Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

sparking mnie moj lekarz co wizyte bada na fotelu. przez usg dopochwowe mozna sprawdzic dlugosc szyjki. moj mi mierzyl jak zaczela sie skracac. i ciesze sie ze mnie co wizyte bada bo przynajmniej wykryl wczesniej ze szyjka krotka,miekka no i to rozwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to z mojego rekordu nici :) a tak na serio to powiedział Ci że dzidzia jest dość duża???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking, moje dziecię w 32t6d wg usg miało 2698g a w 35t6d 2880g. Pytałam lekarza i stwierdził że jest dobrze. Zobaczymy ile wyjdzie dziś. Pamiętaj że usg to szacunki i nie jest super dokładne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co on mnie tak nastraszył - ja tu po nocach niemalże nie śpię, już się nastawiłam na udzielanie wywiadów itd :) a z tego co widzę to taka normalna waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sparking- u mnie w 34 tyg wychodziło 3300g , za nie całe dwa tygodnie 3700 g a za kilka dni urodziłam i Kajtuś ważył 3890 g więc mój lekarz w miarę sprawnie wyliczał tą wagę :) Cama- uważaj na to ciśnienie , zwłaszcza że już miałaś z nim problem , u mnie głównie przez nadciśnienie szybciej urodziłam . Przez całą ciążę miałam dobre i nagle wzrost , obrzęki , 2,5 tygodnia i CC. Mi zaczęło od 135-145-160/90-100-110, dostałam leki ale nie spadło do normalnego poziomu , przez dwa tygodnie miałam 140/90 , lekarz mówił że graniczne to 145/95 i jak będzie wyższe to od razu do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mój lekarz chyba sobie żartował że duża jest a ja się znów niepotrzebnie martwię. Mam do Was jeszcze pytanie. Jakie kupiłyście lub kupujecie materacyki dla Waszych pociech? Ja już całkiem zgłupiałam:/ jedni piszą że z kokosem i gryką są najlepsze, inni - żeby nie kupować bo gniją i są za twarde, polecają lateksowe. O lateksowych zaś wyczytałam, że to jest nienaturalne i też nie kupować.... sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sparking my bedziemy miec kokos pianka. siostra ma gryka kokos i nic sie nie dzieje,a ma juz 3,5 roku. wydaje mi sie co do trwalosci materaca jaki sie trafi i jak kto dba itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini coś słodkiego zjedz to może ją rozkręcisz? co do materacyka to nie wiem nawet jaki jest. Tak dawno go kupowaliśmy że nie pamiętam. :) Oj ależ mały mi daje popalić w okolicy szyjki. Szaleje pewnie po nutelli. :D Śmiejemy się ostatnio z mężem że maluszek tylko czeka żeby sie do taty poprzytulać. Tata przykłada ręce do brzucha a dziecię jakby na to czekało i aż cały brzuch chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 no dziś zmierzyłam sobie to cisnienie i wyszło 141?79 to chyba jeszcze wmiare co nie ?? a zmierzyłam ze względu na obrzek stopy.. Madzia_mi kochana trzymaj się jedź dla ewności i zobacz co tam sie święci.. Kika nie strasz mnie wczesniejszym porodem wolałabym aby mała siedziała do stycznia no zobaczymy... pozatym bardzo dobrze się czuje tylko częste kłócie mam na dole a mała się wierci i wierci nie ma dnia ,żeby sie nie kręciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja dalej leczę ten uporczywy kaszel. Zmartwiłam się troszkę, bo kupiłam sobie strepsils na gardło, a dziś w gazecie wyczytałam, że cholinex i strepsils mogą uszkodzić płód. No tłumaczę sobie że bardziej chyba szkodliwy jest ten mój okropny kaszel, ale jednak... Natel trzymam kciuki żeby na wizycie czekały Cię same dobre wiadomości. Kushion podziwiam Cię, ja nawet na siedzeniu pasażera nie mogę wysiedzieć godziny. Ana Lena ja mam to samo z zapachami, zaciągam się przy tankowaniu samochodu i co chwile czyszczę meble bo uwielbiam zapach pronto clasic:D - no i jeszcze kilka ale te są moje ulubione :P co do opadnięcia brzucha to nam położna mówiła że czasami dziewczyny przyjeżdżają do porodu a brzuch jest wysoko i same się dziwią że już rodzą, bo ciągle czekały na to opadnięcie - także nie ma reguły Cama dobrze że się umówiłaś na wizytę, z ciśnieniem nie ma żartów i do tego ten obrzęk, o grzybicy nie wspomnę Madzia_mi ktg to dobry pomysł, szczególnie że u Ciebie termin porodu z OM już bardzo blisko. Witaj Sparking. Mój Maluch w 35 tc 2700 ważył Co do badania to mój lekarz albo mnie bada albo robi usg, a że usg robił mi 4 razy w ciąży w tym 3 w I trymestrze to głównie nasze wizyty sprowadzają się do badania. robi to bardzo dokładnie, ogląda brzuch, przyciska. Na początku byłam rozczarowana brakiem usg ale teraz z perspektywy czasu myślę ze te badania są ważniejsze niż usg. Martini szklanka zimnej wody z lodem - i na pewno się poruszy, jak nie to na IP. Mój Maluch strasznie szaleje, ale tak inaczej - przeciąga się a nie kopie, nie ma miejsca żeby wyprowadzić kopniaczka. Ja kupiłam też materacyk pianka kokos gryka, byłam przeciwna bo też słyszałam że gryka lubi pleśnieć i kiełkować, ale i tak Maluch będzie spał na podkładzie i na części kokosowej, bo ta gryka jest za miękka. A Lateksowe może i fajne no ale cena nieporównywalnie wyższa i to u mnie zaważyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama, jeśli jednorazowo to spokojnie. Po odpoczynku zmierz sobie jeszcze raz. A co z twoją stopą? Spuchła ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi a próbowałaś na kaszel te domowe syropy? A kaszel mokry czy suchy? Suchy: "Jeśli dręczy cię suchy kaszel, przygotuj roztwór z siemienia lnianego. Łyżeczkę siemienia zalej szklanką wody i gotuj przez 10 minut. Dodał łyżkę miodu. Pij dwa razy dziennie. Na suchy kaszel pomaga też mieszanka soku z cytryny z oliwą z oliwek (200 ml). Taką miksturę pij po 1 łyżeczce, 3 razy dziennie. Imbir dobrze nawilża śluzówkę i przynosi ulgę przy suchym kaszlu. Kawałek imbiru (ok. 5 cm) pokrój na kawałki, zalej 0,5 litra wody i gotuj przez 20 minut. Przecedź wywar i wymieszaj z niewielką ilością miodu. Pij po szklance, rano i wieczorem. Trzy razy dziennie pij napar z prawoślazu i lukrecji. Prawoślaz zawiera substancje śluzowe, które osłaniają podrażnione kaszlem gardło. Lukrecja działa przeciwzapalnie i wykrztuśnie. Jeśli ziołowe napary wzbudzają u ciebie odruch wymiotny, po prostu połóż się do ciepłego łóżka. Ciepło wspomaga produkcję i wydalanie śluzu. Suchy kaszel powinien szybko zmienić się w mokry." Mokry: "Na mokry kaszel dobrze robi syrop z czosnku, który dzięki zawartości działającej przeciwbakteryjnie allicyny, jest uważany za naturalny antybiotyk. Kilka zmiażdżonych ząbków czosnku wymieszaj z sokiem z dwóch cytryn i zalej przegotowaną, chłodną wodą. Miksturę odstaw na kilka dni w ciemnym słoiku. Następnie odcedź i pij 3 razy dziennie. Z mokrym kaszlem poradzisz sobie też z pomocą syropu cebulowego. Trzy drobno pokrojone cebule wymieszaj z miodem (pół szklanki) i odstaw na 3 godziny. Dodaj 50 ml chłodnej wody i odstaw na kolejne 3 godziny. Przecedź i pij kilka razy dziennie po łyżeczce." Mnie te domowe syropy pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natel111 powiem tak z jednej stopy z lewej łądnie opuchlizna schodzi po nocy z prawej niestety gorzej i jest taka nabita nie jakos bardzo ale jest spuhnieta... i chyba naprawde pojde dzis na wizyte ,ale nie cche aby mnie w szpitalu zostawily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natek dzięki, waśnie suchy mnie męczy, aż zaczynam wymiotować. Spróbuję z tym siemieniem lnianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama85- ja też rano mam delikatnie spuchnięte kostki i stopy, ciśnienie najwyższe jakie miałam to 140/80, dzisiaj 135/85, lekarz kazał mi jechać na IP przy >140/90, białka w moczu nie mam. położna te obrzęki tłumaczyła wagą i dźwiganiem maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska986
Moja dzidzka w 33 i 4 ciazy wazyla 2490 jakie wam terminy wychodzily z takimi dzidziami ? i czy patrzycie tez na ten termin z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama, pewnie że warto to sprawdzić. :) Mufi, oby pomogło. Ja dziś czuję się o wiele lepiej. Katar się uspokoił i w ogóle czuję że żyję. Mamuśka, na terminy z usg na tak późnym etapie ciązy nie ma co patrzeć. Wiarygodny jest ten z usg ok. 12tc. Potem dzieci rosną swoim tempem -jedne są duże inne małe więc przekładanie tego na termin porodu nie ma sensu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też męczę się ze strasznym kaszlem już tydzień prawie. Na początku piłam ciągle tylko mleko z miodem ( i sobie pomyślałam, że pewnie po tym moja Madzia tak szybko urosła) i syrop z cebuli, ale to niewiele dawało. Poszłam do apteki i farmaceutka mi dała stodal - na pewno bardziej mi pomógł niż ten syrop z cebuli, ale trochę kaszlę dalej. Pytałam lekarza i powiedział że można na kaszel pić stodal właśnie a i flegamina będzie dobra. Wiem lateksowe materace są strasznie drogie :( ale jeśli faktycznie są lepsze to taki pewnie kupię. łyżeczko kupiłam tanie to przynajmniej na materacyku oszczędzać nie chcę tylko właśnie muszę sie poradzić bo kogo pytam to ma właśnie materacyk kokos pianka albo kokos pianka gryka - lateksowego nie miał nikt, więc nie mam porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ja staram się nie patrzeć na termin z usg bo zawsze mam inny. Pierwszy wyliczony termin miałam na 26 stycznia, potem 28, 24 a teraz 16 :) zgłupieć można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cama myślę, że tak, tymbardziej że ja w szpitalu na ktg miałam takie wysokie i nic nie zrobili. Jak masz za wysokie to poleż 10 minut i zmierz jeszcze raz lecę na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska986
a ten termin z tego usg z 12 tyg to ile moze sie obarczac bledem ponoc 7 dni wprzod i w tyl tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno piankowe materace bardzo dobre tylko cięzko znaleźć grubszy niż 6cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska986
cama ja tez mam cisnienie 139 na 80 lekarz mowil zeby nie przekorczylo 140 90 to pierwsze ponoc norma jeszcze jest 150 ale to drugie jesli przekroczy 90 to trzeba brac leki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie wiem, nie wnikałam. Ale i tak usg z 12tc jest o wiele dokładniejsze niż robione teraz. A co do samego terminu to są dwa i z OM i z usg. A do tego trzeba brać poprawkę na to ze poród w terminie to jakby nie było jest +-2tyg. od daty porodu. Czyli od 38-42tc to w terminie. A jak u ciebie wychodzą terminy z OM i z usg wpisany przez gina do karty ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska986
z Om mam na 14 stycznia z usg z 12 tyg mam 10 potem w 20 tyg na 7 a potem z 28 tyg na 1 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×