Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Kwiatuszek - co do niani to my mamy Canpol Babies i zdecydowanie odradzam. łapie całą masę innych sygnałów a jak mały płacze często wcale nie reaguje :( http://allegro.pl/niania-elektroniczna-canpol-babies-super-i2227512643.html dostaliśmy od kolegów męża z okazji narodzin malucha i na prawde nie jestem zadowolona :( ja właśnie kupuje karuzelkę i leżaczek dla malucha :) leżaczek chcemy baby bjorn a karuzele nie mam pojecia jaką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini swietna ta karuzelka ze ja wczesniej jej nie przuwazylam wlasnie wczoraj zamowilam lampke do lozeczka a karuzelke dostalismy z campola maly zainteresowany byl na poczatku teraz juz dla niego nuda zwlaszcza ze jedna melodia i misie krecace dookola gdybym wiedziala nie zamawialabym samej lampki tylko ta karuzelke a tak troche kaski to wole chyba zakupic mate bo mamy palak z zabawkami i dzidek wariuje przy nim strasznie na lezaka wiec mata tez bylaby spoko moze macie namiary na fajne? mala agatka dzieki za rade zastanawialam sie nad nia bo w miare tania moi znajomi maja sa zadowoleni ale wlasnie slyszalam ze w zaleznosci w jakim miejscu jest i jakiej miejscowosci nie wszedzie sa szumy i lapie inne kanaly ale nie bede ryzykowac czy ktos ma jakis pomysł jeszcze na nianie moze macie jakies sprawdzone a co do lezaczka to tez chce kupic wyslij mi linka z tym co napisalas zeby zobaczyc jak wyglada ja myslalam o fisherowskim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiękne te dzieciaczki Wasze:-) Ja też podesłałam na pocztę kilka fotek Marysi. Kupiłam jej ostatnio karuzelkę Tiny Love i jestem bardzo zadowolona, potrafi dość długo pod nią leżeć i się przygladać ale nie zaśnie sama. Też bym już chciała ochrzcić Marysię, ale mamy problem w rodzinie i niestety chrzciny przesunięte na nie wiadomy termin..w ogóle mamy kiepsko, musze się trochę tu pożalić..moja teściowa ma nawrót depresji, była tydzień w szpitalu po tym jak się nałykała leków. Teraz nie może być sama a kto jest cały dzień w domu? Oczywiście ja więc teraz mam ją na głowie od 7 rano do 17tej:-( Cudowna sytuacja jęcząca depresyjna baba, ja i mała..na dodatek ona się boi wychodzić z domu i kilka godzin przeżywa zanim się nam uda na chwilkę wyjść na spacer. Po prostu koszmar! Inaczej sobie wyobrażałam wiosnę z maleńką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny ja zakupiłam taką karuzelę i jest świetna... http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-rainforest-k3799-wysylk-24h-i2257643769.html mam również hustawkę w której mały mi zasypia sam ;d http://allegro.pl/bright-starts-hustawka-safari-6917-i2264221642.html Maluszki słodkie są wszystkie Na poczte co wysyłacie ;d mój mały w nocy wcale nie spał może z 2 godzinki nie wiem czemu nie płakał leżał kręcił się i teraz w dzień to samo jak to mozliwe by 1.5miesięczne niemowle nie śpi w nocy i przez cały dzień ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikalo
Cześć Dziewczyny Przepraszm że zawracam głowę czytam już was bardzo dlugo ale nie piszę moja niunia jest też z lutego i mam do was pytanie ile wżą wasze dzieci bo moja wagę urodzeniową miała 3560 a teraz waży 4300 czy to nie za mało bo jak czytam to wasze dzieci ważą znacznie więcej i zaczynam się martwić:(( I jeszcze jedno pytanie czy wam też się zmienił zapach okolic intymnych po porodzie?? Bo mój stał się brzydki jakby starej baby siki:(( blee Proszę o odpisanie mi Serdecznie byłabym wdzieczna:) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikalo
no i karmię piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusial współczuję serdecznie sytuacji :( nie zazdroszczę na prawdę! kikalo - a co lekarz na wagę maluszka? ile dokładnie ma teraz tygodni? ulewa po karmieniu? jak często je? je w nocy? mój urodził się z taką samą wagą i ma teraz ponad 6 kg. ale on z kolei chyba za dużo waży :P ale lekarka i położna twierdzą ze jest ok, fakt starszy też taki klops był a potem wysmuklał więc sie nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
jusial- ja również nie zazdroszczę tej sytuacji z teściową i naprawdę współczuję. mam pytanie do Ciebie, bo ja tez zastanawiam sie nad kupnem karuzeli z TINY LOVE (podróżna 3w1, bo ja mam łóżeczko turystyczne, a takiej zwykłej nie ma możliwości zamontowania, poza tym można ją używać w podróży przy foteliku i wózku na spacerku), a Ty jaką masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m.flora
jusial- już widziałam jaką ma Marysia karuzelkę - super fajna, ale u mnie tak jak pisałam ciężko zamontować, no i fotki fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny..na dodatek z mężem też nie za wesoło, to w końcu jego mama a ja mu mówię , że wolałabym jej nie mieć w domu. Jest mu przykro i nie odzywa się do mnie. Mam wyrzuty sumienia, powinnam być teściowej wdzięczna za wszystko co dla nas zrobiła (zajmowała się Czarkiem gdy pracowałam, kupowała mnóstwo rzeczy ) i chętnie jej pomagać, ale tak trudno z nią wytrzymywać..pewnie gdyby to była moja mama miałabym do tego inne podejście. Cała rodzina choruje gdy ma kogoś z depresją, tak jak przy alkoholizmie. Wracając do milszych spraw..karuzelka rain forest też mi się bardzo podobała, super ma te liście które się ruszaja. A ta tiny love na łóżeczka turystyczne też wyglada fajnie tylko jest malutka, ale dzięki temu można ją też poza domem używać. No i jest dużo tańsza. Używa któraś z Was wielorazowych wkładek laktacyjnych? Zastanawiam się czy sobie nie kupić bo mi wkładki jednorazowe szybko idą a są jednak dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusial- bardzo się wczułam w Twoją sytuacje i kurcze... tak sobie myśle, że niestety życie realne to nie jest to co sobie zawsze wyobrażaliśmy... Każdy mysli, że TAKIE problemy nas nie dotkną a tu... Szkoda mi też Twojego męża bo jemu też musi być ciężko z tym, na pewno kocha swoją mamę i jak widzi, że ona się tak męczy to ciężko mu. :( Ja sama mam osobowość dość ,,depresyjną" i martwie się, że w przyszłości może mnie dotknąć. Wiem jak mam złe dni jak szary jest świat :( Chciałabym Wam powiedzieć, że chyba kciuków nie trzymałyście jak Was prosiłam!!!!! :) Bo dała taaaki koncert, że musieliśmy iść z nią na zachrystie - to samo... wyyyk... i ksiądz przez mikrofon Nas zawołał na błogosławieństwo, oczywiście dalej płacz... :/ Ech! Ksiądz powiedział, że tak pewnie się czuje w kościele, że chyba będzie zakonnicą :D Początek przyjęcia w lokalu też przepłakała, rodzina już z pod byka patrzyła :/ Nie wiem co jej mogło być, tylko raz mielismy taką sytuacje wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusial - strasznie smutna historia. rozumiem i Ciebie i Twojego męża. pewnie masz wrażenie jakby wszystko poszlo nie tak. z jednej strony to rodzina a z drugiej depresja to ciężki temat i nie wyobrażam sobie siedzenia z taką osobą tym bardziej że sama mialam baby bluesa. nie wiem jakbym sie pozbierala w takiej sytuacji, dlatego życzę Ci mega cierpliwości. może znajdziecie jakieś wyjście. wiola - co to za rodzina co spod byka patrzy. przecież to dziecko! jakbym ja miala niecałe 3 mce i kościół pełen obcych twarzy to też bym płakała!! ba! darlabym sie wnieboglosy. potem z jednego obcego miejsca w drugie na przyjęcie i znowu inne twarze inne zapachy. i do tego czuła na pewno Wasze zdenerwowanie... niestety dzieci czują mocniej od nas i każdy kto ma dzieci ten powinien wiedzieć że to normalne. tym bardziej zaskoczona jestem reakcja bliskich. w każdym razie macie to za sobą. Ja już psychicznie sie nastawilam na koncert Paczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądałam zdjęcia! :D Śliczne nasze maluchy!! Normalnie tylko ściskać i tulić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikalo mi tez dziwnie pachnie z podwozia i tez sie martwie czy to juz tak bedzie czy cos sie dzieje niedobrego czy ktoras tez ma taki problem i cos z nim zrobila????? mala agatka swietny ten lezaczek ale na polskiej stronie 500 zl kosztuje a na ebayu nie umie kupowac:) mamadzieci ile twoje malenstwo ma bo jatez mam ta hustawke 2 miesieczny tymon srednio lubi sie w niej hustac wkladam go w rozku i pod spod daje poduszke jeszcze bo mi sie wydaje ze jest zabardzo pozycja siedzaca i tak jakos dziwnie lezy i mysle ze moze mu niewygodnie dlatego nie lubi a ty sadzasz normalnie samego szkrabka? wiola i wlasnie tego sie obawiam moj maly ma kolki i lapia go skurcze oprocz tego w ciagu dnia takie ze placze i jest marudny i tez jak bylam w swieta u rodziny plakal i wszystcy patrzyli jak na wyrodna matke ktora nie umie uspokoic swojego dziecka wiec sie wkurzylam zwinelam manatki i pojechalam do domu i odwlekam te chrzciny zeby maly troche podrosl moze mu pzejdzie bo drugi raz wzroku rodziny nie zniose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusial wspolczuje tesciowa to ogolnie trudny temat moja zdrowa ale tak mnie wkurza ze nie wiem czy niewolalabym jednak wiedziec ze cos jej dolega chyba bardziej bym jej puszczala plazem a tak na serio to wiem ze to dla ciebie meczace ale takie sa wlasnie uroki mieszkania z lu blisko tesciow niestety:( my tez sie z tym zmagamy i zawsze to my musimy wszystko reszta rodziny dzieci maja wnosie bo my najblizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no właśnie drogie dziadostwo strasznie! ale udało nam się używkę na ebay dorwać za 55 euro z przesyłką :) a R bardzo sie napalił na niego, jak poczytał opinię, opisy itp. więc wczoraj zamowiliśmy ciekawe co przyjdzie :P mówicie ze fajna ta karuzelka rain forest? też nad nią myślałam, ale droga dość jest i nie wiedziałam czy warto, a zawsze zapominałam pytać :P ja mam normalny zapach z intymnych miejsc. wiola też jestem zdziwiona postawą rodziny. przecież to maleńkie dziecko! i nic nie poradzisz na to że płacze! jusial - ja wkładek nie używam wcale. nigdy nic mi nie pociekło niespodziewanie :P kwiatuszek - oj też nieciekawie z tymi świętami i rodzinką. masakra jakaś, przeciez dzieci sa różne, jedno bedzie tylko spać, jeść i uśmiechać się cały dzień, a drugie płakać i choćbyś na rzęsach stanęła i klaskała stopami to nic to nie da. masz racje poczekaj z tym chrztem, aż maluszek podrośnie. u nas od rana śnieg sypie! 3 tyg temu ponad 20 stopni a dziś 0 i śnieg. bryyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Wiola100 - też nie umiem zrozumieć Twojej rodzinki, przecież to tylko dzidziuś i ma prawo wrzeszczeć kiedy mu się podoba :P Myślę, że mała czuła wasze zdenerwowanie, że nie wspomnę o tłumie obcych ludzi - pewnie dlatego bidulka tak płakała. Jusial - bardzo współczuję sytuacji z teściową i rozumiem Twoje rozżalenie :o A co do wkładek...mi też mleczko leci niespodziewanie i po chwili mam cały mokry podkoszulek. Gdy wychodzę na spacer zakładam normalne wkładki, ale będąc w domu używam czegoś znacznie tańszego. Możesz się śmiać, ale dla mnie to duża oszczędność. Kupuję zwykłe, najtańsze podpaski za ok 2zł., tnę na pół i wkładam do stanika :) kwiatuszek@ - Tobie też współczuję...masakra! Mnie moja teściowa też wkurza, ale na szczęście mieszkamy osobno. Chyba byśmy się pozabijały pod jednym dachem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala agatka daj znac jak przyjdzie ten lezaczek czy fajny my zamowimy chyba z fishera ktorys ale poczekam bo sa od 3 miesiaca ponoc wszystkie poki co zastanawiam nad ta karuzelka wlasnie rainforest mam canpola ale ona malemu juz sie znudzila ja wypatrzylam uzywki za 120 zl i nie wiem czy nie zakupic zawsze to chwila spokoju u nas dzis ponuro ddzysto maly spi od rana i w miare grzeczny a ja odpoczywam buszuje po necie i ogladam piekne ubranka ze smyka ojj zakupilabym tam wszystko dalej malemu oczko ropieje macie jakies sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek - u Tomaszka też nadal ropieje oczko. prawe juz ok, a w lewym ciągle ropka. ja przemywam tylko ciepłą woda tak czesto jak tylko sie da. tak mówi i lekarka i położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek@ ja sadzam Oliviera normalnie juz w huśtawce chyba nawet posłałam zdjecie na @ mój ma juz 5.5 kg leży w niej normalnie tylko przykrywam czasami kocykiem by nie było mu zimno :) moj ma prawie 2 miesiace i właśnie nie chce wgl spać nie wiem czym to moze być spowodowane w nocy śpi mi może z 2 godzinki potem leży nie płacze ale nie śpi;/ co godzine głodny jak nie śpi a jak śpi to co 2 godziny mi se budził na karmienie. w dzien to samo śpi moze z 2 godzinki przez cały dzień ;/ dodam ze próbowałam karmić mm i jest to samo bez róznicy czy karmie go piersią czy właśnie mm tak samo jest głodny co godzine ;/ dzisiaj zrobiłam mu już mleko z grysikiem może będzie bardziej syte ech nie mam już pojęcia. ja mam właśnie rainforest karuzele jest super mój ogląda ją gaworzy ciągle i się uśmiecha do maskotek jak dla mnie idealna karuzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax dzieki za patent z podpaskami, śmiesznie brzmi ale wypróbuje, bo ja muszę często wkładki zmieniać, jak się zbliża pora karmienia to mi mleko leci i jak mała pije z jednej piersi to leci z drugiej no i w nocy też bez wkładek budziłam się cała mokra. Dziś mam wolne od teściowej, została w domu, może jeśli wszystko będzie dobrze to będzie mogła sobie w domu leżeć, tylko sama się z domu nie ruszy bo się boi a ruch i słońce mogą przyspieszyć powrót do zdrowia, więc jak sie pogoda poprawi to pewnie znów będzie u mnie żebym ją wyciągała na spacery. Ja moją karuzelkę kupiłam używaną, wygląda jak nowa bo przecież dziecko nawet jej nie dotyka, więc nie widzę sensu przepłacać za nową, zwłaszcza że nawet używaną trudno za mniej niż 100zł dopaść. Dzisiaj idziemy na usg bioderek, późno trochę bo mała kończy dziś 2 miesiące, ale nie było terminów wcześniej. Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o rodzinkę to oczywiście takie spojrzenia czułam od strony męża tylko bo moja rodzina jest normalna :D Wiecie ja z moją teściową nie przepadamy za sobą więc ona lubi połapywać moje potkniecia albo je wymyslać. Wiem, że ona po rodzinie też głupoty na mnie lubi szepnąć :/ Oj tam... ważne , że mamy już za sobą. Podeśle w wolnej chwili Wam jakąś fotkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamadzieci moj tez ma 2 miesiace wiec sprobuje go normalnie samego dawc moze bardziej mu sie spodoba dziewczyny a ile dajecie mieszanki na raz jak dziedek skonczyl 2 miesiace bo moj syn raz wypija 170 a raz 60 i nie wiem jak to zrobic zeby mu unormowac zeby pil jedna stawke bo cos czuje ze tez stad biora sie nam problemy koleczkowe bo raz zje za duzo a nastepnym razem mniej jak myslicie ile takie dziecko am jesc 130 ml x 6 ????? ja wlasnie zamowilam na allegro karuzelke rainforest maz mnie zabije ale nie moglam sie oprzec 120 zl stan ponoc idealny orginalne opakowanie wiec zobaczymy mala agatka ja tez przemywam wiec mowisz ze nie ma co panikowac bo mialam do okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA11
Hej dziewczyny My już po chrzcinach:) mały spał całą mszę jak aniołek:))))) Na imprezie trochę popłakał jak się obudził a później już pozował do zdjęć.... Co do głupich spojrzeń rodziny oczywiście męża:) to ja mam to samo i głupie teksty teściowej on na pewno ma kolkę albo on na pewno jest głodny, a jak zaczął płakać to ta podleciała do mnie i mówi daj ja go uspokoję na co jej odpowiedziałam że najpierw ja to zrobię i wróciła bez słowa na swoje miejsce:))) dodam że my też za sobą nie przepadamy .... Czasem nie rozumie tych ludzi to są przecież maleńkie dzieci mają prawo płakać a my mamy prawo nie wiedzieć o co chodzi.... dopiero się ich uczymy... Teraz z innej beczki czy wy nosicie swoje dzieci pionowo? Bo mi oczywiście teściowo powiedziała że ona swoich tak nie nosiła jak miały 2 miesiące??? Ja noszę go tak już długo oczywiście podtrzymuję mu główkę i plecki na poziomo nie chce leżeć i płacze... do huśtawki również wsadzam go bez niczego Co do brzydkiego zapachu ja taki miałam do niedawna i od jakiegoś czasu zniknął.... więc nie wiem może na to potrzebny jest czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana - ja też noszę pionowo właściwie odkąd zaczęłam go w chustę zawiązywać czyli gdzies 3-4 tygodnie. Nie widzę problemu jeśli się podtrzymuje plecki i główkę a dzidziuś ułożony jest symetrycznie. Mój też na poziomo płakał, nie podobało mu się to. Dopiero gdzieś od tygodnia każe się na poziomo nosić i wtedy usypia :) Umówiłam kontrolę bioderek na 30 kwietnia. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. jusial mam nadzieję, że i u Was jest wszystko z bioderkami dobrze. rajlax - dobry patent, też chyba zastosuję, bo w nocy nie ogarniam drugiej piersi (Mały na jedno jedzenie konsumuje zazwyczaj tylko jedną) i przeważnie jestem cała mokra i zimna bo z drugiej się leje ciurkiem ;/ Ja mam karuzelę canpol - dokładnie taką: http://allegro.pl/karuzela-misie-canpol-babies-i2260974852.html, którą pożyczyła mi kuzynka. Rewelacyjnie się sprawdza, gra melodyjka, a Młody wodzi oczami za misiami. Jak na rzecz która zainteresuje go na max 15min myślę, że nie ma co cudów szukać, no chyba, że jest przypływ gotówki. Dlatego nie będę chyba zaopatrywać się w swoją. Zresztą zobaczymy :) Myślałam nad huśtawką, ale boję się, że będzie jak z leżaczkiem-bujaczkiem. Młody totalnie nie przepada za nim. Da się włożyć, ale tylko na chwilę, usnąć nie uśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubik to u mnie jets tak z hustawka synek tez za nia nieprzepada mialam zaopatrzec sie w lezaczek ale sama nie wiem czy jest sens wydawac kase bo to prawie to samo:) Załamana 11 to tak jak u mnie jak maly ma kolki to ta wpada z takim impetem i wydziera mi go bo ona go uspokoi nienawidze tego maz mnie ochrzania ze jestem niemila ale poprostu wydaje mi sie ze przy mamie dziecku najlepiej jak cos mu sie dzieje ale babcia triumfy odnosi bo go czasem uspokoi nie wiem chcac chyba dac mi do zrozumienia ze ja niepotrafie nienawidze tej sytuacji i tak mnie tesciowka wkurza ze masakra juz sobie mowie ze niebede jej dawala dziecka ze jej cos powiem ale za kazdym razem jej daje i chodze zla po domu wrrrrrrrrrrrrrredne babsko a do tego jej rady jak co mam robic jakbym byla malolata ktora przez przypadek wpadla z jej synem i nie wie jak sie pielegnuje dziecko troche sie wyladowalam bo jak sobie o niej mysle to cisnienie mi skacze bo to taka kochajjjaaca babcia bedzie ze chce robic wszystko zeby dzidzius wolal ja bo tak zrobila z dziecmi brata mojego meza masakra jak ja sie od niej mam uwolnic to nie wiem .... ja nosze pionowo ale w czasie kolki i do odbicia slyszalam ze nalezy unikac tej pozycji do konca 3 miesiaca zeby nie obciazac kregoslupa dzidka nawet gdzies zzawitkowski o tym rozpisywal ale nie wiem ile w tym prawdy moj szkrab bedzie lezec ale tzreba go zabawiac i podstawiac co 15 min inna zabawke najlepiej swiecaca grajaca i ruszajaca sie we wszystkie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×