Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

ja tez nosze pionowo. Franek chlustał mlekiem strasznie i cały czas musiał być pionowo, bo w poziomie się dusił, spał na klinie i z książkami pod nóżkami łóżeczka, a i tak się czesto w nocy dusił :( i nic mu nie było od takiego noszenia. Tomek nienawidzi pozycji poziomej, chyba ze na brzuszku sobie lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, dawno się nie odzywałam ale cały czas na bieżąco jestem :) U nas mała coraz bardziej dopadają dolegliwości brzuszkowe, pręży się i wygina póki baczki nie pójdą. Kopkę robi raz dziennie ale porządnie :D któraś pytała ile pokarmu dawać takiemu 2 miesięcznemu baby, ja tez jestem tego ciekawa, chodzi oczywiście o mm. Nasza mała zazwyczaj przesypia noc tak od 23 do 6 bez pobudki, chociaż bywają i gorsze noce. jeśli chodzi o karuzelę my dostaliśmy taka od teściów http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/686-karuzela-pluszowa-ze-skladanym-palakiem-kolorowy-ocean-/group:7/page:1 ale szczerze nie jestem z niej zadowolona, ma tylko jedna melodyjkę co po jakimś czasie się nudzi małej nie wspominając o nas ;) jakoś słabo się kręci i ma krótki pałąk (przy wyższym poziomie łóżeczka turystycznego nie da się jej zawiesić żeby nie zaczepiała o dzieciątko) nasz mała za to pół dnia spędza w Bujaczku http://www.rajmalucha.pl/product_info.php/products_id/503?osCsid=7f08dfb0df623fbe29bb2abd6230e3a8 ogląda wszystko dookoła a czasem nawet się w nim zdrzemnie, jedyne jego minusy jak dla mnie to to że słabo się buja i poszycie farbuje, jak mała nóżkami powieżga to ma zafarbowane piętki ;) Jak widać nie ma idealnych rzeczy :) Chciałam jeszcze zapytać mamy po CC, czy dostałyście już 1 okres i po jakim czasie i ile trwał dni. Ja dostałam w 5 tyg od porodu i trwa już 1,5 tyg :/ Co do seksu to my z mężem wróciliśmy do normy sprzed ciąży :D przyjemność nadal taka sama a może nawet większa, przynajmniej dla mnie choć mąż się nie skarżył ;P Jeśli chodzi o teściowe to chyba z każdą a przynajmniej większością są jakieś problemy, moja wiecznie się tez wtrąca i komentuje, jak Oliwia śpi to mówi ze mogła by się pouśmiechać do niej, jak nie śpi to twierdzi że mogłaby się zdrzemnąć. dodatkowo walczę z nią w kwestii noszenia naszej księżniczki, bo my staramy się robić to jak najrzadziej a już kategorycznie jej nie kołyszemy i nie chcemy aby ktoś nam ja do tego przyzwyczajał. Na dokładkę non stop zabiera jj smoczek gdyż twierdzi że mała bez smoczka wygląda lepiej i pewnie ma racje ale skoro moje dziecko nie ciąga cyca a lubi smoczka to choć tyle jej mogę dać do ssania a jej zgryzem zacznę się martwic później. Mój maż tylko na nią warczy ale do niej i tak nic nie dociera tym bardziej że ma ona poważne problemy z pamięcią co dodatkowo powoduje spięcia. Na szczęście moja teściowa mieszka 125 km od nas więc widujemy się rzadko a po ciąży nauczyła się do mnie nie dzwonić :) U mnie tez nadal 8 kg na plusie, w weekend byłam popatrzeć coś na chrzciny i wróciłam tylko załamana a w czerwcu czeka nas wesele siostry i chciałabym ładnie wyglądać ale na dzień dzisiejszy czarno to widzę. Ale żem się rozpisała ale korzystam z chwilki kiedy Oli śpi :) Lecę obiadek zrobić, miłego dnia kobietki :* PS. fotki na @ cudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Mam pytanko do dziewczyn, które maja te bujaczki z FISHER PRICE 3w1, bo ja sie nad nim zastanawiam( myślę o używanym).Moja mała strasznie lubi w tym nosidełku leżeć, w którym jeździ autem, ale w tym dzieci podobno mogą nie dłużej niż 45min. bez przerwy, a ten bujaczek mozna dłuzej uzywać jako krzesełko. Dajcie znać jak to jest w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
mamadzieci widziałam na @ foteczki i myslałam że tej karuzeli którą masz nie można zamontować do turystycznego, ale widać byłam w błędzie jest fajna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladałam zdjęcia na poczcie i po prostu...brak słów jakie te dzieciaczki Wasze są śliczne !!! :) Podesłałam moje fotki z czego na jednej jestem ja w postaci po porodowej TORBY :) Życzę dużo poczucia humoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki co do karuzeli to ja mam wersję dla oszczędnych hehe bo mam taką http://allegro.pl/sliczna-pluszowa-karuzela-z-pozytywka-wysylka24h-i2122764368.html może nie jest wypasiona ale Wojtek ją uwielbia, potrafi i pół godzinki pod nią leżeć i "gadać" z pszczółkami:) natomiast co do niani ja kupowałam używaną bo twierdzę ze to się nie zużywa my mamy SBC SC 463/91 PHILIPSA w sumie ja jestem z niej zadowolona na pewno spełnia swoje funkcje i jest w miarę czuła ja bujaczek/leżaczek mam taki http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-p3334-gratis-i2256413143.html powiem tak szału nie ma ale młody się na chwilę zajmie, natomiast moja bratanica go uwielbiała i całe dnie w nim by się bujała i spała, więc zainteresowanie zabawkami i atrakcjami zależy tylko i wyłącznie od dziecka ja jestem po CC i okresu nie miałam jeszcze ale ja karmię piersią więc gin powiedział mi że i do pół roku mogę nie mieć:) co do noszenia to ja małego noszę prawie cały czas na prosto a ma prawie 12 tygodni inaczej świat mu się nie podoba. Ja go noszę przodem do "świata" a tyłem do mnie i tak i mi i jem jest najwygodniej:) jeżeli chodzi o teściowe to osobny temat trzeba by było otworzyć, moja ostatnio bardzo zdziwiła sie że każe jej ręce do dziecka myć:/:/:/ aaaaaa szkoda gadać my myślimy chrzcić małego 3 czerwca więc jeszcze troszkę czasu jest. Ale znalazłam dla małego świetne ubranko http://ubrankadochrztu.com/WA004_Ubranko_do_chrztu___64.html podoba się ni to bezowe:) zobaczymy czy go kupię ale zachorowałam na niego dziś zrobiłam małemu porządki i już drugie pudełko na strych wynoszę i wyciągnęłam pajacyki 3-6 a 0-3 już schowałam, jeju jak te nasze pociechy szybko rosną :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa kochana rajlax - dziękuuuuuuuuuuje za patent, ze też ja na to nie wpadłam. Ja używałam do tej pory Rossmanowskich wkładek i szły mi jak "kiełbasa" hehe tzn 2 pudełka tygodniowo a o podpaskach w ogóle nie pomyślałam BUZIAK dla ciebie za to:* Ja to masakrycznie przeciekam w domu chodzę we wkładkach bo bym musiała bluzki co karmienie zmieniać, ale jak wychodzę gdzieś to pielucha i wkładka idzie w ruch:/ Jak zbliża się pora karmienia albo jak dziecko płacze (co dziwne nie koniecznie musi moje płakać) to leci ze mnie jak z kranu. Już mnie to zaczyna denerwować bo powinno się to według mnie już dawno unormować:/:/ Jak to mój kumpel stwierdził gdy zobaczył jak wkładam sobie pieluchę w stanik "cooo zwieracze ci nie trzymają???" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oglądnęłam zdjęcia i normalnie rozpłynęłam się z zachwytu:) jakie one wszystkie są cuuuudne. Nasze oczka w głowie kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietruna - supeeeer ta wasza karuzelka :D właśnie czegoś takiego szukam i nie ma :( cholercia no! aż nie wiem czy nie kupić w Pl i poprosić zeby mi mama przesłała :P a co do zabawek to fakt, Franek nienawidził maty, ani karuzelki, fotelik samochodowy wróg nr 1, a Tomek jak na razie jazdę autem uwielbia i w foteliku się bawi ładnie :) oglądałam fotki i tak na szybko skomentuję ostatnie :P a co mi tam! Wiola - ja ci zaraz dam Torba :P bez przesady kobieto!!! ty chyba Torby nie widziałaś :P :P :P wyglądasz 10000000 razy lepiej niż większość kobiet jakie tu na ulicy spoykam :P to są Torbacze a nie Ty! malutka jest świetna! i ile ma włosków :) Tomaszek to łysol jest :P no a w kąpieli faktycznie super lubi być :P :P :P mamadzieci - czy tylko moje dziecko takie łyse :P Olivierek też kłaczorkow pełno ma :) i jakie czarne! taki mały pączuś :) oczywiście w pozytywnym sensie :) Jusial - Marysia jest słodziutka :) te wielkie wpatrzone oczka.... świetnie na dworze wyglądacie :) Pietrunia - kobietko jak starsza siostra Wojtusia wyglądasz a nie mama :) Jagna - mały bokser ci rośnie :P Lena - słodziak :) Mama_hani - ślicznie malutka na chrzcie wyglądała :) mam nadzieję ze nikogo nie pominęłam :) a jak pominęłam to przepraszam :) wszystkie maluchy takie wprost do calowania :) świetny wiek - małe uśmiechnięte pączuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia - padłam z tych zwieraczy :D :D :D to widzę ze ja mam szczęście z tą laktacja :) od dawien dawna unormowana, mleczka ani za dużo ani za mało...nic tylko karmić karmić i karmić jak najdłużej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora ja też szukam karuzelki do turystycznego i chyba nie ma innej niżTiny Love 3w1. kwiatuszek@ my mamy huśtawkę Bright Stars Kaczuszkę i daję małej pod pupcię poduszkę, wytrzyma na niej jakieś pół godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
hej dziewczyny :) a ja mam przeboj roku :P moja tesciowa wczoraj dowaliła"po co dajesz dziecku koperek skoro jelitka same musza zaczac funkcjonowac,nie mozesz podac dziecku wody z cytryna lub herbaty?" no wrylo mnie jak nigdy:P koperek robie malemu jak idziemy na spacer bo ostatnio czesto mi sie wybudza a cycka na dworze nie wyciagne:P wogole moj syn ostatnio zrobil sie jakis pobudzony jak chodzil spac o 19 odrazu po kapieli to teraz zasnie o tej 19 ale na 15 minut a pozniej urzeduje do 23 :/ w nocy wstaje po 3 razy i musze przyznac ze sie znow robie nie przytomna:/ bylismy wczoraj laryngologa i wszystko jest ok z tymi wezłami krew tez wyszla w porzadku:) w koncu sie udalo nam zapisac na badanie przesiewowe uszu bo moje dziecko nie mialo zrobionego w szpitalu bo jak sie tlumacza sprzet nie dziala:/ a i czy u ktorejs z mam malenstwo sie budzi z katarem? u nas codziennie z rana jest czyszczenie nosa i zakrapianie soli morskiej do nosa bo wiecznie sa gluty. Zastanawiam sie czy to jest na tle alergicznym bo ja jestem alergiczka? maly spi w body ale zawsze przykryty bo spi z nami pilnuje aby sie nie rozkryl:) wracajac do tematu sexu to u nas byl wielki drugi raz i musze przyznac ze jest roznica od pierwszego bo o wiele mniej boli i udalo sie wytrzymac do konca:) Wczoraj u mnie byly dwie znajome ciezarne jedna ma termin na koniec kwietnia a druga na lipiec i musze przyznac ze mi brakuje tego brzucha:P i nawet zaczynam myslec juz o 2 dziecku:) doszlam do wniosku ze poczekam z 1,5 roku i zbałamucę męża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioderka mamy ok:-)Za 6 tygodni mamy się znów pokazać. Czy wam lekarz też kazał układać dziecko na brzuszku jak żabkę i 3 minuty tak trzymać? Zdziwiło mnie to.. Dzisiaj idziemy sie szczepic na pneumokoki i rotawirusy. Czarusia nie szczepiliśmy, no ale wtedy nie było nas za bardzo stać i ryzyko byo mniejsze bo nikt do przedszkola nie chodził. Mam nadzieje że dobrze to szczepienie przyjmie. Wiola twoja mała tak lubi się kąpać jak moja:-) My dopiero wczoraj pierwszy raz próbowaliśmy seksu, wcześniej zawsze jakieś dziecko z nami leżało, a wczoraj się udało dzieci uśpić jakoś wcześniej, ale niestety nie było dobrze..niby wszystko ok, ale tak mnie bolało że w sumie nic z tego nie wyszło, a przecież miałam cc! Nie wiem o co chodzi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
Lena0- a ja już chyba zrezygnuję z tej karuzelki, bo w sumie łóżeczko mam troszkę zbajerzone (kilka melodyjek, odgłosy natury, lampka, wibracje materacyka, no i mam także taką karuzelkę którą montuje się przy daszku, lecz ona czasem spada no i może spaść dziecku na buźkę), ale w tej karuzeli fajne jest to, że można ją zabrać do auta i do wózeczka. Oglądałam wczoraj różne karuzele na YOU TUBE i ta faktycznie jest mała jak do łóżeczka (nadal mi się podoba, ale nie wiem czy nie lepiej kupić inną większą uzywkę?!) A widziałaś mamadzieci ma z FISHER PRICE do turystycznego i jakoś zamontowali (zdjęcia na @), jeśli jest to Twoje pierwsze dziecko i zamierzasz mieć jeszcze to myślę że można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
pietrunia22- śliczne to ubranko które upatrzyłaś! Byłam na chrzcie na którym chłopieć był w takim granatowym , naprawdę super sie prezentował, ale to bezowe jest jeszcze fajniejsze, ja tez nie chrzciłam w białym tylko ecru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :) Moja malutka właśnie zasnęła, więc mam czas by pisać :P Ostatnio byliśmy u babci męża - starsza kobieta - 82lata. Babcia jak zobaczyła naszą malutką to na dzień dobry powiedziała- kochaniutka dam Ci dobrą radę - podczas kąpieli mocno uciskać głowę małej, bo ma dziwny jajowaty kształt! Dziewczyny, myślałam że padnę! Może jeszcze wsadzić tą główkę w imadło!!!! No co za pojeb....ludzie!!! Odpowiedziałam babci, że malutka ma główkę po mnie - zgrabną, podłużną...a nie tak jak babcia - wielką i okrągłą jak balon!!! Trochę jej dowaliłam, aż mąż mnie zmierzył wzrokiem, ale już normalnie nie wytrzymałam. Pietrunia - ale się uśmiałam z tych zwieraczy :D Ale żeby Cię pocieszyć, to napiszę Ci, że mi też tak one puszczają :p hihi. Ostatnio np. wychodząc do sklepu wyjęłam podpaski ze stanika i zapomniałam założyć normalnych wkładek. Stoję sobie jak gdyby nigdy nic w kolejce do kasy i czuję,że mleko mi leci. Myślę - spoko, mam wkładki....a tu upssss...mogłabym startować na miss mokrego podkoszulka, tak mnie zalało :P Co do trzymania dzidziusia - Ja moją malutką też prawie cały czas trzymam w pionie. Starsza też tak była trzymana i wszystko jest ok, żadnej skoliozy - niczego nieprawidłowego. A co do karuzel - ja mam taką http://allegro.pl/fisher-price-c0108-karuzela-z-misiami-projektor-i2264567370.html i powiem Wam, że melodyjki wygrywa naprawdę śliczne :) ale niestety już mi się coś w niej pierniczy :( Jakieś styki nie łapią :( No i ten projektor marniutki - słabo świeci. A co do okresu - ja jestem po naturalnym porodzie i karmię piersią i jak na razie nic nie mam - oby tak dłużej! Po pierwszym porodzie i przy karmieniu dostałam po 14 miesiącach! Ale miałam luksus - tak długo bez ciotki :D :P Wiola100 - dobrze Ci napisała Mała-Agatka - to Ty torby na oczy chyba nie widziałaś!!! :P Swoją drogą uśmiałam się z tego stwierdzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Tomaszek znów katarek ma :( cholera no! ale jak ma nie łapać jak Franek non stop zakatarzony i ja też. ehhh co do okresu ja tez nie mam, po Franku dostałam po 8 mies, a karmiłam 11 mies. teraz też mam nadzieje ze długo nie dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech gdzieś mi wcięło jedno zdanie: Jusial, Bubik, Pietrunia - nie ma za co dziękować :) Mam nadzieję, że ten pomysł z podpaskami do stanika będzie Wam dobrze służył :P Czasami się zdarzy, że mleczko wyleci bokiem - z miejsca przecięcia, ale to tylko wtedy jak już podpaska jest całkowicie mokra. Więc trzeba tego pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
przepraszam,że tak na raty, ale moja Córcia tylko tańczyć chce i muszę się odrywać. Pietrunia - ja też juz sporo odłożyłam małych rzeczy, ale znalazł się odbiorca na małe ubranka to troszkę się pozbędę (mam nadzieję, że się nie rozmyśli - ta dziewczynka ma sie urodzić pod koniec czerwca, więc nie wszystko będzie pasować, bo moje dziewczynki zimowe), a raczej nie planuję wiecej dzieciaczków, a nawet jeśliby się przytrafiło- tfu, tfu, tfu... to coś sie zorganizuje. Nie chce tego trzymać, bo nie mam zadużo miejsca, a normalnie jak kiedys weszłam do garderoby i zaczełam segregować to nie miałam jak wyj ść. mała agatka - ubranko do chrztu mnie tez bardzo sie spodobało jak mieliśmy chrzcić Hanię (zawsze jest tak że jak mi sie coś podoba to jest niestety drogie, ale koszt podzielił się niby na 2 - a dobrze że go nie sprzedałam po Hani- miałam taki zamiar) Wiola100- wyglądasz świetnie! Naprawdę jest wiele kobie które wyglądają strasznie po dzieciach, a u nas to nawet macica sie jeszcze nie obkurczyła( to trwa do pół roku!) Lucynka ma superaśne włoski i pięknie prezentowała się na uroczystości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusiual- mi tak kazał właśnie układać na "żabkę" tylko w przypadku mojego syna jest to trudne bo jak mu ułożę nóżki w wspomnianą "żabkę" to on zaraz wywija nóżkami i z żabki nici hehe m.flora ja odłożyłam na strych z nadzieją że jeszcze ściągnę te pudełka z góry dla drugiego dzidziusia:D:D Wiloa faktycznie dziewczyny dobrze piszą, że ty chyba "toreb" to na ulicy nie widujesz, jesteś zadbaną, super ubraną kobietą i pod tym ubraniem nawet nie widać brzuszka pociążowego, także się nie przejmuj piękna kobietko:) rajlax - ja już dochodzę do perfekcji z tym żeby nie przemakać bo na początku nie wiedziałam co i jak i do czego i cały czas byłam mokra a teraz już wiem kiedy założyć wkładkę albo kiedy mogę przemoknąć i jakoś ogarniam te moje zwieracze hehe:D mała agatka - dziękuje za komplement normalnie miód na moje serce hehe jestem o 24 lata starsza siostrą:) ale fakt jest taki że do nie tak dawna mi piwa w barze nie chcieli sprzedać bo wołali o dowód hehe PS:kto by się za mnie pouczył na egzamin z prawa?????bo ja wynajduję sobie milion zajęć i powodów żeby się tylko nie uczyć:( bleeeeeeeee:/ buźka miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejej dziękuje za dobre słowa dziewczyny :) Ostatnio się przymierzam do diety Królów bo słyszałam o niej dobre opinię. Ale nie mam pojęcia jak sobie odmówię cukiereczka... :) Jusial- ostatnie kilka dni w kąpaniu jest coraz lepiej bo daje jej trochę jeść przed kąpaniem a reszte po kąpaniu i jest spokojniejsza :) A ja wczoraj miałam akcję z Lucynką bo mi dwa razy zwymiotowała i to taaak porządnie. To wirusowe było na pewno bo ostatnio u mnie w rodzince było kilka przypadków ,,jelitówki". Na szczęście dałam jej dużo herbatki koperkowej i zasnęła po tym. Już się bałam, że do szpitala będzie musiała iść :( Na szczęście przeszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m.flora no mojemu juz połowe włosków wypadło ;d karuzele da sie zamontować jakoś ja ją zamontowałam ;d a raiforest karuzele są super mi sie bardzo podoba a małemu sprawia wiele radosci .karuzela ma dziwięki natury Mozarta Beethovena Bacha do tego liście super się poruszają zakrywając ważkę tak jakby robiła mu akuku ;d jak dla Olivierka to strzał w dziesiątke ;d nawet moja córa 2letnia kładzie sie u niego i załancza i sama obserwuje;d.. Wasze dzieciaczki są super takie sliczniusie ;d ja jutro idę z córę i synkiem do lekarza na bilans 2latka i szczepienie tak nas zapisali ale to chyba bez różnicy który tydzien czy 6.7.8 na szczepienie bo dzwoniłam w 5 by go zapisać i powiedzieli termin za dwa tygodnie:) jeszcze na bioderka muszę iść :) w których tyg byliście na szczepieniu i usg bioderek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia spoko to ubranko sama sie nad nim zastanawiam bo cenowo nawet spoko w porownaniu do innych ale myslisz ze ono bedzie dla dziecka wygodne? fajne sa tez te bawelniane body polo i tanie bo ja przedewszsytkim stawiam jednak na konfort malego jak bylam w tamtym roku u mojej szwagierki na chrzcinach gdzie ubrala swojego synka w atlasowy sttroj biedak caly czas plakal i nie dziwne jak mu to wkoncu sciagneli zasnal na wiele godzin bylo mu niewygodnie i goraco Ja juz niemoge sie doczekac karuzelki rainforest ktora zamowilam bo jak tak zachwalacie to az mnie kreci zeby juz malemu zamontowac mamadzieci spoko mialas racje wlozylam malego do samej tej hustawki bez niczego i rano spokojnie wypilam kawe o obejrzalam dzien dobry tvn pewnie w tych moich zawijasach bylo mu zle w niej lezec a pozycja chyba lepsza niz jak byl w rozku kurcze dziewczyny moj maly wlasnie ciezko w pionie nie lubi zabardzo i przez to nie zawsze zdazy mu sie odbic po jedzeniu bo sie wierci i denerwuje i go klade a pozniej ulewa i o tak to z nim jest a na koniec kolka:) Ja mam pytanko jeszcze kiedy na drugie szczepienie miesiac od pierwszego? pierwsze bylo jak skonczyl 6 tyg 29 marca bo u mnie niewydarzona przychodnia nie informuja o takich rzeczach a w ksiazeczce szczepien 3-4 miesiac i nie wiem jak ma to rozumiec? Ja na pneumokoki szczepie na rota nie bo roze opinie slyszalam o tej szczepionce pozatym boje sie ze to za duzo jak na malego czlowieczka na raz moi znajomi w kolo nie szcepili wiec nie bede przesadzac U mojego malego na buzi jakies czerwone ropowate sie pojawilo najpierw mial wkolo ust a teraz wiecej tego i na policzkach tez myslalam ze to z pieluch bo mu czasem daje do zasypiania i nie wiem czy to potowka czy jakies alergiczne ale wtdy byloby na calym ciele czy sie myle bo nie wiem czy juz panikowac czy spokojnie czekac a czym wy smarujecie buzki dzieciaczkom???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dawno się nie odzywałam, ale nie mam co piać, jak Was czytam jakbym siebie słyszała Mała Agatka jak z odpażeniami, bo mi położna powiedziała zaskakującą rzecz, czasem dzieci są uczulone na środek do wybielania płatków do pupy i poleciła szmatki z piluchy tetrowej do mycia pupy. To u Was już pewnie nieaktualne, ale tak mi sie przypomniało A co do złotych rad teściowych, moja karze mi dziecko naciagać żeby nie było krzywe i lizac czoło bo moze byc ociotowane!!! świetny pomysł z podpaskami chociaz w nocy zaoszczędze Mogę prosić adres poczty na maila( wanda.forum@gmail.com) bo mam chyba nieaktualny, a kiedys na ten wysłałam nasze zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusial - mi tez kazali kłaść na brzuszku po kilka minut tyle, ze moja za bardzo tego nie lubi i nie podnosi główki na brzuszku, trzyma ją mocno jak noszę ją pionowo np do odbicia. Troche mnie to martwi bo powinna juz główkę podnosić, a jak wasze dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0 -u mnie z mała jest podobnie, jak ja trzymamy w pionie to bardzo ładnie główkę trzyma długi czas, ale jak ja kładziemy na brzuszek to się denerwuje i nie bardzo chce podnosić i tez nie wiem czy powinnam się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cayn padłam jak zobaczyłam Olivierka na poczcie jak trzyma główkę w 7 tyg. :) Moja leży buzią na kocyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek czasem głowę ładnie podnosi jak leży na brzuszku, rozgląda sie gada sobie, a czasem denerwuje się strasznie jak tylko go położę w ten sposób. zależy od dnia :) a i on zasypia tylko na brzuszku :) i do 1 karmienia w nocy, czyli do ok 1-2 tak śpi :) czyli od 20 śpi na brzusiu, inaczej nie może zasnąć, denerwuje się, rączki go rozpraszają itp. ale zawinięty jeszcze bardziej nie lubi być, więc pozostaje brzusio. i dobrze, sam układa się w pozycji żabki z tyłeczkiem na górze :P i bączki idą że hej! wszystko co w dzień nie pójdzie to przy zasypianiu słychać tylko purt purt :P co do jego odparzeń to sytuacja opanowana. mam 99% pewności o co chodziło - a mianowicie o jabłko! jak zjadłam jabłuszko czy gotowane czy surowe tyłeczek momentalnie zaogniony. odkąd nie jem jest ok :) taka sama reakcja jest po pietruszce. czyli mogę jeść teoretycznie niebezpieczne, w sensie często alergizujące rzeczy jak pomidory, ryby, nabiał ale nie mogę teoretycznie bezpiecznych jabłek :P wiem wiem alergia na jabłko zdarza sie często, ale ogólnie przyjęło się że jest to jeden z bezpieczniejszych owoców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pupę najlepiej myje mi się normalnie pod bieżącą wodą :) biorę małego na rękę, niosę pod kran, myję pupkę wodą i szarym mydłem, wycieram tetrą i jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×