Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

czesc:) podczytuje was i bliskie sa mi wasze rozterki moj Jasiek zaczal wlasnie 17 tydzien i od jakiegs czasu budzi sie w nocy a przesypial je cale do niedawna,tez bylam u lekarza z tym i pediatra stawia na skok rozwojowy (nie wiem czy slyszalyscie o tym czyms) ;) moje pierwsze dziecko ksiazkowo mialo skoki i to burzliwe i drugi dzieciaczek nie omieszkal pomeczyc mamusie tym samym ;),chyba dalej go przechodzi bo przez sen ssie paluszki,zachowuje sie jakby cos mu sie snilo...ciekawe kiedy to minie beri-w jakim wieku jest Twoje dziecko i jak dlugo te pobudki nocne mialas?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczyl 4 miesiace 13 lipca, szczerze mowiac juz nie licze w tygodniach. Trwalo to jakis tydzien ale oboje z mezem zlapalismy cos w rodzaju grypy (troche temp. i wielki bol miesni) i zwalam te nocne pobudki na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beri1 a ile twój maluszek był na tym mleku pepti? Po jakim czasie zmieniłaś na nutramigen? I ile pepti mu dawałaś i ile porcji na dobę? Mi pediatra kazał dawac 130 ml 6 razy na dobę. Ale chyba to za mało dla niego ;( Ogólnie jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepti wprowadziłam w 5 tygodniu bo juz bylo widac wyraznie wysypke( mial jeszcze tradzik niemowlecy stad problem z diagnoza)po 2,3 tygodniach bylo troche lepiej ale nadal mi cos nie pasowałowięc Nutramigen młody dostał dopiero na poczatku 4 miesiąca bo po prostu za dlugo czekalam i moze wystapil brak komunikacji z lekarką bo jak mnie zapytała czy ma śluzowatą kupę to w sumie nie wiedziałam o co pyta i dopiero potem zaczelam obserwowac go pod tym katem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ilości to maly byl glodomorem od poczatku wiec podkad mial pepti pil 150ml x 6 mniej wiecej teraz ma 170x6.ale ilość musisz dobrac wg dziecka nie patrz na tabele, natomiast pilnuj proporcji np. 5 lyzeczek na 170ml w sumie(proszek + woda) to jest bardzo wazne bo za slabym dziecko sie nie naje a za mocnego nery nie przerobia. Acha nie wiem jak Ty ale ja nie karmie prawie od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bitte Cappucina
Hej:) Dziewczyny jak wyglada ta sluzowata kupka?? moj od kad dostaje 4x na dobe mm a 3x piers to robi max 2 kupki..:( ile wasze dzieci na mm robia kupek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitte: moja mała jest tylko na mm robi 1-2 kupki dziennie, czasami zdarzy się dzień, że nie zrobi wcale a potem nastepnego dnia robi 3 :) co do śluzowatej kupki to zrobiła raz i od razu wiedziałam, że coś nie tak, widać śluz na kupce przezroczysty, normalna kupka ma kolor musztardowy i takie jaśniejsze grudki przynajmniej do czasu jak nie rozszerzy się diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pewnie uznacie to za spam, ale ja mam nadzieję, że jednak nie hihi bierzemy z synkiem udział w konkursie, w którym można wygrać chustę do noszenia. Staś bardzo lubi "chodzić" w chuście, a my swojej prywatnej nie posiadamy, dlatego bardzo nam zależy na tej nagrodzie. Proszę zatem o oddanie głosu na niego. Oto link do konkursu: http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4932 trzeba jedynie kliknąć "zagłosuj na to zdjęcie" i ewentualnie polubić zdjęcie Dziękujemy z góry i przepraszamy za takie wtargnięcie :) a tak nawiasem mówiąc to ja tez jestem marcówką 2012:) Stach urodził się 5.03 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.U.R.I - Maja ma 4 i pół miesiąca i też od kilku dni ma problem ze snem. Kręci się w nocy i "kwęka" jakby miała koszmary. Do tej pory nie było problemów ze spaniem. Też zwalam na skok, chociaż jak tak policzę te tygodnie to na jeden już troszkę za późno a na drugi za wcześnie :P Ale każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Agatka_30 - Nie załamuj się. Jeśli uważasz, że Patryk się nie najada to moim zdaniem powinnaś mu dawać więcej. Ja na recepcie mam napisane 4x120 na dobę :P A podaję 5x210ml lub 3x210ml plus kaszka (210ml) i obiadek (cały słoiczek i soczek). Różnica gigantyczna. Lekarze muszą jakieś dawkowanie podać bo takie mają procedury, ale to jest jedzenie a nie lek i każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia. Bitte Cappucina - U nas na Nutramigenie kupki są zielone, konsystencji stałej, raz dziennie, raz na 2 dni - różnie. Ostatnio jednak gorzej śpi, mniej je i kupki ma rzadkie, raz na 2-3 dni. Poczekam jeszcze kilka dni, może się unormuje. Jeśli do 2 sierpnia nie przejdzie to spytam pediatry co robić, bo wtedy mamy szczepienie. ewunias - Zagłosowałam :) My wróciłyśmy od alergologa. Generalnie pani doktor potwierdziła to, co już wcześniej słyszałam od naszej pediatry. Mamy rozszerzyć jak najbardziej dietę, Maja musi jeść mięso, na Nutramigenie mamy być do 9 miesiąca, a później mamy przejść na preparaty HA. Za miesiąc mamy wprowadzić gluten, a w grudniu, jak już będzie miała bardzo urozmaiconą dietę, mamy się zgłosić na kontrolę. Będzie miała robione badania z krwi. 2 sierpnia idziemy na szczepienie, po receptę na mleko i przekazać odpowiedź alergologa, 6 sierpnia rehabilitacja i teoretycznie do września spokój, możemy po połowie sierpnia wyjechać na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Moja córka jest na bebilonie pepti juz 3 mies i jakos nie zwiększa ilosci wypijanego mleka- je ok 120 max juz od jakiegoś czasu czasem tylko 70 ml.nad ranem ok 7.00. Wagowo przybiera ale martwię się wit. D3- czy podajecie wit d3? Bo jak moja mała nie zjada wystaczająco mleka to moze ma jej za malo. Skolei 3 mies temy jak jescze była na moim mleku + 2 razy na dobe pepti wtedy tez dostawała wit d3 to na usg wyszlo jej że ma w nerce kamyczek.. no i teraz lekarze się boja dawać wit d3 a jej się tak strasznie główka poci ( nie teraz jak są upały ale już od 2 mies napewno) Oszaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia - ja też mam dylematy zw z wit D3 gdyż nam z kolei zarasta ciemiączko. Słyszałam kilka różnych opinii, dawać, nie dawać wit. D3 aż w końcu pani profesor ze szpitala w którym rodzilam zrobila mi wyklad, ze nalezy podawac witamine D3 dziecku w naszym klimacie i juz i ze najlepiej przez cale dziecinstwo az do okresu dojrzewania i ze nie ma żadnych badan wskazujacych ze podając 400 jednostek mozna ja przedawkowac lub doprowadzić do jakichkolwiek zaburzeń metabolicznych. Jeśli coś się dzieje nie tak z gospodarka mineralna to trzeba badac i leczyc a suplementacja D3 nic to nie zmienia poza wspomaganiem rozwoju zdrowego kośca. Taki mi wyklad zrobila, wiec piszę bo akurat jej uwierzyłam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie...a tez trezeba podawać nawet jak się karmi sztucznym mlekiem? Zwłaszcza że moja córka tego mleka je strasznie mało. Juz myśle że ma jakieś problemy z zolądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam lekarz po wprowadzeniu mm kazał odstawić witaminę K a witaminę D podawać co dwa dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Ale upał uff..ostatnio zostawuiłam na dworze wózek i mi go zalało,,:/ znieniłam na spacerówke-i mały jak tylko w niej wyjezdzamy na spacerek zasypia w niej:D:D heh ostatnio jak podałam 2x pod rząd mleko mm to przez 2 dni było po 1 kupce a potem w 1 dzien nie było jej wcale,więc ja juz zaczełam sie obwiniac i w nocy i dzien podawałam znow na zmiane mm i moje mleko i wyszły z tego w dzien 4 megaaa kupy i w nocy 1 meega kupka:D jednak przeciez musze w koncu przejsc na samo mm...ale nie wiem jak:( ogólnie ok mały o której zasypia o tej sie budzinp ja zaśnie o 21 to wstaje o 9 rano a:) oczywsicie czasem sa wyjątki od tej normy wczoraj zasnał już przed 19 i spał do 9 rano :) ah załapał ,że ma nóżki i łapie je i próbuje wkładać do buzi ale jeszcze mu nie wychodzi:) noi zeby daja nam czadu..:/ czasem jest przez to taka maruda buziaalki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy którejś z Was dzieci śpią albo spały w dzień po 30 minut? I budzą się z płaczem bo chcą dalej spać a nie mogą? Ja oszaleje.... Nie wiem co może być przyczyną tego, że nie może spać... W nocy nadal się budzi i wierci mimo tego, że dziś kończy 4 miesiące. Nie wiem co zrobić żeby przesypiał całą noc;( Jestem zmęczona fizycznie i psychicznie bo dużo mi mały płacze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak mi się amela tak budzi to ja przekręcam na drugi bok, daje jej pic na polspiaco, i później daje smoczka, przytula się do pieluszki i śpi w nocy podobnie, nieraz się zbudzi i nie śpi 1-2h , ale przesypia przeważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko nie wiem juz jak mam Ci pisać ; jezeli cokolwiek Cie niepokoi pędź do pediatry, jezeli nic sie nie poprawia to jedz i tyle. Spisz sobie na kartce to co jest nie tak jak zapominasz na miejscu( mnie sie to zdarza) nie czekaj bo wykonczysz Was oboje. Wiem co mowie Moj mały teraz spi wiecej niz jak byl noworodkiem lee przynajmniej w czasie aktywnosci jest wesoly ciagle sie smieje, wszystko go cieszy; mata edukacyjna, wlasnie; to, że ma stopy i na brzuszku tez zaczal troche dzialac, nie wspominajac o tym, że przewracanie sie na bok ma opanowane, a dzisiaj jak sie wyspal to przewrocil sie nawet na brzuch, troche sie przestraszylam bo zrobil to jak go nie widzialam w lozeczku-chyba czas obnizac materac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beri1 dziś wróciłam z tygodniowego pobytu nad jeziorem i jutro pędzimy do pediatry. Mam nadzieję, że zleci Patrykowi jakieś badania bo widzę, że się dzieciak męczy. Marudzi. Nie może spać dłużej niż 30 minut... Może znowu trzeba mleko zmienić... sama nie wiem. Może USG brzuszka, badanie krwi... muszę to wszystko dziś wieczorem spisać. Wizytę mam jutro na 11. Mówią, że 3 miesiące najgorsze a u mnie minęły 4 i nic lepiej. Nie wiem czy niedługo nie wyląduję u jakiegoś psychologa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec: moja mała ma podobnie do Twojej ostatnio ze spaniem, jak już zaśnie mocnym snem to śpi spokojnie na ogół ale na początku spania strasznie się wierci i wygina, oczka ma zamknięte ale "wędruje" po całym łóżeczku, za 3 dni kończy 4 m-ce. Robię małej już soczek jabłkowy a wczoraj wycisnęłam też do niego odrobinę marchewki, jadła aż się uszy trzęsły, za tydzień zacznę podawać kleik ryżowy :) Mała jest kochaniutka, śmiej się cały czas, ćwiczy nowe umiejętności, uwielbia patrzeć na żarówki :) chyba ma to po Tacie ;) jest oczarowana akwarium, mogłaby patrzeć na rybki cały dzień :) ostatnio odkryła stópki i trafiła palcem do nosa :) ale miała radość :) mówiłam ostatnio do męża, że z jednej strony bardzo sie cieszę, że mała rośnie ale z drugiej te chwile tak szybko uciekają a ona jest taka słodzinka malutka :) Witaminkę D podaję codziennie, tak kazała pediatra i tak też robimy :) Bitte: ja ciągle sie zastanawiam, kiedy zmienić gondolę na spacerówkę, chyba zrobię to jak będziemy jechać na wczasy pod koniec sierpnia, mała będzie kończyć prawie 5 m-c, spacerówka rozkłada się na leżąco więc będzie ok :) tak w ogóle to i tak planuję kupić parasolkę, moja Mama zostanie z małą jak wróce do pracy a nie chcę, zeby dżwigała takie ciężary, planuję kupić x-landera xs, waży tylko około 7 kg a nie 14 jak spacerówka, zawsze będzie jej lżej, niby schodów nie dużo ale zawsze :) co do zabków, póki ci ani widu ani słychu ;) Agatko, faktycznie lekko to Ty nie masz, wierzę Ci, że jesteś zmęczona ale ja mam wrażenie, że chyba dopiero zmiana mleka na nutramigen pomoże, moja znajoma miała takie same problemy i nutramigen okazał się zbawienny, trzymam mocno kciuki za ustabilizowanie sytuacji żebyście ani Ty ani Twój synek nie musieli się męczyć. Napisz co powiedział lekarz po jutrzejszej wizycie. Pozdrawiam, miłej niedzieli dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek taki mam plan żeby poprosić o Nutramigen. Jak to nie pomoże to nie wiem co zrobię... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko: mała zasypia około 20 i przeważnie budzi się około 6.30, potem tak około 1,5 h wytrzymuje i idzie spać, wstaje na kolejne karmienie więc około 10-10.30, potem 2-2,5 h zabawy, spacerek i znowu śpi do karmienia około 14.30-15.00, potem czasami zaśnie około 17 na godzinkę a czasami nie i wtedy wytrzymuje własnie do około 19.30-20 i zasypia, nawet jak zrobi sobie tą drzemkę o 17 to i tak potem pada około 19.30-20 :) mam naprawdę luz póki co, mogę spokojnie przygotować obiad (choć na ogół gotujemy razem ;)), posprzątać, zrobić pranie itp.,itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko: mała zasypia około 20 i przeważnie budzi się około 6.30, potem tak około 1,5 h wytrzymuje i idzie spać, wstaje na kolejne karmienie więc około 10-10.30, potem 2-2,5 h zabawy, spacerek i znowu śpi do karmienia około 14.30-15.00, potem czasami zaśnie około 17 na godzinkę a czasami nie i wtedy wytrzymuje własnie do około 19.30-20 i zasypia, nawet jak zrobi sobie tą drzemkę o 17 to i tak potem pada około 19.30-20 :) mam naprawdę luz póki co, mogę spokojnie przygotować obiad (choć na ogół gotujemy razem ;)), posprzątać, zrobić pranie itp.,itd... na ogół tak to u nas wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to u nas podobnie, chociaz musze troche pracy wlozyc w usypianie, rolety zasuniete, wlasne lozeczko, inaczej nie ma opcji na spanie.pewnie to przez te przejscia z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beri1 a zanim dałaś Nutramigen to też Ci nie spał jak mój? Zazdroszczę przespanych nocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle razy o tym pisałam; tak, tak własnie było przerąbane, ale nie chce Ci pisać, że Twój ma nietolerancję laktozy bo od tego jest lekarz, każde dziecko jest inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, wieki mnie tu nie było Agatka ja bym obstawiała u Twojego synka skok rozwojowy. Mój Szymon miał tak samo, w dzien po pół godz, w nocy co 1-2 godz sie budził, myślałam ze oszaleje. I zanim jeszcze otworzył oczy to płakał i marudził.. Dzis pierwsza przespana noc. Nakarmiłam go ok 23 i spał do 5, obudził sie i zamiast płaczu zaczął sobie śpiewać, gaworzyc i dopiero ok 6 do niego poszłam a on przywitał mnie uśmiechem. Licze wiec ze u nas skok sie zakonczył (mam nadzieje). Szymon ma 4 msce i 9 dni.. Wczoraj jadł pierwszą marcheweczke dziewczyny mam pytanie.. pediatra mówiła żeby do jarzynek podawać raz dziennie pół łyżeczki kaszki zbożowej glutenowej.. Jak to podawać? Sucha kaszke wsypac do przecieru warzywnego ? I jakie kaszki zbożowe podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy już po wizycie. Mały dostał Nutramigen, badanie kału a jutro robimy USG jamy brzusznej. Zobaczymy czy nowe mleko coś pomoże no i co jutro wykaże USG. Mam nadzieję, że wszystko w brzuszku ok a tylko to wina mleka. Kupę akurat zrobił u lekarza więc od razu zostawiliśmy do analizy ;) Ale tydzień trzeba czekać na wyniki. Eh mam nadzieję ze nutramigen pomoże i skończą się nasze problemy. To już ostatnie mleko jakie nam zostało do wypróbowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×