Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sheisnot

WRZEŚNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość Kasia22.....
A ok :) rozumiem.. heh. Nie mogę jakoś tego ogarnąć u siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ,wlasnie jak jest w POlsce czy trzeba tez sie meldowac na porodowke ,jakis okres przed porodem czy nie trzeba ...Najlepiej przedzwon sobie do szpitala ktorego wybralas i zapytaj Ide zaraz polozyc spac mojego synusia ,a pozniej jakis obiadek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
witam! dzisiaj byłam na zakupach i kupiłam parę śpioszków kaftaników bo mam ful body i pajacyków kurcze te dziecięce ciuszki są takie słodkie:) ja to bym się już chętnie rozpakowała ale jeszcze troszkę za wcześnie i strasznie boje sie porodu a nawet jeszcze szpitala nie wybrałam:) i wogóle jestem zielona nie wiem jak ja sie spakuję do szpitala:P:P witam nową wrześnióweczkę:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
A wybrałyście już z jakiej marki będziecie dzieciom kosmetyki kupować ?? Ja byłam dziś w aptece i dostałam kartę rabatową na produkty dla mam i niemowląt. Myślę, że się opłaca. Są tam np. produkty firmy AA seria Ja i Mama. I pieluchy Happy New Born z wycięciem na pępek.. To jest Apteka Dbam o Zdrowie jakby któraś chciała na to spojrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za tak miłe powitanie!!! mam 28 lat (tzn skończę 5 sierpnia) i jestem z Kraśnika (koło Lublina) moja dzidzia będzie się nazywać Maja. Jest to moje pierwsze dzieciątko i okropnie się boję, ale widzę że tutaj solidarnie we wszystkim się wspieracie super!!! A czy któraś z was chodzi do szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamusie! ja sie czujesz? ja już mam ful ciuszków dla mojego maleństwa pajacyki kaftaniki body śpioszki do wyboru do koloru:) kasia ja sie właśnie zastanawiam nad kosmetykami i może sie skusze na ta twoją aptekę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........Wiek....Skąd......Termin Porodu......Plec/Imię Paulina2409........?.........?...................2/09.... ..dziewczynka zapamietam_cie........?.......?................4/09...... dziewczynka babysol..............?..........?..................5/09..... .dziewczynka sheisnot..............?..........?.................7/09.. ......CHŁOP miki90...........21........Puławy...............14/09.. ....Kacperek mamade..............?..........?................15/09....... .chłopiec iza19_02.........25......Gródek..............16/09...... .Dominika marcia1983........?...........?.................18/09.... ...dziewczynka randomLady......23...Torun/Lethbridge......22/09........dziewczynka jimjam.............29.....Rybnik/Niemcy......24/09..... ...Oliver Kasia22........22.......Wrocław..............25/09...... .....Agatka dertalexiarka.............?..........?...........25/09...... ..dziewczynka 782651..............?..........?..................26/09.. ......dziewczynka? xxxDOTKAxxx..............?..........?.........29/09...... ..chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Nick...........Wiek....Skąd......Termin Porodu......Plec/Imię Paulina2409........?.........?...................2/09.... ..dziewczynka zapamietam_cie........?.......?................4/09...... dziewczynka babysol..............?..........?..................5/09..... .dziewczynka sheisnot..............?..........?.................7/09.. ......CHŁOP miki90.............21........Puławy.............14/09.. ....Kacperek mamade..............?..........?.................15/09....... .chłopiec iza19_02..........25......Gródek..............16/09...... .Dominika marcia1983........28.........Kraśnik..........18/09........Maja randomLady......23...Torun/Lethbridge......22/09........dziewczynka jimjam.............29.....Rybnik/Niemcy.......24/09..... ...Oliver Kasia22...........22.......Wrocław..............25/09...... .....Agatka dertalexiarka.............?..........?...........25/09...... ..dziewczynka 782651..............?..........?..................26/09.. ......dziewczynka? xxxDOTKAxxx..............?..........?.........29/09...... ..chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Ja do szkoły rodzenia miałam zamiar iść, ale na zamiarach się skończyło.. Jak już znalazłam fajną to zbyt daleko i terminy mi nie pasowały.. Najbardziej zależało mi na poznaniu jakichś ciężarnych z mojego miasta, więc w zamian chodziłam na Aqua-Aerobic. Dawno w sumie nie byłam i muszę sie w końcu zebrać, bo zostały mi dwa wejścia na karnecie :P Miki90 a która linia tych kosmetyków Ci się spodobała ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia wiesz ja miałam kiedyś krem na rozstępy z AA Ja i Mama i wiem ze sa fajne ale widze ze produkty z Canpol sa fajne i nie drogie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki 90 dobrze się czuję, poza bólami kręgosłupa i męczącą bezsennością. Ja wczoraj byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia - oglądałyśmy oddział, uczyłyśmy się oddychać i przy okazji dowiedziałam się że jest coś takiego u nas - metoda łagodzenia bólu - oddychanie gazem rozweselającym. U nas w szpitalu nie ma niestety znieczuleń - tylko metody naturalne, aromaterapia, wanna z wodą piłki itd. Czy słyszałyście coś o tym gazie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Obejrzyj sobie na vod.onet.pl "cud narodzin" - ogólnie POLECAM WSZYSTKIM PRZYSZŁYM MAMOM :D tam w tym serialu, bo jest tego kilka odcinków stosują właśnie taki gaz rozweselający..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! to i ja dolacze :) jestem w 34 tygodniu ciazy, mam 33 lata. Mieszkam w Finlandii. jest to moja pierwsza ciaza, bedzie synek - Niko :) - maz Fin wiec i pierwsze imie jest finskie. czuje sie super. od dzis wielkie sprzatanie domu, mycie okien itd. Termin mam na 9 wrzesnia wiec juz pora na przygotowania. Pokoik dla synka prawie gotowy, ciuszkow jeszcze nie kupilam zadnych, mam kilka uzywanych od kolezanki. Zaraz jak skoncze sprzatansko to zabieram sie za zakupy. Dylematow mam milion! Nie wiem np. jak ubierac synka we wrzesniu na spacery. Planuje mu kupic taki fajny kombinezonik w HM i becik do wozka. Podam Wam link do sklepu, co sadzicie? http://www.hm.com/fi/subdepartment/KIDS#Nr=4294943546 ten kombinezonik planuje do konca pazdziernika zakladac, rozm. 56-62. A potem wiekszy becik. Tu, w Finlandii dostaje sie z finskiego zusu pieniadze albo paczke z zestawem startowym. Ja wybralam paczke, ciuszki sa przepiekne, ale wiekszosc w duzych rozmiarach, np 70-74. Mam piekny kombinezon na zime, rozm. 70, wiec pewnie przed lutym nie zaloze go synkowi. Wiec wymyslilam ten becik i polarkowy kombinezon. Nie wiem czy dobrze kombinuje, jestem kompletnie zielona w tych sprawach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Witaj :) Śliczny ten kombinezonik :P Ale myślę, że go będziesz używała dopóki mały Ci z niego nei wyrośnie, bo wygląda na bardzo cieply, a przecież do tego na pewno jakąś kołderkę do wózka czy śpiworek będziesz wkładac :) I nie kupuj na zapas, bo szkoda pieniędzy jak maly okaże sie długi :) Więc zainwestuj w jeden a następny bedzie ten co juz masz na 70 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, ja sobie slodko spie a tu na forum wszyscy buszuja :D Witam nowe wrzesnioweczki - lepiej pozno niz wcale hehe :) Iza, ja tez mialam identyczny dylemat,bo mieszkam w mniejszej miejscowosci tymaczasowo i mam szpital po drugiej stronie ulicy - rzut beretem. Jednak to jest maly szpital i , nie daj Boze, cos by sie dzialo to nic nie zrobia,bo nie ma specjalistow. Tak wiec wybralam porzadny szpital i tez 60 km musze dojechac. Tyle, ze tu w Kanadzie mamy takie drogi, ze w 25 min jestem w szpitalu. Dzisiaj o malo zawalu nie dostalam - codziennie rano jak sie budze mala zaczyna mi wariowac w brzuchu. Dzis rano cisza. Ani jednego kopniaka, no nic. Wystraszylam sie, poszlam napic sie soku. Leze, potrzasam troche brzuchem nawet - a tu nic! Zero ruchu! Po chwili jednak czuje jakies male ruchy - mala czkawke dostala. I wtedy dopiero sie rozkrecila z kopniakami :) Ufff... tez macie takie schizy czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina2409........?.........?...................2/09.... ..dziewczynka zapamietam_cie........?.......?................4/09...... dziewczynka babysol..............?..........?..................5/09..... .dziewczynka sheisnot..............?..........?.................7/09.. ......CHŁOP aurinko to ja.....33.......Finlandia...........9/09.........Niko miki90.............21........Puławy.............14/09.. ....Kacperek mamade..............?..........?.................15/09...... . .chłopiec iza19_02..........25......Gródek..............16/09..... . .Dominika marcia1983........28.........Kraśnik..........18/09..... ...Maja randomLady......23...Torun/Lethbridge......22/09.......Emma jimjam.............29.....Rybnik/Niemcy.......24/09..... ...Oliver Kasia22...........22.......Wrocław..............25/09... ... .....Agatka dertalexiarka.............?..........?...........25/09...... ..dziewczynka 782651..............?..........?..................26/09.. ......dziewczynka? xxxDOTKAxxx..............?..........?.........29/09...... ..chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam kilka spiworkow, jeden jako gratis do wozka nawet dostalam :) wozek kupilam w PL bo tutaj sa strasznie drogie i niezbyt funkcjonalne jak dla mnie. Ja chcialam ze skretnymi przednimi kolami, Mam tez z tej paczki wielki spiwor i jeszcze jakis, juz nie pamietam. Musze przejrzec co mam. To moze na razie kupie ten polarkowy, puszysty kombinezon na 56-62. A becik najwyzej dokupie. dzieki za rade! :) kurcze, wiecie co? czuje sie jak inwalida. Normalnie jak robilam generalne sprzatanie to szlam jak burza. A teraz idzie mi jak krew z nosa, powoli, co rusz musze odpoczac, mialam 2h drzemke w ciagu dnia. Mam nadzieje, ze skoncze do konca przyszlego tygodnia. Dzis mialam wizyte u pielegniarki (tu ciaze prowadzi pielegniarka) i wyszla mi niska hemoglobina (117 byl wynik). Moze dlatego jestem taka ociezala i spiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Macie :P Np. dzisiaj.. też mówię do mojego Tomasza, że mała coś leniwa dzisiaj, a on - to dobrze, niech da mamie wreszcie odpocząć :) hehe. Ale fakt - lepiej jak kopie aż cały brzuch sie trzęsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
To i tak się ciesz, że tyle możesz :) Ja ostatnio mam problem z odkurzeniem całego mieszkania, a nie jest za duże.. No już nasz organizm jest dość długo przemęczany i jeszcze trochę będzie to nei ma co sie spodziewac, że będziesz miała siły na tyle co wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwielbiam jak mnie kopie :) Tylko, ze jak ktos chce poczuc jej kopniaki i przyklada reke to jak na zlosc przestaje. A co tam, nie bedzie sie popisywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w niedziele wrocilam z tygodniowego wypadu na francuska riwiere :) moja mam smieje sie, ze jestem straszny twardziel. Ale moze dlatego, ze przytylam 10 kg i mam maly brzuch. Pewnie jakby moje wymiary byly wieksze to inaczej wszystko by wygladalo :) ogolnie nie potrafie sie przestawic na ciaze, latam jak maly motorek. Moze po porodzie siade na przyslowiowej dupie, bo chce zawalczyc o cesarke. Ale w tym cholernym, nastawionym na nature kraju, bedzie ciezko. Echhhh zycie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
u mnie podobnie, pewnie dzieci czują nasze napięcie i przestają kopać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurinko to ja - masz dostep do jakiegos znieczulnia podczas porodu? Jak to jest w Finlandii? Ja bede brac epidural. PS. nazwa Twojego kraju mi sie dobrze kojarzy :D :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
a czemu chcesz cesarkę ? Ja np będę zapierać sie rękami i nogami, żeby nie mieć cesarki :) Dam radę SN :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to liczę, że będe miała krótki i łatwy poród, może trochę zbyt naiwnie, ale lepsze takie nastawienie niż banie się :) Po prostu - DAM RADĘ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, naprawdę zaczynam się już martwić o Dagę :/ miała iść tylko na weekend a mamy już środę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieje, ze dam rade wziasc te znieczulenie, bo wszytsko zalezy od rozwarcia z jakim dotre do szpitala. Patrze tez tak na to, ze kobiety rodzily od wiekow i jakos wszystkie(albo przynajmniej wiekszosc :D ) porod przezyla, wiec czemu my nie mamy dac rady? Damy rade :D Kasia, to Twoje pierwsze dziecko tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak :) Pierwsze, które zobaczę :) Ale mam jakieś tam doświadczenie w opiece nad maluchami, bo moje siostry mają po dwie córki.. tylko, że to tak dawno było, że mi sie pozacierało wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×