Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sheisnot

WRZEŚNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ja miałam teraz w ciąży zgagę jak na razie tylko dwa razy i to pierwszy raz w życiu tak to nie miewałam,brat mi kiedyś powiedział,że kwas trzeba zabić kwasem czyli zgagę można zabić sokiem z cytryny lub samą cytryną trochę w to nie wierzyłam ale jak mnie tak strasznie paliło to stwierdziłam a co przecież cytryna to nic strasznego(a poza tym bardzo lubię cytrynę:)) no i chwilka minęła i jak ręką odjął!!!:) przeszło do strzału!,więc za drugim razem zrobiłam tak samo i też pomogło więcej okazji nie miałam i całe szczęście:)na mnie sok z cytryny zadziałał możecie spróbować może akurat Wam też pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleka nie pić... w szpitalu na patologii dają mleko... a zgagę lekką miewam i się nie przejmuję, żadnych tabletek, nie będę się faszerowała, taka jestem. paulina, nie wiem jakby co trochę cytryny walnę sobie, dzięki za info!! :) :* a ja dziś odkryłam że wysokie cukry mam po...MLEKU kozim!! 6tygodni odkrywania, żadne chleby nie podnoszą tak... może młody ma uczulenie i to jakoś działa?!? NIE WIEM, dziś zgłupiałam...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zgagi też mam często, ale jakoś próbuje ją czymś zagryźć.. Ta noc była okropna!! Koleżanki poszły sobie o 23ej, a ja położyłam się spać, bo mnie głowa bolała. Ale tak mnie bolała, że nie mogłam zasnąć.. O 2 w nocy robiłam sobie jajecznicę, czytałam książkę i z totalnego zmęczenia zasnęłam. Obudziłam się godzinę później i znowu to samo. Zasnęłam w końcu o 4.30. Wstałam przed 12tą. A w nocy wzięłam 2 tabletki przeciwbólowe. Nie wiem co by było, gdybym nie wzięła. Teraz jakoś zbieram się do kupy. Głowa dalej boli, ale to chyba już z przemęczenia. Od tygodnia zauważyłam włąsnie, że jak ścisnę sutki to leci mi przezroczysty płyn. Tak, wiem, to siara. Póki co sama jeszcze nie wycieka :) Moja Agatka w 23 tyg była ułożona pośladkowo, ale na ostatnim USG ułożyła się już do porodu SN. I tak jak już pisałam wcześniej będę zapierać się nogami i rękami, żeby nie rodzić przez CC, no ale chyba, że będzie coś zagrażało dzidzi lub mi. Komoda stoi już złożona w sypialni. Ciuszki tam wszystkie które mam to tam wrzuciłam. Ale póki co muszę kupić proszek do prania dla Małej i się zacznie :) Zaczynam 33 tydzień :) Jeszcze cały sierpień na pewno przechodzę, ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasi lekarze prowadzący ciążę skierowanie, robili lub będą robić posiew na paciorkowce ???? Dowiedzcie się i jakby co to róbcie na własną rękę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chciałam o tym mówić, bo mi trochę głupio, ale dziś już nie daję rady. jak radzicie sobie z hemoroidami? kurczę już nawet siedzieć nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś posiew miałam robiony. a hemoroidy to ma mój facet :) niestety mi nic z sutków nie leci a przecież to nadchodzi 36tydzień...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza nie ma powodu by Ci było głupio to naturalne, że mogą wychodzic hemoroidy zarówno w ciąży jak i bez niej. Mi wczoraj się pokazał bo ostatnio mam dziwnie rzadki stolec i tak mnie bolał odbyt że wzięłam posterisan H krem zaaplikowałam sobie i mam spokój dzisiaj choć dzisiaj też byłam w toalecie nie czuję już bólu. Ale zrobiłam tak po raz pierwszy w ciązy bo ten lek jest wyłacznie na receptę a i jest na sterydach więc nie bedę go już stosować pójde do lekarza jeśli to się powtórzy i poprosze o coś na złagodzenie bólu. Co do siary to mam ją już od 6 miesiąca ale też tylko jak przycisnę sutek prawej piersi, znowu na drugim sutku sama wychodzi nie wiem kiedy i granuluje się w takie żółtawe drobinki. Co do zgagi to rzeczywiście słyszałam, że kwasy powinno się zwalczać kwasami więc też spróbuję wody z cytrynką a nóż poczuje ulgę :) Dobrej nocki dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie co to za badanie na posiew? Nazywa się ono GBS może? Jeśli tak to ja już je mam zrobione ginek wziął mi wymaz i zawiozłam do sanepidu i zbadali mi to. Wynik wyszedł, że coś wyhodowano bo niby tak powinno być ale to tylko informacja dla szpitala, zeby w razie czego podać mi antybiotyk w czasie lub przed porodem, nie wiem dokladnie o co chodzi musze o tym poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detralexiarka
mnie robili i niestety wyszed pozytywny, juz 2 opakowanie antybiotyku uzywam i w srode mam ponowny wymaz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój gin wie o moim problemie. ale mówi że sama mam iść do apteki. na szczęście wizytę mam już w środę to go poproszę żeby wypisał coś na receptę. też już któryś dzień z rzadki stolec. i dziś wyszedł mi ogromny guzek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście nie mam problemu z hemoroidami, póki co.. heh. Ale współczuję. Domyślam się, że sprawia sporo bolu. Mi moja lekarka będzie robić wymaz na następnym badaniu. Ja wcześniej o tym w ogóle nie słyszalam. A chodzi o to, że kobieta w ciąży jest bardziej narażona na bakterie (paciorkowce). Najczęściej zdażą się, że ta kobieta jest tylko nosicielem i nie musi się leczyć. W ciąży jest to o tyle niebezpieczne, że przy porodzie SN można zarazić dziecko. Dlatego własnie około 36 tyg pobiera sie wymaz z pochwy i robią posiew. Czyli w laboratorium hodują bakterie z tego wymazu. I to co wyjdzie (powiedzmy jakiś tam zagrażający dziecku paciorkowiec) zostaje poddany różnym antybiotykom. Robią antybiotykogram tej bakterii, żeby wiedzieć dokładnie na jaki antybiotyk bakteria jest wrażliwa. I jeżeli kobieta jest tylko nosicielem antybiotyk zostanie podany dziecku od razu po porodzie. Tak mi to wytłumaczyła moja ginekolog. Nie wiem czy ją w 100% zrozumiałam, ale przekaz jest taki JEST TO BARDZO WAŻNE BADANIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny! Wlasnie wrocilam z wesela - nad wyraz nudnego, bez alkoholu, muzyki no i skonczylo sie o 8 wieczorem.... Nardobilam czytanie, ja mam problemy z zaparciami i czasem lekko krwawie przy zalatwianiu sie. Mala ulozona jest glowka w dol od dluzszego czasu i kopie matke po zebrach. Zgage tez mam czesto, slyszalyscie, ze podobno jesli macie czesto zgage to oznacza duzo wloskow u dziecka? Ide sie polozyc, u nas tak goraco, ze idzie zdechnac eh. Do jutra wrzesnioweczki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! Współczuje tym, które męczą się z hemoroidami. Ja na szczęście tego nigdy nie miałam i teraz też wszystko ok. Siary też nie mam w ogóle wydaje mi się, że piersi mało mi się powiększyły, a weszłam w 34 tydzień. Jejku tylko żebym nie miała problemów z laktacją :-(. A czy mogę się was zapytać ile przytyłyście do tej pory bo ja się trochę martwię, że za mało ok 7 kg. Pogoda znowu pod psem u mnie leje drugi dzień :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, marcia1983 ja jestem w 36 tc i przytyłam już 16kg ale po mnie tego nie widać bo byłam szczupła trochę zgrubły mi nogi i pupa:):)no i po buzi jestem większy "pucuś" niż przed ciążą ale dobrze się z tym czuję:)nawet mogło by mi parę kilo zostać po urodzeniu ale nie liczę na to bo jak się czegoś chce to tak nie będzie:) myślę że to nie ma znaczenie czy przybrałaś 7,10 czy 15 kg bo to tez na pewno zależy od organizmu:)ważne żeby z dzieckiem było wszystko ok żeby miało odpowiednią wagę bo to w końcu ono rośnie a nie Ty:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posiew posiew jakiś miałam ale to było w 34tc na izbie mi wsadzali patyczki ...:P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 33 tydzień i przytyłam 8 kg, 4 kg przez 6 miesięcy i następne 4 kg w ostatnim miesiącu. WYSPAŁAM SIĘ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcia, też sie boje o brak pokarmu...36 tydzień nadchodzi a ja NIC!! ale mama mówi, że też nie leciało jej więc luss... a co do tycia to 7kg to mało, ale jak dziecko ma w normie wagę i nie chodzisz głodna to ok. DZIECKO PIERWSZE SIĘ ODŻYWIA na szczęście...:) odkąd jestem na diecie z powodu cc schudłam 2kg i waga stanęła. ale nie chodzę głodna, jem takie ilości że szok, a i sądzę, że będę wyglądała z powodu tej diety po porodzie lepiej niż przed :) a byłam ...o jakieś 3kg za duża moim zdaniem. random,....proszę cię..."slyszalyscie, ze podobno jesli macie czesto zgage to oznacza duzo wloskow u dziecka?" no jak to nie zabobon to ja nie wiem... bałabym się zapytać gina, zjebałby mnie pewnie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! marcia1983 zgadzam sie z paulinka nie ważne ile przytyjesz ważne aby z dzidzą bylo wszystko ok. ja jestem w 34tc i mam ponad 10kg do przodu:) byłam w piątek u lekarza dzidzia sobie rośnie ja też:P dalej muszę brać żelazo i waśnie miałam pobierany wymaz na posiew i dostałam skierowanie na krew i mocz:) jeśli chodzi o siare to mam już od miesiąca ale jak narazie sama nie ucieka tylko jak przycinsę sutek:) u nas pogoda paskudna weekend deszczowy i wogóle jakiś nudny dobrze ze przynajmniej mój misiek wrócil na weekend to nie musze siedzieć sama:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detralexiarka
wlasnie wrócilam ze szpitala , a bylam na usg i obejzrec oddzial. lekarz powiedzial ze bedzie córa bo ,, nie ma jajek" bardzo się ciesze. dzidzia wazy 1800g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super :):) Gratuluję :D I jakie imię dla córeczki ? :) A powiedzcie mi co robicie w takie nudne, leniwe dni ?? Za oknem deszcz, ruszyć sie z domu ogólnie też ciężko.. Ja czytam książkę i oglądam filmy, ale już brakuje mi pomysłów. Może podpowiecie coś co warto obejrzeć ?? Ja wczoraj obejrzałam film "Mikołajek". Naprawdę świetna komedia :) Polecam. A co do książki to czytam trylogię Paulliny Simons: "Jeździec Miedziany", "Tatiana i Aleksander" i "Ogród letni". Już raz czytałam kilka lat temu. Teraz odświeżam sobie emocje, które mi towarzyszyły przy czytaniu tych książek. Każdej z Was by sie na pewno spodobały. Warto przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odświeżajcie :) I jak dotąd to więcej dziewczynek :P Nick...........Wiek....Skąd......dzień porodu......Plec/Imię Paulina2409........?.........?......................2/09. .....dziewczynka zapamietam_cie........?.......?...................4/09... ...dziewczynka babysol..............?..........?.....................5/09.. ....dziewczynka sheisnot............26........Bydgoszcz..........7/09.... ..CHŁOP aurinko to ja.....33..........Finlandia...........9/09.........Niko miki90.............21..........Puławy.............14/09. ....Kacperek mamade.............?..........?....................15/09.... ..chłopiec iza19_02..........25............Gródek...........16/09.. ...Dominika marcia1983........28.........Kraśnik..........18/09..... .....Maja randomLady......23.........Torun/Lethbridge......22/09... ..Emma malutka363........21........Białystok...........23/09... ..dziewczynka jimjam.............29..........Rybnik/Niemcy.......24/09. ...... Oliver Kasia22...........22...........Wrocław..............25/0 9.......Agatka dertalexiarka.............?..........?...........25/09...... ....dziewczynka 782651..............?..........?..................26/09.. .......dziewczynka? xxxDOTKAxxx..............?..........?.........29/09...... ........chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick......wiek......skąd........dzień porodu......płeć/imię Paulina2409..........?.........?........................2.... ... ..dziewczynka zapamietam_cie.....?.........?........................4...... ... dziewczynka babysol................?..........?........................5..... .dziewczynka sheisnot..............26........Bydgoszcz.............7.. ......CHŁOP aurinko to ja.........21........Puławy................14.. ....Kacperek mamade................?..........?.......................15...... . .chłopiec iza19_02..............25..........Gródek..............16..... . .Dominika marcia1983...........28.........Kraśnik..............18........ ...Maja randomLady..........23.........Torun/Lethbridge......22.......Emma malutka363............?...........????????...............23.........dziewczynka jimjam.................29...........Rybnik/Niemcy.......24......... Oliver Kasia22................22............Wrocław..............25.. ......Agatka dertalexiarka.............?..........?...........25......... .dziewczynka 782651..............?..........?..................26.. .........dziewczynka? xxxDOTKAxxx..............?..........?.........29......... .......chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Daga, ale chyba nie może być bez tego 09, bo przecież można sie w tym zagubić. Chyba nie trzeba nic ulepszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detralexiarka
Moja córeczka Martyna Kinga TAbiś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detralexiarka
ja się tam wdomu nie nudzę. ciagle cos robie. od jutra prasuje ciuszki i szykuje torbe do szpitala. lepiej niech tam sobie lezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja tez sie wlasnie zwazylam i szok - 10kg juz przybralam, a te 5 kg to w przeciagu kilku tygodni! Daga ten zabobon ze zgaga to jeszcze nic, ja lubie najbardziej - jak masz ochote na slodkie to dziewczynka, jak na kwasne to chlopiec :D Albo, ze dziewczynka urode zabiera itd. Mi jedna znajoma wmawiala, ze bedzie na 100% chlopiec, nawet usg klamie, bo ja tak ladnie wygladam. A moze chciala sie tylko podlizac haha :D Mi sie nic nie spelnilo - bo wg tych pojec powinnam miec ewidentnie synka :) detralexiarka, gratuluje!!! ciekawe, jak chcesz dac na imie :) Kasia, pytalas co w leniwe dni robimy - ja uwielbiam zajmowac sie grafika: tworzyc filmiki, przerabiac zdjecia... moge tak siedziec godzinami nad tym i nigdy mi sie nie nudzi :) a po za tym to KAFETERIA :D ale to chyba oczywiste Musialam zrezygnowac z moich ulubionych czynnosci a mianowicie kickboxingu :( Worek treningowy tylko stoi i sie kurzy :( A zapewne jak sie mala urodzi to tez ciezko bedzie znalesc ochote i sile na treningi...eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×