Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Dziewczyny faktycznie te wszystkie posty się gdzieś gubią i trudno na wszystkie odpisać...wiele dziewczyn wchodzi tylko na chwilę...może stworzymy nowy wątek na kafe??? będzie bardziej przejrzyście... taka mała sugestia...i nowa tabelkę???? bedziemy bardziej zauważalne...jak do tabelki ty razem wpiszą się osoby które się udzielają na forum... zamieszałam, zamieszałam..nie wiem czy któraś się kapnie o co mi chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsap nie mnie decydować o tym bo mało pisze,ale postaram sie poprawić :) mam pytanko,czy wy tez tak "czujecie" brzuch? nie wiem jak to nazwać,ból to nie jest,po prostu czuje go. Gin mówił,że wszystko dobrze,że macica rośnie itp mykam do łóżka,dobranoc :) jutro sie odezwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsan nie mnie decydować o tym bo mało pisze,ale postaram sie poprawić :) mam pytanko,czy wy tez tak "czujecie" brzuch? nie wiem jak to nazwać,ból to nie jest,po prostu czuje go. Gin mówił,że wszystko dobrze,że macica rośnie itp mykam do łóżka,dobranoc :) jutro sie odezwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa---jak najbardziej, że czuję...a jak przez chwile nie czuje ..że coś się rozpycha, rozciąga, itp...to się zastanawiam kiedy się zaczną dolegliwości bo mi ich po prostu brakuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia_aa - ja tez ciagle "czuje" brzuch, jakies lekkie bole, ciagniecie itp., ale traktuje to jako normalny objaw ciazy, takze nie masz czym sie przejmowac, tym bardziej, ze lekarz zapewniał, ze jest ok :-) Tojah - w szpitalu na usg byłam we czwartek, dwoch miłych lekarzy mnie zbadało :p, jeden stwierdził, ze szyjka jest ładnie zamknieta i nie skraca sie. Mam nadzieje,ze teraz trafie tam w styczniu na porodowke:-) Ewentualnie w grudniu, ale tu juz zostawiam wybor malenstwu. Ach, w szpitalu widziałam 2 nowonarodzone bobaski, takie śliczne az łezka w oku mi sie zakreciła:-) Racja, pogoda bedzie piekna - juz nawet nie pada:-) Juz druga noc nie moge spac, no nic ide dalej czytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis Ana Lena miała isc na badania i bardzo sie martwiła. Mam nadzieje,ze wszystko wyszło dobrze. Czekamy na wpis. Dobranoc Mamuski! PS. Musze zabic...komara bo mi tu zyc nie daje, eh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozsan a jakby miał się nazywać ten drugi wątek STYCZNIÓWKI 2012 UDZIELAJĄCE SIĘ CZĘŚCIEJ;-) Właśnie przeczytałam, że ma być wczesna i sroga zima, żebyśmy nie musiały do porodów jeździć sankami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam termin
w temacie niezauważania i zbyt wielkiej ilości postów to powiem szczerze -przerabiałam to i wiem że nie da się wszystkiego ogarnąć nawet tworząc kolejny temat. Naprawdę trzeba się z tym pogodzić że nie ma jak ogarnąć wszystkie posty i wszystkie osoby piszące bo to fizycznie wręcz niemożliwe. A wiele osób próbowało. Dlatego często lepszym wyjściem od kafeteryjnej telenoweli w formie jednego tematu są fora z możliwością tworzenia wielu oddzielnych tematów. Ale mnie osobiście to nie przeszkadza -nie potrzebuję ani nowego tematu (i tak nie zrobi się super przejrzyście) ani nowego forum tym bardziej. Tak ode mnie -jeśli poczujecie się niezauważane napiszcie to i nie obrażajcie się -już raz przecież szczera wypowiedź sprawiła że inni się smutasem zainteresowali. Naprawdę nikt tego nie robi złośliwie. :) Ja nie próbuję ogarnąć całości waszych wpisów co nie znaczy że ich nie czytam. Ale takie hurtowe odpisywanie jest ponad moje siły. Mnie też czasem nikt nie odpisze -vide info o wizycie ale nie czuję się przez to zignorowana tylko dalej piszę o tym co mnie interesuje. Naprawdę obrażanie się to nie jest dobra droga. Przerabiałam to na jednym forum. Jeśli chcecie to możecie odświeżyć tabelkę -wpisy od początku dadzą jasny pogląd ile osób się udziela. Na wielu topikach takie restarty tabelek były. Nowy temat nie jest potrzebny. Pozdrawiam i nosy do góry. Żadnych fochów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra 11
Witam Was Kochane Styczniówki. Troche się nie odzywałam bo... jakoś tak się zamknęłam w sobie i musiało mi przejść ale jestem cały czas i czytam, czytam... U mnie teraz koniec 19 tygodnia. Dzidzia się wierci az miło ale tylko ja czuję, jak mąż dotyka brzuszka to dzidzia momentalnie przestaje się ruszać. Mały łobuziak :) Na ostatniej wizycie lekarz odstawił mi wszystkie leki na podtrzymanie. Stwierdził że już nie ma zagrożenia i teraz prowadzimy normalną ciążę. Cieszę się bardzo. Ktoś pisał ( chyba rozsan) że dzieciaki były 4500 - nie strasz kochana! Ja też jestem rozmiarów krasnoludka i jak sobie pomyślę że takie duże dziecko miało by być... oj... :) Ale nic damy radę. Najważniejsze że wszystko jest dobrze. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, pewnie Wy i Wasze smyki jeszcze smacznie śpicie, ja niestety już na nogach, a nie wyspałam się strasznie, koszmary mi się śniły, musiałam przed kimś uciekać :/ dziś zaczynamy remont łazienki i oboje chyba to przeżywamy bo coś nie słyszałam mężowego chrapania w nocy więc chyba słabo spał :) wszystko robimy na hura, nie mamy nic do łazienki ani konkretnej koncepcji a mąż musi do pracy chodzić, stąd nerwy bo nie mamy nawet kiedy kupić tych nieszczęsnych płytek :/ no, ale żeby nie zanudzać, dzieciak wczoraj wiercił się w brzuszku, a ja niestety do późna byłam na nogach i jeszcze zajadałam się lodami bo musieliśmy lodówkę wyłączyć :D mi się też wydaje, że stworzenie nowego wątku nic nie da, niestety kafeteria jest stworzona w taki sposób, że ciężko się w niej pisze i z pewnością lepsze by było forum z prawdziwego zdarzenia, ale mi również nie przeszkadza obecna forma, też staram się wszystko czytać i odnosić tam gdzie potrzeba :) ja też czuję brzuch i martwię się jak go czuć przestaję, wieczorami - jak sobie dobrze pojem - to niestety czuję czasem jakby mi go miało rozerwać, jest strasznie napięty, przyzwyczaiłam się do jedzenia b. dużych porcji, a teraz niestety nie mam w brzuszku tyle miejsca Sandra 11 - witaj :) oby już do końca nie było żadnych problemów :) Mufi - zazdroszczę Ci tego wyjazdu! jestem nieprzytomna, ale muszę się zebrać i iść z psiną, która w sumie smacznie sobie śpi jeszcze, ale jak teraz przysnę to obudzę się o 10tej dziś planuję po śniadaniu położyć się do łożka i poleżeć do 16 bo wczoraj cały dzień na nogach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja, oświeccie mnie dziewczyny jak dopisac sie do tabelki????? i jescze jedno czy ktoras z was pracuje jeszcze ??? chodzi mi nie o prace siedzaca tylko taka bardziej ruchowa... bo ja pracuje w sklepie spozywczym i nie wiem czy powinnam jescze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj prawie zwatpiłam, poszlam po pracy do sklepu liczac na to ze znajde cos ładnego dla mojego dzidziusia, i prawde mowiac nic mi sie nie podobało... a jak jakis czas temu jak szukalam czego s dla niuni siostry to wszysko byko jakies ladne,,:) chyba co do swojego jestem bardziej wybredna bo chce aby bylo wyjatkowe... patrzylam tez na body tylko nie wiedziałam czy kupowac z krotkim czy dlugim rekawem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilcia_w
Sandra wybacz, że nie będę wertowała całego forum żeby odszukać Twoich wypowiedz, a po prostu nie pamiętam, ale czy możesz powiedzieć jakie leki brałaś na podtrzymanie i w którym tygodniu odstawiłaś? Ja cały czas jadę na luteinie i już troszkę mi się odechciewa ;( ja też mam termin (kobieto złota jak ty masz na imię, bo ten Twój nick ogromniasty?) wydaje mi się że masz rację z tymi kolejnymi tematami, przecież to nic nie zmieni, a co do tabelki też dobry pomysł Miłego dnia wam życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dobrze, że mi przypomniałaś bo w sumie ja też nie jestem dopisana do tabelki więc się dopisuję, Goha24 ja nie pracuję, ale ja mam pracę zmianową, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, opowiedz mu jaką masz pracę, chyba, że już teraz czujesz się już zmęczona i masz jakieś nieustanne dolegliwości ja natomiast kupiłabym wszystko co mi w rękę wpadnie, nie mam takiego problemu jak ty bo kupuję rzeczy uniseksowe, białe, bez wzoru, ewentualnie lekki i każda rzecz dla mnie jest ładna bo maciupeńka :), pamiętaj też, że z tych pierwszych rzeczy to dzidziuś szybciutko wyrośnie więc nie nacieszysz się długo widokiem pięknych pierwszych ubranek ja patrzyłam kiedyś do jakiegoś mądrego poradnika o szykowaniu wyprawki dla dziecka rodzącego się w zimie, troszku się zasugerowałam i kupuję po trochu body z długim, krótkim rękawem, kaftanik, pajacyki no i mam kombinezonik, który wyjątkowo kupiłam w rozmiarze 62 czyli nieco większy niż trzeba (no chyba, że będę mieć super dzieciaka - mój chłop kurcze dużawy jest, chociaż urodził się chyba w rozmiarach standardowych ;-) ) czarna1992____19______01.01_____ Bielsko Biała____ ? madziatek_____26______01.01_____ Warszawa______ ? kika79________ 31_____ 02.01_____ Rzeszów________? Aniela6________26______02.01_____ UK_____________? wiosna7575____30______02.01_____Szczecin________? Gosia32________32_____03-01_____Warszawa_______dziewczynk a martini657______23____03.01______Warszawa_______? elzuniaw1______28____04.01______Kraków_______? Madzia_m i_____ 21_____ 04.01____ Warszawa_______? inka1989______ 21_____04.01_____ Wadowice______? spiderka_______28_____ 05.01_____ Tarnów_________? Naleen________28______05.01______Grudziądz______? Aguniek0121___27______05.01______Lublin__________? moniś_86______25______07.01______Warm.-Maz.____ ? Ana Lena______28______07.01______Warszawa______chłopiec Camilla2011____24______08.01_____Sucha Beskidzka__? foxy30________30______08.01 ____ śląskie__________? monia555______25______08.01____ S. Beskidzka_____? Sandra________28______08.01______Kielce_________ ? kasiek1984____ 27______09.01_____ Wrocław_______? hannam_______ 23______09.01_____ trójmiasto_____ ? Mig_otka______23______09.01_____ Tarnów________ Chłopczyk Groszek 25____ 25_____ 10.01_____ Szczecin_______ ? kizia__mizia___ 25_____ 10.01_____ Wrocław_______ ? Mufi__________ 28_____11.01_____ Rzeszów_______ ? Ivona82_______29_____11.01______Zachodniopomorskie-chłop czyk m0nik@_______ 28_____ 12.01_____ Bielsko-B____95% dziewczynka jasmin_82 _____29 _____12.01 _____ Bielsko-Biała ____chłopczyk??? Shagyy________25_____ 12.01_____ Wielkopolska____? jagódka_1984__27_____ 12.01______Śląskie_________ ? fillipinka_______27_____ 13.01 _____ Białystok_______? Rimela________ 29______14.01______śląskie_________? DoniaJulia_____31______14.01_____ goha24 ----------24----------14.01--------lubelskie Oświęcim_______90%Dziewczynka Aless__________32_____15.01_____ Kraków________ ? Agnieszka@...__27_____ 15.01_____ UK ____________? kokosznel _____ 22_____ 15.01______ Rzeszów_______? kasiczek159____21_____16.01_____ Tychy__________? youstta_______ 28_____17.01______ Wrocław_______ ? -cukierkowa-___20_____18.01______ Dolny Śląsk______? Emma9999_____ 25_____18.01______ Kraków________ ? ivonne36______ 36_____ 18.01______Gdynia_________? EdZiA ________ 25_____18.01______Głogów_________? Ebel__________ 33_____ 20.01______ Głogów________ ? zoooja________ 23_____21.01______ Podkarpacie____ ? alexxxxx_______28_____21.01______ zachodniopomorskie agniesiulka_____31_____22.01_______Poznań________? kat-har-sis_____25_____22.01______ Warszawa______? Agus83________28_____22.01______Konstancin-Jeziorna_chło pczyk Alka28_________28_____23.01_______Warszawa_____? Vivanilli________21_____24.01______ Śląskie_________? MelisQa _______ 22_____24.01______Poznań_________? iti___________ _34_____25.01______ Toruń_________ ? ira1___________27_____25.01______ Niemy _________? Cama_85______ 26_____27.01______ Gołymin________ ? rozsan ________25_____27.01______ Szwecja-Uppsala_? Yeeta86_______25_____27.01_______Łódź edkar2________32_______?_________ Kraków________? Natalucha_____ 22_____ 28.01_______trójmiasto _____? polajanka______30_____ 28.01_______Dolny Śląsk_____? mon1czka25____28______31.01_______Ostrowiec Św._______?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilcia_w
goha za bardzo Ci nie pomogę bo ja mam pracę siedząca, 9h dziennie przed kompem, ale za to tyłek odczuwam wyjątkowo ;\ Co do pracowania chyba nikt Ci nie powie czy masz pracować czy nie, to każdego indywidualna sprawa, jak to mówią niektóre kobiety do 9 miesiąca w burakach robiły, a niektóre od samego początku muszą leżeć, wszytko zależy od tego jak się czujesz. O wyprawkach jeszcze nie myślę więc musisz poczekać, aż inne dziewczyn się obudzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
Hej, ja niestety jestem bardzo zapracowana i nie mam szans, żeby przeczytać, a tym bardziej odpowiedzieć na wszystkie posty :( Na usg wszystko wyszło OK, tylko znaleźli małego mięśniaka. Nigdy czegoś takiego nie miałam. To już połowa 19 tygodnia, a ruchów nie czuję, ech... Ale może dlatego, że mam łożysko na przedniej ścianie... W sobotę jadę na tydzień nad morze, a nie możemy znaleźć kwatery! To przez ten długi weekend, nie ma ani jednego pokoju! Nie mogę przełożyć wyjazdu, to jedyny możliwy termin. Mam nadzieję, że się jeszcze uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha - Ty chyba jestes juz w tabelce:-) Z lubelskiego tak? Bo ja z Lublina. Mam termin jako jedna z pierwszych, ale nie mam jeszcze nic dla dziecka bo ja przewaznie leze, a maz tez teraz nie ma czasu na takie zakupy. Ale ja raczej nie będe miała problemu z wyborem ubranek :-) bo tak jak Elzunia pisała, wszystkie sa dla mnie słodkie bo takie male:-) Kupie i z długim rekawkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah nic się nie bój podróży szczególnie że macie mieć w połowie nocleg. My trochę przesadziliśmy - bo mało robiliśmy przerw ale na każdym koreczku wychodziłam pospacerować. Goha ja mam pracę siedzącą i uważam że ta jest najgorsza z możliwych dla dzidziusia. Jak zapomnę się i dłużej siedzę to potem mam taką ściśniętą macicę że aż boli. Pracuję do połowy września i koniec, nie będę narażać mojego maleństwa kosztem pieniędzy - jakoś damy radę z jednej pensji. Rozsan rozpocznij nową tabelkę i każda z nas sie do niej dopisze, a jak któraś wróci z wakacji to damy jej znać że musi się dopisać. Posłuchałam Was i zjadłam wczoraj ptasie mleczko, chociaż strasznie mnie odrzuca od słodyczy, do tego mąż zrobił mi kawkę z Dolce Gusto i jak mały zaczął brykać to normalnie aż mnie łaskotał od środka - na razie tylko bąbelki ale pewnie już nie dłogo kopniaczki. elzuniaw1 mam to samo - jak już kupić chcę coś dla maleństwa to nic mi się nie podoba - 3 miesiące wybierania pościeli a i tak nie jestem zadowolona, boję się pomyśleć co będzie z łóżeczkiem. Na szczęście większość rzeczy mam dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra11 - moja malenka (na 70% malenka) tez najczesciej przestaje brykac jak maz połozy reke na brzuchu. Czuł kilka ruchow, ale takich słabych. Moze z czasem malenstwo sie osmieli :-) A jak samopoczucie? Ciesze sie, ze odstawiasz juz leki. Ja brałam Duphaston i to jest ok, ale Luteina podjezyk.bokami mi juz wychodziła. Duphaston brałam dłuzej, Luteine na szczescie szybko odstawiłam. Ana Lena - dobre wiesci z wizyty :-) A co mowili Ci o tym miesniaku, duzy jest? Moja mama miała miesniaka w ciazy z bratem, usuneli go robiac cesarke w 8 mc, ale on był b.duzy. Oczywiscie wszystko jest ok. Mama miała wtedy 38 lat takze to była pozna ciaza. Dziewczyny to moze zrobimy reaktywacje tabelki? Tak zeby miec jasniejsz obraz tego kto sie udziela bo niestety duzo osob nas opusciło. Tamta oczywiscie zostanie,zeby nikt sie nie obraził. Jak uwazacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo :) Kamilcia ja też brałam leki na podtrzymanie,duphaston i aspirin protect. brałam do 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie do dziewczyn, ktore maja juz dzieci. Kiedy pierwszy raz pojechałyscie ze swoimi maluchami na urlop i jak daleko? Wiem, ze to jest tez uzalenione od tego kiedy dzidzius sie urodził. Skoro nasze malenstwa beda ze stycznia to mysle,ze juz spokojnie mozna pojechac na wakacje z takim brzdacem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilcia_w
monia_aa na ostatniej wizycie lekarka powiedziała że prawdopodobnie tę luteine będę przyjmowała do samego końca, żeby nie ryzykować, świetnie się czuję i dlatego zaczynam tak marudzić ;( pogadam z lekarką na wizycie. Na szczęście mam tę wersję "dowcipną", brałam 3 dni podjęzykowa i był to dla mnie koszmar więc odstawiłam, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że nie można tak raptownie i dostałam krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek ja mam synka z kwietnia 2008r. i jak tylko skończyły mu się kolki miał wtedy 3 m-ce i 3 tygodnie to wyjechaliśmy na 2 tygodnie w Pieniny ok. 3 godziny trwała podróż. A rok później w czerwcu wyjechaliśmy nad morze ok. 12 godz. i wtedy było sporo krzyku w podróży...myślę, że nie ma jakiejś reguły tylko chęci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguniek0121 - jak córa miała 4 msc to pojechałam z nią sama do rodziców na 2,5 tyg. prawie 600 km, na kolejne wakacje, jak miała 1rok i 4 miesiące polecieliśmy do grecji. goha24 - ja pracuję, jeszcze nawet jednego dnia nie byłam na L4.. ale lekarz na ostatniej wizycie powiedział że będę musiała iść na L4 od 25 tc bo przy bliźniakach to trzeba bardziej na siebie uważać i żebym nie robiła z siebie bohaterki :). Tylko ja się ostatnio świetnie czuję,tylko ta nadwaga :P Przy pierwszej pojedyńczej ciąży na "stałe" L4 poszłam gdzieś od 31 tc ale też bez wskazań, tylko żeby sobie odpocząć :) to zależy jaką masz pracę, jak się będziesz oszczędzała i nie dżwigała, to przeciwskazań do pracy chyba raczej nie ma.. gorzej będzie ok 25-30 tc kiedy brzuszek zacznie ciążyć bardzoe :)) Mufi - ale Ty masz umowę o pracę? to i tak będziesz na L4 dostawała 100% wypłaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youstta no niestety nie mam tego szczęścia i nie mam umowy o pracę. Płatne zwolnienie jak dobrze pójdzie będę miała dopiero za październik, ale ja mam skomplikowaną sytuację i nie chcę was tu na forum zanudzać :-) Ale mnie dziś kuje w lewym jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilcia ja na szczęście nie miałam żadnych plamień,ale była szansa na bliźniaki i przecież pierwszą ciąże straciłam,więc lekarz od razu jak do niego zadzwoniłam kazał brać duphaston 2xdziennie. Wiesz bałam sie,że jak tak odstawie to mogę mieć jakieś plamienia czy coś ale dzięki Bogu nie miałam. i oy tak było już do końca :) za 53 dni będę Żoną :) :) ;) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom77, Yousta - dzieki za odpowiedzi :-) U mnie z checiami to nie bedzie problemu, takze za rok juz pojedziemy sobie gdzies we trojke. Nawet w niedziele o tym rozmawialismy, bo bardzo brakuje nam urlopu. Mysle, ze do rodzicow tez bedziemy czesto jezdzic, w zimie moze jeszcze nie, ale na wiosne jak najbardziej. Mufi - mysle, ze nikogo nie zanudzałabys tu swoimi problemami. Jak reka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom77, Yousta - dzieki za odpowiedzi :-) U mnie z checiami to nie bedzie problemu, takze za rok juz pojedziemy sobie gdzies we trojke. Nawet w niedziele o tym rozmawialismy, bo bardzo brakuje nam urlopu. Mysle, ze do rodzicow tez bedziemy czesto jezdzic, w zimie moze jeszcze nie, ale na wiosne jak najbardziej. Mufi - mysle, ze nikogo nie zanudzałabys tu swoimi problemami. Jak reka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, a mnie dzisiaj synek przywitał cudownymi kopniakami a później wiercił się trochę w brzuchu :) martini657 nie stresuj się, na pewno wszystko jest dobrze, trzymam kciuki i daj znać po wizycie. No i była propozycja aktualizacji tabelki, proszę się wpisywać :) NICK_____ WIEK ____DATA PORODU____ MIASTO____ PŁEĆ DZIECKA Ivona82____29_____11.01.2012_____Zach.pom._____chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×