Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

wow w końcu dziewczynka! Gratulacje Sandra! trzymajcie się tam ciepło i wracajcie szybko do domku :* buziaki dla Was ;) ciekawa jestem czy będzie u nas więcej grudniówek czy styczniówek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra 11 wow gratulacje kochana jak się czujesz?? i wkońcu mamy dziewczynkę :) na kiedy miałaś termin z jakiej przyczyny cesarka?? buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoooja
WOW SANDRA GRATULACJE no i mamy pierwszą dziewczynkę!!!! Dużo zdrówka dla Mamy i Halinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra pozdrowienia i gratulacje a z L4 najlepiej wziąść do termin porodu+7dni i, bo jesli urodzisz w terminie to sie przerywa L4 i zaczyna maciezynskie, a te 7 dni bo mozesz przenosic i gdyby było tylko do terminu kiedy wg okresu masz rodzic a przenosisz z 4 dni to te 4 dni beda juz z maciezynskiego a tak to te 4 dni beda z L4 - tak mi tłumaczyła moja ginka ja mam 3 blachy ciastek upieczone :) ciekawe w jakim terminie to zniknie :D poza tym to wlasnie mam w piekarniku kajzerki posmarowane domowej roboty masłem czosnkowym posypane potartym na drobno serem i oregano :D co ja zrobie po ciazy z tymi smakami i tym jedzeniem to nie wime, ale poki amm te smaki to sie ciesze :D kiedys w ogole nie jadałam kolacji a teraz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alka ja tez w tej jak i w tamtej ciazy jestem badana na fotelu co wizyte.. u mojego gina to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki Maleńka śpi to spróbuje wam troche napisać ale... cos się wiercimy więc nie wiem co z tego będzie... Trafiłam do szpitala 2 grudnia z piszącymi się skurczami i rozwarciem. Lekarze robili wszystko żeby powstrzymać akcje porodową. TYdzień czasu leżałam pod kroplówkami i nic.. skurcze sie pisały codziennie i to duże. po tygodniu wycofali leki i stwierdzili - niech sie dzieje co chce. Minęły dwa dni - skurcze przestały sie pisać... więc lezałm jako - na obserwacji... W srodę "(14.12) rano zrobili mi zapis ktg ( jak codzień)0 i znów skurcze sie nie pisały ale... coś im sie nie podobało w zapisie i powtórzyli. Po godzinie stwierdzili... " idziemy na porodówę". Lekko zdziwiona - bo skurczy nie ma a oni mnie na porodówe biorą. Tam kolejny zapis i skurcze już były ale okazuje sie ze rano było coś dziwnego z zapisem serduszka. Na porodówce lakarz stwierdził ze rozwarcie sie robi i skurcze tez zaczeły sie pisac. I czekaliśmy bo zzastanawiali sie czy znów dac cos na powstrzymanie czy czekac. przygotowali mnie do porodu ( znaczy toaletke zrobili) i lezałam do 15 pod aparatem z coraz wiekszymi skurczami i rozwarciem . tuż po 15 nagle serduszko zaczeło zwalniac - szybko podpieli mnie pod tlen i kroplówy ale nie pomogło . lekarz zarządził natychmiast cesarke zeby ratowac dziecko. i tak o 15:36 przyszła na świat Halinka. A potem... ja na intnsywna terapię, mała do inkubatorka jako wczesniak i ... teraz najlepsze. Lekarze stwierdzili że dziecko ma cechy dziecka przenoszonego. więc... wychodzi na to że urodziłąm przenoszonego wcześniaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulinka83
mamuska986 USG robione 10.06, czyli w 10 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra dobrze ze wszystko sie skonczylo dobrze. jak sie czujesz? malutka pewnie slodka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. czytam was czytam, rzadko sie udzielam, ale mam pytanie do was ,może któraś pomoże? czy któras ma może hemoroidy przy odbycie?? jak to wygląda?, czy boli??? bo coś mi sie zrobiło przy samym odbycie, nie wiem co, taka gólka, nie boli a przeszkadza przy chodzeniu, dodam ze przez całą ciąze nie miałam zaparc ani zadnych problemów z wypróżnianiem... moze któas cos podpowie??? co do tych rodzących sie samych panów, to jest ciekawe ;) może poprostu paniom sie nie spieszy tak bardzo i czekają na wieksza ilosc sniegu :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zostałam mamusia :) Urodziłam dzis o 16.47 i jednak sn :) Coreczka wazy 2840 g i ma 52 cm wzrostu. Tatus był z nami i przeciał pepowine, spisał sie dzielnie. Jest słodziutka, spi sobie obok mnie. Nadrobie czytanie i napisze wiecej jak wrocimy do domku. Pozdrawiam Was goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha nie trzeba mieć zaparć w ciąży żeby mieć hemoroidy to dośc częste schorzenie. Najlepiej jak zapytasz lekarza bo skąd my mamy wiedzieć co Ci rośnie przy odbycie? Raz do lekarza! Sparking Ja nie byłam badana ani razu ginekologicznie w ciąży. Jak pisała jakaś dziewczyna u nas tego nie robią, bez przyczyny. No więc ja nawet nie wiem czy mam rozwarcie a jak mam to jakie. A jak nie wiem to sie nie martwię i już. Gratuluje Nowym mamusiom. I jeszcze do czegoś się chciałam odnieść ale nie pamiętam co to było. No nic, lecę do kina. Wow 6 rozpakowanych. Coś czuję, że sama tu będę w styczniu siedzieć:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia - 19.12.2011 - SN -3920g/58cm My już w domku od kilku godzin:) A z nami nasz świąteczny prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek0121 kochana wielkie Gratulacje no no ,ale się rozpędziłyście kochane :) zazdroszczę wam z jednej strony ,że juz macie obok swoje cudeńka malutkie :) kochana buziaki dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny ogromne GRATULACJE :) No to macie cudowne prezenty pod choinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna7575 gratulacje kochana uściski dla was :) nie no w szoku jestem jak się rozpędziłysmy ja to chyba do stycznia sama będę siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOOOW!! Co tu się dzieje??? Trzy dziewczynki :) :) :) Sandra, Aguniek, Wiosna, GRATULACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki nie chciały być gorsze :) heheh gratki dla was mamusie kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczom wprost nie wierzę :) tak sobie czytam a tu jedna za drugą urodziły córeczki, ponarzekałyśmy,że same chłopaki - bach i mamy dziewczynki forumowe, aguniek, sandra i wiosna - zazdroszczę, że macie już to ZA sobą i dzieci ZE sobą cama - kurcze wspolczuje ci z ta grzybicą...a wyslala cie ginka na posiew zobaczyc na co te grzyby wrazliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW! Ale się posypalo! I nawet sn już się zaczęły... :-) Sandra, Aguniek i Wiosna! Gratulacje i uściski dla Was i Waszych slicznotek! A nie tak dawno sami chłopcy powychodzili, a tu proszę dziewczynki tasmowo lecą :-) No to jest tak: chłopcy 5 - dziewczynki 3 Goha To pewnie hemoroidy, nawet bez zaparc się to cholerstwo robić potrafi. Ja do leczenia polecam czopki hemorol, na początek na noc i na.dzień, później tylko na noc oraz zewnętrznie (ale może być też wewnętrznie) neo aesculan w zelu, obydwa z herbapolu, do kupienia w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka- wielkie gratulacje, sandra gratulacje no dluga twoja coreczka, przenoszony wczesniak dobre. duzo zdrowka dla was, aguniek super ale sie posypalo, gratulacje, wiosna wielkie gratulacje, wow to duzo wazy jak na dziewczynke, ladnie Jak bedziecie mamuski mialy czas to wrzuccie foto waszych pociech, uwielbiam patrzec na takie malenstwa.... juz nie moge sie doczekac na moja kolej.. he he No to ktora urodzila pierwsza z dziewczynek??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dzisiaj 4 się odezwały że już po :) gratuluję :) a mi dzisiaj położna powiedziała że dzidzia nisko bo tętno nisko było więc już niedługo. byle do stycznia, może być nawet w Nowy Rok :) i oby zdrowa była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek i Wiosna7575 GRATULUJE! Ale dzisiaj sie posypaolo wiadomosci. Piekne prezenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Mufi będzie miała jutro roboty przy aktualizacji tabelki hihi :-) Jak powiedziałam przed chwila mężowi, że juz się 8 dziewczyn z terminem na styczeń rozpakowalo, to miał oczy jak 5 zł :-) A mnie to się wydaje że i Rozsan się rozpakowala tylko neta nie ma. No i zdaje się gosia 32 miala mieć dziś Cc no i milea, ale ona miała termin na grudzien. I coś Donia zamilkla, czyżby też już z Maksiem? No i Tika, wołam i wołam i nic. I jeszcze tak pomyślałam, że jak ktoś z konca stycznia się przeterminuje chociaż z tydzień to między najmłodszym a najstarszym dzieciątkiem forumowym będą 2ichy roznicy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowym mamusią wielkie gratulacje :) dla Maleństw zdrówka :) Co do tego L4 to brać jak najdłużej a to z tymi dwoma tygodniami wcześniej było kiedyś- dziś dzwoniłam do ZUSu o to tzn do mamy o 7 rano bo mi się przypomniało i pierwsze zdanie "Nie bój sie nie rodzę tylko się dowiedz co z tym L4" się uśmiałyśmy ale info katulane mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe. Az się boję zaglądać tu i kolejne strony otwierać i czytać! Dziewczyny Gratulacje ogromne! TO się dziewczynki nam posypały. I duże i małe hihi.. Fasolka - no wreszcie :-) Mufi - nie pogub się tu jutro z aktualizacją hihi.. CZeka CIę niezła robota! Ale ja mam prośbę,może tak przystopujecie... :-) ?! Alka - jestem, jestem. Nie pojechałąm do szpitala. Naprawdę nie mam co z córcią zrobić. Gdyby to była moja pierwsza ciążą już wczoraj bym pewnie na oddziale siedziała,a tak to trudno. Najwyżej urodze szybciej. Dzwoniłam na oddział i IP,ale połozna orzekła,ze ktg nie robią od tak sobie, a jak mam skierowanie to mam przyjechac, bo z pewnością coś się tam dzieje,skoro lekarz wystawił. Umówiłam się zatem jutro wieczorem prywatnie na ktg, zobaczymy co wyjdzie. Jak bedą skurczybyki to się po Świętach położę w szpitalu,a jak wyjdzie znosny zapis to spróbuję przeleżeć. I Bardzo dobre masz podejście! Pochwalam. :-) I wiem,ze wszystko będzie dobrze i bedziesz baaardzo zadowolna na sam koniec i pozytywnie zaskoczona! Cama -a pytałaś o ten lotion? ja tam bym się posmarowała. Wątpię,by w końcówce ciąży coś zaszkodziło dziecku, a zwłaszcza taka maść. Aniela - Kochana,jak jeszcze słowem coś wspomnisz w danym temacie, to sama dam Ci lanie! Osobiście! Mufi - nie damy się! rodzimy w styczniu, to już postanowione! nie wpycham się, oj nie! Ktoś tu musi podtrzymać to forum, kiedy reszta się chce wymiksować. Prezentów na Święta się im zachciało... A 6 stycznia też święto jest hihih I nie gadaj,ze już po 2 tyg mozna skończyc macierzynski? ja myslałam,ze mus to okres połogu,ale cóż.. skoro prawo pozwala... :-) nie kłocę się. Nawet meżowi powiedziałam,czy nie ma ochoty iść na tacierzyński, odpocznie od roboty, zrelaksuje się z dwójką dzieci.. hihih I chyba też skorzystamy z tego urlopu na mamę po porodzie, jak lekarz wystawi. Zawsze to dwie ręce więcej do pomocy w domu. Mój mąż ma płatne l4 zawsze 100%, takie przywileje:-) Nie ukrywam,ze jak córcia ciągle chorowała to ja starałąm się brać tylko tydzień,a on dwa, zwolnienia. Bo nic nie tracił,zaś ja dużo. Elzunia - że też ja nie wpadłam na to.. normalnie mi szczęka opadła i wkurzyłam się. .. ale pomysł fajny i przyznaję,ze się roześmiałam... Agniesiulka - no kurcze, pisz nam co u Nikosia i u Was? na czym staneło? chyba będziecie mogli zabrać synka na święta do domu, rób tam magiel jakiś... Trzymam kciuki! Zuzia - fajne wieści i z domu i od lekarza i jeszcze kwit masz na becikowe :-) Ana Lena - czas to zmienić i zacząć się udzielać towarzysko.. na forum oczywiście ;-) i dlaczego się boisz wywoływania porodu? Ja miałam takowy i uważam,ze coś cudnego.. poszło jak torpeda.. niektórzy mówią,ze bardziej skurcze bola,ale ja w to nie wierze, zreszta skoro to pierwszy poród to i tak nie ma się takiej wiedzy. A poza tym w 1,5 tyg może się tyle zadziać,ze hoho,a nawet ho! I dziewczyny, może wymienimy się @? jedna zbierze i roześle reszcie całą listę? nik plus adres? bedzie nam łatwiej pochwalić się fotkami,bo ja niestety, na forum publiczne nie wrzucę fotek dziecka. Którąs ma ochotę się tym zająć,czy nie zawracać Wam głowy? :-) Dziewczyny, jeszcze tak na pocieszenie. nie martwcie się,ze Wam miś nie przyszedł jeszcze... jak się dziecko urodzi to Wam tyle naznoszą maskotek, ze bedziecie miały ich powyżej uszu :-)my mamy 2 skrzynie i błagam,by nikt nie kupował więcej,ale mozna sobie gadać... a misia dostałam jak córcia miała kilka miesiecy, przyszedł z jakąś próbką mleka..ale komuś go dałysmy,bo nie mam na stanie. Kajek, nie ma opcji,ze jesteś sama, mąż rzuca zwolnienie, jak mu urlopu nie dadzą i pomaga i cieszy się szczęściem Waszym. no jak to tak,zebys sama została z dzieciaczkiem.. Znalazłam identyczny kwit i taki też 2 lata temu wypełniała mi ginka. z takim też udam się do mojej, o ile sama czegoś innego nie wyciągnie. Martini - coś Cię nakręcili z tym zwolnieniem, przecież termin porodu masz na 6.01. Do dnia porodu wystawia ginekolog. Co łaskawszy daje plus 7dni,ale nie musi i często nie dają. Moja nie chciała mi tak dać,zatem poszłam do rodzinnego, dzień po terminie porodu i na bolący kręgosłup dostałam 7 dni. zresztą chciałąm tylko 4,bo szłam do szpitala. I racja,ze z momentem porodu już leci macierzyński,a L4 się kończy. Izkoda, by któraś,jeśłi lekarz nie chce dać zwolnienia, traciła przed porodem macierzyński,zatem kombinujcie :-) Co do badania,to mnie ginekologicznie w obu ciążach, co wizyte, badają lekarze, usg miałam zaś tylko 3 razy (oficjalnie, bo miałam dwa prywatnie dodatkowo i jedno przy teście PAPPA) ,bo teraz chodze do lekarza na NFZ i takie są standardy. Zatem pretensji do ginki zadnych nie mam, mogę sobie prywatnie robić USG kiedy chcę i ile chcę ;-) tylko kasy na to nie mam. Kika - a TY się zastanawiałaś ile by miał Kajtus jakby do terminu dociągnął? chyba sporo :-) Mufi - ej z tymi lekami... ja się pani długo pytałam i radziłąm w aptece i mnie uswiadomiła,ze na ostatnim zlocie farmaceutów dla ciężarnych tylko sebidin zalecano. no to wziełam..a w domu wyczytałam,ze on bez cukru i z aspartamem, nigdy go nie wezmę, bo nie chcę truc ani siebie ani dziecka.. ale moim zdaniem w ostatnim trymestrze naprawdę na dziecko już mało co działa,bo wszystkie narządy są wykształcone. A tantum verde? a podbiał i tymianek? Normalnie człek by sobie Thiocodin zaaplikował i było by po problemie,a tak się trzeba cackać! I kombinować! Cama - aleś TY słodzina! I nie gadaj, zero na plusie? to jakiś fenomen! Ja co chwila mam więcej, w poprzedniej ciąży też zamiast na poczatku to tyłam na sam koniec. ostatnio w 2 tyg 2kg,zatem jeszcze ze 3 mi na pewno przybedzie. i zabij wreszcie tego grzyba! Ira - ta waga ewidentnie wiąże się z zaparciami. Ja sobie bynajmniej tak tłumaczę :-) I walcz z nimi, bo hemoroidy już czekają na okazję.Serio! ;-) I najlepiej od razu zaatakuj korepetycjami! (Lisa - cudowna jesteś z tymi słówkami smiesznymi) znaczy Twój tel... Jagódka, nie gadaj,ze proszek sypiesz na kieliszki? nawet tu nie wpominaj tego słowa! ;-) Zooja - bedzie dobrze, takich paciorkowcowych mam tysiące są! :-) Naprawdę nie jest to groźne, o ile mamy wiedze,ze to mamy! Lisabell i kto zabił? ;-) Mamuska - a TY może byś tak lekarza zapytała? bo mozna mieć rozwarcie,ale szyjke znośną i wtedy wolno dużo,a mozna miec rozwarcie i szyjkę krótką i miękką i wtedy gorzej.. Natel - synek duuuzy, szyjki prawie nie ma! Zatem powodzenia :-) Sandra, wstydz się! 6dni musiałyśmy czekać na takie nowiny! Aguniek - buziaki! Mama chudzina to i córa wymiary idealne ma! :-) Lisabell - no Millea miała miec Jagodę,zawsze to więcej dziewczynek będzie hihi co do Gosi to nie wiem,a Donia to chyba ma tatuśka przy sobie, bo chyba na święta miał zjechać do nich zatem zajęta wyprawką i facetem musi byc :-) Ehh.. aż miło iśc spać, kiedy takie cudne wieści! Chlebek wyciągnełąm z pieca i mi cudnie pachnie. Lecę pod prysznic i do wyrka! Dobrej nocy wszystkim! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×