Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość barbara_varvara
witamy :) mojemu synowi cos sie w nocy przestawilo i wstal chwile po 0:30 i urzedowalam do 2:00:/ dzis ide do pracodawcy bo swiadectwo pracy i zastanawia mnie co bedzie gadac bo on zawsze ma cos ciekawego do powiedzenia :/ no i musze udac sie do urzedu pracy po zasilek az mnie przeraza to stanie tam :/ wiola! moja znajoma byla na diecie dukana i schudla 20 kg. zapewne slyszalas tez o klubie gaccy i mojej znajomej siostra schudla az 79kg !! http://www.facebook.com/media/set/?set=a.163132373710599.34925.100000415129720&type=3 az mnie motywuja takie osoby ale przyznam ze ciezko mi samej dbac o siebie bo mam slabą motywacje a mąz mnie kiepsko motywuje :/ ja chce tylko ok 9 kg schudnac ale do przyszlych wakacji wiem mam duzo czasu i bede jakos sie starac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimizi super te krzesełka, właśnie się od dłuzszego czasu zastanawiam jakie kupić. Chciałabym jakieś składane, zajmujące mało miejsca ale takie nie mają regulacji oparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petrunia może i się nakręcam bo dziecko autystyczne raczej by nie wodziło wzrokiem za ludźmi i było by bardziej zamknięte w sobie. Właśnie myślałam o krzesełkach, mój mąż uparł się na takie drewniane bo to 2w1 i będzie na dłużej, ale wydają mi się mało wygodne dla młodszych dzieci i jak pracowałam w żłobku to jedno takie miałyśmy to strach było wkładać dziecko bo całe krzesełko się ruszało, ale mój mąż jak to teściowa ostatnio stwierdziła jest tak uparty że jak coś postanowi to to zrobi, chociaż z wózkiem udało mi się przetłumaczyć to i tu muszę postawić na swoim. Byłyśmy na szczepieniu, mała strasznie się spłakała bo podobno ta od żółtaczki najbardziej boli, ale teraz pół roku przerwy, lekarka kazała mi dawać vitD3 2xw tygodniu bo przy zębach rośnie zapotrzebowanie a co do słońca to dziecko by musiało długo na nim przebywać odsłonięte żeby ta witamina do niego dotarła. Położna dała mi 2 opakowania mleka Hipp Ha2 Combiotyk bo tylko do połowy września ważne a w sklepie takiego nie widziałam. We wtorek wieczorem mieliśmy awarie smoczka od butelki zrobiła się dziura a w środę święto i sklepy zamknięte i na jednej butelce do dzisiaj i picie i mleko. Kurcze rozpisałam się trochę sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena0 - to krzesełko plastikowe 2w1 ma regulację oparcia. To z apollo-sun (takie tradycyjne bez opcji stolika i krzesełka oddzielnie) też. To jest dobra oparcia na początek, kiedy dzieciaczki jeszcze siedzą tak trochę na słowo honoru, ale potem już my np. nie korzystaliśmy z regulacji i fotelik był cały czas w jednej pozycji. Ale teraz też zwracałam na to uwagę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) mamadzieci mój Przemko też próbuje już raczkować, tzn jedno tak jak twój Oli z twarzą przy podłożu szoruje do przodu i się złości :) wstaje na nogi w takiej pozycji (taki struś) i buja się już na czworakach :D tzn wstaje na 4 i huśta sie w przód i tył :) wrzucam wam kamienie milowe rozwoju dziecka można według nich obserwować tylko mogą być różnice nawet do miesiąca czy dwóch w postępach, zależy od dziecka 1 MIESIĄC ŻYCIA w okresie czuwania ręce i nogi zgięte, odwiedzione i uniesione nad podłoże świadome obroty głowy na boki w leżeniu przodem początki unoszenia głowy w momentach przestrachu pierwsze pełne wyprosty rąk. 2 MIESIĄC ŻYCIA leżąc przodem utrzymuje głowę uniesioną z klatką nad podłożem obraca się z leżenia bokiem na plecy odpowiada uśmiechem na uśmiech sięga po przedmiot, a podany utrzymuje 3 MIESIĄC ŻYCIA Leżąc tyłem: naprzemienne kopanie początki łączenia rąk przy zwrocie głowy w bok wyprost ręki i nogi po stronie twarzy Leżąc przodem: łokcie bliżej klatki piersiowej prawie pod barkami początki sięgania po zabawki przetacza się z leżenia przodem na plecy 4 MIESIĄC ŻYCIA Leżąc tyłem: sięga obu rękami do ust zaczyna utrzymywać butelkę sięga do kolan mogąc coś chwycić podciąga się do pozycji siedzącej Leżąc przodem: łokcie przed barkami, klatka uniesiona, zabawy przed sobą obraca się z leżenia tyłem do leżenia przodem i odwrotnie początki krążenia wokół siebie na brzuchu podtrzymywane pod pachami podskakuje na obu nogach 5 MIESIĄC ŻYCIA Dziecko powinno osiągać pełen wzrost. W leżeniu tyłem: sieganie do stóp i przyciąganie ich do ust zabawy obu rękami przed twarzą z nogami zgiętymi i stopami na podłożu W leżeniu przodem: bujanie się w przód, tył i na boki podpór na prostych rękach dłonie otwarte sięganie jedną ręką po zabawkę podawaną na poziomie jego oczu (druga ręka w podporze) dobre krążenie na brzuchu za zabawkami początek pełzania swobodne przetaczanie się z brzucha na plecy i odwrotnie posadzone opuszcza ręce na podłoże, początki podporów 6 MIESIĄC ŻYCIA Doskonalenie podporu na dłoniach i stopach. W leżeniu przodem: dobry podpór na dłoniach czasami podpór na stopach i wypychanie bioder do góry W leżeniu tyłem: utrzymuje pozycję niechętnie i stara się obrócić na brzuch ustawia stopy na podłożu i wypycha biodra do góry mogąc coś chwycić podciąga się do siadu dobrze sie turla, pełza Posadzone ma plecy proste, ręce swobodne i bawi się przed sobą obu rękami, początki podporów. 7 8 MIESIĄC ŻYCIA W 7 - 8 miesiącu życia dziecko nie chce leżeć. Leżenie tyłem od razu siada przez podpór na jednej ręce lub obraca się na brzuch i unosi się do siadu klęcznego Leżenie przodem: tylko bardzo zabawiane, inaczej unosi się do pozycji czworaczej, buja się wtedy w przód, w tył i na boki pełza i czworakuje, a mogąc się czegoś chwycić wstaje na nogi czasami z leżenia przodem podpierając się ba dłoniach i stopach wypycha biodra do góry Siedząc ręce zajęte zabawą, dobre sięganie wokół siebie, podpory w przód i na boki. 9 MIESIĄC ŻYCIA Dziecko siedzi dobrze bez podparcia, dobrze czworakuje na dłoniach i kolanach. Mogąc czegoś chwycić od razu wstaje. Początki chodzenia bokiem przy meblach 10 MIESIĄC ŻYCIA Dąży do pozycji stojącej. Podejmuje próby samodzielnego wstawania bez chwytania mebli przez pozycję czworaczą i przysiad. Dobrze chodzi przy meblach z pokonywaniem przeszkód. 11 MIESIĄC ŻYCIA Stojąc przy meblach bawi się obu rękami utrzymując cały ciężar na nogach. Chodzi trzymając się jedną ręką. Siedząc w rozkroku potrafi podeprzeć się z tyłu. 12 MIESIĄC ŻYCIA dobrze siedzi we wszystkich pozycjach samodzielnie przetrzymuje siad bokiem dobre podpory we wszystkich kierunkach wstaje samodzielnie i stoi bez pomocy rąk początki samodzielnego siedzenia 13 MIESIĄC ŻYCIA W okresie między 13 a 15 miesiącem życia dziecko zaczyna chodzić samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki troche mnie nie bylo ale ja jak zwykle cale dnie sama z maluchem i juz naprawde chyba jestesmy soba znudzeni:):) barbara vavra moj maly tez tak kombinuje nie wiem co sie dzieje zawsze 19-20 spal jak aniolek od paru dni cos mu sie poprzestawialo zabawa smiechy marudzenie masakra dzis zasnal dopiero o 22 ja juz niedaje rady dosc ze caly dzien sama z nim to jeszcze ten dzien sobie wydluza] mamadzieci birka moj maly tez raczki przewroty lezec spokojnie nie ma sznas fika nawet jak spi tez sie denerwuje jak sie nie pod ciaga do przodu i bidak tak sie meczy a wozku to juz strach go zostawic bo dupka rusza na kolanach ze wozek casly chodzi maly kombinatorek Dzis bylismy na szczepieniu byc moze ze ta zoltaczka tak boli bo tymo jak nigdy tak sie rozzalil ze nie moglam go utulic i spal mi na rekach bo co go chcialam odlozyc to w placz wazy 8 kg mala agatka piekny tekst to prawda wspomienia wracaja :) powiedzcie mi co nowego w zwiazku z zakonczeniem polroczka dajecie do jedzonka? i gdzie moge ta siatke kupic do tych owockow? wszystkie urodzinkowe wszystkiego naj naj naj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia Pisz, pisz będzie co czytać! Co do chorych dzieci to właśnie moja koleżanka ma synka 2mcznego i on w ogóle nie reaguje na głosy, coś tam się uśmiecha pod nosem ale jakby nie reagował na ludzi, ciągle oczy ma do góry i patrzy w światło :/ Tyle, że on wcześniak jest. Ja pamiętam, że moja mała to nawet po porodzie w szpitalu to reagowała na głosniejsze dźwięki - jak coś np spadło. Teraz to już jest cwaniara :P Jak dzwoni telefon od razu się rozgląda co to, kto to. Jak trzymam ją na kolanach i wołam np. kota potrafi się do mnie odwrócić :) Moja leżąc na brzuszku prostuje nogi, ręce nie :) W życiu się nie turlała a tak to robi wszystko z 6mca wg tego schematu. Z 7 tylko podpory i sięganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwaga chwale Tomka!!!! zjadł obiadek!!!!! pierwszy w życiu ze smakiem!!!! słoiczkowe spaghetti z bebivity :) całe 190 ml i płakał jak sie skończył!!! a zwykle 3-4 łyżeczki i dojadanie mleczka :) a i od 3 dni całkiem bez cyca :):) stwierdził ze cyc jest beeeeeee i za nic nie chciał wziac do ust :Pt tylko butla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
a u nas piers w nocy non stop tak wiec pewnie troche maly na mnie powisi jeszcze :) a ja dzis spotkalam sie ze znajoma co córkę 7 miesieczna zaczela przyzwyczajac do nocnika i juz jak miala rok wołała "sisi" i w domu chodzila bez pieluchy :) tak wiec chyba podejme sie tej proby nauki :) pampersow duzo mi ogolnie nie idzie i pasuja nam z lidla tak wiec nie bankrutuje :) ale jak uslyszlam jak dbaja o dzieci w zlobkach ze nawet dziecko caly dzien moze chodzi w jednej pieluszcze to mnie to motywuje do nauki. Nie zamierzam teraz zapisywac do zlobka ale roznie to bywa w zyciu .... a jesli juz dziecko im zawoła siku to bede musieli zajac sie maluchem :) u mnie tez maluch reaguje na rozne dzwieki:) telefon,domofon.blender :) u nas nowe slowo"AGA" :D ja mu dam Agę :P Mama ma byc ! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno nie pisałam ale czytuje regularnie. Z postępów Młodego to turlanie się, jak się go posadzi to trochę siedzi i jakby to nazwać kręcenie się wg własnej osi;D;D Jego ulubiony słówko NIE I AGIE;D Wasze dzieci też mają bzika na punkcie wszystkiego co leży na stole? Boże Mój Niunio jak złapał Myszkę cały się przy tym telepawszy to jak ją rzucił o podłogę... Myszka kaput;D Jak z tym wprowadzaniem Mleka 2? Mój KAPICEK za tydzień dokladniej 24-ego kończy pół roczku i nie wiem kiedy zacząć wprowadzać tym bardziej, że z tyłu opakowania widnieję napis 7i8 miesiac dawkowanie itd POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluśka - ja mleko 2 zaczęłam wprowadzać jak mały skończył 6 miesięcy. 1 raz dziennie robie butelkę tego mleczka. na razie nie zwiększam ilości bo mały niezbyt chętnie 2 pije - jest bardziej gęsta i ciężko mu idzie. więc poczekam jeszcze kilka dni i wtedy podam 2 razy dziennie to mleko. smoczka nie mogę zmienić bo rossmanna mi zamknęli na czas remontu (do 20.08) a w innym sklepie nie ma smoczków :P Tomek ma fioła na punkcie Franka :D co starszy robi to młodszy chce! i strasznie się denerwuje jak nie umie :P on chciałby już biegać za bratem!!! ale co z tego jak nawet turlać porządnie się nie chce! tylko by siedział! jak go posadzę (lekko pomogę trzymając - nie podciągając - za dłonie) to siedzi prosto i w miarę pewnie, czasem tylko się zachwieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki no ja już po 2 dniu pracy, troszkę padnięta przychodzę ale nie narzekam nie jest najgorzej Miałyście racje z tym okresem, bo tak się cieszyłam z tej pierwszej miesiączki że skąpa i bezbolesna to teraz mam za swoje bo leje się ze mnie strasznie no i booooooli:( mój też jak się go posadzi to chwilkę posiedzi sam, głowę też do siadu podnosi ale nie czai że trzeba się czegos złapać żeby się podnieść, mój też wszystko zgarnia ze stołu, także trzeba teraz ze wszystkim uważać:) a jak sie do psa telepie to masakra:) tylko ja mu nie daje dotykać bo moje psy to takie podwórkowce więc nie wiadomo co tam w nich siedzi:) Dziś ugotowałam małemu kisielek na soku bobofrut i zajadał aż mu się uszy trzęsły:0 my cycujemy się tylko rano i do spania, tak łanie wytresowałam sobie cycki hehe buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara_varvara
my juz od tygodnia jemy mleczko 2 i jest wszystko ok :) skonczyla mi sie 1 i doszlam do wniosku ze juz przejde w 2 i tak zaczelismy jak maly wskoczyl w 6 miesiac:) jak sie robi ten kisielek z soczkow dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbara ja wlałam troszkę bobofruta do szklanki i dodałam 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej reszta soku do garnka i jak się zagotuje dodać to odlane ipodgotować aż zgęstnieje troszke:) w sumie to na tej zasadzie co i budyń tylko to nie mleko a ja mleko 2 też dałam tak "z marszu" bo musiałam a taką miałam próbkę w domu i nic się małemu nie działo teraz mały raz dziennie dostaje mleko 2 i tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Czytam Was regularnie ale nie mam nawet kiedy coś dopisać od siebie :) Jeśli chodzi o słówka to u nam króluje MAMA, MAMA, MAMA :) I NIEE ! Mleko 2 wprowadze po 18 czyli po jutrze i raz dziennie przez tydzień potem dwa razy dziennie a potem trzy (czyli wszystkie posiłki z butelki) Jeśli chodzi o nocnik to zaczynam się rozglądać za jakimś już i zacznę sadzać - mimo , że Lucynka sama jeszcze długo nie będzie siedziała :D U mnie... imprezowo ostatnio. Urodziny na raty robiłam i głooowa bolała :) Na początku września wybieram się do Bielska więc pozdrawiam jusial i jagnę! :) Mała agatka- gratuluje przełamania lodów z obiadkiem... pietrunia22- o której godzinie Ty się urodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dopiero znalazlam chwilke, zeby napisac. Jakub dzis pobil rekord jedzenia innego jak moje mleko, bo rano zjadl kaszke na moim mleku 20 ml oraz na obiad przecier jarzynowy jakies 25 ml i popil soczku na deser ok 10 ml. No nie wepchne Mu przecierz na sile, a cyca ciagnie chetnie i rosnie zdrowo. przeszlismy juz na rozmiar 80 :) Mala_agatka - no to pol roku karmilas, to nie jest malo. U mnie roznie z ta laktacja, jem kurczaka gotowanego i rosol i dzieki temu mam wiecej pokarmu. barbara_varvara - strasznie szybko ten nocnik.. Kubus reaguje na slowo TATA, jak mowie "tata, gdzie tata?" to szuka tate wzrokiem i jak znajdzie, to sie cieszy :) oluskaaa1 - ale sie usmialam jak Twoj Niunio potraktowal myszke :D Moj tak dzis probowal wyrwac kabel z taty laptopa :) Zauwazylam tez, ze moj urwisek nudzi sie juz swoimi zabawkami i woli np. tubke z kremem, czai sie na pilota czy telefon.. Ostatnio tez smieje sie glosno do psa i lapie go za siersc :P mała_agatka - Jakub tez chcialby juz biegac, jak go nosze na rekach, to przebiera nozkami, jak do biegu :) pietrunia22 - no ja tez mialam pierwszy okres b. skapy i bezbolesny ciekawe jaki bedzie drugi, ale czytalam, ze przy karmienu piersia takie wlasnie okresy beda... mam nadzieje. Wiola100 - u nas tez slowo NIE oraz cos jakby DIDIT, a jak jest spiacy moj krolewicz to sobie spiewa AAAUUUEEE :D i zasypia u mnie na raczkach w 5 minut - tak ma w dzien, bo wieczorem tylko przy cycu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) beatriks - ja jakby mały chcial to spokojnie mogłabym karmić bo mleczko było, tzn jeszcze jest. nie chciał i koniec! dosłownie jakby g ze skóry obdzierali tak krzyczał, a jak dałam butlę to spokojniutko sobie ssał :) no to niech ma tą swoją flasię :P moje dziecko nic nie mówi :( w sensie mama, tata czy nie. on gada po swojemu, króluje słowo "abli", "ablu", albo "pfyyyyy" :P :P :P "pfyyyy" zawsze mówi przy jedzeniu :D i całe jedzenie razem z pfyyy znajduje się na mnie :P ależ ma radość wtedy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko jest między 5 a 6 miesiącem. Barbara pracowałam w żłobku i pieluchy zmienialiśmy wg potrzeb dziecka przeważnie co 3-4 godziny ale byli rodzice co myśleli że na dobę zużyją 3 pieluchy. Moja jak miała 3 miesiące to gadała Aga a ma chrzesną Age i się każdy śmiał że ją woła. Oluśka moja podobnie traktuje myszkę łapie za kabel i podłoga, ostatnio wszystko rzuca. Nam pediatra powiedziała że dwa tygodnie przed skończeniem 6 miesięcy możemy wprowadzać i stopniowo zamieniałam jedną porcję 1 na 2 Agatka ostatnio byłam u koleżanki co ma córcię w wieku 2 lat i tak się mojej spodobała że wzroku z niej nie spuszczała i jak ta Gabrysia zaczeła skakać to moja śmiać się zaczynała i na rękach wariowała. Moja też lubi zabawę z pluciem jedzeniem a ostatnio nauczyła się tak smoczka wypluwać że go szukam pół metra dalej Pietrunia świetny pomysł z tym kisielkiem a mniej więcej na ile ml soku dajesz mąkę i ile zagotowujesz? Beattriks moja łapie telefon i do buzi a pilotem już się posługuje ostatnio tacie kanał zmieniła Z naszych słów to w płaczu mami i am, nie aga, agu, abu i samogłoski na wysokich dźwiękach co wychodzi jak skrzeczenie (ostatnio szwagier kupił sobie perliczki do hodowania i one tak skrzeczą jak moja Julka więc nasze dziecko ma ksywkę perliczka) Lena znowu się rozpisałam, eh to chyba przez to że siedzi się cały dzień w domu i nie ma z kim pogadać, chętnie bym już do pracy wróciła. Miłego weekendu chyba będzie gorąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola - podobno gdzieś koło 9:30. To faktycznie zbieg okoliczności że obie urodziłyśmy się w tym samym dniu i jeszcze dodatkowo mamy po 24 lata:) A ja dziś mam imieniny, ale oczywiście nikt o nich nie pamięta:(, zresztą jak co roku bo każdy później się tłumaczy tym, że są za blisko urodzin i że za dużo życzeń w jednym tygodniu bym miała:) hehe marcia na całego bobofruta daje 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej:) i na prawdę polecam, bo ja sama zjadłam ze smakiem:) a mój mały zastrajkował i powiedział że obiadu dziś jadł nie będzie, więc stwierdziłam że nic na siłe ja sie go prosić nie będę, zgłodniejesz to i zjesz ze smakiem i obiadek czeka aż młody zacznie marudzić że głodny:) u nas ze słówek to króluje EJE i DZIE śmieje się z niego że mówi jak Krecik z bajki:) buziaki miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrunia wszystkiego najlepszego. Moja na początku tygodnia strajkowała i prawie cały dzień na mleku była bo po kilku łyżkach zupy i deserku było plucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybacz za pytanie
Bubik-czy synek Twojej kuzynki nazywał się Tymuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll20
hej:) czytam was regularnie ale dopiero dzis pisze:) za dwa tyg moj Oskarek konczy 7 miesiecy. juz sam siedzi jak leci to sie podtrzymuje i zaczyna raczkowac:) dwa zabki na wierzchu i kolejny w drodze. jest batrdzo duzy ma 80 cm ;p mial przepukline pepkowa ale juz ja pokonalismy;) mów po swojemu cos tam i bardzo duzo sie usmiecha :) je bardzo ładnie i spi praktycznie cala nioc... a jak sypiaja wasze dzieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrunia22- ja wierzę w to, że dzień i rok w jakim się rodzimy wpływa na nasze niektóre cechy :) A nigdy nie spotkałam się z kimś kto się urodził w ten sam dzień co ja :) Ja o 1.25 się urodziłam. Lucynka marudzi już nie do zniesienia :/ Zęby chcą już na prawdę wyjść. Coś strasznego:/ syll- moja budzi się 2 razy ( ok 2 i ok 6 ) , najada się i idzie spać do ok 9. Jest nieźle :D Życzę miłej niedzieli dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Tomek ma przeróżne noce, czasem śpi ładnie, jak dziś (poszedł spać o 21, obudził się o 3 zjadł i spał do 6), czasem masakra, jak wczoraj (poszedł spać o 20.30, obudził się o 24, zjadł, kręcił się do 3 - bawił się, gadał, wymagał uwagi - zasnął, spał do 4 potem jedzenie, robił kupę, gadał, wymagał noszenia, zasnął o 6 i spał do 7.30). nie wiem od czego to zależy. niestety jak już mały zaśnie to duzy wstaje (jak wczoraj idealnie się wymienili :P i tyle pospałam). chłopaki na spacerze a ja piorę łóżeczko turystyczne :) planujemy we wrześniu wakacje to wyjęłam je i czyszczę :) u moich rodziców mam inne to jak w lipcu byliśmy to w tamtym spał, ale ono się podarło ostatnio i na wakacje go nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja zrobiłam ten kisiel z bobofruta .próbowałyście go? on praktycznie smakuje jak mąka...dałam 2 łyżeczki na duży bobofrut to tak ma być?nie jest zbyt smaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek wymyślił sposób na przemieszczanie :D lezy na plecach, podpiera się stopami i wyrzuca biodra w górę na tyle wysoko żeby się przesuwać na boki albo pełzać do tyłu. tylko główka mu przeszkadza bo leży przyklejona i co 2-3 ruchy musi się zatrzymać i ją unieść i przełożyć w inne miejsce :D upał! 30 st w domu! 37 na dworze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×