Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Docia z doświadczenia wiem że jeśli masz zamiar kupić coś dużych rozmiarów to dopytaj rodziców czy wyrażają chęć, bo ja ostatnio chciałam tej małej kupić taki chodzik z FP i dobrze że zapytałam, bo jej mama odpowiedziała że absolutnie nie bo nie ma gdzie tego trzymać. Rowerek super sprawa. Któraś z Was pytała mnie o tą herbatę z liści malin. Tak należy ją zacząć pić od początku 38tc, 4 szklanki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och Donia, Mówisz budyń? Idę sobie też zrobić... :) Tylko śmietankowy czy czekoladowy? Oto jest pytanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doniajulia super połaczenie tego ciasteczka masz zdjęcie jak wyglada?? i daj przepis :) i terż naszła mnie ochota na budyń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam czystego żadnego małego garnka na ten budyń... To wstawiłam zmywarkę i przyniosłam sobie gruszkę i 5 mandarynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Docia - moja Majka jak miała roczek dostała taki rowerek, jak dla nas hit, tylko tam się pedałować nie da, trzeba pchać, ale ona na wiosnę i lato cały czas w nim jeździła po osiedlu zamiast wózka. Na 2 urodziny dostała "prawdziwy" ale i tak wolala ten i w sumie do ukończenia 2,5 latek nim jeździła: http://www.okazje.info.pl/okazja/inne/rowerek-arti-wiewiorka-t-30.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - ja byłam dziś na wizycie u lekarki, Zapytałam o golenie do cc i ona powiedziała, że można się ogolić samemu lub pomogą w szpitalu. Nikt nie trzyma się tego terminu 2 tygodni wskazanego na stronie szpitala. Ciekawa jestem na kiedy wyznaczą Ci termin, ale skoro ty masz z OM na 8 stycznia to moim zadaniem nie powinni robić cc wcześniej niż 27 grudnia. Ja mam z OM na 3 stycznia i lekarka też chciała mnie wpisać na 27 grudnia, bo twierdzi, że 20 grudnia to jak dla mnie najwcześniejszy termin. No ale skoro dzidzia jest b. duża (ponad 3600g) to można już 20 grudnia. Ja mam już 16 kg na plusie i 108 cm w obwodzie. Poza tym wszystko pozamykane i organizm nie szykuje się jeszcze do porodu. Posiew wyszedł idealnie - tylko flora fizjologiczna :). Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- termin z OM to mi wypada na 1 stycznia a ten 8 stycznia to po prostu z usg wpisałam:P wiec wiesz:P he he dowiem sie wszystkiego w piątek lub już jutro już nie moge sie doczekać:D hihih:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - ale śliczna ta sukienka, teraz mnie korci żeby ją kupic Majce na święta, zwłaszcza że jest rozmiar :I iti - fajnie byś wyglądała w koronkach na porodówce hihi, Dziewczyny ja po pierwszej ciąży przytylam tok 22kg, miałam 117cm, po niecałym roku śmigałam w bikini na plaży, nie było widać że jestem po ciąży. Miałam jakieś 2 rozstępy, ale później tak zbladły że w ogóle ich nie widać. Więc się nie przejmujcie, wszystko wróci do normy.:)) A ten program na tvn o rozstępach z drzyzgą też oglądałam, bo koleżanka w ciąży do mne zadzwoniła i mówiła żeby oglądać. Ale tam naprawdę te brzuchy to babki miały jakby nałożyły kostium spidermana no i dużą nadwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny byłam u lekarza po skierowanie na cc (W końcu mi obiecał) a ten........... wypisał mi skierowanie na konsultację bo stwierdził że nie może wypisać skierowania bo się tego nie robi. tylko po co obiecywał że wypisze??? a na konsultacji pewnie mi powiedzą że poród SN, no co za kraj!!!!! :(:(:( co do rozstępów to mi ostatnio tyle wyskoczyło że brzuch wygląda jak z czerwoną pajęczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini- jejku przykro mi:( Nie decyduj sie tylko na karową:( wczoraj moj prywatny jeszcze mi powiedzial czemu zrezygnowal z pracy tam to zdebialam :P powioedzial ze to co wyprawia tam ordynator to meksyk i ze nie chca robic tam cc! i zmuszaja strasznie do sn.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini - przykro mi :(. Nie wiem co Ci doradzić..... taką mamy służbę zdrowia. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że żeby się leczyć trzeba mieć końskie zdrowie. Madzia_mi - a skoro masz na 1 stycznia to spokojnie zapraszam wspólny poród ze mną 20 grudnia :). No ciekawa jestem na kiedy Ci wyznaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- ale ja nie wiem wlasnie czy oni biorą pod uwagę termin z om czy usg?:P hehe chociaz z ostatniego usg wynika 2 stycznia czyli om 1 stycznia usg 2:P ale podonmo te osttanie usg sie nie licza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 32 Madzia_mi a Wy jak załatwiłyście cc na Żelaznej? już nie wiem w które drzwi mam uderzyć żeby ktoś otworzył, pierdoła nie jestem i umiem z ludźmi rozmawiać ale już mnie to wszytko przerasta :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini- ja chodziłam prywatnie do lekarza z żelaznej a teraz tzn od jutra przejmuje mnie jego kolega który bedzie załatwiał wszelkie formalnosci. ja nie pamietam czy ty chodzisz do gina prywatnie czy panstwowo? ja w sumie tez zla jestem bo wczoraj 150 zl zaplacilam i jutro tez, no ale mam pewnosc ze mi zaltwi a ten lekarz z nfz to normalnie mnie olal:P wiec bez komentarza. ale odradzam ci karową bo po prostu bedziesz musiala rodzic sn. straszny nacisk tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - u mnie lekarka sugerowała się jedynie terminem z OM. A ponoć najbardziej prawdopodobny termin porodu to ten z usg z 12 tygodnia - wtedy są najlepsze pomiary. A ja z tego usg termin mam na 1 stycznia. A Ty jaki masz termin z usg z 12 tygodnia? No i stresuję się coraz bardziej. 19 grudnia mam stawić sie w szpitalu ok 18, a we wtorek przed południem cc. Czyli za tydzień o tej porze będę myslała już o powrocie do domku :). Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Kurcze - to już naprawdę blisko. Fasolka - a jak samopoczucie u Ciebie? Ale chyba dobrze, Ty widzę, że żyjesz Świętami :). Super - ja panikara jestem i nie potrafię teraz niczym za bardzo się cieszyć i myślę tylko o tym jednym dniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini - ja też chodziłam prywatnie przez całą ciążę. No i ułożenie pośladkowe jest bezwględnym wskazaniem u pierworódek, w Warszwaie tylko na Karowej każą rodzić naturalnie w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie z 12 tc mam 8 stycznia:P straszne rozbierznosci miedzy usg a okresem bo az 7 dni:P wiec nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_mi - to chyba teraz to już zależy od tego jak podejdzie do tego lekarz - ciekawa jestem strasznie :). U mnie tak jak napisałam lekarka brała pod uwagę tylko termin z OM (choć u mnie oba terminy są w pobliżu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia mi najbardziej wiarygodny termin jest ten zrobiony z usg z 12 tyg potem dzieci roznie jedne sa wieksze drugie mniejsze.... ja mam termin z om na 15 stycznia z 12tyg mam 11 stycznia i teraz w 34 tygodniu na 4 stycznia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- tez jestem ciekawa:P hehee:PP chyba to jeszcze do mnie nie dociera ze moze to byc juz 20 grudnia:D hehe:P moze bedziemy razem na sali lezeć hehe:) ale smiechowo by było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebel jak ci się zwierzaki podobają to zgapiaj śmiało :) rysowalismy z mężem sami u mnie obwód 119 cm, 17 kg więcej - ale to się zaraz zmieni :) rozstępów brak ! ja przed momentem zjadałam tosty z pieczarkami i oliwkami , potem 1 kg mandarynek ale nad budyniem zaczęłam się przez was zastanawiać :P Gosia32 świętami nie żyje ale nie chciałam tak meża na łyso w domu zostawiać to coś tam poszykowałam, poźniej zmiana opon okazało się że jest z nimi coś nei tak i musiałam 2 dokupić - i już cholera wydatek, potem fryzjer - nwet jestem zadowolona, a teraz robię podejscie żeby spakowac sobie torbę, jutro będe wiedzieć co potrzebuje dla dziecka to pakuje drugą , mąż robi przewijak no i sie przyznam że nie mam czasu mysleć za bardzo o tym porodzie i aż mam wyrzuty sumienia że taka wyrodna matka jestem i zajmuję się dziwnymi rzeczami zamiast skupić się na maluszku, a i jeszcze abażur w kuch umyłam bo mi strasznie przeszkadzał a teraz z głowy w szpitalu mam być 19 rano więc czasu już nie ma wiele , generalnie to jestem w mega szoku i to wszystko do mnie zwyczajnie nie dociera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę, ja chodziłam państwowo i to był chyba błąd jak oślepnę to będę miała z kim się sądzić :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martini...
wada wzroku nie jest wskazaniem do cc-jedynie po badaniu dna oka moga stwierdzic czy istnieje ryzyko odklejenia siatkówki. wiem,bo sama rodziłam niedawno(i dopytywałam gina co kwalifikuje do cc)i nie mialam zadnych medycznych wskazan do cc,ale chodzilam prywatnie i "wychodziłam"sobie to u gina.tez rodziłam w warszawie. nic panstwowo nie załatwi sie.a gin dobrze ci pwoiedział.on nie moze wpisac ci nic pozaginekologicznego jako wskazanie do cc.co innego jakbys miala zasw.od okulisty/ortopedy itp.to na tej podstawie moze skierowac.bez dokumentu-nie moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martini...
a jezeli masz na zbyciu kilka tys.to moge podac namiary na pryw na lekarza.ten gin wykonuje cc m.in w damianie.ale tez w innym szpitalu pod warszawa,gdzie za to placi sie i dostaje sie normalnie fakture.jezeli bedziesz zainteresowana to zostawie maila i dam namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martini...
a jezeli masz na zbyciu kilka tys.to moge podac namiary na pryw na lekarza.ten gin wykonuje cc m.in w damianie.ale tez w innym szpitalu pod warszawa,gdzie za to placi sie i dostaje sie normalnie fakture.jezeli bedziesz zainteresowana to zostawie maila i dam namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że ja nie mogę się dostać do okulisty bo wszędzie odległe terminy, próbowałam w 3 przychodniach miałam badanie 2 lata temu i był problem w lewym oku, ale to za stare badanie żeby je brać pod uwagę a gdybym miała na zbyciu kilka tysięcy to uwierz mi- wiedziałabym od razu co zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martini...
a to takie buty.no nic.w takim razie nie pomoge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak na czasie dla Was
Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "Mamo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna dziekuje za przepis napewno skorzystam... tez mam ochote na budyn jak mezulek przyjdzie to bedzie gotowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×