Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

O Betinka moja nowa waga elektroniczna (dziś przyszła, w sensie nie przyszła tylko, że ją doręczono) też pokazuje 2 kg więcej :-/ ale ja naiwnie założyłam, że to stara waga kłamie. No nic to będę, sobie od liczby na wyświetlaczu od teraz po prostu zawsze odejmować 2kg. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam, dentox jest dobry, bobodent już słabszy.. coś szybko te zęby u maluchów.... mojej Majce pierwszy ząb wyszedł jak miala 9 miesięcy. a co do zębów to ja przeprowadzam właśnie sobie kurację wybielającą Białą Perła, ząbki naprawdę są bialutkie po tym, ja od kilku lat raz do roku taką kuację robię. ja nie odciągam napletka.. lekarz mi powiedział w szpitalu że nie trzeba, po mojej kompromitacji przed pediatrą jak nie wiedziałam co to jest wore mosznowy to nie zapytałam kiedy trzeba... Fasolka - u nas taki zwyczaj że chrzestna przynosi tort, moje twinsy jedzą po max 120ml, ale często, bo co 3h ladybird - ale Ty chyba nie dajesz jeszcze nic oprócz mleka? bo takie czarne kropki to sie ogą pojawić jak dziecko zje coś z bananem.. sylwka - wkrótce ja też zacznę rozszerzać dietę, a dajesz kaszki czy tylko owoce? Patka 1986 - nic mnie tam nie boli i nie ciągnie.. trochę tylko w okolicach rany nie mam czucia.. kushion - u mnie ryk oznacza 3 rzeczy: glód, kupa w pieluszce albo chęć spania. Więc przynoszę butlę, jak nie dziala to sprawdzam pieluchę a jak to też nie to podaję pieluszke tetrową, naciągają pieluchę na oczy i śpią. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby było coś innego niż te 3 rzeczy.. to co, na fb teraz jesteście? niby mam tam konto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka- tak podaje zupkę albo obiadek już miesiąc, zaczynałam od marchewki, za kilka dni jabłko a za nastepne kilka dni zupka jarzynowa , tak nam kazała lekarka a potem to już szło wszystko po kolei . Spokojnie koło niedzieli podaj zupkę . U nas to wygląda mniej więcej tak , w zależności o której wstanie i jak długo śpi w ciągu dnia: 8.00- kaszka _teraz kaszka mleczno- ryżowa bo od kilku dni dosypuję do niej łyżeczkę kaszki z glutenem - zaczęłam już wprowadzać . 11.00-12.00 - zupka albo obiadek 13.00-14.00 butla kaszki ryżowej na mleku Nan 16.00-17.00- deserek albo deserek z Sinlakiem 18.00 jak sam deserek to kaszka ryżowa na mleku -łyżeczką 19.00 jak deserek był z Sinlakiem to kaszka ryżowa na mleku -łyżeczką juz na spanie 20.00 kąpiel i czasem jeszcze coś wypije z butli 3.00 ok - butla kaszki na mleku Mam nadzieję że nie pouciekałyście na FB, "podpięłyście " mnie do grupy ale ja nie mam zamiaru z tąd się wynosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika, fasolka i sylwka też mam problem podobny do Was mały grymasi przy jedzeniu i zdecydowanie mniej wypija teraz powinien 150 ml a jak wypije 120 ml to jest dobrze tak to wypija 50 -90 ml a wcześniej z jedzeniem nie mieliśmy w ogóle problemu, hmm piszecie że to może być przez ząbki aż muszę sprawdzić czy mu coś nie wychodzi i zaopatrzyć się w coś na ząbkowanie. A łyżeczką jeszcze nie próbowałam podawać mleka więc też muszę spróbować. co do napletka to myślałam że na razie nic nie trzeba robić... a co do naszego nowego portalu to na razie trudno mi się wdrożyć wcześniej zaglądałam tam żeby się komunikować z ludźmi z uczelni, więc muszę obczaić dokładnie jak co funkcjonuje :D na razie tylko tam zaglądam i robią mi się zaległości i tu i tu :D kushion oj podziwiam za ten czas na seriale nawet przy karmieniu Wojtek by mi nie dał nawet chyba chwilki:) a w ogóle na jakiej stronce oglądacie, może spróbuje bo ze wszystkim jestem teraz do tyłu. u nas na szczepienie dzwonią, w sumie chyba powinniśmy teraz gdzieś, muszę sprawdzić dokładnie kiedy było ostatnio. a czapeczki też już nie zakładamy Julka na teledysku też się popłakałam, bardzo wzruszający. Lisa ta dieta jest najlepsza! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika, fasolka i sylwka też mam problem podobny do Was mały grymasi przy jedzeniu i zdecydowanie mniej wypija teraz powinien 150 ml a jak wypije 120 ml to jest dobrze tak to wypija 50 -90 ml a wcześniej z jedzeniem nie mieliśmy w ogóle problemu, hmm piszecie że to może być przez ząbki aż muszę sprawdzić czy mu coś nie wychodzi i zaopatrzyć się w coś na ząbkowanie. A łyżeczką jeszcze nie próbowałam podawać mleka więc też muszę spróbować. co do napletka to myślałam że na razie nic nie trzeba robić... a co do naszego nowego portalu to na razie trudno mi się wdrożyć wcześniej zaglądałam tam żeby się komunikować z ludźmi z uczelni, więc muszę obczaić dokładnie jak co funkcjonuje :D na razie tylko tam zaglądam i robią mi się zaległości i tu i tu :D kushion oj podziwiam za ten czas na seriale nawet przy karmieniu Wojtek by mi nie dał nawet chyba chwilki:) a w ogóle na jakiej stronce oglądacie, może spróbuje bo ze wszystkim jestem teraz do tyłu. u nas na szczepienie dzwonią, w sumie chyba powinniśmy teraz gdzieś, muszę sprawdzić dokładnie kiedy było ostatnio. a czapeczki też już nie zakładamy Julka na teledysku też się popłakałam, bardzo wzruszający. Lisa ta dieta jest najlepsza! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie youstaa tez slyszalam ze dentinox lepszy od bobodentu i ten wlasnie kupilam :) co do rozszerzania diety to podałam na razie samą marchewkę i samo jabłuszko, mam też kaszkę mleczno -ryżową i mama mi poleciła spróbować dać troszkę tej kaszki z tym jabłuszkiem z gerbera :) mam też kleik ryżowy bo chciałam nim spróbować zagęścić mleko ale jakoś wszystko u mnie powoli bo się boję od razu tak wszytsko :) wczoraj dostał jabłko i od wczoraj nie ma kupy :( kika79 to samego mleka już w ogóle nie podajesz? zawsze mieszasz z kaszką? a ta kaszka to jest mleczno-ryżowa i ją dosypujesz do mleka nan ? bo ja właśnie nie wiem jak to zmieszać skoro w tej kaszce już jest mleko :( ile tego dajesz i na ile ml mm?? co do zupki to kupiłam już jarzynową i chcę spróbować po weekendzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Byłam u lekarza w sprawie śluzowych kup i ulewań i znowu nic nowego się nie dowiedziałam bo to już druga wizyta. Dziecko rozwija się dobrze, przybiera na wadze, cholera tylko co jej szkodzi. Ulewa po każdym jedzeniu i nawet po pół godziny albo godzine po. I jeszcze mam szopki w czasie karmienia. Szarpie mi się i wyje przy piersi, z której wolniej leci bo mniej mleka. youssta Nie, to na pewno nie banan :) Hania jest tylko na piersi i ostatnio na herbatce koperkowej. kushion Może i to jest skok rozwojowy. Dzisiaj kończy 11 tygodni, urodziła się 6 dni po terminie więc to prawdopodobnie skok 12-ego tygodnia. betinka1 Ja sie przymierzam do zakupu wagi elektronicznej. Nie wiem ile ważę, ile zostało do zrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 w piątek- mąż sprzedał samochód, nie wiem czy się cieszyć czy płakać youstta- potwierdzam, biała perła super wybiela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na ząbkowanie polecam camilię- rada mojej pediatry no i mówiła mi o tym moja kuzynka:) już mam kupioną ale nie podałam a no i mam dentinox n czy jak tam to się nazywa w każdym razie z racji składu to nawet jak nie jest ząbkowanie to powinno i tak uspokoić dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś (tzn. 2-3 lata temu) przy bolesnym ząbkowaniu to lekarze przepisywali czopki VIBURCOL, a teraz to nie wiem co polecją.. ale coś wczesnie te ząbki dziewczyny, naprawdę, może to nie to? ladybird - u mojej starszej corki kupki ze śluzem zniknęly jak zaczeła pić mleko modyfikowane, tzn. po 3 msc.. coś mój pokarm jej nie slużył. Robiłam nawet badanie na salmonellę.. smeffetka - to lepiej niż jakby mial kupic bo jeszcze by się okazalo że kradziony jest.. ;) betinka1- ja mam elektroniczną wagę, w zależności od tego jak stanę na niej to tyle pokazuje, więc nie staję na środku tylko po boku i pokazuje mniej. ;p sylwka - jak masz kaszke mleczno ryżową to już nie dodajesz mleka m., jak masz tylko ryżową to wtedy dodajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladybird-moja chrześnica miała taki problem z ulewaniem,nic nie pomagalo i nic nie pomogło niestety.Zosieńka ma juz rok i coż hmmm jak dostanie mleko to i tak jej sie uleje a jak obiadek to czasem poprostu go zwymiotuje bo ulewaniem tego nie można nazawać.Miejmy nadzieje że w waszym przypadku szybko to ustąpi,bo rozumiem,że może być to bardzo uciążliwe. My po długim spacerku,Mała nic nie spała i zasypia teraz w swoim łóżeczku wiec mam nadzieje ze sobie pospi kruszynka,bo jest wykonczona. Zmykam poczytac co tam jeszcze u was ciekawego slychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Większość towarzystwa przeniosła się na FB. Ja postaram się zaglądac i tu i tu:) Youssta - kurcze ja ma też wagę elektroniczną i właśnie tak samo - inaczej pokazuje w zależności jak się na niej stanie - ja oczywiście za poprawną przyjmuję tę "nahttp://f.kafeteria.pl/nowy.php?id_p=4811384jlżejszą" opcje, chociaz i tak marne to pocieszenie:( co do seriali to ja oglądam tylko Na wspólnej i przepis na życie - one leca stosunkowo póżno, kiedy mój aniołek już śpi. U mnie w przychodni też dzwonią podobno na szczenienie, ale jakoś do mnie nikt nie dzwonił:/ ja w ogóle czapeczki w domu nie zakładałam, ale magda ma włosków dużo, w szpitalu czapę założyli jej raz - zaraz po porodzie youssta - dzieciaczki same naciagaja sobie pieluszkę na oczka i tak zasypiają?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,he. Muszę gdzieś podejść do sklepu i wypróbować jakieś wagi i dopiero kupię tą która mi najmniej wskaże ;-) Youstta dobry sposób wymyśliłaś na wagę. U mojej starszej podanie czopków viburkol zawsze kończyło się gorączką ,nie wiem czemu. Kushion to już wiesz jak stawać na wagę żeby tych 2kg nie było Ladybird pewnie od czegoś co jesz albo pijesz, jak ja przed świętami sobie pofolgowałam o próbowałam wiele rzeczy to od razu ulewanie. Teraz znowu dieta konkretna i na razie odpukać ok. Zastanawiałam sie nad mm ale po dzisiejszym ważeniu Emilki stwierdziłam ze póki będę miała mleko to będę karmić swoim,bo teraz waży 5,88 i jak na dziecko urodzone w 37tyg z wagą 3kg jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!Pewnie wszystkie już tu o mnie zapomniałyście?? nie odzywałam się, bo zmarł mój tata i całkiem przybiłam się tą sytuacją. Do tego moja mała zachorowała na silny refluks, 8 h płaczu codzień non stop bylam wyczerpana, nie myślałam o niczym:( przyjmiecie mnie z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia tak mi przykro, wyrazy współczucia :( jasne że Cię pamiętamy :) zresztą mnie też długo nie było na forum... zajrzyj na pocztę bo się u nas wiele zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny!!, w poczcie mam takie zaległości że szkoda gadać, czy nadal aktualne jest wysyłanie zdjęć na pocztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka- Kajtek samego mleka nie pije od czasu jak skończył 3 miesiace , pisałam kilka razy o tym :), nie chciał go pić , wypijał tyle co noworodek i to z płaczem więc lekarka kazał nam rozszerzać dietę wcześniej . Najpierw dosypywałam kleik ryżowy albo kukurydziany a potem już tylko kaszki. Na początku kaszki RYŻOWE to sa takie co się robi na mleku , ja np robię 120ml wody + 4 miarki mleka i 2,5 miarki kaszki , do tego smoczek z taki krzyżykiem , ale najpierw zaczynałam od pół miarki kaszki i stopniowo zwiększałam ilość. Jak będę karmić łyżeczką to dosypuję ok 4 -5 miarek kaszki. Kaszkę MLECZNO - RYŻOWĄ dostaje raz na śniadanie , do niej dosypuje łyżeczkę kaszki z glutenem , jak się go zaczyna "wprowadzać " to w ciągu dnia podaje się jedną łyżeczkę i tak przez dwa miesiące , potem przez kolejne dwa miesiące po dwie łyżeczki i ok 9 miesiąca można już normalnie podawać gluten. A kaszkę MLECZNO - RYŻOWĄ robi się na wodzie bo w składzie ma mleko :) Youstta- ten Viburcol można kupić normalnie bez recepty , on jest taki raczej uspokajający jak dziecko rozdrażnione , na niektóre dzieci fajnie działa a na inne wcale. Ja też myślę że wcześnie te ząbki ale niektórym dzieciaczkom już wychodzą w 4 miesiącu , a z drugiej strony takie ząbkowanie może trwać miesiące . betinka- ja tez się martwiłam że Kajtek mało waży bo wychodził mu ok 20-25 centyl a ostatnio okazało się że dla dzieci urodzonych przed 37 tygodniem jest inna siatka centylowa i z niej wychodzi że jest na 75 centylu :) Ja też nigdy nie zakładałam dzieciom czapek po kąpieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajek20 Ulewania są dla nas uciążliwe, no i na pewno nieprzyjemne dla dziecka. Nie raz się przestraszyła jak jej się ulało, a szczególnie jak pójdzie nosem i buzią to i chwilowe problemy z oddychaniem powoduje. betinka1 Ja od dwoch tygodni jestem na ubogiej diecie, nabiał odstawiony, jajka i wszystko co może uczulać najbardziej. W święta nawet nie nic tknęłam co mogło by zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Madzia_mi kochana naprawdę mi przykro wiem jaki to ból ... bo odeszła moja mama i tata wiec rozumiem kochana jak cos urzedujemy teraz na facebooku masz tam konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam teraz głupie dni bo mąż sie zajmował negocjacjami z zakladem co zepsuł nam auto i wygrał a ja bawilam, wczorja u babci byłam, dziś u rodziców i weekend w domu ufff wiec Kushion ja tak samo z oknami mam dziecko i reszta sie nie liczy (okna umyje jak bedzie ładnie i sasiedzi nie beda palili w piecach bo inaczej potem poł mieszkania do sprzatania z sadzy, leje to, myte byly zimą jakos) Sparking ja tez przepis na zycie ogladam Madzia Mi przykro mi z powodu Twojego taty nie mam FB i nie zakladam to nie bede miala co czytac :( Stczniówki sie rozlecą? ale tez rozumie bo duzo sie pisze a kazdy moze poczytac jak sobie bez was dam rade :( a z napletkiem tez słyszałam i ze nie robic nic i ze robic i nie wiem :( zapytam na szczepieniu ten tydzien szczepieni i usg bioderek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutno mi :(:(:(:(:(:(:(:( Wyszło teraz jakie styczniówki były zgrane i zżyte , takie fajne...wystarczyło że jedna z własnych pobudek założyła jakąś grupę , rzuciła hasło FC i większość uciekła jak... nie napisze kto ... Wiem , nikt nikogo do niczego nie zmusza ... Szkoda że nie pomyślała o dziewczynach które nie maja konta na FB i z jakichś przyczyn nie chcą go zakładać , tylko rozbija paczkę. Szkoda że nie skonsultowała założenia grupy z wszystkimi , że nie podjęłyśmy wspólnej decyzji , że chcemy być bardziej prywatne!!!! Zresztą każda z nas zaczynając przygodę z forum chyba sobie zdawała sprawę że to ogólnodostępny portal, że każdy może pisać i czytać , że jak jest zbytnio wylewna to ktoś się uczepi. Trudno, jak chce niech sobie zakłada...kolejny foch i pewnie jakaś podgrupa będzie ... ale najbardziej jest przykro że żadna nie "pożegnała" się , nie wytłumaczyła że rezygnuje z pisania tutaj, przepraszam , chyba Sparking napisała że będzie pisała tu i tu - mimo Twoich dobrych chęci tak się nie da na dłuższą metę ... Ja mam konto na FB ale chcę zostać tutaj , może jeszcze oprócz Jagódki ktoś zostanie :) Pewnie się oburzycie że, się czepiam , znowu wymądrzam ale po prostu uważam że nie fajnie to wszystko wyszło :(:(:(:(:( Zobaczycie - wiem to z doświadczenia , że Wam będzie brakować Kafe bo to już nie będzie to samo i wcale się nie odgrażam... Powodzenia Wam życzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np wciąż wole kafe i wcale nie mam zamiaru z niej zrezygnować i myślę że większość dziewczyn z fb podobnie myśli. Dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cafe i fb jest ok , mam sentyment do cafe i ciągle tu zaglądam , fb to już nie to samo ale prywatnośc mimo wszystko większa , dołączcie do nas - mi was brakuje na fb są inne możliwości , warto do nas zajrzeć - może dacie się jednak namówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Kika co masz na mysli "z własnych pobudek"? Ja tu zostaję. Mimo, ze dziś założyłam fikcyjne konto na fb bo chciałam być na bieżąco i tu i tu, z tego samego powodu kiedyś dołączyłam na pocztę, a Ty dlaczego nie chcesz po prostu dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka- dziękuję ale ja się nie dam namówić , nie chcę brać udziału w czymś co sie może skończyć tak jak wspólna poczta, może to podle zabrzmi ale nie ufam wszystkim na 100%, nagle może sie okazać że do grupy mają dostęp inne osoby albo "coś jakoś" się porobi i moje wpisy pójdą na wszystkich znajomych z FB , np tak jak Twoje dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mimo, że dla Was jestem nowa, to z forum jestem już bardzo związana i szkoda mi, że część uciekła, tym bardziej, że nawet gdybym chciała przyłączyć się na FB to nie śmiem prosić o taką możliwość bo pewnie dla większości jestem wciąż obca:( I przyłączam się do Kiki, też mi smutno ... A poza tym u mnie malutko czasu od Świąt, bo urządzamy się w nowym mieszkanku a Malutki ma od dwóch dni wieczorem kolki, więc jestem padnięta. Pozdrawiam Was cieplutko, przynajmniej te które zostały!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×