Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

od paru dni mniejsze kolki (odpukac)?? widzisz Kochana, a moze to prawda z eprzechodza kolo 3 miesiaca? Co do butelek tez uzywalismy tommee tippee (tych normalnych, nie antykolkowych), ale smoczek nieustannie zasysa sie do srodka albo zmienia ksztalt i drazni mnie to w nich.Moze Synek za mocno sscie?Dokarmiam go zwyklym Aptamilem i sprobowalam wczoraj DrBrown..kurcze, zachwycona jestem..smoczek w dotyku jest tak mieciutki jak brodawka..a i przez ten 'mechanizm' w srodku zadne powietrze nie jest polyane,wiec brzuszek potem nie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś po. 2godz spacerku mimo że pogoda "pod psem" deszczowo, ale cieplo. Baska przespala te cale 2 godz. Co do butli też mam dr. Browns z ta rurka w srodku i u nas kolki z dnia na dzien przeszly. A to nasz smoczek z canpolu też swieci w ciemnosci:) zawsze sobie jeszcze przy lampce naswietlam i w nocy po ciemku latwo go znalezc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję się do Was Royal i Klaudyna,bo też mam tą butelkę :D Kama a to będziesz podwójnie świętować ! super fajnie jak dostaniejmy pierwszą laurkę z okazji dnia matki,ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać hihi u nas pogoda sprzyja wędrówką pieszym extra uczucie tak śmigać z wózeczkiem:D moja też przespała cały spacerek-nie mogę się doczekać jutrzejszego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj bedzie podwojnie..a co!nalezy sie za te wszystkie nieprzespane noce :) Uzywacie tych szklanych dr'Browns czy plastikowych?Ja glupia jak kupywalam nie zwrocilam uwagi-chcialam szklane wyprobowac,okazalo sie w domu ze wybralam plastiki... Po za tworzywem niczym sie nie roznia,sa swietne.Nie zaluje kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royal plastikową mam,bo te szklane są wielgaśne,grube i nie mieszczą się do podgrzewacza:o no chyba,że są też chude,ale ja nie spotkałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porusze jeszcze jeden temat,bo widze ze tu padl. Dziewczyny wiecie jak odroznic zwykle slinienie sie od zabkowania?jesli dzidzia ma twarde dziaselka to znaczy ze to tylko sliniaki,jesli sa miekkie i 'rozpulchnione' to wtedy ida zabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Wiecie jak fajnie u nas na osiedlu kobietka poradziła sobie z wózkiem. Trzyma go w samochodzie jak wychodzi na spacer to małego wkłada do auta rozkłada wózek i idzie z małym na spacer, potem znowu małego do auta i chowa wózek. Jak któraś ma auto pod domem to może ten patent wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki :) my też dziś byłyśmy na 2h spacerku w lesie bo mam go zaraz za domem swieze powietrze swietnie nam obu zrobiło :) Co do smoków lovi to ja sie zraziłam miałam je od poczatku ale zaczela mi w nich odchodzic (łuszczyć) się ta guma w środku co "oplata" usta okropnosc przeciez mala mogla to polknac.Mialam 2 i w obu bylo tak samo albo jakies wadliwe albo cus. Teraz mam z aventa przezroczyste i jestem zadowolona :) Ja też podkładam mojej viki pieluszke zeby smok nie wypadal bo tak to musze co chwile zrywac sie z lozka zeby wsadzic smoka :D Qurcze ja mam butle z lovi i mi ten smok sie non stop zasysa do srodka masakra tak powinno byc??? Mowice ze dr brown jest ok musze jutro kupic bo ta mnie wkurza. Moja mała chyba tez przechodzi jakies przemiany ciagle marudzi budzi sie w nocy a zawsze spala 8h ohh masakra a i od wczoraj walcze z laktacja bo cos malo mleczka mam :( i musialam dokarmiac mm :( Kobitki moja mała jeszcze nie przekreca sie z brzuszka na plecki ani na boczek :( mam nadzieje ze to przyjdzie ... ? pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ją używam butelek lovi i smoczki nie zasysaja się ani nie miałam problemu z kolkami teraz przestawiam małego na smoczek trojprzeplywowy. Smoczkow zwykłych używam też lovi i mały bardzo je lubi a jak ma dosyć to łapie za uchwyt i wyciąga z buzi i patrzy na smoczek a potem go wyrzuca. Mały już przekrecil się na boczki a potem na brzuch ale w druga stronę jeszcze nie, głowę też już ładnie trzyma i mu już nie leci. Dzisjaj już nawet zdjął mi okulary dobrze że się nie potukly, spacer dzisjaj mąż zaliczył nawet do lasu poszedł na 1,5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala zasnela , dzis zrobila 2 kupki;) wielka radosc, teraz zostala dokarmiona polowa mleczka po poltorej godziny zabawy I spi JAK suselek. Zobaczymy czy DZIS now a metoda dokarmienia przed noca sprawdzi sie 2 raz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez-> mówisz że świecą w ciemności? hmm, muszęto dziś obczaić bo w nocy ich nie używam. Teraz jeszcze mamy ten 0-3, bo ten 3-6 jakiś wielki się wydaje :P Ale powiem, ze Mała też woli cycka zamiast smoka, czasem jak jest już na maksa zmęczona i śpiąca to dopóki nie dostanie cycka to nie zaśnie! :O Pięknie się urządziła, Mała cwaniara :P Ile razy na dobę karmicie? Bo mi wychodzi z 10 razy :O No ale tak jak mówię, ona czasem nie jest głodna, ale łapie cyca żeby zasnąć. Ewa -> Marysia też robi bardzo często kupki, ale takie rzadziutkie, i kleksy się też zdarzają. Też się bałam że to jakieś biegunki po tym antybiotyku, ale teraz widzę że to nie to. Ponawiam pytanie, do mam karmiących piersią, podajecie już tylko D3? I pytanie do mam dziewczynek, jak myjecie pupki to między wargami też dokładnie wymywacie? Położna i pediatra w szpitalu mówiły żeby tam nie gmerać, już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez-> mówisz że świecą w ciemności? hmm, muszęto dziś obczaić bo w nocy ich nie używam. Teraz jeszcze mamy ten 0-3, bo ten 3-6 jakiś wielki się wydaje :P Ale powiem, ze Mała też woli cycka zamiast smoka, czasem jak jest już na maksa zmęczona i śpiąca to dopóki nie dostanie cycka to nie zaśnie! :O Pięknie się urządziła, Mała cwaniara :P Ile razy na dobę karmicie? Bo mi wychodzi z 10 razy :O No ale tak jak mówię, ona czasem nie jest głodna, ale łapie cyca żeby zasnąć. Ewa -> Marysia też robi bardzo często kupki, ale takie rzadziutkie, i kleksy się też zdarzają. Też się bałam że to jakieś biegunki po tym antybiotyku, ale teraz widzę że to nie to. Ponawiam pytanie, do mam karmiących piersią, podajecie już tylko D3? I pytanie do mam dziewczynek, jak myjecie pupki to między wargami też dokładnie wymywacie? Położna i pediatra w szpitalu mówiły żeby tam nie gmerać, już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROYAL...U NAS SIE CHYBA SPRAWDZA...100 dni placzu Tutaj to nazywaja;) Dziewczynki jesli chodzi o te smoczki, napisalam do producenta list z zapytaniem dlaczego sie zasysaja do srodka? Odpowiedz przyszla ,ze przed kazdym karmieniem powinnnam potrzec palcami o ta zatyczke na koncu tubki by sie otworzyla bo jest bardzo czula I czesto sie zasklepia pod wplywem goracej wody, to samo jest ze smoczkami antykolkowymi ze spacjalna dziurka odpowietrzajaca, trzeba JE otworzyc ( potrzec) przed podaniem mleczka. U mnie to sie sprawdzilo, smoczki tomeeT. JUZ sie nie zasysaja ;) nie WIEM JAK to jest z Lovi...ale MOZE ta sama zasada jesli maja te odpowietrzacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Le-soleil... Ja biore przegotowana wode ( ciepla) na patyczek ten do uszu I wymywam leciutko z tych zakamarkow , o inaczej to smierdzi przeciez! Ja tam myje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, dzięki za link. Ja jej tam wymywam, żeby nie było:P Bo jakoś mi sie to wydawało dziwne. Ale gdzieś wyczytałam, ze się mogą wargi posklejać i dlatego pytam. Nie chciałabym jej zrobić krzywdy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec tak. Jeśli chodzi o higiene intymna ja wymywam, tak też powiedziala mi pani pediatra. Zreszta Baska jak sobie czasem walnie kupsko to pielucha pelna i trzeba wymyc i tam:) A co do przewrotow,u nas ostatnio byla pielegniarka (to już wsapominalam) i taka jakby karte rozwojowa malej wypelniala i pyt m.in. O ciemieniuch, plesniawki, czy podnosi glowke na brzuchu jak lezy, czy trzyma glowke i czy się przekreca z brzucha na plecy i odwrotnie. Ja mowie że na razie tylko polozona na boku przewraca się na plecy. Spojrzala na date urodzenia i stwierdzila że 2,5mies to jeszcze troche za wczesnie na obroty.też mnie uspokoila bo już się troche martwilam bo Wasze dzieci już się "turlaja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola Ja też karmię z 10 razy na dobę. Nie powiem, jest to cokolwiek męczące i niewiele czasu zostaje na inne przyjemności. Ale jakoś daję radę... Zostało mi parę sztuk Wita K+D, więc dam do końca, a potem przechodzimy już na samo D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowirodkom pkci zenskiej ta wydzielina bial pomiedzy wsrgami jest potrzebna a potem trzeba to myc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możecie polecić jakieś fajne i bezpieczne gryzaki? Szymek jest na etapie pchania wszystkiego do buzi i międlenia dziąsłami - najchętniej rąk, nie tylko własnych, ale bardzo chętnie Mamy albo Taty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka;) I znow przespane 8,5 h ;) ciesze sie bardzo bo NARESZCIE normalnie na OCZY patrze , wiecej sily mam I mala jakas taka bardziej do " RZECZY". EWCIA JA KUPILAM TUTAJ GRYZAK , ALE NARAZIE JEST ZA DUZY DO JEJ BUZIUCHNY, A MNIEJSZEGO NIE MOGLAM ZNALEZC, CHYBA ZE KUPIE TAKI ZWYKLY ZABAWKOWY ;) a nie taki do smarowania zelem przeciwbolowym. OLCIK...JA MALEJ NIE MYLAM PISKI W SRODKU PRZEZ 3 tyg! Zostawilam jaka warstwe ochronna, a potem JAK zapach zaczal byc ZBYT intensywny ,zaczelam wymywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja tez Młoda przemywam wacikiem namoczonym w przegotowanej wodzie smoczki - pierwszy jaki kupilismy Nuk Genius sprawdzil sie i kolejne tez takie kupilismy, Moja jest chyba wyjatkiem bo woli smoka od piersi czasem sie zlosci jak chce ja jeszcze karmic i momentalnie uspokaja sie jak dostanie smoka, piers do jedzenia, smok co ciumkania - i to namietnie :) karmimy 7 razy na dobę, wiecej jest trudno i np jak mamy wizyte u lekarza to musze wczesniej "rozplanowac" karmienie, bo Młodej nie da sie nakarmic np po 2 godzinach od ostatniego karmienia Witaminy K juz nie daje- jak skonczyla 3 miechy to juz tylko D Klaudyna moja tez sie jeszcze nie przewraca, przyjdzie i na nia czas :) Ewa ja mam rozne, takie grzechotko gryzaczki, i takie z zelem/woda ktore pozniej mozna bedzie schlodzic w lodowce - przydatne podczas zabkowania, ale na razie kiepsko idzie jej trzymanie, zdecydowanie woli swoje lub nasze rece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck Czym Ty karmisz? Dżizas, jak Ci zazdroszczę... Szymek zwykle trzymał rytm 2,5-3h przerwy, a teraz mu się całkiem pokołtowało. Zamiast karmienie, aktywność, spanie jest karmienie, aktywność, karmienie, spanie. I coś mi się zdaje, że to nie chodzi o samo jedzenie, tylko właśnie o przytulenie do Mamy... Wczoraj pierwszy raz od dawna pozwoliłam sobie na 2 (słownie: dwa) plasterki żółtego sera, i to od tego chyba była kupa po każdym karmieniu, bo dzisiaj jest już spokój. Chcę trochę spróbować "zająć mu paszczękę" jakimś gryzaczkiem, bo bez sensu jest, żeby jadł na siłę co 1,5h, dlatego, że mu się coś pomiędlić chce. A smoka chce tylko przed spaniem... jak proponuję w innym momencie jest ryk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck Faktycznie bardzo rozsądny ten artykuł i nie narzuca jakichś "morderczych" terminów i norm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mlodej podaje taka grzechotke, jest leciutka i mala spokojnie chwyta reko, sobie troche pogrucha a pozniej pakuje do buzi, ale już nie ssie piastek tylko ta grzechotke. Ja też mam ten gryzak wodny co się chlodzi w lodowce na zabkowanie, chcialam jej podac ale jest troche przyciezki i mloda sobie nie radzi z nim i laduje on przewaznie obok. Narazie ta grzechotka się sprawdza. A pod koniec dnia jak mala jest wykapana,najedzona i laduje w lozeczku gotowa do snu,grzechotka jest wyparzana we wrzatku i rano gotowa do zabawy:) smoczek sprawdza się tylko przy zasypianiu. Nawet jako uspokajacz nie dziala jak mala placze to smoczka nawet nie podaje, bo jest jeszcze wiekszy ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mamusie :) wczoraj była piękna pogoda byliśmy z mężem i dziewczynkami na spacerku,a dziś okropnie wieje pada deszcz a chwilami grad :( Julka jest momentami rozdrażniona pcha pięści do buzi i bardzo trze dziąsła jak jej posmaruję żelem na ząbki to się uspokaja i zasypia :) pediatra mówiła żeby jej nie dawać często tego żelu bo to chemia ale jak widzę że ją bardzo boli to muszę jej posmarować żeby się nie męczyła . Sylwia i RoyalFlush-bardzo się cieszę że ustępują kolki u Waszych Maluszków :) Ewka-ja mam bardzo dużo różnych gryzaków ale Julcia nie chce jeszcze gryź Klaudia- ty się kochana nie przejmuj że Basieńka się jeszcze nie turla mojej Julci parę razy się tylko zdarzyło żeby się z plecków na brzuch obrócić i zawsze jak ją Amelka wołała :) ale moja Julka jest starsza od Basi o miesiąc :) przyjdzie czas i Basia się będzie turlać :) każde dziecko jest inne :) jeśli chodzi o smoczek owszem mamy kilka ale Juleczka nie chce tak jak jej starsza siostra nie chciała :)wypluwa i złości się jak jej daję ja obie dziewczynki myję dokładnie ponieważ dziewczynki są narażone na bakterie bardziej od chłopców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też pogoda "barowa"... Rano przeszła wichura ze śniegiem i deszczem. Teraz jest słoneczko, ale wieje bardzo mocno. A my dzisiaj same siroty. Tata służy Ojczyźnie. :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my spacerek giofzinny zaliczylismy przed poludniem. Slonce swieci ale troche zawiewa. Baska taka opatulona w tym wozku że pewnie nawet nie poczula:) A Baska też jakas taka marudna nie placze w sumie ale tak mialczy i zlosci się nie wiadomo o co jej biega i najlepiek żeby ktos stal nad nia i do niej gadal. Zadne tam grzechotki czy tam karuzele. A spi jak zajac za miedza po 15min. Godz na spacerze spala ale i tak z 3 razy się przebudzila popatrzyla i spala dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×