Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

Kosmetyki Nivea głównie z przyzwyczajenia bo to jakoś tak dobrze mi się kojarzy. Wiem że J&J często uczula bodajże oliwka lub szampon nie pamiętam bo ja planowałam od początku Nivea no może oliwkę Bambino ale nie wiem sama pewnie zdecyduję jak pojadę na zakupy :) U nas święta będą zakręcone bo dwie wigilie- u teściowej na nowym i u rodziców bo przyjeżdża mój Brat z drugiego końca Polski z rodzinką- tzn Narzeczoną, rodzicami jej, rodzeństwem i babcią. Poza tym 25 robimy pierwszą rocznicę ślubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Docia nam położna poradziła zgromadzić próbki różnych kosmetyków i próbować. Bo kupisz np. duży płyn a okaże się że dziecko ma na niego uczulenie i trzeba będzie wyrzucić. Ja mam już próbki chyba każdej z firm która mnie interesuje, więc będę testować. Ja osobiście nie zamierzam używać oliwki, zasypki, ani sudokremu. Do pępka Octenisept - dobry też na zranione brodawki. Na SR z pielęgnacji położna ma nam powiedzieć co do pielęgnacji pupy jest najlepsze - to Wam napiszę. A jak już jestem przy brodawkach to wczoraj było o laktacji i położna mówiła że najlepsze jest własne mleko i wietrzenie piersi, a jak już koniecznie musimy się czymś posmarować to najlepsza jest maść z lanoliną - nie trzeba jej zmywać przed karmieniem, ale jest dość droga. Kapturki też są dobre ale czasami jak raz się je użyje to potem dziecko nie chce ssać gołej brodawki. Będę mieć materiały w wersji elektronicznej to Wam wkleję. Madzia_mi super pomysł, ja mojemu też często kupuję różne sole i płyny do kąpieli bo on uwielbia się moczyć. A co do świąt i sylwestra to też się martwię, bo jadę do rodziców 160 km i boję się że wtedy się zacznie, a koniecznie chcę rodzić tu gdzie teraz mieszkam. Sylwester to oczywiście w domku - może jakaś prywatka wyjdzie, w razie czego całą imprezą mnie zawiozą na porodówkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp dawaj przepis na tego murzynka bo już mi ślinka leci. Popieram w sprawie opinii o szpitalu, u nas też niby nic nie trzeba brać, ale dziewczyny pisały, że często brakuje podkładów, a pieluchy są wielkie że jak się małe urodzi to czasem ma po szyję. Dzięki za info o gryzaczku, właśnie o tym myślałam :-) zawsze uprzedzacie moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co mysliscie o firmie OILATUM ???? kolezanka miala emulsje do kapieli mowila ze nie musiala pozniej uzzywac oliwki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na szczescie nie mamy duzo jezdzenia bo po prostu wszyscy do nas na nowe mieszkanie przyjda na wigilie. mojego mama i brat i ode mnie mama i babcia nie było by sensu robić osobno wigili:) na sylwestra tez mialam propozycje malej imprezy w 6 osob, ale nie wiem tak szczerze czy bede miala sile zajmowac sie goscmi i wogule wiec chyba sobie jednak odpuszcze sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia u mniue właśnie w rodzinie używają tego OILATUM SOFT. i teraz zona brata ciotecznego tez uzywa tego do blizniaczek. powiedziala ze jest genialen ze nie musi juz uzywac zadnego mydla, ani oliwki tylko wystarcza wlasnie ta emulsja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, łyżeczka natronu (sody oczyszczonej w sumie robiłam na proszku bo mi sie nie chciało iść do sklepu specjalnie :P ), 2 łyżki kakao- mieszane na sucho. Do tego szklanka mleka , pół kostki margaryny rozpuszczonej i ostudzonej, 1 jajko. Może być do tego 3 łyżki dżemu ja miałam puszkę brzoskwiń więc wylałam ciasto i położyłam brzoskwinie w cienkich plasterkach więc się nie zatopiły i wyglądają bardzo apetycznie ;) Ciasto robiłam z półtorej porcji- zależy jakiej blachy używacie. To taki przepis na szybko i bez energii ale smaczny :) a i piec ok 40 minut w temperaturze jak każde inne ciasto- zależy jaki macie piec także każda będzie wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAdzia Mi wlasnie duzo osob to chwali i chyba zamowie tylko troche cena pzeraza no zobaczymy...no ja mam termin na 13 stycznia Wigilie i Sylwestra spedzamy w domku na spokojnie z najblizsza rodzinka :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze kosmetyki znów na topie. My używaliśmy Oilatum Soft. Super sprawa. Zresztą jak już przeszlam na zwykły płyn do kąpieli to też żadnej oliwki nie uzywałam. Własciwie nie wiem czemu miała by służyc oliwka. Na początku skóra noworodka się złuszcza, to normalne, długi czas w płunie sobie dziecko siedziało.ale potem już skóra jest super. No chyba że do małego masażu,ale moej dziecię nie znosiło tego. Po kąpieli i m szybciej zostało ubrane i tym lepiej. :-) Zatem Olilatum, Balneum, Emoilum i wszystkie inne tego typu substancje polecam. Zamawiam w www.doz.pl i jest najtaniej. Z żeli używamy do tej pory żółtego J&J, u nas nie uczulał,ale lawenda się nie sprawdziła. Do tego szampon Bambino i to wszystko. Żadnych więcej kosmetyków. Sudocrem lub mąka ziemniaczana w razie problemów z pupą. Na brodawki polecam bepanthen lub maltan, obydwa zjadliwe dla dzieci, nie trzeba zmywac, no i wiadomo smarowanie własnym melkiem - jak tu już którąs pisała. Waciki-gaziki Leko, można do kosza wrzucić. Natel ma rację. Ani to nasączone nie jest odpowiednio, ani tym pomoczyc ani posmarowac,moim zdaniem niczemu to nie słuzy.Lepiej gencjana lub spiryt lub octenisept. Z pewnoscią nie tylko w PL używany :-) Nawet nie wiem ile to kosztuje musze zamowić w aptece i sprawdzić cene od razu. Pamiętam,ze 2 lata temu własnie tego używali w szpitalu i teraz już polecają w domu też. Zresztą same zobaczycie, co uczula, co dziecku nie pasuje, co Wam nie odpowiada i bedziecie na bieżąco zmieniać lub dokupywac. Jeśłi urodzi się jakiś wrażliwczyk i odparzenia bedzie miał to już wiadomo,ze coś bardziej specjalistycznego na pupe mu dadzą. Albo jakieś wysypki, uczulenia. Kąpiel w krochmalu pomaga też. :-) Madzia-mi super pomysł z tym mydłem. :-) ja też jedno małe poprosze. Mandarynkowe. "-) Dobra, lecę. Dziecko spać nie chce i nie ma siedzenia na kompie. Spróbuję dziś jeszcze tu zajrzeć i popisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny byłam w sklepie, po produkty na zupkę śmieciówke....i natknełam się na ciacho coś w stylu naszego napoleonka tyle że między warstwami kremu i ciasta francuskiego po środku był jeszcze mega pyszny mus owocowy..takiego nieba w gebie to od początku ciąży nie miałam...pycha to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan, daj spokój, za mną od paru dni chodzi ciasto z kremem ale nie wiem jakie wybrać i tak chodzę na pusto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp dzięki za przepis. Już zapomniałam o tym prostym ciasteczku i dobry pomysł z tymi brzoskwiniami. Co do Oillatum to mam też masę próbek. Znajoma mówiła mi tylko że jest strasznie tłuste i ona stosowała jak coś małego wysypało. Mówiła że troszkę rozleniwia skórkę, tak jak sudocrem, więc lepiej stosować tylko wtedy jak coś tam się dzieje, a na co dzień coś łagodniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gapp dzięki za przepis. Już zapomniałam o tym prostym ciasteczku i dobry pomysł z tymi brzoskwiniami. Co do Oillatum to mam też masę próbek. Znajoma mówiła mi tylko że jest strasznie tłuste i ona stosowała jak coś małego wysypało. Mówiła że troszkę rozleniwia skórkę, tak jak sudocrem, więc lepiej stosować tylko wtedy jak coś tam się dzieje, a na co dzień coś łagodniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z Was otrzymała już te próbki co jakiś czas temu na forum linki były do nich.Ja też zamówiłam ale do tej pory nie ma nic. Zajrzałam na forum grudniówek i rzeczywiście mają juz malutką Polę.Będzie można podejrzeć jakie imiona dają dzieciaczka jak zaczną się po kolei rozpakowywać już niedługo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan nie przejmuj się nie jesteś sama ja też z końca stycznia jestem. Większość się już rozpakuje i zapomni o porodzie a ja jeszcze spakowana będę :D Też zamawiałam tamte próbki i niestety jeszcze nie przyszły Ale i tak jeżeli maluszek nie będzie uczulony to bym chciała z nivea mieć kosmetyki... no zobaczymy A w poniedziałek nareszcie wizyta u gin. :) po 5 tygodniach przerwy już się nie mogę doczekać, ciekawa jestem ile mój mały boy waży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie mam próbek jeszcze ... :( wlasnie sie dowiedziałam ze mi znajomy jutro ubranka przywiezie po swojej córci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
docia1986 Oiliatum ja używałam dla małego jest super , nawilża dobrze ale to lekarz mi zalecił jak mały dostał wysypki. Nie wiem czy to dobrze tak na co dzień używać może coś więcej na ulotce pisze w zasadzie to produkt leczniczy ale słyszałam też że są różne rodzaje tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docia- ja tak jak rozsan kupowalam kosmetyki z nivea.Tylko krem do buzki z bambino.A tak to zasypke,kremik pielegnacyjny to ciala,plyn do kapieli z oliwka takie 2w1,no i teraz sobie uswiadomilam ze szamponiku nie mam.Musze dokupic krem na odparzenia w aptece,a do pepuszka zdecydowanie jestem za rozcieczonym spirytusem :). Madzia_mi- ja tez mam termin na 8 stycznia wg ostatniej miesiaczki :):P,wiec dlatego w swieta nie mam zamiaru sie przemeczac idziemy do rodzicow(ale nastroj w domu i tak musi byc) w sylwestra tez nie bede sobie zawracac glowy i pujdziemy do kogos :P,zrobie jedna salatke i z glowy.Moze ze malenstwo bedzie chcialo sylwestra spedzic z nami to juz nic na to nie poradze.A jeszcze w drugi dzien świat szwagierka bierze slub,naszczescie nie bedzie to duze wesele tylko skromna uroczystosc. Mufi-z duzymi opakowaniami kosmetykow zgadzam sie z toba,dlatego kupowalam takie male opakowania,zreszta duzo nie kupowalam raptem dwa kremiki zasypke i plyn do kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :-) co do probek,ja zamawialam wczesniej niz wy i przyszly dosyc szybko :-) dostalam tez misia z bebilonu,o ktorym ktoras z dziewczyn pisala, i probki z musteli doszly:-) poza tym ostatnio w drogeri przy zakupach dostalam kilka probek kremow dla kobiet w ciazy, a u ginekologa taki zestawik z nivea :-) takze jestem obladowana probkami :-) Kurcze, tak poczytalam o swietach i sie rozmarzylam... Uwielbiam ten czas,snieg, choinka,odwiedziny rodzinki,jedzonko... :-) a w tym roku jeszcze tak wyjatkowo,bo w oczekiwaniu na dzidziusia :-) Dawno nie pisalam,ale codziennie czytam:-) moja kruszyna wazy juz 1850 g,lozeczko dla niej stoi juz przygotowane,szafa pelna ubranek ale i tak jeszcze duzo rzeczy brakuje :-) Ja podobnie,jak niektore z was,czuje sie jak hipcio:-) i nogi mam "jak fiona " :-) Ale jeszcze tylko 2 m-ce :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy, dwa tygodnie sobie odpuściłam i się ,,zapuściłam,, i dziś zrobiłam sobie dzień golenia części intymnych a tu lipa ani tak, ani siak,...aż zmierzyłam brzuchol 106 cm, po 40 minutach jakoś się na czuja oskrobałam...ale co będzie dalej???? macie jakieś pomysły? Tylko nie piszcie ,żebym powierzyła swoje miejsce intymne i maszynkę do golenia -miśkowi...przecież pozacinana będę do samego porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam termin na koniec stycznia, w karcie ciąży na 30 styczeń wpisane:-) Także będę tylko cały miesiąc przyglądać się jak się rozpakowywują styczniówki:-) No chyba ,że będzie jakaś niespodzianka i urodzę wcześniej ,bo to nigdy nie wiadomo jak widać na przykładzie grudniówek:-) Czasem to mam takie wrażenie,ze urodzę za chwilę,jak brzuch mi się robi twardy jak kamień,dziecko szaleje i naciska na dół brzucha,mimo,że biore magnez i duphaston.No cóż oby jak najdłużej wytrzymać ,niech się jeszcze ta mała nie pcha tak chętnie na świat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsan-ja tez bym nie ufała w tej kwestii facetowi:-) zostaje nam chyba już tylko lusterko,może wygodniejszy byłby krem do depilacji,bo to jakoś się tam na lusterku wysmarujemy,a maszynką to można coś pominąc,albo się przyciąć,ałaaa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłam na zakupach w Auchanie i widziałam takie maleństwa w wózku,dwie dziewczynki,obie tak samo ubrane,słodziaki,ta jedna tak wcinała piąstkę chyba już była głodna.Pomyślałam dumnie,że też niedługo taką będę miała:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z Was ranne ptaszki. Przeczytałam wczoraj ulotkę z Oilliatum Soft i napisane jest że to produkt od 1 miesiąca życia. Pewnie są też te od 1 dnia - także zwróćcie na to uwagę jak kupujecie. Ja też jeszcze nie dostałam tych próbek, a zamówiłam jeszcze na kilka osób z rodziny :-) Siostra też wpisała mnie na konkurs Huugisów Ach Święta. Wiecie że ja już czuję tą atmosferę świąteczną, chyba ostatni raz tak miałam 10 lat temu, jak jeszcze z rodzicami mieszkałam... a teraz już ten zapach wiatru, mandarynek, może jeszcze na tym weekendzie upiekę z mężem pierniki to już w ogóle. Ja zaliczam dwie wigilie więc się objem na całego. Camila też już duży dzidziuś, u mnie obstawiają że na najbliższe usg jak pójdę 2.12 to mały będzie ważył 3 kg :-) Rozsan ja też już mam 104 w brzuszku, ale mam taki sposób tylko ciężko mi wyjaśnić opisując to, w każym razie mąż mnie musi asekurować, bo mogłabym się przewrócić w tej pozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Tak czytam i czytam ... o waszych wyprawkach dla maluszka itp fajnie ,że już jesteście zaopatrzone... u nas narazie nie ma szału zakupowego bo pieniążki trzeba mieć najpierw.... :) pozatym tez mam termin na koniec stycznia dokładnie na 27 stycznia i zapewne większość dziewczynek już się rozpakuje :) kto wie zalezy od maluszków czy też nie będą się spieszyc na świat ?? zobaczymy :) U mnie w brzuszku ponad 108 cm a na wage już nie wchodzę szczerze Boję się wejść i zobaczyć ile kg na plusie już sie uzbierało... juz się wizyty nie moge doczekać a najbardziej USG już nie pamiętam kiedy ostatnie miałam chyba jakieś 10 tygodni temu.... ?? Właśnie maluszek mamusi dokucza :) rozpychając się w brzuszku :) w nocy to tak szalał ,że ho ho myślałąm ,że brzuszek mi rozerwie :) Jakie plany dziś dziewczynki macie na sobotkę??? Ja chyba powypalam w drewnie sobie :) jeszcze sama nie wiem ale taki mam plan ale najpierw na spacer pójdę wezmę najspokojniejszego psa na smycz i pójdę się przejśc .... Dziewczynki a może aktualne brzuszki wrzucicie na forum ?? oczywiście w całej okazałości włącznie z mamusiami :) co wy na to ?? porównamy sobie brzucholki :) buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja tak na momencik bo zaraz zmykam z mamuska na miasto kupic prezent bratowej na urodziny bo dzis ma.Maz wrocil z nocki i przywiozl wanienke od babci bo kupila naszemu maluchowi,kurcze taka pierdola a tak sie czlowiek cieszy :P:P. rozsan-ja ostatnio jak sie mierzylam to w brzuszku mialam 104,i wogole sie tam nie widze hehe wiec przed wizyta golilam sie na czuja i bardzo dobrze mi to wyszlo,ale nastepnym razem meza poprosze bo sie strasznie umordowalam i lusterko nic mi nie dawalo.Maz juz kiedys mi pomagal wiec mam zaufanie do niego,tylko strasznie mnie to laskocze jak on to robi i caly czas sie smieje :). Kochane zmykam i odezwe sie pozniej buzka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja dziś mam w planie krótkie wyjście na najbliższe sklepy -do dziecięcego, hurtowni z ciuchami i może do apteki. Robię listę zakupową i powoli chcę dokupować co brakuje mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nikt nie doczytał mojej proźby o wstawienie tabelki:( Z goleniem będe się męczyć sama,..też to robie w przeróżnych pozycjach a kiepsko mi to idzie. Natel111---na szczęście ja już mam zakupy za sobą, jeszcze czekam na paczkę z Polski z ciuszkami od mamy, jakieś pierdoły ale pewnie mnie ucieszą. kajek20---odważna jesteś,że tak oddajesz się w ręce męża:) pati1784----faktycznie już parę tygodni zostało, i my będziemy same oglądać, nasze maluchy wcinające swoje piąski, stopki, itp... Ja właśnie dostałam miły telefon od szefostwa, nie dosyć że kupili wózek nam do wyprawki to teraz, zadzwonili że 18 grudnia mamy jechać całą firmą na moje porzegnanie z pracy do finlandi promem...no tacy pracodawcy to skarb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×