Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Madzia_mi - to nie jest tak że od razu masz wygraną. To zalezy od wielu czynników, między innymi od brzmienia Twojej umowy itp. Poza tym tak jak dziewczyny Ci napisały - niezbędne będzie ustalenie, że w umowie, która łączy strony, że przewagę osiągają cechy istotne dla umowy o pracę. jakie to cechy to zapewne wiesz - z tego co pamiętam strudiujesz prawo. Co do opłaty sądowej, to pracownik wnoszący powództwo nie ma obowiązku uiszczenia kosztów sądowych (art. 96 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych ) w niektórych sytuacjach opłata wynosi 30 zł. Poza tym możesz wnosić o zwolnienie z kosztów. Musisz miec też jakieś dowody że w rzeczywistości łączył was stosunek pracy - np. świadków którzy potwierdzą zakres Twoich obowiązków, albo np. druki delegacji. Sąd może też zobowiązać Twojego pracodawcę aby przedłożył np. listę obecności. Powództwo możesz wnieść Ty, ale też i inspektor pracy. W internecie jest naprawdę b.dużo materiałów na ten temat. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki bardzo Wam dziekuje za pomoc:) i juz nie zameczam pytaniami jutro zadzwonie do nich i moze sie cos dowiem. :) a tak zmieniajac temat na ciazowy:P Czy wam tez czasem wycieka cos z sutków? bo mi dzis caly dzien:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jeszcze się to nie zdażyło, ale biust mi skoczył z miseczki C na DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam jeszcze jedno pytanie do was. Jesli zatrudniła by mnie zona brata ciotecznego na'' lewo do swojej kancelari prawnej'' to czy moze mi ona dac odrazu umowe o prace, i moze mnie zatrudnic na umowe o prace w czasie trwania ciazy? i czy wtedy przysługiwal by mi macierzynski i L4?? to moje ostatnie pytanka:))) przepraszam za zanudzanie prawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Dziewczyny sama miseczka nie mówi nic o rozmiarze biustu. Stanik 65C nie ma identycznej miski ze stanikiem 75C więc mówiąc o rozmiarach operujcie pełnymi nazwami a nie miskami. W ciąży ważne jest dobre dopasowanie stanika -czyli obwód który podtrzyma ciężar piersi tak aby nie zwisały i nie ucierpiały przez to, oraz miseczka odpowiednio duża w której zmieści się cała pierś. Ja póki co jeszcze mieszczę się w dopasowane wcześniej staniki ale za jakiś czas trzeba będzie kupić coś nowego. Bardziej od ciążowych interesują mnie staniki do karmienia. Rany jak sobie przypomnę te rozciągliwe paskudztwa z pierwszej ciąży to aż mi słabo że takie coś nosiłam. No ale wtedy nie byłam uświadomiona. Uświadomione karmniki są piękne ale ceny są zabójcze -np. Hot Milk albo Cake Lingerie. Ale na karmniki jest jeszcze czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
Madzia, a ile czasu do tej pory byłaś zatrudniona? Tylko ta umowa zlecenie czy tez może jeszcze standardowa umowa o pracę? "Ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie okresu wyczekiwania. Okres ten jest zróżnicowany w zależności od charakteru ubezpieczenia. Osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo ma prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego." "Zasiłek macierzyński przysługuje ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia chorobowego lub w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko." Ale uważaj bo ZUS ma oko na takie zatrudnienia w ciąży -lubią się czepiać podejrzewając że to lewe zatrudnienie tylko dla celów zasiłkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia_mi to siara. może się ona pojawić ( ale nie u wszystkich kobiet) już w czwartym miesiącu ciąży. u mnie tak było w tej ciąży. noszę już wkładki laktacyjne, aby nie brudzić biustonosza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi zazdroszczę siary. Ja już właśnie leżę na kanapie i już brzuszek mniej mnie boli. Zostało mi tylko 4 dni pracy jakoś wytrzymam, a potem spacerki i leżenie, żadnego siedzenia. Madziu-mi nie kombinowałabym z lewym zatrudnieniem w 5 miesiącu ciąży. Moja księgowa ma właśnie 2 rozprawy u swoich klientów właśnie z powodu zatrudnienia ciężarnej. Problem będzie i dla Ciebie dla znajomej. Szczególnie że zaczną jej węszyć wtedy we wszystkim nie tylko w dokumentach dotyczących Ciebie. Lepiej już pociągnąć temat Twojej obecnej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jestem dziewczynki zdrzemnełam się troszke kopnięc nie czułam ani smyrania jestem najedzona :) i ogólnie oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie miałam przyjemność i chyba z 10 mnie pogryzło !! aaaaa jestem zła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdąayłam pobawić się z psami jeszcze z 10 min. temu i tak mnie po twarzy pogryzły ,że szok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :-) dawno nie pisalam,ale codziennie czytam :-) jakos nie mam weny na pisanie :-( dzisiaj,normalnie przezylam szok,bo dowiedzialam sie,ze jadna kolezanka z pracy jest w ciazy.niby nic nadzwyczjnego,ale ona jest juz w piatym m-cu i do tej pory to ukrywala.jeszcze zanim ja dowiedzialam sie ze jestem w ciazy,ona zle sie czula,a jak zartowalysmy, ze mama bedzie to zaprzeczala.ukrywala ciaze,bo konczyla sie jej umowa o prace i czekala az jej przedluza.z jednej strony ja rozumie,kasa jest potrzebna,ale w naszym zakladzie wystepuje czynnik rakotworczy,praca jest z farbami,rozpuszczlnikami,w lecie na hali 2* cieplej niz na dworze.jak ona to wytrzymala i nie bala sie,ze dziecku zaszkodzi?nie rozumiem. Ale fakt czasy ciezkie,praca jest wazna,czasem nie mamy wyboru :-( I ja tez pochwale sie brzuszkiem,a co :-) http://www.garnek.pl/camil86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) chwile już nie pisałam ale tak jak camilla2011 nie miałam weny choć starałam się być z Wami na bieżąco :) Youstta gratuluje parki :* i w ogóle fajnie, że coraz więcej dziewczyn wie co tam siedzi pod serduchem - zazdroszczę, szkoda że ja nie wiem ... Dzisiaj byłam na badaniach m.in. miałam test z glukozą, nawet nie jest to takie straszne ale polecam żebyście zabrały ze sobą cytrynę :) Przy okazji w między czasie jak pobierali mi krew udalo mi się bez kolejki wejść do dr na usg :) wszystko z dzidzią jest ok, rozwija się prawidłowo ale jestem zawiedziona bo chyba moja gin ma bardzo słaby sprzęt, nie mogła określić jeszcze płci ... w ogóle dziwnie powiedziała że do 30 tyg to przeważnie wszystkie maleństwa wyglądają na dziewczynki no ale przecież niektóre z Was już od dawna znają płeć ... Ona stwierdziła że jajeczka jeszcze mogą wyjść na zewnątrz więc nie umie powiedzieć co tam siedzi, a kurcze dzidzia po tej glukozie chyba była tak ruchliwa nawet wystawiała nóżki na bok więc można było poznać płeć już sama nie wiem ... dlatego dziewczyny z rzeszowa mam do Was wielką prośbę napiszcie gdzie prywatnie można się wybrać na usg 3d lub 4d bo w końcu chyba się na takie dodatkowe usg w lepszej jakości wybiore... gdzie polecacie i jak tam z cenami?? Cama_85 mam ten sam problem z cerą strasznie się jej stan pogorszył :( tylko że ja wcześniej miałam problemy z trądzikiem i już jak się z nim uporałam to teraz w ciąży mam nawrót, już nie mam do tego sił ... Madzia_mi mam nadzieję, ze wszystko się jakoś unormuję u Ciebie w pracy a Twoi pracodawcy zmądrzeją, pamiętaj maleństwo jest teraz najważniejsze :) piękne macie też brzusie dziewczyny też bym pokazała swój ale mam takie obiekcję przed wstawianiem zdjęć tak bezpośrednio na forum publiczne. myśle że Ira podała fajny pomysł z tym wspólnym mailem. Powiem Wam że na forum ślubnym w tamtym roku tak samo zrobiłyśmy z dziewczynami i tam dzieliłysmy się naszymi zdjęciami dzięki temu nikt z poza naszego grona nie widział zdjęć a także co niektóre dziewczyny pisały o swoich problemach właśnie tam bo nie chciały nigdzie publicznie o tym pisać ... co o tym myślicie??? przepraszam za błędy ale chwilowo mam inny laptop taki wersji mini i nie mogę tej klawiatury :P Miłej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki, Szybciutko przeczytałam Wasze wpisy, padam ze zmęczenia więc nie będę długo pisać, ciężki dzień za mną... Kika, no ładnie..., ale fakt, dzidziusia z dziadziusiem łatwo można pomylić, jak się szybko czyta ;). Wczorajsze USG - bardzo pozytywne, z dzieciaczkiem wszystko ok, ma 20 cm długości i waży ok 250 g, wszystkie organy prawidłowe. No i ważna wieść, dla mnie baaardzo radosna - rośnie mi w brzuchu DZIEWCZYNKA, Hanusia najdroższa :) :) :). Jestem bardzo szczęśliwa, ale zacznę to okazywać i celebrować pewnie dopiero, jak mi emocje po smutnym pożegnaniu dziadka opadną. W dodatku mocno się dzisiaj pokłóciłam z mężem i czuję się bardzo rozbita, więc najlepiej zrobię, jak natychmiast położę się spać. Przytulam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? wiosna7575____30______02.01_____Szczecin________? kika79________ 32_____ 03.01_____ Rzeszów________dziewczynka Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______dziewczynk a martini657_____23_____03.01______Warszawa_______? Madzia_mi_____ 21_____04.01____ Warszawa_______ dziewczynka inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? elzuniaw1______28_____04.01_____Kraków_____niespodzianka spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin_________dziewczynka moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______chłopiec Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ Chłopczyk Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? kizia__mizia___ 25_____ 10.01_____ Wrocław_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłop czyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____Oświęcim___90%Dziewczy nka goha24 _______24______14.01_______lubelskie______? Aless__________32_____15.01_____ Kraków________ ? Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____16.01______ Wrocław_______ chłopczyk i dziewczynka. -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_______chłopczyk Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie zoooja________23_____22.01______podkarpackie____dziewczyn ka agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01_______Konst-Jeziorna_chłopczy k Glorias________24_____22.01_______Gliwice_________? Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____ Dziewczynka Natalucha_____ 22_____ 23.01_______trójmiasto _____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy _________? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_100% CHŁOPACZYSKO---MAKSIU.. Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? mon1czka25____28______31.01_______Ostrowiec Św._______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka - to swietne wiadomosci, niech Hania rosnie zdrowa:) Dziadzio tez patrzy na Was i cieszy sie Waszym szczesciem. Odpoczywaj teraz. A z mezem tez sie pogodzicie. My w ciazy chyba czesto bywamy nieznosne :) i bardzo łatwo mozna nas zdenerwowac. Mojemu koledze niedawno urodziła sie coreczka Gabrysia, a kolezance Julka. W rodzinie tez niedawno Amelka i u mnie bedzie dziewczynka. Same panienki:) Moj maz czytał wczoraj bajke do malenstwa w brzuszku a ona tak kopała od str.głosu. Ide pod prysznic, a potem po jakis balsam i cźekolady bo jest fajna prom.w Realu. A miałam ograniczyc słodycze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camilla2011 - śliczny brzuszek Aguniek0121 - ale Ci fajnie, że mąż tak się angażuje emocjonalnie, niestety mój zachowuje się znacznie poniżej moich oczekiwań... wczoraj poprosiłam żeby położył wieczorem rękę na brzuszku na chwilę to powiedział, żebym mu dała spokój bo się już położył wygodnie... Alka28 - gratuluję dziewczynki :) piszecie tak o tej szyjce a ja patrzę w papiery i nie mam nigdzie info o długości szyjki, również lekarz nic mi na ten temat nie mówił... co do wspólnego maila - spoko pomysł chociaż mi nie przeszkadza taka forma jak obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:D dzis humorek ciut lepiej wcinam rogala maslanego z masełkiem:D mama wczoraj mi nakupowala ciuszkow na pocieszenie hehe:P sliczne:)) i dzidziuś tez chciał mame pocieszzyc bo kopał wczoraj:) jak połozyłam reke na brzuchu to czułam wyraznie jak mała sie rusza i kopie cudowne uczucie:) Gratulacje małej Hani:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camilla - śliczny brzuszek, dopiero zobaczyłam fotkę ;) Ja mam podobny, tylko troszeczkę mniejszy. Elzunia - Kochana nie martw się, Twój mąż na pewno ma taki charakter, ale przecież Was kocha i cieszy się tylko nie okazuje tego tak jak byś chciała. I może jest teraz zmęczony bo pracuje i macie remont. Może powiedz mu o swoich uczuciach. Faceci inaczej to odczuwają, to my nosimy maleństwa w brzuszku i dla nas to cudowne chwile, cieszymy się najmniejszym ruchem dziecka. On będzie kochanym tatusiem dla Waszego Skarbka, gdy tylko zobaczy to maleństwo to odleci ze szczęścia ;) Zobaczysz! Myślisz, że mój mąż tak na mnie chucha i dmucha i biega za mną non stop, żeby dotknąć brzucha i poczuć ruchy. Ja też nie mam tak pięknie;), on ruchów nie przeżywa tak bardzo jak ja, ale wiem, że się cieszy. Fakt, potrafi mnie miło zaskoczyć tak jak wczoraj, ale teraz ma dużo na głowie i wiem, że bardzo wszystko przeżywa. Wiem, że jest dobrym człowiekiem i to jest najważniejsze, lubi dzieci i będzie cudownym ojcem. Ty też pisałaś, że Twój mąż też lubi dzieci, także możesz być pewna, że Wasza niunia będzie dla niego oczkiem w głowie. On musi mieć namacalny dowód ;) Jest z Tobą, kocha Cię, pracuje i tak właśnie okazuje to, że jesteście dla niego NAJWAŻNIEJSI!!! Madzia_mi - życzę pomyślnego rozwiązania sprawy. Dzwoniłaś już? Dobrze, że humorek masz lepszy, tak trzymać! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzunia - a co do szyjki to mi też lekarz tego nigdzie nie zapisywał. Nie masz się czym przejmować, gdyby coś się działo na pewno poinformowałby Cię o tym ;) a że jest wszytko dobrze to nic nie mówi. Zawsze podczas usg możesz to sprawdzić. Kiedy masz usg? Cama - jak tam samopoczucie przed usg? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek0121 hej kochane a samopoczucię przed USG hymmm... jak zwykle stresik mały ,ale i ciekawość kto tam siedzi w brzuniu :) Mam nadzieję ,że się dowiem ,ale ten sprzęt w szpitalu jest taki średni bo nigdy wyraźnienie widac mojego maluszak na tym USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Alka28- gratuluję dziewczynki:) Mój synek wczoraj dokazywał wieczorem około 23(znowu tak późno),choć ja czułam wewnątrz to nie było widać ani czuć na zwnątrz:( A mąż tak bardzo chciał poczuć... Cama_85_ witaj słońce- myślę, że już dzisiaj dowiesz się kto tam siedzi po cichutku pod serduszkiem:) Madzia_mi- bądź spokojna... Nie denerwuj się i uważaj żeby szef nie zobaczył Twoich wpisów(usuń pliki cookie i historię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×