Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Basieńka31

STYCZNIÓWKI 2012

Polecane posty

fasolka, jak po zakupach? my przytachaliśmy wanienkę wypchaną o brzegi i przewijak. doze, ze któraś tu rano wkleiła link, bo wysłałam męża, by sprawdził, czy mamy w piwnicy i sie okazało, ze nie. mamy więc już wszytskie akc esoria, ciuszki, chemię, zostało tylko dokupić ubranko na wyjćie + czapeczke i szalik. ae to już zaszaleję w hm :) i tak nie musze kupować żadnych ciuszków, więc mogę sobie pozwolić, a co :D w ikea nie kupiliśmy fotela :( wszystkie były jakies takie niewygodne... kurcze, zastanawiam się co zrobić. chciałam mały zgrabny fotelik, ale mąż mnie nakusił, że dobrze, zebym mogła sobie głowę oprzeć - czyli wysoki. i faktycznie te na płozach były najwygodniejsze, ale podłokietniki za nisko... alka moja tesia też uwielbia szpinaczek :D jak nauczysz dzecko od razu normalnych smaków to sie potem zajada :D gosia koniecznie musze popytać jak to wygląda w szpitalach poznańskich, bo jakoś siemuszę nastawić na cc, jeśli w pon okaże się, ze mały się nie odwrócił :o a z każdym dniem mam coraz mniej miejsca... sandra to trzymam kciuki :) tojah :( oj, biedulka córunia :( niech szybciutko zdrowieje. rwa mi dokucza od ciąży z tesią, niestety po porodzie, albo ciąży musiała mi się budowa troszkę zmienić i bywa, że jak nieraz mnie złapie to 2 tyg na l4 :o eh tam, olej adanie innych. mi mówili, że tak łądnie wyglądam, ze chłopak a tesia urodziła się 100% dziewczynką :D piszecie o teściowych :) moja przyjeżdża jutro :D ciekawe z czym wyskoczy :P:D lisabell poszukałam link do sofki, ale wyświetla tylko asia 2. nie wiem czy sie różnią, jesli nie, to bardzo fajna ;) jak nie znajdę fotela to będę karmić tylko i wyłącznie na leżąco :D choć z autopsji wiem, że niekiedy lepiej sobie przysiąść, zwłaszcza, gdy w nocy wypada karmienie z prawej piersi-wtedy musiałabym małego kłaś między mnie a męża, a on chyba aż tak czule nie umie spać i boję się, ze jak ja bym zasnęła to krzywdę zrobimy :( nie miałam sprawdzonego modelu tego fotela, myślałam, ze dostanę w ikea, a tu lipa... jeszcze pojeżdże po mieście, może któryś zrobi mi na zamówienie z wysokim tyłem... jagódka my nie bedziemy mieli wyboru, tzn odkupujemy samochód od mojego teścia, 4 latek, bez uszkodzeń, dowiedziałam sie, ze to sedan :P i wypieszczony, wychuchany i ma malutko na budziku... nawet sie nie będę zastanawiać tylko biorę, choć wolałabym srebrny :D a wózek na bank wejdzie, bo mimo, że mamy combi patrzyliśmy na to, by składał się w malutką kosteczkę, bo my często podróżujemy czy to do teściów czy na wakacje... ok, pochwalę się, a co :D nauczyłam się grać pierwszą piosenkę :D to kolęda, jeszcze muszę dopieścić, ale już można pośpiewać przy tym moim plumkaniu :D jestem z siebie dumna, a tesia powiedziała mi największy komplement, mianowicie, ze tak ładnie grałam, ze jej jasiu zasnął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka, wałsnie skasowałam posta 😡 nie dam rady teraz go odtworzyć 😡 ja nie przeklinam, ale taraz powiem f-u-c-k 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i widzę, ze literek pozjadałam :o ale przez to, że leżę na lewym boku i piszę pod dziwnym kątem... najbardziej mnie rozbawił wyraz kłaś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka ja ciągle bez wanienki, stelaża i przewijaka, miała problemy z miejscem do parkowania i z dużych rzeczy wzięłam tylko fotelik/nosidełko bo miałam daleko auto a bałam się że ten wzór zniknie do poniedziałku, w pon jadę z mężem po resztę i z mamą po wózek który już odstawiony jest na zaplecze bo dziadkowi zdecydowali za niego zapłacić a co do fotela na mam duży i zgrabny to on nie jest ale na pewno wygodny i nawet zdrzemnąć się w nim można i taki zdecydowanie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka - tak sobie żartowałam :-) My cały czas się zastanawiamy,czy jakiegoś jeszcze większego nie kupic. Choć jak się córcia moja urodziła to miałam tylko małego Mitsubishi Colt,ale jakos dalismy radę się w niego pakowac. Gondolka szła na miejsce dla pasażera - obok kierowcy i moglismy jechać w świat hihih Agniesiulka - no piekne zakupy. Ja się dziś obudziłam,znaczy 2 dni temu juz, kiedy zrobiłam przegląd ciuszków po córci,że jakoś ich mało.a przecież miałam więcej i kombinezon jakiś rózowy był i czapka zimowa, w której ze szpitala przyjechała..a nie mam tego nigdzie. I mnie olsniło ,ze to było po siostrzenicy i zaraz jak Młoda wyrosła oddałam. I teraz troszkę mam mizerniutko z ubrankami,a do rodziców, gdzie wszystko zostawiłam już nie planuję jechac przed Wielkanoca. Ale cóż. dokupie troszke nowych i dam rade. A szpinak uwielbiamy wszyscy i meża też nauczyłam jeść, bo mu w dzieciństwie obrzydzili. Dobrze przyprawić i każdy pokocha! Tak uwazam. I gratulacje za kolędę. Ależ Was wesołe święta czekają, jak mama da mini recital hihi I myslałąm,ze ta rwa to tak okazjonalnie wyskoczyła i się z nią już do końca życia pożegnam,a tu myslisz ,ze mogą być nawroty? to ja dziękuje. co za cholerstwo bolesne. Fasolka, no jasne,ze mozesz zmieniac. Może się przecież okazac,ze któraś kupiła hippa czy j&j czy nivee i jej dziecko bedzie uczulone i musi szukac innego. Zatem spokojnie możesz po miesiacu zmienic. I jak patrzę na tę Twoją szafę to mi się płakac chce,bo ja mam tak mało ciuszków. ale damy radę! Zaraz kupie gdzieś. I jak się dowiedziałam,mąż będzie w Łodzi na zakupach to też wyślę go do H&M to może coś maluszkowi lub starszaczkowi kupi. U nas takich sklepów jeszcze nie ma. A i Hipp ma fajne kosmetyki. Przestań już się tak zastanawiać nad tymi kosmetykami,tylko idź do sklepu i kup! :-) I widze,ze masz zdrowe podejście do porodu a zwłaszcza jego terminu. Ja też zarzekam się,że albo do świąt albo w Nowym Roku sobie życzę poród,ale jak urodze w Sylwestra to i tak bedę najszcześliwsza pod Słońcem :-) U mnie w rodzinie jest taka róznica. Bratanica z lutego, moja córa z listopada. Niby ten sam rocznik,ale z początku przepaść - zwłaszcza w pierwszym roku,a teraz..już nie. moja gada jak najęta, ma super kontakt z ludźmi , jest odważna, wesoła, tamta choć starsza mówi mało, boi się dzieci ,ludzi, taka córeńka mamusi. Duzo zalezy też od rozwoju indywidualnego dziecka. I miałaś zakręcony dzień..najpeirw portfel, potem limit na karcie.. A ja Wam powiem,ze bylismy na zakupach w Tesco, na ogromniasty sklep i multum ludzi 5kas czynnych i 10zamkniętych, koszmar. ale uprzywilejowana była otwarta, to mąż mówi,idziemy, nie będzie tu stać godzine.. poszlismy i grzecznie się pokazałam kasjerce, pan nas wpuścił przed siebie na początek i jak dwie starsze panie nie zaczną gadac,... przyjdzie taka w ciąży i się wpycha w kolejke,a z mężem jest to niech on stoi,a ona do auta idzie posiedzieć, jak stać nie może albo w domu siedzi.. nie byłam w nastroju do kłótni,zresztą syczałam na męża zeby nie robił awantury,bo on potrafi! usmiechnełam się tylko słodko do pań. Ale na końcu języka miałam,ze pewnie im bardziej się nalezy pierwszeństwo w kolejce do tej kasy. Na szczęście mam luz do takich akcji. W pierwszej ciąży już przywykłam,ze ludzie by nas pozamykali w domu,bo nie daj Boże wlexie taka do autobusu i trzeba jej ustąpić hihi Smeffetka,a na kiedy masz termin? jak macie ochote na sex to spokojnie myslę,ze mozecie sobie od czasu do czasu pozwolic. :-) No chyba,ze poczujesz,ze skurczę się jakieś robią... a masz już coś z szyjka? jakieś zmiany? jak nie to działajcie. Eh.. oglądamThe Voice of Poland i jestem rozczarowana,ze ta dziewucha w ciązy odpadła,bo miała boski głos! I wszystko mogła zaśpiewac. Mąż mój jakiś chorutki. Kazałam wziąć leki i iść spać. tylko ja na posterunku zostałam. Takam dzielna... :-) I godzinę temu córcia się bawiła jakimiś puzzlami,a my leżelismy na kanapie i mąż mówi,kurcze za miesiąc już tak nie polezymy błogo,bo bedzie maluszek. A ja mu na to, to jeszcze nic, TY do 2 tyg uciekniesz do pracy,a ja zostanę z tym wszystkim w domu..to dopiero wyzwanie hihi.. oh.. sama nie wiem jak to bedzie. Nie wyobraząm sobie tego nijak. Oby trafiła mi się druga taka grzeczna w miarę córcia. bo ciężko to widze hihih Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ja brałam insulinę, ale wtedy spałam ciągle i cukier nie przekraczał 70 po posiłkach, odstawiłam, dieta, potem nawet bez diety jest ok, więc mam mierzyć co drugi dzień przestraszyłyście mnie z tym że na karowej każą rodzić sn, nie wiecie jak to jest z wadą wzroku? bo ja już tam jeżdże na ktg. płacić nie będę nikomu bo uważam że i tak 1/3 mojej pensji idzie na to żeby służba zdrowia o mnie zadbała a co do teściowych- moja dzisiaj była i już zaczęła się mądrzyć co do szpitala a ja na to że wszystko mam gotowe i dobrze wiem, a potem mówi " a wiesz że śpiworek musisz mieć?" i gada jak się dziecko ubiera.... przecież to moje dziecko i sama dobrze wiem co dziecku potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojah fajnie że tak samochody możecie do wózków dostosowywać :) ja tam jeżdżę malutkim oplem corsą i raczej nic na luzie do bagażnika się nie zmieści , wiem że stelaż wózka po złożeniu to wymiary 60x90 i mąż twierdzi że pod kątem jakoś damy radę go zapakować ale ja się obawiam że będą problemy... auta nie wymienię a wózków chyba mniejszych nie ma ; jakoś damy radę dziękuję za przywołanie do porządku bo ten brak decyzyjności to i tak mnie samą najbardziej wykańcza :P a co do stania w kolejce to ja dziś odpuściłam i stałam bez gadania, ale za mną jakieś babsko nerwowo mnie tryka swoim koszykiem po plecach no myślałam że mnie szlag trafi a on niby delikatnie ale co chwila go czuję i nie mam się gdzie ruszyć bo przede mną kobieta z dzieckiem dwuletnim które mega szalej więc zachowuję zdrowy odstęp żeby po brzuch czymś nie dostać no i gdy w końcu moje zakupy przeszły przez czytnik to babę pokarało bo się okazało że ja bez portfela i ona nagle tam utknęła a ja poszłam spokojnym krokiem na parking z zapewnieniami kasjerki że tak też się zdarza i ona bez problemu chwilę na mnie poczeka, myślałam że to babsko z tyłu dostanie wylewu, już sobie wyobrażam jak komentowała sytuację gdy sie oddaliłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini657 - ja nie wiem czy w każdym przypadku każą rodzić sn - słyszałam, że przy ułożeniu pośladkowym u pierworódek każą, choć w innych szpitalach takie ułożenie jest bezwględnym wskazaniem. Ale może w przypadku innych wskazań (jak np. duża wada wzroku) to robią cesarki - musisz się dowiedzieć. Wiesz o ile przy ułożeniu pośladkowym można spróbować, a nóż się uda, to wydaje mi się, że przy innych wskazaniach raczej nie powinni ryzykować, bo skutki takiego wysiłku mogłyby być nieodwracalne. Więc nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Cześć kobietki No to ja się z Wami na razie żegnam :) Ale to zabrzmiało :) Jestem już prawie spakowana, teraz idę się wykąpać no i chyba położyć, chociaż wiem, że raczej tak szybko nie zasnę... Jutro muszę wcześnie jak na mnie wstać, szybki prysznic i heja na IP :) Trzymajcie za mnie mocnooooo kciuki! Postaram się, by moja siostrzenica dała Wam znać jak już będzie po :) Ciekawa jestem, czy w czasie jak będę w szpitalu któraś z Was też się rozpakuje, też trzymam za Was mocno kciuki! Uważajcie na siebie :) Buziorki dla Was i Maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32 no ja mam -4 dioptrie, więc aż tak dużo to nie jest chociaż ja bez okularów ludzi po głosie poznaję ;D a do tego cukrzyca ciążowa i hpv- słyszałam że dziecko może się zarazić jak się rodzi naturalnie :( sylwka powodzenia, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ivona to chyba masz jakąś promocje na Dady u siebie bo ani w Trójmieście ani u mnie nie ma ich w promocji :( a chciałam zakupić lecę resztę doczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka - to trzymam mocno kciuki!!!! Powodzenia i czekam na relację. Jejku sama się denerwuję tym Twoim pobytem w szpitalu bo za tydzień ja.... Martini - na wskazaniach do cc się nie znam, mam nadzieję, że uda Ci się wszystko załatwić pozytywnie. Czyli wizytę masz jutro ? - trzymam kciuki i daj znać po. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini - oczywiście w poniedziałek jeśli chodzi o wizytę :). Jakoś wydaje mi się, ze dziś niedziela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do proszku to zakupiłam jeden z tańszych: "Dzidziusia" firmy Polena - będe prać w przyszłym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka właśnie wymyśliłam, że mam bardzo wygodny fotel tarasowy. spakowałam go już w stretch do piwnicy, ale jak nic nie znajdę to każę mężowi przytachać. będzie trochę obciachowo wyglądać, ale jest mega wygodny :D oj spało się na nim, bo jest rozkłądany, znaczy... uczyłam się do egzaminu na nim :D tojah no ja też kilku rzeczy nie mogę się doliczyć, ale każda bratowa się wypiera :P:D nie narzekam, bo dostałam mnóstwo ciuszków po bratankach (od jednego brata, bo drugi w marcu spodziewa sie kolejnego synka, to już im daruję :P:D) a rodzice ewentualnie nie mogliby ci wysłać paczką tych rzeczy, które u nich zostawiłaś? zawsze to taniej bedzie niż kupowanie nowych. heheh ja też nauczyłam mojego m jeść szpinak :D i boczniaki i śledzie i pomidory :D bo nie tykał tych rzeczy :D kolędę muszę jeszcze podpicować :D ale tak się cieszę, bo uczę się i uczę od prawie 3 m-cy i w końcu widać, ze coś robię :P:D boję się jednak "wystepu" bo mnie jak nerwy zeżrą to od paluchów idzie :D a palce w tej kwestii są bardzo ważne :D rwa... cóż cholerstwo jak raz ci sie ujawni to potem nawraca :( ja dostałam się po 8 m-cach czekania w końcu na masaże, ale z nich nie skorzystałam, bo zaszłam w ciążę, więc znów będę czekać... muszę iść po skierowanie do mojej lekarki, tata był się zapisać teraz jakoś i dostał termin na maj :o a ja mam taką rwę, że jak mnie chwyci to nawet z wc nie mogę skorzystać :( a z łóżka ostatnio wstawałam po czworakach. tzn najpierw na brzuch, potem spełzałam jak dżdżownica na kolana na podłogę i dopiero wstawałam :o masakra. z kasy pierwszeństwa też czasem korzystam :D ale nikt mnie jeszcze nie skomentował :P no i raz wykorzystałam brzuszek jak te kupony w tesco miałam odebrać, to po prostu podeszłam do punktu obsługi klienta i zapytałam panią, czy mnie poza kolejką (w której stało około 70 osób :o nie weźmie. spojrzała na brzuszek i mówi, ze nie ma sprawy). fasolka pisałam ci, ale mi skasowało, że z kosmetyów ja kupiłam bobini, bo jako jedyni mają od urodzenia na etykiecie. ale na początek pójdzie emolium. potem zobaczymy jak to bobini się sprawdzi, a potem nivea hehehe no to babsko dostało za swoje :D po co cię pukała od tyłu :D łe matko, już widzę te komentarze :D ale może ja to nauczyło pokory ;) sylwka do dzieła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka a z kosmetyków na poczatek kupie Emolium (tansze niz oilatum a podobno bardzo dobre) i masc bepanthen (droga ale sie przyda tez na moje poranione sutki jesli takowe bedą) http://allegro.pl/listing/user.php/run?us_id=13530731&category=11763 tu mam wypatrzone ale porównam jeszcze z cenami w aptece a gdy to sie skończy to przejde na zel + szampon z Nivei, a potem masaz oliwką bambino, a krem na wyjście również bambino, a na odparzenia moze potem sudokrem - zobaczymy czy beda odparzenia bo moze ten bepanthen wystarczy nie wykluczam ze zamiast nivei kupie płyn+szampon z Hippa bo tez podobno do dobry, licze na jakies probki z szpitala ktore wypróbuje i zdecyduje to zestaw czyli zel z szamponem a potem masaz oliwką jest polecany przez doświadczoną mame dwóch syneczków a moja kolezanke i zaufam temu :) co prawda ona od poczatku uzywala chyba od razu zelu i oliwki, a ja na poczatek te Emolium kupie jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka, ale gafa, wszystko mi się myli, a zwłaszcza dni tygodnia ostatnio :) Oczywiście, że już od dzisiaj zaciskam kciuki :) Co do dotykania zmarłych (ale temat poruszyłam, brrr aż mi zimno) chodziło mi bardziej o to sformułowanie dotyczące tradycji, rozumiem teraz że chodzi wyłącznie o względy zdrowotne w czasie ciąży - bakterie, ale przecież od razu po tym można umyć dokładnie ręce. Ale oczywiście Wasze argumenty są dla mnie zrozumiałe :). Mufi - dziękuję za odpowiedź na temat Oilatum. Wygląda na to, że kupiłam nieodpowiedni. No nic, poczeka na swoją kolej. Tylko rzeczywiście nieciekawie, jeśli na tym niebieskim opakowaniu też jest napisane, że od 1 m-ca. Tojah - Tak, mam zaplanowaną pomoc położnej przy porodzie. Poleciła mi ją moja lekarka, która pracuje w tym szpitalu. Do szkoły rodzenia chodziłam właśnie w bielańskim. Zajęcia bardzo przydatne, ale nie mam porównania, jak jest gdzie indziej. Pocieszyłaś z tym spankiem na boku i plecach. Szybkiego zdrówka dla Córeczki! Co do Voice - hehe też ciężaróweczce kibicowałam i byłam rozczarowana tydzień temu, jak odpadła. Ma wyjątkowy głos. Sandra - jesteśmy z Tobą, trzymaj się :) Agniesiulka - tak jest, też mam ambitny plan uczyć jedzenia warzyw, oby się udało :) I oby nie trzeba było do tego bardzo kreatywnie podchodzić w stylu robienie żaglówek z kanapek i ludzików z marchewki ;P Gosia - widzę że nie tylko mnie się dni tygodnia mieszają. Lecę spać, o ile zgaga pozwoli...:P Całuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojah - chyba niezrozumiale się wyraziłam. Nie chodziło mi o to, że lekarka poleciła mi wykupienie opcji pomocy położnej, ale na moją prośbę poleciła mi położną, która ma duże doświadczenie i długi staż właśnie w tym szpitalu (dobra komunikacja z lekarzami, innymi pracownikami). Bo mogło zabrzmieć, jakby w tym szpitalu bez "osobistej położnej" poród był niewskazany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane wieczorową porą. Ja po zakupach prezentowych, całkiem udanych - jakieś 1/3 prezentów kupiona i dla mnie i dla męża też się coś znalazło. Przy okazji poszliśmy jeszcze na "Listy do M" - całkiem niezły :-) ale nie o tym chciałam. Była spora kolejka do kas i wyobraźcie sobie że podszedł do mnie Pan z kolejki obok i mówi, "proszę podejść przede mnie do kasy bo Pani jest w ciąży" :D no i tak mnie zawstydził że tylko wydukałam, że jest w porządku i poczekam :D no ale to jednak bardzo miło w przeciwieństwie do tego co Was tu co chwila spotyka. Jednak w naszym Rzeszowie to jest kulturka nie ma co gadać :D Fasolka niezła przygoda :-), oj jak ja nie cierpię jak ktoś się na mnie tak bezczelnie pcha, szczególnie np. w banku. Czasem mam ochotę zapytać, czy widział mój pin czy powtórzyć. No i kup w końcu te kosmetyki bo już wariujesz powoli :P Polecam te Emolium, widzę że jest tu na naszym forum dość popularne. Aguniek ja nie kupuję tego Dinatalu bo nawet nasza położna mówiła że nie wart jest swojej ceny, chociaż owszem i pomaga, ale nie na tyle by dać za niego 400 zł. No ale w Twoim przypadku no to szkoda by było nie skorzystać. Madzia_mi pytałam się ostatnio położnej na SR o tą CC czy czekać na skurcze czy nie i ona mówiła, że rzeczywiście na pewno lepiej jest dla Maluszka jak już jest sam gotowy na przyjście na świat, ale tak naprawdę to robi się CC w umówionym terminie i nie ma jakiś powikłań które byłyby przeciwwskazaniem do tego. A w tym przypadku ważne jest też samopoczucie mamy bo przecież przekłada się to też na dzidziusia. No ale zobaczymy co Twój lekarz powie. Trzymam kciuki żeby było po Twojej myśli. Docia ja właśnie o tym żelu pisałam do Aguniek. Podobno pomaga tak w 30 % więc nie wart swojej ceny. Na necie można kupić najtaniej za 360 zł. Smeffetka jeśli nie ma przeciwwskazań to używać ile się da :-) jak dzidziuś jeszcze nie gotowy na przyjście na świat to i tak nie przyspieszycie porodu. U nas na ostatnich SR położna bardzo nas namawiała nawet na codzienne przytulanki, szczególnie po 38 tc. No i w ogóle ostatnie zajęcia były pod tytułem: "nie wyrzucajcie mężów z łóżka, bo dzieci pójdą w świat a z mężem musicie być do końca życia" :D Dziewczyny nie wiem czy Wam pisałam ale z ZIajki jest za 6,99 krem na sutki 100% lanoliny. A ta lanolina jest podobno najlepsza. Jagódka do masażu rewelacyjny jest podobno olejek mandarynkowy ale można go stosować dopiero od 1 miesiąca życia. No i nie każde dziecko lubi ten zapach. Uciekam spać bo mąż mówi że z klawiatury mi się dymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtrącę się :)
Oilan, emolium, Oilatum to jeden grzyb tylko cena rozna i mozna wszystkie stosowac od pierwszego dnia zycia dziecka. Nivea jest niby od 3miesiaca ale to producent sie tylko tak zabezpiecza. Osobiscie zuzylam 2 tuby oilatum http://allegro.pl/oilatum-emulsja-do-kapieli-500-ml-nie-soft-gratis-i1967429714.html pozniej tube oilan i teraz uzywam nivea. Do smarowania polecam krem z johnsona baby taki z zolta nakretka http://www.johnsonsbaby.com.pl/products,pokaz,49.html albo mleczko nivea w bialej tubce nawilzajace choc przez pierwszy miesiac natluszczalam oliwka z johnsona. http://www.johnsonsbaby.com.pl/products,pokaz,27.html do pupy i innych podraznien np wylane mleko za kolnierz polecam bepanthen masc, genialnie rowniez sprawdzil sie na poranione obolale brodawki. Moje dziecie ma obecnie 5 miesiecy uzywam wszystkiego do teraz dnia. Na pepek octanisept.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) w sobotę zaczęliśmy 34 tydzień :) jeszcze jakieś 4-6 tygodni no mam nadzieję że nie będę przeterminowana :D Promocja w biedronce na proszek jeszcze w piątek była bo kupiłam lovelle 1,8 kg z płynem za niecałe 13 zł muszę jeszcze dokupić ale wolałabym większą paczkę może do reala czy gdzieś indziej jakaś promocja będzie. Prać zacznę może w przyszłym tygodniu albo lepiej po świętach żeby krócej leżały. Muszę jeszcze te pampersy zobaczyć z biedronki o których pisałyście. Do kupienia nadal mam wózek (ale już upatrzony) czekam na przypływ gotówki około19-20 to jedziemy szaleć no i wanienka z akcesoriami jakiś ręczniczek, ten termometr do wody bym chciała kupić itp. Przewijaka nie kupuję jakos sobie poradzę bez tego. I ze dwa cienkie koce dla malucha. Koniecznie jeszcze te podkłady do szpitala, na liście mam też te majteczki siateczkowe chyba 3-4 sztuki trochę jeszcze tego nam się uzbiera. U nas szpital robi podejście do porodu sn jak jest ułożenie pośladkowe. U nas nie są tacy chętni do cesarek :/ Ale to jak w banku że jak by mały leżał nie tak jak trzeba to od lekarza (chodzę prywatnie) dostałabym skierowanie na cc do łodzi albo bydgoszczy. Powodzenia dla Sylwi :) Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem z sąsiedniego forum grudniówek 2011, jednak tam już się tyle rozpakowało, że nie ma z kim gadać :) więc postanowiłam was trochę popodglądać :D:D:D Jestem na początu 39 tyg. termin mam na wigilię jednak cicho liczę na Nowy Rok :) To moja druga ciąża :) Jestem z okolic Łodzi, czy jest ktoś kto będzie rodzić w Madurowiczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie odzywam się ale czytam cały czas:-) Jeszcze leże w szpitalu. U mnie cały czas rozwarcie na 3 cm. Na razie się nie pogarsza ale pewnie stycznia to nie doczekam. Wyjdę jak skończy mi się 35 tydz i będe czekać dalej w domu.(prawdopodobnie jeżeli oczywiście nic nie zacznie się dziać). Mam do Was pytanko,bo coś mi poprzesuwali te tygodnie i już nie wiem czy ja źle liczyłam czy oni inaczej. OM miałam 12 kwietnia i to był wtorek. Więc 1 tydzień skończył się 18 kwietnia(poniedziałek). I tak liczyłam że co poniedziałek koniec następnego tygodnia. A oni mi teraz mówią że 35 tydz kończy mi się we czwartek. Ja wiem że to tylko pare dni ale tak z ciekawości pytam jak Wy myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka ja też bardzo długo nastawiałam się na solidny fotel do karmienia ale jak się okazało przy wybieraniu że powinnam zapłacić za wygodę z 1000 zł bo tańsze t owszm wyglądają ale wygodne nie są, to zaczęłam się zastanawiać i wzięłam od teściowej naprawdę leciwy ale świeżo obity tapicerką z wysykim oparciem i bokami na ręce - fakt kolor mi wogóle nie odpowiadał a ona ma taki 4 fakt że tylko z dwóch korzysta ale lepiej żeby obicia nie zmieniać więc kupiłam jasno zielony duży koc i jest spoko :) trzeb sobie jakoś radzić a wygoda najważniejsza i trzymam kciuki za wschodząca gwiazdę i jej występ kolędowy :) dzięki za wszystkie opinie na temat kosmetyków :) może w końcu coś wybiorę bo widzę że was temat już drażni :P Millea ja też już na dwa fora po mału lecę :) bo za 10 dni cc więc i grudniówka ale sercem styczniówka , a ty na kiedy masz termin ? betinka1 ja też się gubię w tych tygodniach, każdy lekarz coś po swojemu liczy, kalkulatory też różnie podają i zwariowac można wtrącę się :) a ty tego oilan używałas tylko do kąpieli czy innych kosmtyków np. mleczek czy kremów na początku tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............aktualizacja 11.12.2011................. NICK............TERMIN PORODU........DNI DO PORODU?? -Aniela6............02.01.2012................22 -Sylwka.............02.01.2012...............22 -Miśka_22..........03.01.2012...............23 -wiosna7575.........04.01.2012...............24 -elzuniaw1.........04.01.2012...............24 -Ivona82...........04.01.2012...............24 -Natel111..........05.01.2012...............25 -Aguniek0121.....05.01.2012...............25 -Fasolka 99........06.01.2012...............26 -martini657........06.01.2012...............26 -camilla2011.......08.01.2012...............28 -Madzia_mi........08.01.2012...............28 -kajek20...........08.01.2012...............28 -Sandra 11.........08.01.2012...............28 -smeffetka.........10.01.2012...............30 -Groszek 25.......10.01.2012...............30 -Mufi................11.01.2012...............31 -Lisabell............11.01.2012...............31 -goha24............11.01.2012...............31 -jagódka_1984....12.01.2012...............32 -monia_1983.........13.01.2012............33 -Gapp...............14.01.2012...............34 -docia1986.........15.01.2012...............35 -bagatelka11.......15.01.2012...............35 -kokosznel.........15.01.2012...............35 -Aless...............15.01.2012...............35 -betinka1..........17.01.2012...............37 -Alka28.............22.01.2012...............42 -agniesiulka.......22.01.2012...............42 -zoooja............22.01.2012...............42 -Patka1986.........22.01.2012...............42 -Akinom77..........22.01.2012...............42 -ira1................24,01,2012...............44 -rozsan............27.01.2012................47 -Cama_85..........27.01.2012...............47 -tika27.............27.01.2012...............47 -ZUZIA_K...........29.01.2012...............48 -pati1784..........30.01.2012...............50 -JulkaZ..............30.01.2012..............50 Mamusie już rozpakowane NICK..wiek..miejscowość..z OM..data porodu..(CC/SN)..imię..waga/cm 1.Kika..32..Rzeszów..03.01.2012..07.12.2011..CC..synek..3890g/55cm 2. 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia32- ja nic nie wiem wlasnie czy on ma uprawnienia do wykonywania cc czy nie:P wszystkiego dowiem sie we wtorek:) i bede go prosić zeby zrobił cc wczesniej, bo juz mi jest ciezko, a pozatym już bym chciała corce trzymac:) heh martini- co do Karowej, wczoraj zupelnie przypadkowo zadzwonila do mnie moja ciocia i zaczelysmy gadac o porodzie i szpitalach w warszawie, jej synowa wlasnie rodzila na Karowej sn, byla bardzo zadowolona, ale podobno tam straszny nacisk klada na sn i karmienie piersia tzn strasznie zmuszaja nawet jak nie ma sie pokarmu. i bardzo wertuja wskazania do cesarki czy czasem nie jest cos zmyslone i to tzw cc na zyczenie wiec sie upewnij. a ja wczoraj wybrałam sie na zakupki do ikei:) kupilam troszke drobiazgow do mieszkanka:) :) jutro albo we wtorek sie wprowadzamy super:) hehe teraz juz marzy mi sie tylko dzidzius na rekach i pachnaca choinka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesiulka a to bobini gdzie kupiłaś ? nie słyszałam o tych kosmetykach , to jest dostępne w jakiejś sieciówce czy normlanie w aptece ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ale mi się dzisiaj koszmar śnił: że odeszły mi wody i były krwawe, że nikt mi nie chciał pomóc dostać się do szpitala, ja się tak martwiłam o dziecko, a mój mąż tylko pytał które cienie do powiek chcę ze sobą zabrać, brrrr..... Aikinom - ja nie miałam nigdy tych ciał ketonowych badanych, nawet nie wiem za bardzo, co to jest. Wiem tylko, że cukru w moczu nigdy nie miałam. Sylwka - trzymam kciuki, odzywaj się koniecznie w miarę możliwości! Proszę dziewczyny, które będą rodzić lub rodziły na Karowej o wskazówki. Jaką położną wybrać, czy można jeszcze zapisać się tam do jakiegoś lekarza i jeśli tak, to do jakiego, jakie są wasze wrażenia itp. Miałam rodzić na Inflandzkiej, ale z powodu cukrzycy mnie tam nie chcą, a tej Karowej nie znam zupełnie, byłam tylko 2 razy u diabetologa. No i czuję się nie pewnie, boję się, że jeśli tam nikogo nie będę miała, to mnie odeślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela6
Hej ja dziś zaczynam 38 tc ależ jestem obolała :D główka juz mie sie wsadziła chyba konkretnie bo przez te zakwasy i bolące mięsnie nawet zle mi się spi niby się wyspałam ale trzecią noc wstaję jak pokraka ,i se myślę łużko nie wygodne czy co :D Mówicie o tych porodach pośladkowych ,że prubóją ,żeby tak urodzić ja nie chcę nic mówić ale moja kuzynka jak rodziła tylko to było 21 lat temu ,urodziła syna w ten sposób bo już było za puzno na cc do dziś sie leczy na kręgosłup , często po lekarzach lata ,i to własnie przez taki poród a ona nie należała do szczupłych wręcz przeciwnie . Ale to teżmoże zależy od szerokości w bodrach,miednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×