Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Na Facebooka się nie piszę bo nie mam konta i nie zamierzam zakładać. :) Wyrosłam już dawno z etapu nk a na FB nie bywałam wręcz wcale. Więc to nie dla mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAPP - czyli już nie jest tak, że na dwa tygodnie przed terminem porodu przypisują nam macierzyński, jeśli zwolnienie się wcześniej skończy? MUFI - a jak gin wypisze nam zwolnienie do dnia porodu, bo dłużej nie będzie chciał, a my w terminie nie urodzimy (marzycielka ze mnie, co?? :P), to tego (TP) dnia wypisane zwolnienie z kodem B się liczy czy i tak nam już przypiszą macierzyński?? TOJAH - super pomysł z tymi adresami @. Ja też nie chcę zamieszczać żadnych zdjęć na forum, ale poza nim chętnie uśmiechnę się do Was z jakiejś fotki :), no i pochwalę córeczką :). Trzymaj się TOJAH dzielnie, rzeczywiście myślałam, że jednak zostałaś w szpitalu. Dbaj o siebie i życzę styczniowego porodu, oczywiście! :) A i dziękuję Ci za ciepłe słowa. Niech mają moc sprawczą, wiedźmo kochana ;)!! Pizza..., mniam, chyba ja też dzisiaj zaszaleję! Uwielbiam Mamma Mia z Positano :). KOKOSZNEL - proszę, jaka szybka reakcja, świetnie, zaraz wyślę Ci maila! Każda z nas ma pewnie adres @ "zapasowy", jakiś stary, nie zawierający nazwiska w nazwie, może na wszelki wypadek te sobie podajmy? No nie wiem, może przesadzam z tą ochroną danych :P :P. YOUSTA - niesamowita jesteś, oczywiście, że wytrzymasz, skoro już tyle Ci się udało, nasza dzielna podwójna ciężaróweczka! MAMUŚKA - to leć do lekarza, sprawdź może na ktg, co się dzieje? Ha! SANDRA wskoczyła na "podium", prześcigając AGNIESIULKĘ :) Ciekawe, czy jeszcze te miejsca się nie pozmieniają. Myślę m.in. o rozsan... Wiecie co, ja tak jak CAMA przestałam tyć od około 3 tygodni - martwi mnie to w kontekście małej wagi córeczki, ale liczę na to, że tracę wodę po prostu, a maleństwo przybiera. Zresztą kolejne USG (w środę po świętach), wtedy wszystkiego się dowiem. Po cichu myślę sobie, że wtedy okaże się, że już wszystko pięknie wygląda :). Ah niepoprawna optymistka :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel Nk to ja też już dawno.odstawilam, ale fb mam w tel i jest mi łatwo tam zaglądać, ale tak jak pisałam dostosuje się. Koko wyslalam przed chwilka maila. Tylko powiedzcie mi kochane, bo ja nie mam doświadczenia w takim wspólnym korzystaniu z jednej skrzynki. Jak to dokładnie ma wygladac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell też właśnie o tym myślałam, tylko tu jest problem że nie każdy ma tam konto i chce je mieć. A na pocztę zawsze można też wrzucić swoje zdjęcie zresztą tam to możemy wszystko powysyłać tak samo :) Powiem jak było u nas na forum ślubnym zdecydowałyśmy się na wspólną pocztę bo nie każda chciała się zgodzić na portal społecznościowy ale te które miały konta to sie powymieniały danymi na poczcie i po prostu miały w znajomy siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spróbujcie na te przeziębienia zalać z dwie trzy łyżeczki miodu lipowego na noc wrzątkiem rano dodać cytryny i wypić- pomogło mojemu Mężowi, mi i mojej mamie :) Usłyszane w radio podobno jakiś koleś od miodów się wypowiadał ze tak przygotowana mikstura uaktywnia jakieś enzymy no i faktycznie nam pomaga ale ważne by był lipowy miód :) wiadomo każdy miód jest dobry na co innego :) Ehh a ja dziś wstałam jakoś bez humoru- dziś wizyta, paciorkowca brak, wyniki krwi i moczu jak na mnie są dobre ale i tak jakoś tak... chyba muszę się wziąć za robotę bo to na pewno to lenistwo :P A i wczoraj odpakowałam materac gryka-pianka-kokos Danpolu i powiem tak jak któraś go nie rozpakowała niech to zrobi od razu bo on tak śmierdzi że koniec- musi się porządnie wywietrzyć bo ja takiego Maleństwu nie położyłabym do łóżeczka... Dobrze ze mi siostra powiedziała bo chciałam go jeszcze mieć trochę spakowanego i na sam koniec wyciągnąć... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alka lekarz może wystawić normalnie L4 i ciągniesz do porodu tylko kwestia czy On będzie chciał ale jak nie to tak jak pisała Mufi bodajże idziesz do rodzinnego i On Ci wypisze dalsze :) do dnia porodu na L4 możesz być i to nie schodzi z macierzyńskiego chyba że nie wystawią Ci L4 w c o szczerzę wątpię :) I dobrze ze niepoprawna optymistka- takim jest wżyciu łatwiej :) A maila zaraz wyślę jak ogarnę co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena a teraz jak się trzymasz? :) Lisabell, wiesz ja to telefonu używam tylko do dzwonienia i raz na jakiś czas smsów. Facebook mnie nie ciągnie właśnie ze względu na swoją wszechobecność i chęć totalnej inwigilacji użytkowników. Po chwilowym zachłyśnięciu się kilka lat temu nk jakoś nabrałam dystansu do społeczności internetowej. Ale jeśli ktoś lubi to czemu ma nie korzystać. :) co do wspólnej skrzynki to wystarczy że się zrobi wiadomość w formie roboczej i zapisze -wówczas cała reszta bez problemu może tą wiadomość odczytać. Gapp, super że GBS czysty. :D Lenić się możesz a wręcz powinnaś. :D Oj, coś mnie dziś pobolewa podbrzusze od rana. Hm, czyżby dalsze zmiany szyjki? W sumie to ani nie czuję parcia na poród zaraz teraz. Ale fajnie byłoby urodzić w terminie a nie przenosić. rozmawiałam wczoraj z ginem o tych przedwczesnych porodach które sa powstrzymywane a potem trzeba wywoływać. Stwierdził że to może wynikać z tego iż receptory zaczynają przez to powstrzymywanie działać na odwrót i kiedy już można rodzić jakoś wcale się do tego nie palą. Złośliwość losu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell u nas na poczcie ślubnym dziewczyny wysyłały zdjęcia albo z własnych poczt albo po prostu zapisywały wiadomości, zdjęcia na naszym wspólnym . I każda która miała ochotę to zaglądała. Przeważnie komentarze już były na forum chyba że dotyczyło czegoś osobistego to się zapisywało wiadomość na poczcie. I też nie tóre tematy były poruszane tylko na poczcie gdy ktoś z nas nie chciał pisać o jakiś sprawach z rożnych względów na forum publicznym. tak to u nas funkcjonowało chyba że macie jakieś inne propozycje? ja tylko zaproponowałam taką formę bo wtedy to się sprawdziło :) ale jestem otwarta na wszelkie zmiany- to ma być nasza wspólna skrzynka taka która wszystkim odpowiada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie nie umiem tu wysłać PW :( ani maila znaleźć do Koko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOKOSZNEL - już wysłałam @ :). Ja też nie mam pojęcia, na czym ma polegać to korzystanie ze wspólnej poczty, ale cóż, nauczę się czegoś nowego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp,zerknij na poprzednią stronę tematu post z 8:47. A tu pw nie ma więc wyślij na maila Kokosznel ze swojego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha dzięki ale czytałam tą wiadomość i do mnie nie dotarło- chyba jeszcze nie do końca się obudziłam :) To ślę mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co dziewczynki, uśmiechamy się do siebie z fotek dzisiaj? Fajnie byłoby poznać się "bliżej", tak jak już kojarzymy naszą CAMĘ, Donię, Rozsan i inne z nas, które pokazały buźki :). Mam już zdjęcia z sesji więc mogę wrzucić coś aktualnego. Tylko wieczorem, z komputera męża. Korzystam teraz ze służbowego i tu blokady nie pozwolą mi nic wysłać z @ innego niż firmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się wieczorem wrzucić jakieś zdjęcia niestety ja nie ma prawie w ogóle zrobionych w ciąży, na laptopie mam tylko z wakacji ale wieczorem może siostra mi prześlę fotkę którą robiła 2 tyg temu to będzie bardziej aktualna tylko muszę zobaczyć czy się nadaję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was gorąco :).U Nas spadł śniezek,i tak sie swiatecznie zrobilo.Moj maz sniegu nie umial sie doczekac,ale ja wiedzialam ze jak spadnie to bedzie na niego przeklinal hehe. Sparking-moj gin. ginekologicznie badal mnie na poczatku ciazy,i jak narazie do tej pory nic,ale mysle ze jakby byly jakies niepokojace objawy to by mnie badal a jest wszytsko ok, zawsze bada mi brzuch:) ,ale jak wchodze do gabinetu i mam miec usg maz chce isc ze mna to mowi,ze jak cos to go zawolam bo mogla by to byc krepujaca sytuacja wypraszac meza z gabinetu:). Fasolka-gratulacje kochana.Niech synus teraz zdrowo sie chowa :) Sandra 11-Gratulacje.Pierwsza dziewczynka na naszym forum :). Aguniek-matko gratulacje.dziewczyny szalejecie.Zostanie ktos na styczen hehe :)....ahhhh ja czekam do stycznie :D. kushion-nie bedziesz sama ja bede w styczniu :) wiosna-Gratulacje :).Dziewczynki nadganiaja chłopaków? tojah-no mam nadzieje ze maz cos wykombinuje.A z tym kwitkiem do becikowego innego nie umialam znalesc wiec te poprawie i z takim pujde. Co do fb badz @,ja sie dostosuje do calej reszty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tam mail odpowiada, fb mam ale skoro nie wszyscy mają to szkoda sobie tym głowę zawracać natel ty weź się tam w garść i trzymaj się do stycznia, przypominam, że w zasadzie to rodzimy razem! :) wzięło mnie na sentymenty, przeglądam zdjęcia itp., aż się łezka w oku zakręciła bo minął prawie rok od straszliwej i nieudanej walki o życie mojego kochanego psa :( tak źle rok mi się zaczął bo odszedł 1 stycznia, a tu potem los przyniósł mi wieść o ciąży :):):):) i tak patrze na zdjęcie z lipca, dopiero brzuszek zaczął się nieco pokazywać, a ja tak chciałam żeby wszyscy widzieli i wiedzieli, patrzę i stwierdzam, że gdybym taką dziewczynę na ulicy spotkała to prędzej pomyślałabym, że się nieźle najadła - co zresztą było prawdą :) a ja się tak prężyłam przed obiektywem :) no i stwierdzam też, że schudłam w ciąży, może nie w pasie, ale na twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel Ja Cię rozumiem i szanuje Twoje zdanie. I absolutnie nie chce Cię ani nikogo innego namawiać do zakładania kont tu czy tam. Mnie do powrotu na nk też nikt nie namowi :-) Tylko jak ktoś ma, to byłoby prościej. I zdjęcia i posty w jednym miejscu a kafe i wszystkim pomaranczom i podgladaczom pomachalybysmy rączką. :-) ale spoko dostosuje się, już się nawet logowalam na nasza pocztę :-) Koko To ja będę pisać z naszej skrzynki, więc proszę o nie wpisywanie mojego maila do kontaktow na tej naszej skrzynce :-) robię obiadek, dziś poledwiczki wieprzowe z cebulka i puree jablkowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajek, a propos śniegu -moje dziecko wczoraj po przedszkolu pierwsze co to złapało łopatę i chciało iść odśnieżać. :P Co do badania na fotelu to u mojego gina jest tak ustawiony fotel i parawan że mąz siedzący w gabinecie i tak nic nie zobaczy więc luzik. :) Elzuniaw, hehe no racja ale wiesz jak jest -my swoje a dzieciaczki swoje. Jak widać po dwóch porodach dziewczyn z 22.01. Ale jak mówię parcia na grudzień nie mam. Co ma być to będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisabell, spoko. :D już kiedyś przerabiałam zamknięte forum i szczerze mówiąc tak sobie to wszystko wyszło. Cóż, nic na siłę. Więc teraz ani takie fora zamknięte ani grupy na FB mnie nie ciągną. Choć rozumiem ich zalety. Jej musze się zmobilizować i zrobić pomidorówkę plus schabowe. Ależ mam lenia. A ty tu o takich frykasach piszesz że aż mi wstyd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokosznel- no nie dziwie sie,ze nic ci ode mnie nie doszlo,bo teraz patrze , ze ja cyferki w twoim mailu poprzestawialam :-( taka ciapa ze mnie,zawsze cos poknoce :-( he he ale juz wyslalam ponownie,mam nadzieje ze tym razem na dobry adres :-) teraz ide szukac przepisu,na jakies dobre ciasto piernikowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się dostosuje. Nie mam konta na fb ale mogę założyć :-) Mój mąż był ze mną raz w takiej sytuacji i tak sobie pomyślałam że to dobry trening przed porodem kiedy kilka osób na raz będzie mi zaglądać :D Koko ja będę pisała z innego maila niż do Ciebie wysłałam także tamtego nie dodawaj do kontaktów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie dziewczyny, nie zamierzam dodawać adresów do kontaktów, jak któraś będzie chciała dodać swój to sama to zrobi. A zawsze można zapisywać wiadomości w kopiach roboczych i podpisywać się swoim nikiem i też będzie wszystko jasne co jak i od kogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie miałam netu więc nie pisałam. Jak narazie jestesmy jeszcze w dwupaku. Co mi się tam między nogami dzieje to nie mam pojęcia, bo wizyty już nie mam. Skurcze są, nieregularne i czasem dość bolesne. Ale teraz to koniec, zaciskam nogi i czekam do stycznia, innej opcji nie przyjmuję :P Nie wiem czy dam radę przeczytać wszystkie zaległe posty, ale jak zobaczyłam aktualizację tabelki, to oczy miałam ogromne... :D Oczywiście gratulacje dla wszystkich mamusiek i oby wam się maleństwa dobrze chowały. Pozdrawiam wszystkie te zapakowane i rozpakowane mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja będę normalnie ze swojego konta wysyłać maile- nick ten sam jak na kafe i używam maila do "pierdółek" tak więc nie boję się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze , ale niespodzianka :) zaszalałyście wczoraj mamuśki ... GRATULACJE dla wszystkich świeżych mam :):):):) Ciekawe ile jeszcze dzidziusiów nam się urodzi w tym roku , może w wigilie , może w sylwestra ? Ale lepiej zaciskajcie mocno nogi i wytrwajcie do stycznia :) Z innego forum mamy swoją "klasę " na NK , dostępną tylko dla zapisanych i fajnie to działa , możemy sobie wstawiać fotki , jest forum i tam się całkiem przeniosłyśmy, jakoś tak milej się pisze jak widać z kim , kto nie miał konta to założył fikcyjne. Wiadomo jaką opinię ma teraz NK ale do takich rzeczy super się nadaje , chyba nawet lepiej niż FB bo jest bardziej przejrzyście . W każdym bądź razie dostosuję się do tego co wymyślicie , oby tylko nie było z tym dużo zamieszania :) Moje dzieciątko zmieniło całkowicie nasz rytm dnia , budzi się na jedzonko po północy , potem tak ok 4-5 nad ranem i wtedy ma "czuwanie" przez 1-1,5 godziny, leży sobie , je , pokwęka , czasem popłacze i tak już przez kilka dni z rzędu , w końcu jak zaśnie to spimy do 9 , dziś do 10 :P I zanim się ogarniemy , nakarmimy , przebierzemy to jest południe a my dopiero zaczynamy dzień :) Tojah- jakoś tak od początku ciąży stawiałam że dzieciątko będzie miało ponad 4 kg, córka ważyła 4040 g , moja mama i babcia rodziły duże dzieci wiec całkiem możliwe że przez miesiąc doszło by jeszcze z 500g :) Kończę bo moja dojarka czeka i mleczka trzeba bąbelkowi urobić :) Kokosznel- ja też wysłałam @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i widzę że jakieś konto zakładacie, czy coś :P jakby co podaję mój mail, bo nie wiem o co chodzi.. hihihihi djolejarz@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulinka83
Lisbell, a czemu przeszkadzają Ci "pomarańcze" i "podczytywacze"? Ja dzięki podczytywaniu Was oszczędziłam sobie wielu wycieczek do przychodni, szpitala i niepokojenia mojego lekarza telefonami. Czasem wystarczy przeczytać o Waszych dolegliwościach (które Wam towarzyszyły czy towarzyszą), żeby się uspokoić i wiedzieć, że coś co może zaniepokoić przyszłą mamę - tak naprawdę jest normalne i dotyczy wielu kobiet w ciąży. Można przeczytać dobre rady i pomysły, korzystać z nich czy się nad nimi choćby zastanowić - i niekoniecznie trzeba się Wam przy tym "wcinać" w rozmowę. Tak czy inaczej - ten wątek na forum sporo mi pomógł przez całą ciążę i sądzę, że nie tylko mi. Co zmieni fakt, że zaczernię nicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam fora
a ja piszac na pomaranczowo polecam mamie brzuszkowej zalozyc prywatne forum na fora.pl np i bedziecie mogly sie wymieniac roznosciami prywatnie i nikt nie bedzie mial dostepu, lepiej to zrobic teraz i administrator bedzie wyrazal zgode kto ma miec dostep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×