Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Z ciuszkami też nie szaleje, doostalam od siostry i od bratowej, od siostry same krotkie rekawki bo urodzila w lipcu, a jak sa jakies dresiki czy bluzeczki to narazie o duzo za duze, od bratowej same sukieneczki:) wiec jedyne co to osobiscie kupilam 3 polspiochy i moze z 5 bodow z dlugim rekawkiem, i kiedys trafilam na dresik z polarku, (mimo że szafa pelna ale jeszcze za duze) wiec kupilam:) Ale oczyswiscie jest jeszcze babcia:) ktora szaleje na punkcie wnusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia miala strasznie sucha skore za uszami i na platkach uszu, i pediatra stwierdzila żeby oliwka, a. Jak już odbiore z apteki masc (mam taka robiona, bo Basia ma tradzik niemowlecy da buzi i ramionkach) to żeby tym przesmarowac żeby natluscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do huggisów też mogę coś powiedzieć. Myślę sobie spróbuje jakieś inne niż Pampers no i padło na nie. Już po pierwszej nocy Synek je przesikał, częstotliwość zmieniania taka sama jak poprzednio. Pampers wsiąkał rzadką kupę, a huggisy nie i kupa stała w pampersie i wychodziła bokami. Także beznadzieja ogólnie. Jeśli się chce oszczędzić troszkę to pozorna oszczędność, bo płacisz trochę taniej a częściej zmieniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia miala strasznie sucha skore za uszami i na platkach uszu, i pediatra stwierdzila żeby oliwka, a. Jak już odbiore z apteki masc (mam taka robiona, bo Basia ma tradzik niemowlecy da buzi i ramionkach) to żeby tym przesmarowac żeby natluscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też był trądzik niemowlęcy i położna nie kazała robić nic. Także nic nie robiłam poza przemywaniem wodą przegotowaną buzi parę razy dziennie i zeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowalam się na te z rossmana, sa chlonne i szersze i Basi odpowiadaja wiec i mi:) i cena wychodzi mniej wiecej tak samo bo za 92 szt huggisow 36 zl a za 2 paczki tych z rossmana w sumie 84 szt. 32 czy 34zl, ale mniej prania:) bo na 84 szt zadnej corcia nie przesikala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi polozna też kazala woda przegotowana przemywac, i pediatra też, ale po 3 tyg nadal byl bo mloda niezle wysypalo i przepisala taka robiona masc smaruje 3 razy dziennie i troche schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, moja Tosia tez je 6 razy ok. 100 ml a ma kiepskie przyrosty...moj maz mowi ze spala to na codziennym fitnesie czylirehabilitacji;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje własnie sudocremem. jak będe w najblizszym czasie u lekarza zapytam czym mozna to jeszcze załagodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK WIEC NA POCZATKU BYLY BUTLE AVENT SMOCZKI ANTYKOLKOWE/ dupa blada. Potem byl doktor Brown antykolkowy z odpowietrzaczami...bylo ok gdy mala jadla zwykly aptamil, gdy musielismy przejsc na komfort, dr brown zaczal sie zapychac ;( I dupa blada znowu. Obecnie jestem na tomee tippee antykolkowych z krzyzykiem bo tylko przez te otwory mleko leci dobrze ;( niestety mala wczoraj zaczela sie krztusic ;( wiec chyba SA za duze ;( JUZ kurna nie WIEM co robic ;( Objawy LAYLI TO DZIWNE PLAMKI JAKBY POD SKORA TAKIE OKRAGLE A WSRODKU BIALE, JAKBY TUZ POD SKORA KREW JE TWORZYLA( opisuje co widze) na buzi tez wychodza jej krostki , zwlaszcza tam gdzie jej sie to mleko uleje, policzki Ma chropowate I czasem czerwone. KOLKI NOTORYCZNIE, BOL PRZY PURTANIU I KUPKANIU. I NADAL TRZE BUZIA O WSZYSTKO W NOCY;( teraz do tego doszedl ten lupiez;( a za uszkami tez Ma tak popekane ( choc teraz mniej bo natluszczam) Na wadze przybiera bardzo dobrze...po 6 tyg od urodzenia wazyla 2 kg wiecej/5.5 kg dokladnie. I JUZ na glowe naprawde dostaje bo nie WIEM JAK jej pomoc I przy okazji Sobie ...;( nie spie cale noce ( jedna na kilka uda sie 3/4h) dopiero JAK maz wroci z pracy to znow 3 h. Normalnie mi jadla ok 120 ml co 3 h czyli ok 960 ml na dobe. Dzis I wczoraj JE co 4 h ok 100 ml Czyli ok 600 ml.( ale bylo tez tak ze zjadla 30/40 ml I wypluwala) DODAM JESZCZE ,ZE DZIS ZROBILA 2 kupy ( konsystencji plynnej , nie parowki JAK zawsze z czego jedna byla zolta! ( zawsze SA zielona cuchnace) DZIEWCZYNY LICZE NA WASZE OPINIE ...TRACE ZMYSLY...PRZECIE NIE BEDE ZMIENIALA BUTELEK I SMOCZKOW DO KONCA SWIATA, ! a MOZE ONA NAPRAWDE ZACZYNA SOBIE RAGULOWAC TO JEDZONKO? JAK pytalam LEKARZA to powiedzial ,ze za wsesnie uniemowlaka na alergie I zaczal sie smiac! Echhhh co za Los ;( MAM SWOJ UPRAGNIONY PRZEZ LATA SKARB...SKARB O KTORYM WSZYSCY ZABRONILI NAWET MYSLEC...NA KTORY ODBOERALI MI NADZIEJE PRZEZ LATA....I NIE MOGE SIE NIM CIESZYC ;(;(;( bo nie potrafie jej pomoc;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HASANANANA--> Ja to bym chyba zmieniła mleko. Ale karmię piersią także nie znam się na mm. A przemywasz Jej buzię po każdym jedzeniu wodą przegotowaną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia jak na policzkach ma krostki takie male czerwone i do tego szorstkie, to jest ten tradzik niemowlecy, ja na to dostalam masc robiona w aptece na recepte. Basia od urodzenia ma takie Biale jakby krostki takie pojedyncze na czole i z boku na policzku i przy nosie, jakoś to się fachowo nazywa ale nie wiem- ztym nic nie kazali robic, podobno samo zejdzie. Ja mialam też butle aventu z tym smoczkiem antykolkowym, nie dzialalo, kupilam dr Browns z ta rurka w srodku, ale smoczek mam ten 3+ już, bo się mloda nauczyla z takiego z dziurka a tu jak miala jedynke to z ledwoscia kapalo i się denerwowal przy jedzeniu, posilek trwal pol godz bo nie umiala sobie poradzic z tym smoczkiem. Teraz mam ten drugi rozmiar, też. nie leci z niego a kapie ale jest ok bo się nie krztusi.a i smoczek jakoś się jeszcze nie zatkal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem Sylwia jaka konsystencje ma to mleko, ale dziurka w smoczku nie powinna się zapychac,moze źle rozrobione? A smoczka z krzyzykiem nie podawaj bo bedzie się krztusic, bo te smoczki sa do kaszek. Sprobuj podac wiekszy rozmiar ale żeby byla dziurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kolek nie pomoge, bo nam pomagal espumisan i noszenie malej na rekach, na brzuchu twarza w dol. Znaczy na przedramieniu, tak że miala glowe przy moim lokciu twarz skierowana w dol moja reka szla wzdluz brzuszka i dlon. Między nozkami i druga. reka podtrzymywalam ja za plecki żeby się nie wysmyknela- pomaga bo jak się tak z dzieckiem chodzi to masuje się przy okazji brzuszek. Ale pewnie już i to wyprobowalas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik jeśli można wiedzieć ile placisz za rehab.? A jeśli chodzi o książkę Zawitkowskiego to polecam rewelka :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik jeśli można wiedzieć ile placisz za rehab.? A jeśli chodzi o książkę Zawitkowskiego to polecam rewelka :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik jeśli można wiedzieć ile placisz za rehab.? A jeśli chodzi o książkę Zawitkowskiego to polecam rewelka :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, płacę 70 zł. U nas nie ma zbyt wielu rehabilitantów NDT Bobath i ponoc wszyscy mają ceny 60-70 zł. Ja jestem b. zadowolona bo nasza rehabilitantka ćwiczy tylko takie małe dzieci do 2 r.ż. i masuje dzieciaki na Patologii Noworodka. Poza tym jest przesympatyczna i ma mnóstwo dobrych rad. Poleca mi lekarzy, mówi jak mam postępować w wielu sytuacjach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, a jak u was ta pierwsza rehab? Sylwia, ja myślę, że to jest kwestia mleka. Może powinniście przejśc na jakieś inne? Nie wiem jak tam u was, ale w PL jest duzy wybór mleka dla dzieci z uczuleniami. Np ten NAN H. A. Nie mówiąc już o dzieciach z poważnymi alergiami. I nie wiem czemu zdaniem lekarza jest za wcześnie na alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HASANANANA - a ja obstawiam skazę białkową... myslalam ze nasza mala tez ma tradzik a to jednak skaza...kupy tez pojawily sie zielonkawe i smierdzace... butle mamy caly czas aventu. Ja przeszłam na diete bezmleczną i do tego zmienilismy mleko na bebilon pepti i czekamy na wyniki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia u nas kupa też byla zielona i cuchnąca, częściowo była to wina żelaza, a częściowo chyba mleka - mała jadła mleko dla wcześniaków, a ono jest dość tuczące, bardzo wysokokaloryczne i ma duzo więcej wszytskich składników odżywczych i chyba było dla niej za cięzkie. Moim zdaniem u was to ewidentnie wina mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butelek - u nas świetnie się sprawdzają LOVI Medical +. Od wczoraj zmieniłam smoczek na ten 3+. Raz przez przypadek kupiłam trójprzepływowy, ale nie spasował. Mała się krztusiła. Może za jakiś czas...Smoczek nie powinien się zapychać. Sylwia, a sypiesz płaskie łyżeczki mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, że lekarz powiedział że za wcześnie na alergie.. u nas stwierdził po 1,5 miesiąca życia. Milena u nas też były kupy zielonkawe i smierdzące. Po odstawieniu mleka itp od razu było lepiej. Nie wiem Sylwia, może to byc skaza, a może to wina mleka tak jak pisze Ola? Przykre, że lekarze nie mogą Wam pomóc bo Ty się męczysz a przede wszystkim maleńka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Od czego by tu zaczac?tyle tematow poruszylyscie :) Walki z kryzysem laktacyjnym ciag dalszy.Tak latwo sie nie poddamy. Biale,grudkowate krostki na buzi niemowlaka to tak zwane prosówki.Nie smaruje sie ich niczym i bron boze nie wyciska.Znikna same. W kwestii pieluch-racja- huggies sa okropne.Chowaja sie przy pampersach.Dla porownania dotknijcie jedna i druga,huggies sa bardzo sztywne i takie jakies szorstkie,pampers natomiast mieciutkie,wiec wydaja mi sie bardziej wygodne dla mojego Maluszka. Jesli chodzi o wage,wrocilam do figury z przed ciazy,jest nawet lepiej,tylko troszke za duzo tej skory na brzuchu niom i skora na piersiach od karmienia nie jest juz jedrna :( na szczescie nie bylo i nie ma rozstepow. Mam w rodzinie dziewczynke ktora przechodzila wyjatkowo paskudnie skaze bialkowa.Teraz ma dwa latka jednak do pierwszego roku miala okropne kolki,dokladnie jak Twoja Layla,Sylwia.Pozno u niej zdiagnozowali ta skaze,gdyby odbylo sie to wczesniej moze i kolki szybciej jej sie skonczyly.Oprocz tego bolu brzuszka dziewczynce schodzila skora z buzi i calego cialka.Jezeli dzieko ma zmiany skorne i podejrzewa sie skaze,nalezy sprawdzic okolice intymne.Przy skazie wlasie pupka jak i cala reszta sa zaczerwienione i podraznione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za podpowiedzi Kochane...wlasnie usnela...IDE spac...cigle mam jej placz w glowei;( lyzeczki sype plaskie...denerwuje mnie to ,ze niby jej z buzki poschodzilo wszystko a nadal ja swedzi o trze o wszystko ;( mama bedzie JUZ w CZWARTEK....zobaczymy co powie. Buziaki bo padam na rylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamaiiiiiiiii
Sylwia,tak sobie czytam Was i chcialabym napisac kilka slow do Ciebie.Widac ze jestes fajna ciepla osoba masz w sobie pewien rodzaj empatii o ktory trudno dzis..wiec mam kilka uwag ktore moga pomoc. Przedewszystkim spokój...jestes klebkiem nerwów-mala wyczuwa to na bank..uwierz ze takie rzeczy przejda..bedzie dobrze a Ty zapomnisz ze cierpalyscie obie..wiec SPOKÓJ I LOGICZNE MYSLENIE. bez sensu szukac kolejnych butli..mozesz tak do konca swiata..mysle ze mala rosnie zaczyna sama regulowac posilki i NIE MUSZA to byc woelkosci i czasy ksiązkowe. Po drugie niewiem jak tak u was z preparatem mlekozastepczym (typu pepti czy nutramigen) ale spróbuj sobie go zakupic. Proponuje probiotyk(zamienie paleczki kwasu mlekowego typu diclofor i enterol)pozatym cos co stymuluje motoryke jelit(unas jest to debridat),niewiem w czym mala kąpana jest-spróbuj jakies emolient ABY NEI STOSOWAC OLIWKI DODATKOWO. Na plamy na buzce(jesli sa) trzeba sie zaopatrzyc w konkretna masc sterdowa. Jesli ciemieniucha sie potwierdzi popros mame o XERIAL xvr masc jest genialna nie jakas popierdółka w stylu olejuszki. i uwierz w to ze jestes NAJLEPSZA MAMA dla swojego dziecka!! Pozatrym jesli objawy nei mina wymus na lekarzu skieroanie na posiew z moczu i kalu-byc moze jakas bakteria moze ja meczyc.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się!!! u nas jest podobnie z kolkami, myslalam,że się skończyły ale niestety:( podpisuje się pod wypowiedzią wyżej, nie daj sobie wmowić,że jest inaczej!! ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witac;) my JUZ na nogach! Maz nosi Mala bo po 3 h wstala z placzem, a ja ponownie IDE sie polozyc na troszke ! Dziekuje za mily pomaranczowy wpis. Wzielam Sobie go do serca ;) JAK I wszystkie inne podpowiedzi. Jednak ciezko byc spokojna gdy wieczny placz kochanego malenstwa sie slyszy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś zadzam sie z tobą że ciężko być spokojnym ale jak Ty kochana się denerwujesz to maleństwo też i takie kółko zaknięte :( pomarańczowa mama ma 100 % racji :) Olcik u Nas pierwse zajęcia bez szału bo mała zaczeła płakać po 10min ( mleko :)) pani bardzo sympatyczna tak na pierwszy rzut oka ;) pracuje tylko z takimi bobasami :) ale powiem że bardzo i się to podoba dużo ciekawych rzeczy ! czuję się jak na szkole rodzenia :) jeste zadowolona , zapisałam się na zajęcia 3 razy w tyg. ile u Was trwają zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×