem też mam coś takiego, ale bardziej to kojarzyłam z tym, że dzidziuś się przeciąga - i chyba nie będę się tym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny brzusie fajne ja postaram sie wrzucic jutro, mam cholerna zgage, ymm ruchy maluszka czuje od trzech tygodni, teraz to mocniej, czasami uciska mi mocno na pecherz to wtedy wymyslam pozycje zeby poszedl do gory che che

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam twardy brzuch i swedzi mnie skora na brzuchu, moze to na rozstepy??? przestraszylam sie i zaczynam sie kremowac porzadnie , a z tym twardym brzuchem to jak polerze z 15 min, z nogami uniesionym do gory to przechodzi... Ale cos mi sie zdaje ze juz zostanie taki twardy do konca ciazy....Trzeba zapytac gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor, ja dopiero teraz mam chwilke i moglam przeczytac co tam u Was. Kushion, tez Cie pamietam z forum staraczkowego. Jak tam ogrodek?? Gratuluje Wam slicznych brzuszkow :-) Moj jest spory, ale ja tez mialam duzy brzusio przed, wiec dalej spokojnie rosnie tym razem z Maluszkiem. Ja na moje badanie USG musze jeszcze poczekac do 19 wrzesnia, ale pewnie szybko zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki trochę mnie nie było. Dziś dzień pełen wrażeń. W moim mieście była rekonstrukcja bitwy z'39 tak więc się wybraliśmy we dwoje z moim miśkiem tzn we troje bo jeszcze maleństwo :) Któraś z Was pisała o swędzeniu brzucha.. o rany mój tak mnie swędzi, że już wytrzymać nie mogę. Ale tak sobie pomyślałam, że to "ostrzeżenie" przed rozstępami tak więc smaruje się dwa razy dziennie :P tak zapobiegawczo hihi My dziś zaczeliśmy 19tydzień - 5miesiąc. Kurczę jeszcze 4 i maleństwo będzie z nami. Strasznie szybko ten czas zleciał :) Chociaż nie wiem czy dziewczynka czy chłopiec to nie mogłam się oprzeć i zakupiłam taki kombinezon-śpiworek niebieściutki na zimę - będzie w sam raz na wyjście ze szpitala :) I cena super używany ale nie zniszczony tylko za "piątaka" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi też mam takie chwile jak czuję strasznie twardy brzuch. Albo takie dziwne uczucie jakbym miała w brzuchu balona i ktoś zaczynałby go pompować :P I tak myślałam właśnie, że to może dzidziuś właśnie się tak przeciąga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję dobrych wyników z usg! super się czyta takie wiadomości! Macie sliczne brzuszki, ja mam już 8kg do przodu, będę wielorybem :D Może jutro wrzucę zdjęcie brzuszka. Dziewczyny u mnie twardnienie brzucha objawiało się m.in. takim uciskiem jakby w żołądku i właśnie swędzeniem skóry na brzuchu, dodatkowo brzuch na dole trochę bolał i był cały napięty i twardy. Teraz biorę 3 razy no-spę forte i magnez. U mnie te napinanie mogło być właśnie przyczyną skrócenia szyjki. kokosznel - u mnie lekarz już w 12tc. stwierdził że jedno dziecko to chłopak i faktycznie potwierdziło się. Teraz w 19tc dwóch różnych lekarzy powiedziało że jest chłopiec i dziewczynka. Dużo chyba zalezy od sprzętu, bo jak lekarz zrobił zbliżenie, to sama mogłam zobaczyć płeć :) może lekarka nie jest po prostu pewna i nie chce się pomylić.. camilla2011 - czasami przez wiązadła w macicy taki ból jest, ale to nic groźnego, jak nic się poza tym nie dzieje. Mufi - ale jaja z tym dzieckiem. Ciekawe czy rodzice wiedzą co dziadkowie wyczyniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kushion przeczytałam z Twojej stopki, że masz niedoczynność. Tak właśnie sprawdzałam normy w wynikach dla ciężarnych na tsh. I się przeraziłam. Kobietki tam pisały, że niektóre poroniły właśnie przez tarczycę (tzn rozregulowane hormony). Zapewne Ty sprawdzasz poziom tsh. Rozmawiałaś z endokrynologiem jak to jest w ciąży lecząc tarczycę? Tzn czy to nie szkodzi itp. Jeśli możesz to powiedz choć mniej wiecej jakie masz wyniki. Jestem zszokowana. Przed ciążą zanim zaczęłam leczenie wynik tsh był około 5! w marcu -czyli jeszcze przed ciążą spadło do mniej niż 3. Dalej biorę tabletki i nie przerywam leczenia. W tym tyg robiłam wyniki i wyszło trochę ponad 2. Kurczę mam takie wyrzuty sumienia, że może coś dziecku zrobiłam... :( ale tak trudno jest się dostać do lekarza że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Socjofobiqe - ja też przed ciążą miałam problemy z tarczycą. d jakiegoś czasu biorę Euthyrox, teraz mój wynik też coś ponad 2 - moja dawka Euthyroxu to 50 mg. Ja jestem pod opieką endokrynologa i pomimo, że ponoc w ciąży tsh powinno być blizej 1 to ponoć mój wynik nie jest zły i na razie nie zwiększamy dawki. Więc myślę, że nie masz powodów do zmartwień - Twój wynik wydaje się ok. Raz w miesiącu należy kontrolować wyniki. A bierzesz jakieś leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, biorę Euthyrox 50mg. Co muszę przyznać to trochę zaniedbałam wyniki, bo nie kontrolowałam tego tyle czasu. Biorę codziennie leki i w ciąży teraz nadal je biorę. Wynik mam 2,3... coś takiego. Nie kojarzę dokładnie. Musiałabym sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 - widzę, że co lekarz to opinia, ja również sprawdzam poziom tsh i mam wynik ponad 3, 7 (przy normie 4,9), w zeszłym roku na kontroli miałam wynik ponad 1. Pytałam lekarza czy to nie jest źle, że skoczył na ponad 3 i lekarz powiedział mi, że w ciąży dobrze jest gdy wynik jes bliżej tej górnej granicy, ale ponieważ jestem upierdliwa i dopytywałam to dla spokoju kazał mi zrobić wskaźniki FT3 i FT4 - rzeczywiście oba wyszły super w normie - tak pośrodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No już nie mam pojęcia jak to jest. Ale cóż chyba wszystko ok.. norm nie przekraczam. Ale to wszystko takie pokręcone. Przed ciążą może być jak już jest się w ciąży to inaczej ma być..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie wiadomo jak z tym do końca jest. Ale chyba wynik tsh powinno się sprawdzać razem z ft4. Mnie ostatnio lekarka powiedziała, że co prawda tsh mogłoby być niższe, ale ft4 jest wysokie więc razem wynik jest ponoć w miarę.... moje ft4 to 1,32 (norma 0,89 - 1,76), a tsh to 2.424 (norma 0,550 - 4,780).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 styczen;-)
Witam wszystkie dziewczyny, ja jestem juz w 22 tc :-) bede miala dziewczynke...juz nie moge sie doczekac, niestety nie mam pojecia o tych badaniach tarczycy bo nie jestem w Polsce, no niestety tutaj ciaza jest zwyklym stanem fizjologicznym i nie dbaja tak o ciezarna jak u nas w kraju:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biore euthyrox50. Teraz zrobilam badania, ale wyniki sa wysylane do mojego lekarz. Licze na to, ze wszystko jest ok skoro nie dzwonil. Kushion - pewnie, ze po tej stronie lepiej. Pozdrawiam Wszystkich (duze Mamusie i malutkie Dzieciaczki) i zmykam do spania :-) Spokojnej nocki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
3 styczen;-) ja już raz w ciązy byłam też zabardzo nie wiem co to jest , też nie mam robionych badań ani cytologi ani zwykłego badania 2 razy usg moze pod koniec jeszcze raz i wszystko .Jednak w pl to dbają i co chwile jakieś usg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim Mamusiom i Dzidziusiom ! :) U mnie dziecko od rana rozbrykane, bo się kręci strasznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja już wstałam tylko planuję kuchnię, teraz lecę na śniadanko :) Gosia32 - ja też już nie wiem jak to jest z tym TSH i tymi wynikami, ale są w normie więc na szczęście nie muszę się leczyć, a jedynie kontrolować poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cama)85
Hej kochane :) Ja już wstałam o 6:40 ,ale dopiero teraz usiadłam przy komputerze :) jak moje kochane forumowiczki sie dziś czuja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×