Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Gość margolatta
dzieki dziewczyny za wyrozumialosc :) a co do Aguniek, to jestem pelna podziwu dla Twojej dojrzalosci, bo ja bym sie chyba sama obrazila na takiego posta jakiego tu wystosowalam(mialam chyba poprostu gorszy dzien) Zaczynam dzisiaj 18 tydzien (drugie dziecko,szczupla jestem) ale niestety ruchy narazie czuje sporadycznie i sa b. delikatne, ale teraz dzidzius bedzie rosl intensywnie wiec pewnie niedlugo bedziemy mogli sie komunikowac za pomoca kopniaczkow :) Jeszcze chcialam zasiegnac porady dziewczyn ktore maja za soba juz drugi porod (rozsan,Donia Julia), czy faktycznie kolejny porod jest latwiejszy?? Mi sie marzy teraz porod naturalny, chcialabym miec kontrole nad wszystkim co sie dzieje do konca.Bo pierwszy porod niestety nie poszedl po mojej mysli,moja coreczka byla w pozycji brzuszek do mojego brzuszka, wiec po 12 godzinach boli krzyzowo-brzusznych zastosowali znieczulenie zewn.oponowe a pozniej niestety skonczylo sie na kleszczach :( Dlatego tym razem mam nadzieje,ze dzidzius sie ulozy jak trzeba i wszystko pojdzie sprawniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom77 - ja mam taką pamiątkę po pierwszej ciąży, która niestety nie zniknęła i jak zaszłam w tą ciażę to niestety robi się coraz większa :( zapytam na najbliższej wizycie czy coś z tym mozna zrobić.. Agunie0121 - ja piję ale tylko dlatego żeby się rano obudzić, no i czasami po popłudniu, jak przysypiam. Słabą czarną rozpuszczalną, a jak mam pod ręką mleko to kawą z mlekiem też nie pogardzę.. :) kawę można pić, tylko nie jakieś tam hektolitry Tojah - Ty to zawsze jesteś "płodna" w pisaniu :-))) Cama_85 - al tylko raz ciebie złapał? mi się czasami zdarza jak się rano obudzę i się przeciągam.. Proszę, tu artykuł: http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Porady/Skurcze-lydek-w-ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki. Długo mnie nie było ale wczoraj wrócilismy z Zakopanego. Widziałam tu pytanko dotyczace jacuzi. Bylismy w sobote na słowacji na basenach termalnych. Korzystałam ze wszystkich lacznie z tym z woda ponad 40 stopni ale na babelki i jacuzi sie nie zdecydowałam. Maz sie masowała a ja moczyłam sie obok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek0121 - no właśnie nie wiem jaki kolor płytek, dzisiaj będziemy biegać po sklepach jak poparzeni i kupować jutro na szybko :/ ale przypuszczam, że będą długie białe z fakturą + czarne lub grafit nad wanną i na wannie margolatta - wyraziłaś jedynie swoje zdanie i to jest jak najbardziej ok :), natomiast wczoraj pojawił się tu taki niemiły i niepotrzebny post, że szkoda gadać, ale na szczęście większość z Was go nie widziała dziewczyny ja chyba coś czuję od wczoraj, mam takie jeżdżenie od środka brzucha, nie widać tego z zewnątrz, ale to chyba maluch się wierci :) wczoraj na spacerze i dzisiaj podczas biegania po sklepie :) tylko to nie są kopniaki tylko takie mrowienie dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta tak to był pierwszy raz podczas ciąży i tez jak sie przeciągałam ,ale wymasowałam i przeszło... dziękuje za artykuł przydał ię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolatta
Elzunia, to mnie oswiecilas :) Bo ja faktycznie nie widzialam tego posta, w takim razie ciesze sie, ze to nie chodzilo o mnie :) Co do kawy to ja pijam w weekendy, kiedy mam czas sobie zrobic taka prawdziwa z ekspresu, poza tym jest to forma swietowania czasu wolnego a w normalne dni tygodnia zadawalam sie inka z mlekiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolatta---co do porodu mialam bardzo ciężkie porody z racji tego że sama w sobie jestem mała a dzieci olbrzymy porosły w brzuszku, jeden 4,500kg i 58cm, a drugi 4,250kg i 62cm....ale ja ból porodowy cały czas porównywałam do bólu złamanego kręgosłupa....i aż tak nie bolało...zresztą w sekundzie kiedy mi kładli dzieci na brzuchu już nic nie pamiętałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i doczytałam was do końca. Dużo ciekawych tematów poruszonych. 1. Podnoszenie rąk do góry - moja mama strasznie mnie za to nakrzyczała jak sięgałam po bluzkę w sklepie, chodzi o takie wyciąganie gdzie stoi się na palcach - nie jest to żaden zabobon tylko fakt medycznie uzasadniony że tak nie można robić. 2. Rowerek - zazdroszczę ja już nie zdążyłam sobie kupić, może za rok, ale jakbym miała to na pewno bym jeździła, jak widać na moim przykładzie, nawet na prostej drodze można się niefortunnie przewrócić, jestem cała posiniaczona i jeszcze nie wiadomo co z tą ręką, bo nadal bardzo boli i wewnętrzna strona dłoni jest bardzo sina. 3. Ja też własnie tak odczuwam dzidziusia że są to bąbelki. Myślałam na poczatku że to w jelitach ale teraz jestem już pewna że to nasz dzidziuś szaleje. 4 sierpnia poczułam tylko dwa takie malutkie kopniaczki jakby maleńkie nóżki. 4. Dobija mnie ta pogoda w Polsce :-( dziewczyny jak dobrze się czujecie to nie bójcie się długiej drogi, ja jechałam w jedną stronę 17 h + 1,5 h płynięcia promem i oprócz bólu pośladków nic mi nie dolegało. 5. Oczywiście narobiłyście mi smaka na różne ciekawe potrawy - u mnie dziś schabowe bo stęskniłam się za tradycyjnym polskim jedzeniem. 6. Czytałam dziś tu topik o ciężarnych w McDonaldzie ciekawe czy to nie chodziło o mnie :D bo ostatnio byłam w Macu 4 razy tak mnie nachodzi ochota na hamburgery i cappucino. 7. Czytałam że należy unikać gorących kąpieli i sauny a także takihc sytuacji że wygrzewcie się na słońcu a potem wchodzcie do zimnej wody - to może uszkodzić płód. Ja na wszelki wypadek biorę kąpiel raz w tygodniu a tak to prysznic. Ale w Chorwacji nie żałowałam sobie słoneczka :D i raz nawet popływałam jak uznałam że woda jest w miarę ciepła. 8. Dziękuję tej z Was która mi powiedziała że do Chorwacji nie trzeba paszportów, zaoszczędziłam 280 zł. Faktycznie pokazaliśmy dowody os. i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolatta - ja mogę Ci powiedzieć nie ze swojego doświadczenia, ale z doświadczenia siostry, kiedyś pytałam ją jak przeżyła porody (4x), o dziwo nie pierwszy, a 3 poród miała najcięższy, czwartego się bała ze względu na 3, ale był w porządku, nie powiem Ci co zdarzyło się podczas 3 bo siostra bardzo chroni swoją intymność, także przypuszczam, że nie ma reguły :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzuniaw1---ale ich ojciec również urodził się taki wielki, mam wielką nadzieję że teraz bedzie dzieciątko z wagą około3kg..jego tatuś też urodził się z taką wagą,..więc po cichutku marzę o takim ,,malutkim dziecku,, Ps. dla tych którzy nie pamietają, jestem w nowym związku i pierwszy raz w ciaży z nowym partnerem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolatta - teraz to dziekuje za komplement, ale uwazam, ze tu jest wiecej dojrzalych dziewczyn ode mnie i przede wszystkim sa bardziej doswiadczone. Dowiaduje sie od nich wiele ciekawych rzeczy. Zreszta Ty tez juz jestes doswiadczona mamusia :) Ja jestem zielona w wielu kwestiach bo to moja pierwsza ciaza i jeszcze wieeele musze sie nauczyc. Podziwiam Twoje zdrowe podejscie do ciazy, "planowałam" takie i u siebie, ale miałam juz kilka stresujacych sytuacji i teraz moze jestem bardziej przewrazliwiona. Te ostatnie wpisy rzeczywiscie nie były skierowane do Ciebie takze spokojnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolatta
Rozsan-----wyrazy uznania, nie woybrazam sobie jak to fizycznie jest mozliwe.... To zycze,zeby trzeci porod byl zadoscuczynieniem za wczesniejsze trudy!!! Elzunia----to wspolczuje siostrze tego 3 porodu, ale biorac pod uwage ,ze pozostale byly znosne to chyba nie jest tak zle Moj maz ma zamiar poddac sie zabiegowi wasektomii po narodzinach naszego drugiego dziecka ( w Uk jest to zabieg bezplatny), w sumie zaimponowal mi tym ,ze wyszedl z ta propozycja sam z siebie.Do jutra dziewczyny, musze troche popracowac jeszcze dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzuniaw1 - gratuluje Kochana ruchow dzieciaczka, wiedziałam, ze juz niedługo nam sie tu pochwalisz :-) Na poczatku tez własnie czułam takie jezdzenie w brzuszku. My tez zrobilismy sobie jasna łazienke, ale dlatego, ze jest mała. Marze o takiej duzej, z ciemnymi płytkami -ciemny fiolet, braz, czerwien, a nawet czarne z jasnymi akcentami b.mi sie podobaja. Moze spełnie to marzenie jak wybudujemy kiedys dom. Udanych zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mufi - co do pieknego polskiego lata to własnie sluchałam prognozy na Polsacie i zdołowałam sie. Ma byc jeszcze kilka ładnych dni i przyjdzie juz "jesien" :-( Mam nadzieje,ze myla sie. Jezeli nie to ja stad uciekam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolatta, u mnie pierwszy poród był trudniejszy, ponieważ przez vacuum. Ból przy skurczach jak na miesiączkę. Drugi poród, bóle przy skurczach...krzyżowe i to tylko bolało. Jednak ból porodowy jak dla mnie to najpiękniejszy ból, ponieważ wydajemy na świat nowe życie. I nie wyobrażam sobie rodzić w znieczuleniu. Godzinowo porody miałam podobnie: 6,5 godziny pierwszy, 7 godzin drugi. I tak samo jak Rozsan, teraz jestem w nowym związku i ta trzecia ciąża jest pierwszą z nowym partnerem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Aguniek - a TY kiedy masz ten szpital kontrolnie? za dużo stron tworzycie i mi duzo rzeczy umyka, bo jak doczytam to już połowa z głowy wyleci :-) I cisza z tą pogodą, będzie od 13 sierpnia cudnie! i koniec! ;-) Margolata - ja tam bym chciała drugi poród taki jak pierwszy! identyko, bo miałam raj na Ziemi hhihi I mogę powiedzieć z doświadczenia kumpeli -trójka dzieci,ze drugi był niestety u niej najgorszy,a pierwszy najłatwiejszy. Ale powiedziałam jej,ze ona jest wyjątkiem,bo jak tak nie planuje hihi Agniesiulka - jak zdrówko? u mnie masakra, kaszel jak był tak jest. Jutro do lekarza zasuwam dopiero. Prenalen już wypiłam, zakupiła Stodal i tym sę teraz dobiajm i tantm verde,bo zaczyna mnie juz na gardło siadać od tego kaszlu. Youstta - oj tak, ja w ogóle płodna jestem,co widać,po mim grubym brzuchu hihih Mufi - mój mąż planuje nas z córcią wywieźć do Chorwacji na koniec wrzesnia,ale ja mam cykora przed tą drogą. Oczywiście nocleg gdzieś w połowie drogi sobie zrobimy,ale i tak mnie to przeraza - ten ból tyłka hihi.. MI się marzy jakaś Majorka lub Korfu lub Turcja - bo takie mi pani z biura podróży propozycje podesłała. Samolotem i już. Choć prawda taka,ze cały przelot dojazd i pobyt na lotnisku np do takiej Turcji to też minimum 7-9 godz. Zatem żaden raj! Dobra. Kończę! Ana Lena - dawaj te dobre wiesci i to szybko! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
chochlik zjadł literki,ale co tam! na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa Nie przejmuj się ;) Jak ja się rzadko wypowiadam to też zero odzewu ;] Jesteś w ogóle w tabelce? Bo Cię nie widzę. Jest na 147 str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
Dziecko zasypia, gary pomyte... spokojny wieczór :-) Goha - moim zdaniem coś z rutyną. Ale spytaj lekarza. Posorutin lub coś w tym stylu do łykania,a do smarowania coś na naczynka,. Chyba są takie kremy dla cery naczynkowej, to może i na nogi pomoga. Monia-aa, nie zrozumiałam,przejrzałam 4 strony wstecz i nie znalazłam Twojego postu. Może przegapiłam,zatem nie mam do czego się odnieść :-) I nie dziwię się,że z tabelki zniknęłaś, bo w dwóch tabelkach równocześnie siedzieć to chyba tak średnio ;-) obie by trzeba pilnować ;-) Powodzenia! :-) Martini - a Twój nik mi się sni po nocach... jak ja bym sobie kielonek taki chlapneła! oj! bardzo bym się napiła :-) Dziś mam jakoś za dużo czasu, bo juz chyba 3ci raz na forum. Dobrej nocy. :-) I czy alexxxx tu jeszcze zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojah
rzeczywiście... 4 sierpnia... mogłam przegapić w takiej ilości postów. nie ukrywam,ze wpadam co jakiś czas na forum i przelatuję w biegu wszystkie nowe posty i strony!!! i coś mi tam zostanie w głowie, wiekszość uleci. Jedynie jak widze jakiś problem to staram się odpisac. Super,ze po wizycie dobre wiadomości. I już 15 tydzien leci. No a o wadze na minusie to ja tylko moge pomarzyc. bom kuleczka już w pełnej krasie - co widać zwłaszcza na mojej buzi. Niestety. Myslałam,ze już do lutówek się na stałe przeniosłaś skoro tam jesteś w tabelce. A z naszej się wypisałaś. Dlatego wspomniałam o dwóch tabelkach. :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah, youstta dzięki, mam nadzieję, że jednak znikną po porodzie, ale póki co bardzo bolą i może jednak gin podpowie mi w czwartek co z nimi robić...w pierwszej ciąży nie miałam żadnych żylaków a teraz tak dużo:-( Monia_aa myślę, że chodzi o to, że jesteś w lutowej tabelce to dlatego wypisałaś się ze styczniówek...a co do obrażania się, że nie ma oddźwięku na Twojego posta to jest nas tutaj tak dużo, że można się nieźle zakręcić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×