Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Czesć Wam. Ja na prawdę na chwilkę bo muszę się zbierać - jadę do Urzędu Pracy podbić książeczke ubezpieczeniową... nie lubię tam jeździć :/ Jutro wizyta u ginekologa , brrr :/ Zła jestem trochę bo wczoraj sobie zrobiłam depilację wąsika (robię regularnie) i gdzieś podrażnienia dostałam i mam mocno czerwone ,,na wąsach" :D Będę w saliku opadulowa jechać albo tapeta na twarz :) I Beatriks- ja słyszałam , że testy roi się w wieku 3 lat... Moja znajoma miała problem z córką też i czekała aż będzie miała 3 latka. Ale ręki nie dam sobie uciąć. I Aneczka- ja chyba z moją mamą przed Tv na sylwka albo siostra przyjedzie i ,,na sucho" posiedzimy :) Mój mąż ma służbę 24h w sylwestra :/ Taka praca :( I Ruda, Beatriks - ale u nas ze spaniem też teraz gorzej... :/ I Igła- oby to był koniec przebojów. I Gdzies nam mamadzieci uciekła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, noc u nas jak zwykle.. 5 czy 6 razy się budził i znów marudny ten mój Synuś, ale ziewa - to dobry znak :P Jutro ma być ocieplenie, +4stC, więc będę myła okna, bo dziś -4stC Wiola - moja dermatolog powiedziała, że testy robią nawet niemowlakom, jak pójdziesz prywatnie, ale nie są one wiarygodne. Dopiero jak dziecko skończy 6 lat powinno się je robić. igła - to dobrze, że już lepiej u Was. Rota, mówisz... będę musiała pilnować żeby Kubuś się z jakims przedszkolakiem nie spotkał :) Ruda_102 - może ten katarek od ogrzewania, od suchego powietrza? Zazdroszczę Ci tych nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) My po sniadaniu swiatecznym w przedszkolu :d Moj syn tanczyl i spiewal :d Ale bylam dumna! Zwlaszcza ze w domu nie chce niemieckiego powtarzac a tam pieknie cala piosenke z dziecmi i pania spiewal :D Nawet dosc wyraznie :) tomasio kochany, troszke plakal ok 10, bo to jego pora snu, ale potem sie zabawil i super sie bawil do 11.30 :) Wtedy wyszlismy i zasnal momentalnie jak tylko w wozku go polozylam :P I spal na spacerku az do 14 :) Potem wrocilismy, na szybko obiad i zabawa dalej :) I Moje pakowanie w lesie...A jutro wyjazd... I Ruda i tego chorowania po wyjadzach najbardziej nie lubie i to mnie przeraza w podrozy najbardziej! I Jagna fajny pomysl z ta sciana za kominkiem :D Dobrze ze jedna wyspka znalazla przyczyne :) I Aneczka - my na sylwestra sami z dziecmi bedziemy :) Maluchy zasna jak zawsze, my posiedzimy, i tyle :P I Beatriks ja tez czasem mam wrazenie ze musze sie rodzwoic, roztroic albo rozczworzyc :P Teg malego wszedzie pelno, ten duzy szaleje nie wiem czy nie bardziej od malego...Czasem nie wiem ktorego lapac :D a jak jeszcze sama cos robie to jest na prawde ciekawie :D I Igla super ze dziewczynki juz nie wymiotuja! I Wiola no tapeta na twarz i mozna jechac :D I Basiu ja bym sie w twojej sytuacji na kolejne dziecko nie decydowala teraz. Wiesz kolejna ciaza jest zupelnie inna od 1-wszej i moze byc na prawde ciezko! Bedzesz sama z Blazejem, maz daleko, mama ma mlodsze dzieciaczki, a niech ciaza bedzie zagrozona? Niech sie ze musisz lezec, albo isc do szpitala? Co z malym??? On jest jeszczce taki maly, nie zrozumie ze mama nie moze dzwigac, biegac, ze masz lezec,a co z nim? sam sie nie zabawi....Jak masz dosc pracy, bola plecy itp to idziesz na zwolnienie i masz wszystko w nosie a z dzieckiem? Nie powiesz "kochanie dzis nie bede cie nosic bo mnie boli". wiem cos o tym! Momentami plakalam w poduche z bezsilnosci, a nie bylo nikogo kto moglby mnie troszke odciazyc, isc na spacer z malym, czy pobawic sie zebym mogla polezec. A z mlodszym dzieckiem bedzie ci jeszcze trudniej.... Z premedytacja w takiej sytuacji na kolejnego malucha bym sie nie decydowala. Jesli bym wpadla to mowi sie trudno, dam rade, pokocham i podolam wyzwaniu,ale swiadomoie? Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszłam dzisiaj z dziewczynkami na spacer- W KOŃCU!:p Misia wygląda dobrze, Hania też już bzikowała, ale i dla mnie to jakaś odmiana:)Hania oczywiście nie chciała wracać do domu, mierzyła zaspy na podwórku frajda była ogromna:P (podeślę zdjęcia) I Agatka gratulacje dla Franusia występu! Basiu zgadzam się z Agatką w 100%. Wiadomo wybór jest Wasz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
igla widac ze dziewczynki mialy swietna zabawe a ty zdolniacha jestes, czpki jak ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
oluska twoj synek to taki maly przystojniaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez dzięki:) oj przy pierwszej to sie troszkę nagimnastykowałam:P a i powiem Ci, ze jak ogladałam na allegro takie bawełniane wiosenne czapeczki to postanowiłam sama uszyć- nie dam 30zł za taka czapkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
a mnie dzis dopadl kryzys wychowawczy, nie mam energii, nie wiem co poczac z Malą, nie wiem co jej dac jesc, mam okropny balagan i any sił na sprzatanie, chyba czekam na noc az mala usnie a ja zajme sie Sobą I wczoraj za to upichcilam sporo bo superprzepyszny piernik swiateczny z kwestiismaku i niemieckie pierniczki lebekuchen ktore tez wyszly smacznie ale jeszcze odmiekaja, w calym domu pachnialo korzennie linki jakby ktos chcial http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/piernik_wilgotny_szybki/przepis.html http://www.mojewypieki.com/przepis/lebkuchen Ten piernik polecam, robi sie go szybko i w jednym garnku bez zbednego trzepania i tp, napewno zrobie go na wigilie dla rodzicow. A pierniczki sa dosyc drogie bo idzie duzo miodu i migdaly i skorka pomarnczowa ale sa oryginalne w smaku, np mozna prezent komus zrobic. I My naszego Krąselka planowalismy i czekali az bedzie gotowe tzn ja troche popracuje . doczekam sie stalej umowy i zbudujemy dom, obecnie jestesmy 4,5 roku po ślubie. O nastepnym nie mysle na razie , najwyzej za jakies 4 ,5, 6lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja was doskonale dziewczyny rozumiem ale coja porardze na to ze czuje juz ze chce... zawsze marzylam o tym aby miec jedno po drugim.... nie wiem zobaczymy jesli nic nie wyjdzie nie bedziemy probowac.... mama mieszka ode mnie 10 drogi i ona w domu pracuje wiec mysle ze bym mogla liczyc w jakims stopniu na jej pomoc. Nie wiem moze tez chce tego dziecka aby nie miec czasu aby za mezem tesknic... Dzis od godz 5 mam braci na glowie bo mama musiala wyjechac na 1 dzien ,musialam ich do szkoly wyprawic,ugotowac obiad,odebrac az fajnie tak w "dom" sie pobawic:D nawet nie wiem kiedy mi caly dzien zlecial :) Błazej wczoraj sobie pierwszy raz nabil porzadnego guza podczas zabawy i teraz chodzi z siniakiem na czole. No ale pierwszy nie ostatni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja znowu jestem padnięta, niemiałam nawet czasu usiąść i coś napisać, Wiktor prawie całą noc niespał tylko marudził i płakał to chyba od tych zebów co mu przebily na górze, u nas dziś było -10 więc i na dwur niemogłam z nim wyjść, dobrze że mąż miał wolne to sama córke zaprowadziłam do przedszkola. Troche bylismy na zakupach troche posrzatałam ale niemam siły już na nic. Ciekawa jestem jaka będzie dzisiejsza noc oby chociaż trochę pospał. I mamabłażeja - ja też zawsze marzyłam żeby mnieć jedno dziecko po drugim wyszło troche inaczej bo są 4 lata różnicy, ale jeśli czujesz że dasz rade to trzymam kciuki. I igla.z.nitka - dobrze że dziewczyny już wyzdrowiały u nas rota już przeszedł z jakieś 2 tygodnie temu cała nasza 4 chorowała ;( I ruda102 - u nas też mamy taki dziwny katar raz jest potem go niema, ale kupiłam te krople z polecenia zobacze czy zadziałają . I Życzę miłej nocki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy u mnie znowu kiepska noc od 22 do 1 w nocy spał ładnie później jak zwykle płakał to napewno te zęby , strasznie sie męczy, niespalismy do 4 rano ;( Nikola znowu ma kaszel. Dziś jestem sama mąż w pracy to pewnie nic nie zrobie ;( Wiktor jest strasznie marudny. POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
U nas juz druga ladna noc. Jestem zdumiona jak to male juz wzystko rozumie i kojarzy. Troche mnie to stresuje botrzeba uwazac jakie komunikaty sie do niego wysyla. Bo jest roznica gdy sie mowi: "nie idz, bo sie (napewno) przewrocisz" a slowe "uwazaj bo tam mozna sie przewrocic", albo staram sie pilnowac bo zdarza mi sie mowic do niej: "czy teraz mama moze sobie zjesc w koncu", narazie jeszce nie grozi niczym ale jak sie przeciagnie do wieku 2lat np to mi odpowie "nie, nie moze bo musi sie ze mna bawic" - tak bylo kiedys w superniani. I Moja mala powtrarza dzwieki niektorych zwierzatek co ja uczymy ogladajac ksiazeczki, umie zrobic konia - parska buzia pprrr, pszczolki to juz od dawna robia "buuu" czyt. bzz, a pieesek robi "ło ło" czyt hał hał powtarza czynnosci ktore jej pokazuje np granie na cynbalkach, uderzanie mlotkiem w kaczke, glaskanie i calowanie misia jak jej wpadnie zabawka pod luzeczko to sie kladzie i siega przylapana na grzebaniu w szufladzie zatrwaza sie i robi niewiniatko ciagle komunikuje sie wzrokiem, pyta w ten sposob czy wolno albo co mama na to rozumie jak jej czegos zabraniac , wie jak jej mowie to nie do jedzenia ale w przypadku papieru nie slucha sie i jak tu mozna mowic o nieswiadomosci I Na poczte poslalam moje wyroby Barbara to teraz czekamy z toba na nowiny Łikend więc na forum próznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
My siostra zrobila testy alergiczne synkowi w wieku ok 5-6 miesiecy, w testach wyszlo uczulenie na bialko kurze. Synek sisotry juz od 2-3 tyg zycia mial na cialku duzą alergie, szczegolnie policzki, strupki sie robily. Obecnie ma roczek i od kilku mies ładnie juz skora wyglada, siostra moja nadal uwaza na to co je bo nadal karmi i nie daje małemu jajek. Smarowala go najpierw eemolium, potem olejem lnianym, czasem kapala w wywarze z platkow owsianych. Dodatkowo podaje wapno w syropie i mysle ze tutaj duza zasluga tej porcji wapna bo dziala antyalergicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
dziecko mi spi od 14...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!! :) u nas sypie od wczoraj snieg wiec czekam az sie troche rozjasni i zabieram Błazeja na sanki :) juz od wczoraj stoja przygotowane :) potwierdzam wapno działa antyalergicznie,cala ciaze pilam wapno z firmy zdrovit bo jestem alergiczka i sie omeczylam w sezonie letnim :/ a ja porusze temat odnosnie szczepionek.... mam znajoma co szczepila corke 3 letnia na rota platnie i teraz zaluje. Juz 2 razy z mala lezala w szpitalu. Moja mama nie szczepila moich braci i ze starszym raz wyladowala w szpitalu jak jeszcze nie chodzil . Wczoraj moj mlodszy brat mial organozowane urodziny w sali zabaw i Błazej oczywiscie byl w raju:) bawil sie w basenie pilek,ogladal jak dzieci biegają :) pozniej podesle zdjecia bo musze pojsc zgrac z mamy aparatu :) teraz podesle z wujkiem w wannie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dzisiejsza noc o wiele lepsza ;) obudził sie tylko 2 razy dostał cyca i usnoł . I inez - jak czytam o Twojej córeczce to aż się martwie o moejgo synka on mimio mówieniak jak robi piesek kotek itp nie powtarza nie umnie pokazac tez gdzie konik, całoac misia itp może dlatego ze on jest z 27 wiec jest pare tyg młodszy to dla takich dzieci sporo. Ale jak sie mówi nie ruszaj i nie wolno to troche rozumnie zazwyczaj nie rusza. Ale jak cos rozrabia to patrzy na mnie i mówie nie nie ale swoje robi heh. I mamablazej a w jakim wieku masz braci? Moji młodsi bracia tez byli szczepieni na rota i tata tez zaluje, ja nie szczepiłam i obeszło sie bez szpitala. I W jaki sposób wy sobie te zdjecia przesyłacie przez maila? Też bym z chęcią zobaczyła wasze pociechy. Pzdrawiam i miłego dnia życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka u mnie bracia sa w wieku 7,10 lat :) a co do poczty to: luty2012@interia.eu napisz maila a ja ci wysle haslo badz inna mama :) dodaje na poczte zdjecia z wczorajszej sali zabaw dla mam ktore nie sa na facebooku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
Aneczka zgadzam sie ze w tym wieku co sa nasze dzieci 3-4 tygodnie robi roznice. moja urodzona w 40tym tygodniu i z poczatku lutego wiec dzieci z konca lutego maja jeszcze czas. I uwazam ze trzeba dluzej popisac z nami zeby miec dostep do maila, ja nie mialam smialosci pytac o haslo po kilku postach ale nie ja tu rzadze, nie chce tez nikogo obrazic 9(jakby co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinez
barbara Blazej to slodziak, przystojniak , a to Tyjestes? - laska, bardzo ladne wlosy masz, to naturalny kolor bo synek ma taki sam,,? wujek tez niczego sobie :)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez ja nie pytałam o hasło tylko pytałam o to w jaki sposób oglądacie zdjęcia, i dla Twojej informacji nie napiszę do mamybłażeja żeby mieć te hasło, nie jestem jakaś nienormalna poprostu lubie dzieci i chciałam zobaczyć pociechy mam z którymi pisze, od samego początku widze że nie jestem tu mile widziana, przykro że po kilku postach już mnie oceniasz. Trudno. Miło było z Wami popisać. Życzę Wesoły Świąt i szcześliwego nowego roku. Cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny przystancie !!! sama zmiana z pomaranczka na czarną swiadczy o tym ze nasza nowa kolezanka traktuje powaznie to forum !! inez wloski mam farbowane,rozjasniane bo z wiekiem mi ciemne sie zrobily :) ale jak bylam malutka w wiekusz Błazeja to wlasnie takie jasniutkie mialam :) nawet po moim mlodszym bracie widac ze my z "jednej krwi" bo same blondy :) Aneczka dodaj swoje zdjecia !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wpadłam na chwilke Aneczka2007_0- nie ma co porównywać dokładnie rozwoju naszych dzieci, każde jest inne i każde rozwija sie inaczej. Mam dwie córki i każda jest inna, inaczej sie rozwijały/rozwijają mimo, że rodziców maja tych samych! Napewno Twój synek w swoim czasie wszystkiego się nauczy, zobaczysz!:) jeszcze cię nie raz zaskoczy! I ja też daje to wapno i ta porowatość z buźki zaszła:), ale ucho? nie podoba mi sie:O, nocki u nas ok! I inez kurde ten kot jest super, i duzo pracy napewno Cię kosztował, aaaa piernik smakowicie wygląda:P Gratulacje dla córeczki za takie postępy!brawo! Marcelinka tez dużo rozumie, kiedys pytam" Misia gdzie jest smoczek?" a ona poraczkował i znalazła:) I Basia tak! Błażejek to uroczy chłopczyk! a Ta super laska- szczuplutka i w ogóle fajnie wygladasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabłażeja- nie traktuje forum poważnie, chciałam tylko miło porozmawiać i poznać nowe mamy. zreszto nioe pisałam nigdy na żadnym forum to też niewiem kiedy i jak zmienia się pomaranczowe na czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki. Nie mam weny teraz czytać dokładnie wszystkiego (głowa boli po wczoraj :) ) ale ostatni wątek mnie zmobilizował do napisania :) I Aneczka- po pierwsze to dlaczego rezygnujesz z rozmowy z nami z powodu zdania czy opinii jednej dziewczyny w dodatku ma nick pomarańczowy nadal...;) (bez obrazy inezz) :) Jeśli lubisz z nami pisać i dzielić się opiniami i przeżyciami to rób to bo masz do tego prawo tutaj. To miejsce publiczne i chociaż ja byłam za zamknięciem forum po chamskich wtrącaniach się ,,pomarańczowych" to fajnie, że się dołączyłaś. Daj się nam poznać , podeślij jakieś zdjęcia na ten adres mailowy i już wszystkie dziewczyny będą pewniejsze :) Nie to, że jestem przewrażliwiona ale pomyśl- jakiś pedofil naprzykład może tu dołączyć potem chciałby na naszą pocztę wejść i oglądać zdjęcia naszych dzieciaków... A te zdjęcia są takie prywatne - chyba nawet w wannie są zdjecia robione. Myślę, że inezz nie miała nic złego na myśli :) Chodziło właśnie o taką prywatność na tej poczcie :) Ale podeślij coś swojego :D I Jak wspomniałam wczoraj byli u mnie znajomi i do 3 siedzieliśmy :/ Lucynka spała o dziwo do 4 a zawsze ok 12 się budzi na jedzenie... Ja spałam w drugim pokoju a mąż opiekował się naszą pierworodną :) A niech i on zobaczy jak czasem jemu się zdarzy zabalować ja muszę całą noc sama jak on głośno chrapie w drugim pokoju! :) Ojjj moja głowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem może wejde coś napisze, rozumniem że sie boicie też bym się bała, ja nie myślałam że trzeba jakieś hasło myślałam że na fb może macie konta. Rzeczywiście krótko się tu udzielam więc inez miała prawo tak zareagować. I mamablazej- źle zrozumniam/odczytałam Twó wpis, forum traktuje poważnie ale trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda_102
siedz Aneczka tu z nami i nie przejmuj sie niektorymi wpisami. nie wiem co inez miala na mysli, mowiac ze trzeba dluzej sie udzielac. niby ile? jak dlugo? i kto mialby to osadzic? jesli dziewczyny, zreszta "weteranki" tego forum, zdecydowaly, ze podadza Ci haslo to wszystko gra. l ja, wybaczcie, zostaje na pomaranczowo:) i zeby bylo jasne, mimo tego, ze nie jestem na czarno-traktuje forum powaznie. l mala agatka jak podroz? daj znac czy dotarliscie szczesliwie na miejsce? l uuuu Wiola, to grubo musialo byc:) udanej kuracji zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka !! jesli chcesz dolaczyc do naszego konta na fb to wystarczy wpisac luty 2012 i znajdziesz tam prawie kazda mame :) pisz do nas bo az milo ze nas lutowek jest tak duzo co rozmawia ze soba :) a co do mojej wygladu to musze przyznac ze pracuje nad soba od wrzesnia :) mam jeszcze 3 kg do straty do wagi wymazonej. Zawsze mialam kompleksy bo jak bylam mloda to bralam sterydy,wozek inwalidzki mi grozil. Bardzo duzo przyczytylam.,. straciszam prawie wszystko po odstawieniu sterydow. Kolejny skok wago przyszedl mi wraz z tabletkami anty,ponad 20 kg:/ Przez te skoki wagi teraz bardzo sie pilnuje. Cale zycie pewnie bede na diecie ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za hasło :*:*:*, wysłałam zdjęcia ale coś popierdzieliłam i nie wiem czy można je obejrzeć..:(( Wasze dzieciaki(wszystkie) są cudne!!! mamablazeja lasssssssska , zazdroszcze zwłaszcza że ja znowu tyję:D :D Wiola -wieszak jest śliczny;-)he;-) Tak jak pisałam wyżej ja tyję i czekam na kolejnego chłopca he , ehhh a dalabym sobie rękę uciąć że to dziewczynka będzie ;-) ale cóz.. będzie taniej nie?;-))) Poźniej napiszę więcej, lecę do małego;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×