Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość varvara
twoja królewna! ja siedze tez na zwolnieniu i to jest tak ze do 30 dni roboczych płaci ci pracodawca a pozniej zus. Zus tez placi za soboty i niedziele. Ja dostaje pieniadze na konto bo po 1 nie zawsze jestem w domu spacer itp :P a po 2 dlaczego poczta co miesiac ma mi zabierac pieniadze? Na pierwsze pieniadze z zusu czekalam 1,5 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
a i jeszcze jesli chcesz dostawac na konto to ja musialam zostawic upowaznienie i pracodawcy ze wyrazam zgode aby moje pieniadze przychodzily na konto. A jesli nie masz takiej mozliwosc to zostaw oswiadczenie w zusie lub wyslij pocztą:) pamietaj aby wypisac tam wszystkie swoje dane i oczywiscie numer konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Twoja_królewna - tak jak pisze Varvara. Dodam jeszcze, że w zusie mają specjalne wnioski, żeby kasę przelewać na konto. Mi to wszystko załatwił mąż, nawet bez mojego upoważnienia. kwiatuszek ja też kupowałam u tego Pana: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222 926 Co do materacyków - polecam kokos-pianka-gryka A jeśli chodzi o ubranie dziecka do wyjścia ze szpitala, to mam przygotowane - komplet bawełniany - kaftanik, spioszki, czapeczka. Ciepły kombinezon i kocyk, żeby przykryć w foteliku. Śpiworek o którym pisze mała_agatka też mam.Jeżeli masz problem z wyborem, to doradzę, że lepiej zabrać więcej, a położna sama wybierze w co ubrać dziecko! Ja tak zrobiłam ostatnio, tzn. mój mąż - zabrał z domu co popadnie, bo wcześniej nie przygotowałam - poród mnie zaskoczył 3 tyg. wcześniej. Teraz już wszystko mam przygotowane duuużo wcześniej ;) Pieluszki - ja na sam początek polecam Pampers NEWBORN, mają taką siateczkę, która wchłania wodnistą kupkę. A ja dziś miałam wizytę u mojej Gin. i z szyjką jest dużo lepiej :) Mogę nawet wychodzić na krótkie spacerki :) Moja malutka ładnie rośnie, waży już 1500kg :) i jest w końcu ułożona główkowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam pytanie jakich pampersow macie zamiar na poczatek uzywac to samo jesli chodzi o butelke i smoczek bo nie wiem jaka zamowic toommy teepe antykolkowa aventu czy lovi ???? ktore polecacie a pieluszki happy czy pampers ???? kosmetyki to ja raczej za nivea bede obstawac a jeszcze jaki proszek i plyn do plukania znalazlam lovele bialy jelen czy jelp ktory fajny i dobry?///?/wlasnie zabralam sie za wyprawke pelna para i obawiam sie ze moj budzet moze tego nie przetrzymac a tu jeszcze swieta wiedzxialam zeby zrobic to wczesniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rejlax dzieki ja tez bede u niego zamawiac wlasnie kilka pytanek zadalam moze ktos mi podpowie jakie rzeczy zamawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) varvara mam pytanie bo ja jestem na ZUSIE od 15-listopada to jak myślisz kiedy mogę się spodziewać jakiś pieniędzy? Nie powiem wyczekuje ich bo musze kupic duzo rzeczy jeszcze...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja Królewna co do pępka to niedawno rodziła mojego męża kuzynka i mi mówiła, że kupuje się specyfik o nazwie OCTENISEPT to podobno jest w spray-u i nie zostawia żadnych śladów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varvara A myślisz, że mogę już teraz wybrać się do zusu i wypełnić wniosek o przelewanie pieniędzy na konto? Bo jeszcze nic od zusu nie dostałam a już miałabym pójść wypełnić wniosek? oluskaaa1 To tak samo jak ja, też już wyczekuje pieniędzy bo bez nich nie mogę ruszyć dalej z wyprawką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oluskaaa1 Ja dostałam pierwsze zwolnienie 7 listopada i mam przedłużane co 2 tyg. także spodziewam się pierwszych pieniędzy ok. 19 grudnia. Ale zobaczymy jak to wyjdzie. kwiatuszek@ Ja zaczynam kupić butelki firmy tomee tippe. Mają smoczek podobny kształtem do matczynego sutka ;) Proszek i płyn do płukania używam Lovela, a co do pieluszek zdecydowałam się na Pampers New Baby 1 (od 2-5kg) i do tego chusteczki nawilżające pampers sensitive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek ja polecam: Kosmetyki NIVEA, używałam ich poprzednio i córcia nie miała na nie uczulenia. Mydełko BAMBINO, teraz kupiłam też Biały Jeleń - porównam które lepsze, ale dopiero jak się mała urodzi :) Butelkę kupiłam z toommy teepe - siostra używała na przemian z cycem i była zadowolona. Mała nie odrzuciła piersi. A smoczki poleciła mi takie: http://allegro.pl/tommee-tippee-smoczki-uspakajajace-0-6m-2szt-i1962456523.html Proszek do prania polecam z LOVELII - nie drogi,a fajny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja krolewna no ja mam zwolnienie teraz wypisane aż do 20 grudnia więc ja juz nie wiem;/ a pieniadze sa tak potrzebne ;/ dla siebie nic nie mam nawet podpaski jednej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko śpi :) byliśmy wieczorem na zakupach, pokupowaliśmy pierdoły na drogę, do tego jakieś słodycze na Mikołajki dla rodziny i już :) Kwiatuszek - butelkę i smoczek mam z Canpola (jak przy Franku). płyn do prania Biały Jeleń, u nas sprawdza sie suuuuuper. dla Franusia miałam Dzidziusia, ale teraz na Jelenia przeszłam i jestem zadowolona. płynu do płukania dla maluszka nie używam. pieluszki (jak przystało na mnie, człowieka nawiedzonego jak twierdzą niektórzy :P), po przeżyciach z pampersami, huggisami, happy i innymi na sam początek do szpitala Moltex a później w domu wielorazowe. chusteczek nawilżanych nie używam, tylko w awaryjnych sytuacjach poza domem. w domu waciki, miseczka z wodą i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to pierwszy raz na L4 poszlas 7 listopada tak? bo za pierwsze 33 dni L4 wypłaca Ci pracodawca a pozniej ZUS jesli Twoja firma ma mniej niz 20 pracownikow, jesli wiecej to firma Ci wyplaca za zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli można to podpowiem z tym ZUSem gdyż sama się w tej kwestii dowiadywałam niedawno. Mianowicie jest tak, że ZUS ma 30 dni na przesłanie pieniędzy za konkretne zwolnienie od daty jego otrzymania. Więc tak jak w moim przypadku głównie zależy to od firmy kiedy je do ZUSu dostarczy, u mnie się z tym ociągali i początkowo długo czekałam na pieniądze. Teraz jak im zwróciłam uwagę to zaraz po otrzymaniu ode mnie przekazują dla ZUSu, ale z tym ZUSem to tez jest tak że mogą przelać zaraz a mogą po 25 dniach po otrzymaniu zwolnienia więc ciężko cokolwiek przewidzieć niestety :/ Mam nadzieję, że jakoś to przybliżyłam. Odnośnie przelewu na konto ja pytałam w ZUSie to mi powiedziano że to pracodawca powinien złożyć takie pismo o przelewaniu na konto na jakie szła wypłata. Ja zwróciłam się do swojej firmy i już kolejne pieniążki miałam na koncie. Jak czytam wasze wypowiedzi jestem trochę podłamana :( wiele z Was ma już kompletne wyprawki a tak na prawdę posiadam tylko łóżeczko, wózek i ubranka dla maleństwa. Nie mam jeszcze kompletnie nic dla siebie do szpitala, ani żadnych kosmetyków czy pieluszek dla maleństwa. Wiem że już powinnam to kupić ale przez zbliżające się święta i zniszczony przez wandali samochód nie mam na to finansów. Będę niestety musiała z tym poczekać do stycznia, oj mam nadziejże że wtedy nie będzie za późno bo mój mąż mimo szczerych chęci sobie z tym nie poradzi. PS. czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wstawiacie tutaj buźki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyan: :) - : ) bez spacji pomiędzy nimi :D - : D bez spacji ;) - ; ) bez spacji :( - : ( :O - : O 🌼 - [ kwiatek ] bez spacji między nawiasami a wyrazem ❤️ - [ serce ] jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro w nocy wyjazd. kurcze zaczynam się nieco denerwować :( najbardziej się martwię o pogodę, żeby nie zaczęło sypać czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoja krolewna i inne mamusie dzieki za rady juz mniej wiecej mam sprecyzowane wszystko butelki z tommyy tippe kosmetyki nivea proszek lovella nawet znalazlam spiworki do fotelika wiec chyba zakupie zeby cieplo bylo malemu na wyjscie ze szpitala teraz musze poczekc na pieniazki niestety tez zaluje ze tak pozno sie za to zabralam tyle wydatkow mamy w tym miesiacu jeszcze swieta i prezenty pod choinke masakra :{ cyan nie martw sie ja tez jeszcze nic nie mam nawet lozeczka hehe ani nic dla siebie do szpitala i mam nadzieje ze zdaze bo w tym miesiacu wszystkiego nie dam rady zakupic... mała agatka wszsytko bedzie dobrze milej podrozy i buziaki dla wszsytkich mamusiek jeszcze raz dzieki za rady a propos z tym zusem to o ile dobrze zrozumialam to bedzie mi placic pracodawca? bo u mnie ogromna szkola chyba z 50 pracownikow wiec rozumie sie ze bedzie regularnie co miesiac przelew?????? co do szlafroczkow moze ktos wypatzryl ladny i niedrogi ja chce bawelniany bo w innych ponoc gorąco:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
twoja krolewna ! mysle ze spokojnie mozesz pojsc do zusu i wypelnic wniosek o przelanie kasy . a ja mam pytanie teraz co do macierzynskiego bo u mnie jest tak ze umowe mam do dnia porodu i pozniej pracodawca ze mna rozwiazuje ją:/ orientuje sie ktoras jak wyglada skladanie wnioskow w zusie o macierzynskie? i jak jest z ubezpieczeniem? co do smoczków to ja nie mam zamiaru wogóle kupować bo szkoda psuc malenstwu zgryz od noworodka. U mnie moja mam wychowala mnie i 3 rodzenstwa bez smoczków i wcale nie bylismy rozdarci jedynie czesciej cysia dostawalismy a ona w 3 miesiace wracała to figury z przed ciazy:) oluśka! jak bedziesz robic sobie juz zakupy to napewno kupuj wkladki do stanika w rossmanie bo tam najbardziej sie opłacają. Ja przez pierwsze 6 miesiecy napewno postaram sie kupowac kosmetyki z wyzszej połki tzn nivea ,pampers a pozniej wlasnie przejde na rossmanowskie kosmetyki bo slyszalam same dobre opinie i nawet pampersy są dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale u nas dzisiaj wieje :o A ja dziś idę na swój pierwszy spacerek od prawie 4 tyg. Trza się ciepło ubrać i zapatulić ;) Ale się cieszę, że już nie muszę tak leżeć i leżeć :D Wczoraj jak szłam do gina, to ubieranie kozaków zajęło mi ok 5 min, hihi :) A Wam ile to zajmuje? Varvara widzę, że nie tylko ja już nie śpię :) Co do kosmetyków, to ja tak właśnie zrobiłam jak się urodziła starsza córka - najpierw te firmowe, a potem rossmanowskie - BABYDREAM. Pieluszki też mają fajne, polecam też biedronowskie DADA. A co do macierzyńskiego, to niestety Ci nie poradzę! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
rajlax! ja nie spie juz od 4,30 :P w nocy sie budze o 2 pozniej zapuszcze lekko drzemke :) mam dwa koty co mnie budza codziennie bo one czuwaj aby malzonek nie zaspal:P dzis narobilam paniki w nocy ze mi chyba wody odchodza :D bo mialam dziwna mokra plame na bieliznie a do wc nie chcialo mi sie... zastanawia mnnie co to bylo ale naszczescie dobrze sie czuje mialyscie cos podobnego juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć też już z małą nie śpimy. Varvara mam podobną sytuację tylko mi umowa kończy się w połowie macierzyńskiego. Też czekam na pieniążki z zusu bo muszę pokupować pare rzeczy. Wczoraj byliśmy na zajęciach w szkole rodzenia z fizjoterapeutką i ćwiczyliśmy oddychanie, a za tydzień mężowie mają zatroszczyć się o oliwkę i będą uczyć się masażu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varvara - ja mam praktycznie cały czas mokro. Też miałam schizy, czy to nie przypadkiem wody płodowe, ale lekarka mnie uspokoiła. Zbadała i wody są w normie. Pamiętam w pierwszej ciąży, jak zaczęły mi się wody sączyć, to od razu wiedziałam, że to to! najpierw odszedł mi czop śluzowy - baardzo gęsty, różowato/krwisty śluz - a zaraz potem zaczęły lecieć wody. I leciały/sączyły się aż do bóli partych. Marcia21 - z chęcią wysłałabym mojego męża na taki kursik masażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) leje przepotwornie do tego wiatr łeb urywa. z przedszkola nici dziś. nie daliśmy rady dojść :( normalnie 2 minuty spokoju, 10 minut ściana wody...i tak w kółko. stwierdziłam że zmokniemy jak kury i mi się Franek przeziębi przed samym wyjazdem. no i oczywiście Franek już broi i mnie z równowagi wyprowadza!!! gryyyy a tu oprócz codziennych czynności jeszcze musze się spakować, jedzenie na jutro uszykować, poprać i posuszyć wszystko....ehhhh. rajlax - ja kozaki ubieram....w biegu :D zwykle przed wyjściem robi się jakaś masakra, Franek skrzeczy, ja chcę sie szybko ubrać więc kozaki to myk i muszą być. a chodzę w długich, takich do kolan na małym obcasiku i musze je szybciutko zapiąć zapominając o brzuszku :P no nic uciekam ogarniać pobojowisko jakie mój syn urządził :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też na lutty
Dziewczyny mam pytanie- czy porównywałyście ceny np. smoczków,butelek, wkładek laktacyjnych (takich bardziej drobnych rzeczy) w auchan czy rossmanie i czy przez zamawianie z allegro taniej wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
juz wszystko wiem...spanikowalam i poszlam do lekarza! a wiec tak zrobiono mi ktg i bylo w normie tylko maly byl ospały. Lekarz powiedzial ze mam straszne upławy(bylam tydzien temu dostalam od lekarki prowadzacej antybiotyk ktory mi nie pomogl:/) przepisal mi kolejne leki. Te upławy sa wodniste ciagle mam wrazenie jak bym sie ssikała no i czasem leci bialy sluz czasem ale wiecej jest wody. Lekarz powiedzial ze bardzo dobrze ze przyszłam bo tez moga sie saczyc wody płodowe i kobiecie ciezko rozróżnić o co chodzi. upławy na moim etapie moga spowodowac do pekniecia worka owodniowego a pozniej juz odchodzą wody plodowe i moze szybko dosjsc do zakazenia:/ tak wiec dostałam METRONIDAZOL i mam go stosowac. Wracając do wczesniejszego tematu czyli wagi to pytałam kolejnego lekarza czy wszystko jest ok ze waga stoi od ponad miesiaca to powiedzial ze nie mam czym sie martwic bo maly ciagle rosnie(w 2tyg 400g )i ma skad pobierac energie tzn obecne moje 9 kg na plusie :) "tez na luty" no wlasnie ja takie kosmetyczne sprawy zamawiam na allegro i u jednego sprzedawcy aby raz zaplacic za przesyłkę. Przyznam ze tez pampersy zamowilam przez allegro bo znalazlam pana co sprowadza z niemiec i mi odlozyl dwie paczki tzn 180 pieluch za 99zl pampersa. Musisz obserwować oferty co jakis czas bo naparwde mozna znalezc okazje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
no i mam problem: poczytałam o metronidazolu i pisze tak: ciaza: lek jest przeciwwskazany w 1 trymestrze ciazy. w 2 i 3 lek moze byc stosowany w przypadkach gdy w opini lekarza oczekiwana korzysc dla matki przewyzsza potencjalne zagrozenie dla plodu. no i teraz boje sie to wziasc moge prosic o jakies doradzenie co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja leze bo sie o swoja szyjke obawiam i z telefonu pisze wiec moze wyjsc chaotycznie wczoraj znowu mialam skurcze jak przed okresem i klujacy bol z prawej strony jakby jajnik ale wzielam buscopan i przeszlo. ja pracuje w duzej firmie i tam donosze zwolnienie kasa przychodzi mi na konto w dniu kiedy byla wyplata. mala agatka szczesliwej podrozy w te okropna pogode! ja tez zdecydowalam sie ma butelki tommy tipee nie wiem tulko czy zmajde jakis tanszypodgrzewacz odoryginalnego maciejakies namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Varvara >> skoro lekarz zalecił Ci ten lek to nie martw się i go bierz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×